تعویض فیلتر یخچال فریزر

5/5 - (32 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در تمام وسایلی که سیستم آب درون آنها قرار دارد، جز اصلی این سیستم فیلتر می باشد. سیستم آب در یخچال فریزر نیز موجود می باشد و همچنین فیلتر نقش بسیار مهمی نیز در آن دارد. اگر مشکلی برای فیلتر به وجود بیاید سیستم آبی دستگاه دچار مشکل می شود و یا حتی غیر قابل استفاده می شود.

در یخچال فریزرها فیلترهای مختلفی وجود دارد که این فیلترها باید در زمان های مشخصی تعویض گردند. این زمان در تمامی برندها یکسان می باشد و افراد باید با فرا رسیدن آن زمان برای تعویض فیلتر یخچال فریزر خود اقدام کنند. اگر در تعویض فیلتر یخچال خود به کمک نیاز داشتید صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، خدمات خوبی در این زمینه به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

فیلتر چیست؟

فیلترها در تمامی وسایل و همچنین در یخچال فریزر وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات، شن و هرگونه املاح مضر در آب به داخل یخچال فریزر را دارند. به بیان دیگر فیلترها برای تصیفه آب منزل استفاده می شود زیرا مواد موجود در آب برای سلامتی مضر می باشند و در طولانی مدت باعث بیماری های گوارشی و یا حتی سرطان در افراد می باشد. همچنین بر روی کارایی دستگاه تاثیر منفی می گذارند به گونه ای که این ذرات در سیستم آب سردکن و یخساز شما رسوب می کند و سبب گرفتی لوله ها و تغییر رنگ یخ های ساخته شده و همچنین باعث سوختن شیر برقی می شود.

فیلترها در یخچال هایی که به سیستم یخساز و آبسردکن مجهز هستند وجود دارد که به صورت مستقیم به شیر آب منزل متصل می شود. زمان تعویض فیلترها در یخچال فریزر با توجه به مقدار ظرفیت آن بین 6 ماه یکبار و یا 1 سال یکبار می باشد که افراد باید خودشان یا با دریافت کمک از یک فرد متخصص به تعویض فیلتر یخچال فریزر خود بپردازند.

انواع فیلتر در یخچال فریزر

انواع فیلتر در یخچال فریزر

فیلتر های معمولی

در یخچال های استفاده کننده از این نوع فیلتر یک عدد فیلتر معمولی استفاده می شود. درون این نوع فیلتر پودر ذغال یا کربن فعال وجود دارد تا ذرات آلوده را به خود جذب کنند. فیلترهای معمولی توانایی حذف ذرات معلق در آب را دارند.

فیلتر آنتی باکتریال یخچال فریزر

این نوع فیلتر همانطور که از نامش پیداست می تواند علاوه بر حذف ذرات معلق در آب باکتری های بیماری زا را نیز خذف کند. اگر قصد تعویض فیلتر یخچال فریزر را دارید فقط کافیست با ما ارتباط برقرار کنید.

فیلتر های درونی و بیرونی یخچال فریزر

فیلترهای خارجی

فیلتر های خارجی در پشت یخچال فریزر نصب می شوند و میان شیر آب و محل ورود آب به درون دستگاه قرار می گیرد که آب ورودی را تصفیه کند. اگر یخچال فریزر شما فیلتر خارجی ندارد خودتان می توانید برای بهتر شدن کیفیت آب آن را قرار بدهید. فیلتر های خارجی انواع متعددی دارد:

فیلتر کربنی

این فیلترها از کربن فعال ساخته شده اند که سختی آب و بو و طعم بد آب را از بین می برد. کربن توانایی از بین بردن آلاینده های شیمیایی، کلر و ویروس ها و همچنین انگل ها را دارد. اگر پس از نصب این نوع فیلتر با سیاهی آب مواجه شدید نگران نباشید. زیرا این سیاهی ها ذرات ریز کربن هستند که شما می توانید آب سردکن تا جایی که سیاهی آب برطرف شود را باز نگه دارید و سپس از آن استفاده کنید. اگر برای تعویض هر کدام از این فیلترها نیاز به یک فرد متخصص داشتید، می توانید برای تعویض فیلتر یخچال فریزر خود به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

فیلتر الیافی

این نوع فیلترها از جنس فیبر هستند که وظیفه حذف گل و لای، رسوبات، ذرات معلق و ناخالصی های فیزیکی را بر عهده دارد.

فیلتر دوکاره

فیلترهای دوکاره از کربن و الیاف ساخته شده اند و خاصیت هر دوی این فیلترها را دارد. خرید این فیلتر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

فیلتر های مینرال

نوع مینرال علاوه بر حذف رسوبات و مواد شیمیای از آب املاح معدنی مفید را نیز به آب اضافه می کند.

فیلتر داخلی

فیلتر داخلی در بعضی از یخچال فریزر ها مورد استفاده قرار می گیرد. فیلترهای داخلی با توجه به برند دستگاه متفاوت می باشد. برای تعویض این فیلترها باید حتما از همان نوع فیلتر استفاده شده در دتگاه برای تعویض فیلتر یخچال فریزر استفاده شود. فیلتر داخلی در بالای سقف و یا در کنار جا میوه ای قرار دارد.

