تعویض میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

5/5 - (9 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این متن درباره موضوعاتی چون معرفی میکروسوئیچ ظرفشویی دوو، خرابی های این قطعه در ظرفشویی دوو، نحوه تست و تعویض میکروسوئیچ و در آخر هزینه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو صحبت خواهیم کرد.

میکروسوئیچ یکی از مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی دوو محسوب می‌شود. به عنوان یک سوییچ ایمنی در این دستگاه عمل می ‌کند. پس به یاد داشته باشید که هنگام خرابی این قطعه در اسرع وقت جهت تعمیر آن اقدام نمایید. زیرا علاوه بر اینکه باعث خرابی دستگاه شما می ‌شود، امنیت شما را هم به خطر می ‌اندازد.

اگر می ‌خواهید که مشکلات ماشین ظرفشویی دوو شما به دقت عیب یابی و برطرف شود می توانید از مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان صفاهان سرویس کمک بگیرید. برای ثبت در خواست تعمیری خود، به سایت این مجموعه مراجعه کرده و درخواست ‌های خود را ثبت نمایید.

میکروسوئیچ ظرفشویی دوو

میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی یک سنسور کوچک است که در درب ماشین قرار دارد و وظیفه کنترل وضعیت باز و بسته بودن درب را تعیین می کند. هدف اصلی این سنسور، تشخیص و جلوگیری از روشن شدن ماشین ظرفشویی است در صورتی که درب آن باز باشد. یکی از علت‌ های روشن نشدن ماشین ظرفشویی دوو خرابی میکروسوئیچ در می ‌باشد. معمولاً این قطعه قابل تعمیر نمی‌ باشد و هنگام خرابی حتماً باید جهت تعویض میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو خود اقدام نمایید.

نحوه کارکرد میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

نحوه کارکرد میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

 • تشخیص وضعیت درب ماشین ظرفشویی دوو: وقتی درب ماشین ظرفشویی بسته است، میکروسوئیچ درب فشار می ‌دهد و اتصال برق را برقرار می ‌کند. این به معنای این است که درب بسته است و ماشین ظرفشویی می‌ تواند روشن شود.
 • جلوگیری از روشن شدن ماشین ظرفشویی دوو: اگر درب ماشین ظرفشویی باز باشد، میکروسوئیچ درب، فشاری روی خود نخواهد داشت و اتصال برق قطع خواهد شد. این باعث می‌ شود که ماشین ظرفشویی نتواند روشن شود و از روشن شدن در حالت نامناسب جلوگیری می ‌کند.

مشکلات و خرابی های میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

مشکلات و خرابی میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو می ‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح دستگاه شود. برخی از مشکلات رایج و خرابی ‌های میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو عبارتند از:

 • اگر میکروسوئیچ درب خراب شده باشد، ممکن است دستگاه ظرفشویی روشن نشود.
 • در صورتی که میکروسوئیچ درب خراب باشد، ممکن است در دستگاه ظرفشویی هنگام باز کردن درب قطع برق صورت نگیرد.
 • میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو مسئول فعال شدن پمپ آب است. اگر میکروسوئیچ خراب باشد، ممکن است پمپ آب به درستی کار نکند.
 • میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی مسئول تشخیص باز بودن درب است. اگر میکروسوئیچ خراب باشد، ممکن است دستگاه ظرفشویی فکر کند درب باز است و عملکرد خود را آغاز نکند.

توصیه می ‌شود در صورت بروز هر یک از این مشکلات، با تعمیرکار حرفه ای تماس حاصل فرمایید تا جهت تعویض میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو شما اقدام نماید.

نحوه تست میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

نحوه تست میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

برای تست کردن میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو، می ‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی دوو خاموش است و به برق وصل نیست.
 • درب ماشین ظرفشویی دوو را باز کنید و مطمئن شوید که درب به درستی باز شده است.
 • با استفاده از یک مولتی ‌متر (multimeter)، حالت اتصال و قطع برق میکروسوئیچ را تست کنید. برای این کار، مولتی ‌متر را در حالت تست مقاومت (ohm) قرار داده و سرهای آن را به دو پین میکروسوئیچ متصل کنید.
 • در حالت بسته بودن درب، مقدار مقاومت باید صفر یا مقدار کمی نزدیک به صفر باشد. این نشان می ‌دهد که میکروسوئیچ درب به درستی کار می‌ کند و اتصال برق برقرار است.
 • در حالت باز بودن درب، مقدار مقاومت باید بی‌ نهایت یا مقدار بسیار بزرگی باشد. این نشان می ‌دهد که میکروسوئیچ درب به درستی کار می ‌کند و اتصال برق قطع شده است.

اگر در هر یک از مراحل تست، نتیجه غیرطبیعی دریافت کردید، ممکن است میکروسوئیچ درب خراب یا معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

هزینه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو

هزینه ‌هایی که برای تعویض میکروسوئیچ ظرفشویی دوو باید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می‌ شود:

 • عیب یابی سیستم میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو
 • تعویض قطعه میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی دوو که شامل قطعه میکروسوئیچ و اتصالات آن می ‌باشد.
 • هزینه ایاب و ذهاب

میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو معمولاً قابل تعمیر نیست یا هزینه تعمیر آن به صرفه نمی ‌باشد. پس هزینه تعمیر این قطعه فقط مربوط به اتصالات بین آن و برد الکترونیکی دستگاه است.

سخن پایانی

به طور کلی، میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی دوو برای ایمنی و جلوگیری از وقوع حوادث ناخواسته مرتبط با روشن شدن ماشین در حالت درب باز طراحی شده است. این سنسور به صورت خودکار عمل می ‌کند و نیازی به تنظیمات یا کنترل دستی ندارد.

هنگام خرابی این قطعه سریعاً ظرفشویی را از برق کشیده و در اولین فرصت آن را تعمیر کنید. زیرا در صورت تعمیر نکردن باعث برق گرفتگی و در موارد شدیدتر باعث آتش سوزی نیز می ‌شود. شما عزیزان می ‌توانید از دانش فنی پرسنل مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان صفاهان سرویس کمک بگیرید. جهت تماس با ما از شماره 09130108396 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ‌لباسشویی اسنوا در اصفهان ، تعمیر یخچال فریزر در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

 • سلام
  من شنیده ام که میکروسوییچ در امنیت ماشین ظرفشویی مهم است. از چه لحاظ میکروسوییچ برای امنیت مهم است؟

  • سلام
   زمانی که شما در حال کار با ماشین ظرفشویی دوو هستید، میکروسوییچ اجازه باز شدن درب را نمی دهد. همچنین تا درب به درستی بسته نشده باشد، برنامه انتخابی شما اجرا نمی گردد. از این رو این قطعه می تواند در امنیت خود دستگاه و شما نقش مهمی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 35 = 41