تعویض هیتر المنت یخچال فریزر

5/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از موارد تعمیر و نگهداری از یخچال فریزر یادگیری تعویض هیتر المنت یخچال فریزر می باشد. یکی از قطعات پرکاربرد در یخچال فریزر هیتر المنت دستگاه می باشد. این قطعه کاربرد زیادی در دستگاه دارد و عملکرد صحیح آن بسیار مهم می باشد. اگر این قطعه معیوب شد و یا مشکلی برای آن به وجود آمد در دستگاه مشکلات زیادی به وجود می آید.

پس زمانی که متوجه خرابی این قطعه شدید حتما باید آن را تعویض نمایید. در ادامه ما وظیفه هیتر المنت و همچنین علائم خرابی و چگونگی تعویض هیتر المنت یخچال فریزر را برای شما شرح خواهیم داد. شما می توانید از تکنسین های ما در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، برای تعویض این قطعه کمک بگیرید.

وظیفه هیتر المنت یخچال فریزر

در طول شبانه روز شما درب یخچال فریزر خود را بارهای متعددی باز و بست می کنید. زمانی که درب دستگاه را باز و بست می کنید، بدلیل تماس هوای بیرون با هوای داخل کابین برفک ایجاد می شود. اگر این برفک ها از بین نروند خرابی های بدی برای دستگاه به وجود می آید. هیتر المنت یکی از مهمترین قطعات در یخچال فریزرهای بدون برفک می باشد.

وظیفه این قطعه این سات که با فعال شدن در زمان مناسب و تعیین شده، از ایجاد برفک در یخچال فریزر جلوگیری کند. هیتر المنت ها به سه نوع میله فلزی، میله فلزی پوشانده شده با آلومینیوم و سیم پیچ داخل یک لوله شیشه ای تقسیم بندی می شوند و در یخچال فریزر به کار می رود. هیتر المنت دستور فعال شدن را از ترمودیسک و برد الکترونیکی در یافت می کند.

هنگامی که روشن می شود شروع به گرم شدن می کند و از ایجاد برفک درون کابین و دیگر قسمت های دستگاه جلوگیری می کند. هیتر المنت ها با توجه به نوع و مدل یخچال فریزر طول و ضخامت متفاوتی دارند. برای مثال در دستگاه هایی که کمپرسور قوی تری دارند باید هیتر المنت درون آنها قرار گیرد که قدرتمند تر و با توان بیشتر باشد.

زمانی که هیتر المنت شما معیوب شد باید برای جلوگیری از بوجود آمدن برفک و خرابی های ناشی از برفک، جهت تعویض هیتر المنت یخچال فریزر اقدام کنید.

زمان فعال شدن هیتر المنت

وظیفه هیتر المنت یخچال فریزر

کمپرسور موجود در یخچال فریزر گاز را به سمت اوپراتور می فرستند و اوپراتور هوا را جذب و با کمک فن به داخل کابین انتقال می دهد. پس از مدتی برفک ایجاد می شود. ترمودیسک در دستگاه به عنوان یک سنسور عمل می‌ کند و زمانی که برفک در دستگاه ایجاد می شود هشدار انباشته شدن برفک را به برد الکترونیکی انتقال می دهد.

برد الکترونیکی هشدار را دریافت و فرمان شروع کار را به هیتر المنت صادر می کند. زمانی که هیتر المنت دستگاه خراب شده باشد پس از ارسال فرمان توسط برد الکترونیکی به هیتر المنت، هیتر المنت فعال نخواهد شد و عمل برفک زدایی انجام نمی شود. در این زمان شما باید به تعویض هیتر المنت یخچال فریزر بپردازید.

علت خرابی هیتر المنت یخچال فریزر

هیتر المنت جز قطعاتی است که در یخچال فریزر عملکرد بسیار زیادی دارد و این موضوع باعث می شود تا پس از مدتی فرسوده و خراب شود. اگر قطعات مرتبط با هیتر المنت مانند ترمودیسک خراب شود و باعث شود هیتر المنت به طور مداوم کار کند، در نهایت باعث خرابی آن شود.

خرابی برد الکترونیکی نیز باعث خراب شدن هیتر المنت می شود. اگر برد نتواند اطلاعات را به خوبی از ترمودیسک دریافت کند و یا نتواند فرمان را به درستی به هیتر المنت برساند هیتر المنت مدت طولانی روشن خواهد بود و عمر آن کم خواهد شد. در نتیجه باعث خرابی آن می شود.

