تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (8 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

اگر میکروسوئیچ درب لباسشویی شما خراب شده است می توانید از متن زیر جهت تامین و یا تعویض آن کمک بگیرید. مطالبی که در این متن آمده است شامل موارد زیر می‌شود:

 • میکروسوئیچ چیست و نحوه کارکرد آن چگونه است؟
 • علت خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی.
 • خرابی‌هایی که ممکن است برای میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی اتفاق بیفتد.
 • از کجا تشخیص دهیم که میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی خراب شده است؟
 • نحوه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی به صورت کلی.
 • هزینه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی.

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یک قطعه الکترونیکی است که در درب ماشین لباسشویی قرار دارد و وظیفه‌ای ایفا می‌کند که در صورت بسته شدن درب، سیستم ماشین لباسشویی را فعال کند و در صورت باز شدن درب، سیستم را غیرفعال کند. این قطعه به منظور ایمنی کاربران و جلوگیری از وقوع حوادث جدی مانند خروج آب اضافی در هنگام عملکرد ماشین لباسشویی استفاده می‌شود.

نحوه کارکرد میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی

 1. بسته شدن درب لباسشویی ال جی: وقتی درب ماشین لباسشویی بسته می‌شود، میکروسوئیچ درب فشاری روی آن قرار می‌گیرد. این فشار باعث می‌شود که میکروسوئیچ درب به حالت فعال برود و اتصال الکتریکی درون آن بسته شود.
 2. فعال شدن سیستم: با بسته شدن درب و فعال شدن میکروسوئیچ درب، سیستم ماشین لباسشویی فعال می‌شود و آماده شروع به کار می‌شود. در این حالت، می‌توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید.
 3. باز شدن درب: در صورتی که درب ماشین لباسشویی در حین عملکرد باز شود، فشاری که بر میکروسوئیچ درب وارد می‌شود کاهش می‌یابد. این باعث می‌شود که میکروسوئیچ درب به حالت غیرفعال برود و اتصال الکتریکی درون آن قطع شود.
 4. غیرفعال شدن سیستم: با باز شدن درب و غیرفعال شدن میکروسوئیچ درب، سیستم ماشین لباسشویی غیرفعال می‌شود و هرگونه عملکردی متوقف می‌شود. این امر به منظور جلوگیری از خروج آب اضافی در هنگام باز بودن درب است.

به طور کلی، میکروسوئیچ درب در ماشین لباسشویی LG به منظور ایمنی کاربران و جلوگیری از وقوع حوادث جدی استفاده می‌شود. با کنترل بسته بودن و باز بودن درب، سیستم ماشین لباسشویی را فعال یا غیرفعال می‌کند. پس حتماً هنگام خرابی، جهت تعمیر و یا تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی خود اقدام نمایید. ما به شما مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی صفاهان سرویس در اصفهان را پیشنهاد می‌کنیم.

علت خرابی میکروسوییچ درب لباسشویی ال جی

علت خرابی میکروسوییچ درب لباسشویی ال جی

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی یک قطعه الکترونیکی است که وظیفه تشخیص وضعیت درب را بر عهده دارد. علت‌هایی که می‌توانند باعث خرابی میکروسوئیچ درب شوند عبارتند از:

 • استفاده نادرست از ماشین لباسشویی ال جی: استفاده نادرست از درب ماشین لباسشویی می‌تواند باعث خرابی میکروسوئیچ شود. مثلاً ضربه زدن به درب، قفل کردن درب با نیروی زیاد یا استفاده از قطعه‌های غیراصلی می‌تواند به خرابی میکروسوئیچ منجر شود.
 • عدم تمیز کردن دوره‌ای درب ماشین لباسشویی ال جی: وجود ذرات گرد و غبار، موها یا لجن در نزدیکی میکروسوئیچ می‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح آن شود. این ذرات ممکن است باعث بسته شدن مکانیسم تشخیص درب شده و میکروسوئیچ را متوقف کنند.

در هر صورت، برای تعمیر یا تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی، بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا هزینه و نحوه تعمیر یا تعویض را به صورت دقیق مشخص کنند.

خرابی های میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یک قطعه کوچک و حساس است که وظیفه‌ای مهم در عملکرد درب ماشین لباسشویی دارد. این قطعه باز و بسته شدن درب را تشخیص می‌دهد و در صورت عدم قطع وصل درب، مانع از شروع چرخش برنامه شستشو می‌شود. برخی از خرابی‌هایی که ممکن است برای میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی اتفاق بیفتد عبارتند از:

 • عدم تشخیص وضعیت درب ماشین لباسشویی ال جی: اگر میکروسوئیچ درب خراب شود، ممکن است وضعیت درب ماشین لباسشویی تشخیص داده نشود و برنامه شستشو شروع نشود.
 • قطع و وصل تصادفی: در برخی مواقع، میکروسوئیچ درب ممکن است به طور تصادفی قطع و وصل شود و درب ماشین لباسشویی به درستی بسته شده باشد، اما ماشین لباسشویی این را تشخیص ندهد و برنامه شستشو را شروع نکند.
 • خرابی در مکانیزم میکروسوئیچ: ممکن است خرابی در مکانیزم میکروسوئیچ باعث عدم عملکرد صحیح آن شود و در نتیجه درب ماشین لباسشویی به درستی قفل نشود یا باز نشود.
 • خرابی در سیم‌ها یا اتصالات: خرابی در سیم‌ها یا اتصالات میکروسوئیچ نیز می‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح آن شود.