زمان تعویض فیلتر یخچال فریزر

زمان تعویض فیلتر یخچال فریزر

عمر فیلترهای یخچال فریزر به چند دسته تقسیم می شود:

فیلترهایی که ظرفیت 1500 گالن آب دارند باید 6 ماه یکبار تعویض گردند. مقدار معادل آن 5600 لیتر آب می باشد که این مقدار آب بین یخساز و آب سردکن تقسیم می شود.

فیلترهایی که ظرفیت 2500 گالن آب دارند باید یکسال یکبار عوض شوند. مقدار ظرفیت فیلتر را می توانید از روی جعبه و یا خود فیلتر مشاهده کنید. پس از اتمام زمان استاندارد فیلتر چراغ فیلتر دستگاه روشن می شود. اگر قبل از روشن شدن چراغ تغییری در طعم و بوی آب مشاهده کردید، برای تعویض فیلتر یخچال فریزر اقدام کنید.

در صورت تعویض نکردن فیلتر یخچال در زمان لازم چه اتفاقی می افتد؟

عدم تعویض فیلتر آب یخچال فریزر می‌ تواند به عوارضی منجر شود. در زیر چند عارضه احتمالی را بررسی می‌ کنیم:

  • کیفیت آب: فیلتر آب یخچال کمک می ‌کند تا آب شهری را تصفیه کند و از ذرات و آلودگی ‌ها، مانند خاک و رسوبات، خارج کند. اگر فیلتر تعویض نشود، کیفیت آب مصرفی در یخچال کاهش می ‌یابد و ممکن است ذرات و آلودگی ‌ها به آب منتقل شوند که می ‌تواند به مشکلات سلامتی مانند عفونت ‌های معده و روده، مشکلات کلیوی و غیره منجر شود. در واقع اگر در زمان مقرر فیلتر را تعویض نکنید، آب دیگر تصفیه نمی شود.
  • سمی شدن مواد داخل فیلتر: موادی که داخل فیلتر قرار دارد بعد از مدتی استفاده طول عمرشان تمام می شود و ممکن است فاسد شود. از این رو استفاده از فیلتر بعد از زمان مشخص می تواند برای شما مضر باشد.
  • کاهش عمر یخچال: عدم تعویض فیلتر آب ممکن است باعث گرفتگی و چسبیدگی ذرات و رسوبات به سیستم آب یخچال شود. این مواد رسوبی می ‌توانند عملکرد یخچال را تحت تأثیر قرار داده و باعث کاهش عمر مفید آن شوند. هچنین ممکن است مسیر آب در یخچال را مسدود کنند.

به طور کلی، تعویض منظم فیلتر آب یخچال برای حفظ کیفیت آب و عملکرد بهینه یخچال بسیار مهم است. برای اطلاعات دقیق تر در مورد زمان تعویض فیلتر آب می ‌توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید. یا از شخصی که فیلتر را از او خریداری می کنید یا نصب فیلتر را برای شما انجام می دهد زمان تعویض بعدی را جویا شوید.

تعویض فیلتر یخچال فریزر

تعویض فیلتر خارجی

در ابتدا برق دستگاه را قطع کنید یا یخساز را خاموش کنید. سپس شیرآب متصل به دستگاه را ببندید. اگر محل قرارگیری فیلتر را نمی دانید شلنگ آب را دنبال کنید تا به فیلتر برسید. با پیدا کردن فیلتر آن را شلنگ های متصل به آن را جدا کنید و سپس آن را بچرخانید و بیرون بکشید. اگر فیلتر بیرون نیامد پیچ های روی کاور محافظ را باز کنید.

فیلتر نو را جایگزین آن کنید. سپس کاور محافظ را در جای خود قرار دهید. شلنگ را به فیلتر متصل نمایید و شیر آب را باز کنید و دستگاه و یخساز را روشن کنید. اگر چراغ فیلتر روشن شده بود دکمه Filter Reset را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا چراغ خاموش شود. در نهایت مقداری آب از یخچال بردارید تا فیلتر تمیز شود. شما همچنین می توانید برای تعویض فیلتر یخچال فریزر از تکنسین های صفاهان سرویس کمک بگیرید.

تعویض فیلتر یخچال فریزر داخلی

نحوه تعویض فیلتر داخلی نیز به همین صورت می باشد که شما باید شیر ورودی آب را ببندید و فیلتر درونی را پیدا کنید و با چرخاندن و کشیدن آن رو به بیرون فیلتر را جدا کنید. سپس فیلتر نو را جایگزین آن کنید و با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت فیلتر را سفت کنید. در نهایت شیر آب ورودی را باز کنید و مقدار آب بردارید تا فیلتر تمیز شود.

کلام آخر…

همانطور که مطالعه کردید فیلتر نقش بسیار مهمی در یخچال فریزر دارد و به صورت دوره ای باید فیلتر تعویض گردد. تعویض فیلتر یخچال فریزر کار ساده ای می باشد و افراد خودشان می توانند به تعویض آن بپردازند. اگر شما می خواهید از تعویض صحیح فیلتر خود مطمئن شوید و یا توانایی تعویض فیلتر را ندارید، مجموعه صفاهان سرویس با داشتن نیروهای ماهر و کاربلد در این زمینه می تواند به شما کمک کند. برای دریافت خدمات و کمک از تکنسین های ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعویض فن یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 + = 78