نشانه های خرابی هیتر المنت یخچال فریزر

اگه به خوبی وظیفه هیتر المنت را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی هیتر المنت یخچال فریزر برفک زدن می باشد. زیرا اگر هیتر المنت به خوبی کار خود را که برفک زدایی می باشد انجام ندهد دستگاه شما برفک می زند.

یکی دیگر از نشانه های خرابی هیتر المنت متعادل نبودن دمای درون کابین است. در این زمان هوای درون یخچال فریزر یا بسیار سرد خواهد شد و یا بسیار گرم. اگر این مشکل رخ دهد مواد غذایی موجود در دستگاه فاسد خواهد شد.

اگر بر روی کویل های تبخیر یخ مشاهده کردید این نشانه از عملکرد نادرست و یا خرابی هیتر المنت می باشد. شما برای اینکه دستگاه بتواند بازدهی عالی داشته باشد باید سریعا برای تعویض هیتر المنت یخچال فریزر اقوام کنید و از یک تکنسین برای انجام این کار کمک بگیرید.

تعویض هیتر المنت یخچال فریزر

تعمیر هیتر المنت یخچال فریزر

قبل از هر اقدامی شما باید برق دستگاه را قطع نمایید تا در هنگام انجام کار مشکلی به وجود نیاید و ایمنی لازم فراهم گردد. سپس مواد غذایی موجود در دستگاه و تمامی قفسه ها را بیرون بیاورد تا کابین خالی شود. پوشش اوپراتور را که با پیچ متصل شده است را با استفاده از پیچ گوشتی باز نمایید و پوشش را جدا کنید.

هیتر المنت را پیدا کنید و اتصالات آن را جدا کنید و هیتر المنت را بیرون بیاورید. سپس هیتر خریداری شده را جایگزین آن کنید. توجه داشته باشید که باید دقیقا مدل مشابه با هیتر داخل یخچال فریزر خریداری شود.

در غیر این صورت پس از اتصال با مشکل مواجه خواهید شد. همچنین اگر نوع هیتر المنت شما لوله شیشه ای است نباید به پوست دست ارتباط برقرار کند. زیرا باعث خرابی هیتر المنت می شود. اگر در هنگام تعويض هیتر المنت یخچال فریزر شیشه را لمس کردید حتما آن را با کمک پارچه و الکل تمیز نمایید.

تست هیتر المنت یخچال فریزر با مولتی تستر

شما باید قبل از تعویض هیتر المنت یخچال فریزر آن را تست نمایید و از خرابی آن مطمئن شوید. جهت تست این قطعه می توانید مراحل زیر را طی کنید:

  • طبق توضیحات بالا ابتدا به این قطعه دسترسی پیدا کنید.
  • حال برای تست ‌کردن، کابل ‌های قطعه را به هم متصل کنید و با استفاده از مولتی تستر بررسی نمایید. میزان اهم نشان ‌داده‌ شده در دستگاه مولتی تستر به شما نشان می دهد که هیتر المنت خراب است یا سالم.
  • در صورتی که شما عدد ۱۵۰ اهم را مشاهده کردید، این به معنی سالم بودن قطعه است. اما اگر این میزان به بیش از ۶۰۰ اهم رسیده باشد، قطعه شما مشکل دارد و باید تعویض گردد.

توجه داشته باشید که همواره توصیه می شود تست و عیب یابی و همچنین تعویض قطعات توسط افراد متخصص انجام گیرد. این افراد به دلیل دانش فنی لازم در زمینه تعمیر یخچال فریزر می توانند مشکل دستگاه شما را به درستی تشخیص داده و تعویض یا تعمیر قطعات را به صورت صحیح انجام دهند.

گاهی تعمیرات توسط شما علاوه بر اینکه مشکل را حل نمی کند، باعث اضافه شدن مشکلات جدید نیز می شود. این امر همچنین برای شما هزینه اضافی نیز در بر خواهد داشت.

کلام آخر…

در این مقاله شما با وظیفه هیتر المنت، علت و علائم خرابی و همچنین چگونگی تعویض هیتر المنت یخچال فریزر آشنا شدید. تعویض این قطعه کار بسیار سختی نمی باشد و افرادی که در این زمینه کمی تجربه دارند، می توانند خودشان این کار را انجام دهند. ولی برای رفع تمامی مشکلات دستگاه شما باید حتما از یک تکنسین کمک بگیرید تا تعمیر به صورت اصولی و دقیق انجام شود.

مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان، با تکنسین های ماهر و کاربلد در این زمینه می تواند خدمات خوبی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. برای دریافت خدمات از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر اسنوا در اصفهان ، تعویض سنسور یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 + = 49