در صورتی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی خراب شده باشد، توصیه می‌شود با تعمیرکاران مرکز صفاهان سرویس تماس بگیرید، تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر یا تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی را انجام دهید.

نشانه ها و علائم خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی

نشانه ها و علائم خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی

در صورت خرابی یا عدم عملکرد صحیح این قطعه، ممکن است برخی از علائم و نشانه‌های زیر را مشاهده کنید:

 • عدم راه‌اندازی ماشین لباسشویی ال جی: اگر میکروسوئیچ درب خراب شده باشد، ممکن است ماشین لباسشویی شما راه‌اندازی نشود و هیچ عکس العملی نشان ندهد.
 • عدم قفل شدن درب لباسشویی ال جی: میکروسوئیچ درب در فرآیند شستشو نقش قفل کردن درب را دارد. اگر این قطعه خراب شده باشد، ممکن است درب ماشین لباسشویی به درستی قفل نشود و شستشو آغاز نشود.
 • پیام خطا: برخی از ماشین‌های لباسشویی ال جی با خرابی میکروسوئیچ درب، پیام خطایی نمایش می‌دهند که به شما اعلام می‌کند درب را بررسی کنید یا درب را ببندید.

توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر یک از این علائم، با مرکز تعمیرات صفاهان سرویس تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و میکروسوئیچ درب را تعمیر یا تعویض کنند.

نحوه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی

برای تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی حتماً باید از یک تکنسین مجرد کمک بگیرید. زیرا هنگام تعویض این قطعه اگر اشتباهی رخ دهد باعث خساراتی جبران ناپذیری در ماشین لباسشویی ال جی شما می‌شود. اما مراحل کلی تعویض این قطعه به شرح زیر می‌باشد:

 • لباسشویی ال جی خود را از برق بکشید و تمامی نکات ایمنی را جهت تعویض این قطعه رعایت نمایید.
 • تمامی اتصالات اعم از ورودی آب سرد و گرم و همچنین خروجی آب را از لباسشویی جدا کنید.
 • پنل بالایی ماشین لباسشویی ال جی را جدا کرده و سپس پنل برد و جاپودری را خارج کنید.
 • پنل جلویی و همچنین واشر دور درب را جدا کنید.
 • اتصالات و پیچ‌های میکروسوئیچ باز کنید.
 • میکروسوئیچ جدید را جایگزین کنید.
 • تمامی مراحل را به صورت عکس انجام بدهید و تمامی اتصالات و قطعات جدا شده را در جای خود قرار دهید.
 • بعد از اطمینان از صحت کارکرد قطعه میکروسوئیچ جدید یک برنامه شستشو در ماشین لباسشویی ال جی اجرا کنید.

هزینه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی

هزینه‌هایی که هنگام خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی باید پرداخت کنید عبارتند از:

 • هزینه خرید میکروسوئیچ جدید لباسشویی LG: در صورت خرابی میکروسوئیچ درب، شما باید قطعه جدید را خریداری کنید. قیمت میکروسوئیچ جدید ممکن است متفاوت باشد و بسته به مدل و نوع ماشین لباسشویی ال جی شما، قیمت آن متغیر است.
 • هزینه نصب و تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی: در صورتی که خودتان قادر به نصب و تعویض میکروسوئیچ درب نیستید، ممکن است نیاز به استفاده از خدمات یک تکنسین داشته باشید.
 • هزینه تعمیرات دیگر: در بعضی موارد، خرابی میکروسوئیچ درب ممکن است باعث خرابی قطعات دیگر در ماشین لباسشویی ال جی شود. در این صورت، شما باید هزینه تعمیرات دیگر را نیز در نظر بگیرید.

به طور کلی، هزینه‌های مربوط به خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی شامل هزینه خرید قطعه جدید، هزینه نصب و تعویض و هزینه تعمیرات دیگر می‌شود.

کلام آخر

بهترین مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان، مرکز تعمیرات صفاهان سرویس، آماده ارائه خدمات به شم همشهریان عزیز اصفهانی می‌باشد. با تجربه و تخصص بالا در این زمینه، تیم متخصص ما در مرکز تعمیرات صفاهان سرویس آماده استقبال از شما و رفع مشکلات ماشین لباسشویی شماست.

در صورتی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی شما خراب شده است، صفاهان سرویس با استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت، تعویض میکروسوئیچ درب را با دقت انجام می‌دهد. تیم متخصص ما با داشتن دانش فنی و تجربه لازم، بهترین راهکارها را برای تعمیر لباسشویی الجی شما ارائه می‌دهند.

با انتخاب مرکز تعمیرات صفاهان سرویس، شما می‌توانید از خدمات حرفه‌ای و قابل اعتماد ما بهره ‌برده و ماشین لباسشویی خود را به حالت ایده‌آل بازگردانید. مرکز تعمیرات صفاهان سرویس با ارائه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب، بهترین گزینه برای تعمیر لباسشویی الجی در اصفهان می‌باشد. جهت ارتباط با مجموعه ما و ثبت درخواست های تعمیراتی خود می توانید از شماره 09130108396 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ارور EE ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 58