تعمیر و تعویض ترمودیسک یخچال فریزر

4.8/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در یخچال فریزرها قطعات و اجزا باید هماهنگ با دیگری کار کنند تا دستگاه بازدهی عالی و 100 درصدی داشته باشد. اگر هر قطعه و یا اجزای یخچال فریزر خراب شود عملکرد دستگاه مختل می شود و دیگر بازدهی خوبی از دستگاه مشاهده نخواهید کرد. یکی از قطعاتی که در یخچال فریزر بسیار مهم می باشد و خرابی آن باعث بر هم خوردن فعالیت دستگاه می شود ترمودیسک می باشد.

ترمودیسک در لوازم خانگی دیگری مانند ماشین لباسشویی نیز به کار رفته است که در آن هم از اهمیت زیادی بر خوردار می باشد. در ادامه درباره اهمیت، چگونگی کار کردن و تعویض ترمودیسک یخچال فریزر با شما صحبت خواهیم کرد. بدلیل اهمیت بالای این قطعه چنانچه متوجه خرابی آن شدید توصیه می شود سریعا برای تعمیر ترمودیسک یخچال فریزر خود اقدام کنید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات یخچال فریزر در اصفهان، با داشتن تجربه بالا در این زمینه می تواند خدمات خوبی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.

وظیفه ترمودیسک یخچال فریزر

ترمودیسک در یخچال فریزر به صورت سری به المنت متصل شده است و در واقع المنت را کنترل می کند. این قطعه با کنترل المنت از ایجاد برفک در یخچال فریزر جلوگیری می کند. ترمودیسک برعکس ترموستات عمل می کند. چگونگی کار کردن ترمودیسک به این صورت می باشد که زمانی که دمای درون دستگاه به 5- می رسد اجازه متصل شدن المنت به برق را صادر می کند. زمانی که دما به 5+ رسید برق المنت را قطع می کند.

البته میزان دما برای قطع برق توسط ترمودیسک 5+ تا 15+ تعریف شده است. با این عمل از وجود برفک در یخچال فریزر جلوگیری می گردد. با انجام این فعالیت مصرف انرژی دستگاه نیز پایین می آید. به معنای دیگر ترمودیسک از بالا رفتن دما در یخچال فریزر جلوگیری می کند. همچنین با انجام این فعالیت از آسیب رسیدن به اوپراتور به خاطر تغییرات دما جلوگیری می کند. پس با توجه به این توضیحات اگر متوجه خرابی ترمودیسک خود شدید برای تعویض ترمودیسک یخچال فریزر با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

علائم خرابی ترمودیسک یخچال فریزر

علائم خرابی ترمودیسک یخچال فریزر

اگر به خوبی وظیفه ترمودیسک را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که زمانی که در یخچال فریزر شما قطع و وصل شدن برق المنت به درستی و زمان مناسب انجام نشود و باعث ایجاد برفک در دستگاه شود، نشان دهنده خرابی ترمودیسک می باشد. برای مثال زمانی که دمای درون دستگاه به 5- می رسد اگر ترمودیسک فرمان وصل کردن برق به المنت را صادر نکند، باعث می شود هوای درون یخچال فریزر سرد تر شود و در نهایت برفک به وجود بیاید.

همچنین هنگامی که دما در حال افزایش است و هوای گرم داخل یخچال فریزر وجود دارد، ترمودیسک فرمان قطع برق را صادر نمی کند و باعث فاسد شدن مواد غذایی در اثر گرما زیاد می شود. زمانی که شما با این علائم رو به رو شدید حتما برای تعویض ترمودیسک یخچال فریزر خود اقدام کنید. عدم تعمیر به موقع این قطعه می تواند در کارکرد دستگاه و در نتیجه قطعه های دیگر تاثیر بگذارد.

علت خرابی ترمودیسک یخچال فریزر

  • یکی از مهمترین دلایل سوختن قطعات یخچال فریزر از جمله ترمودیسک وجود نوسانات برق در منزل شما می باشد. این مورد از رایج ترین دلایل خرابی ترمودیسک می باشد. همچنین وجود مشکل در اتصالات ترمودیسک مانند اتصالی و یا قطعی سیم ها باعث عملکرد نادرست و یا سوختن ترمودیسک می شود.
  • اگر المنت به خوبی کار نکند پس از گذشت زمان ترمودیسک خراب می شود.
  • محل قرار گیری یخچال فریزر بسیار مهم می باشد و شما نباید یخچال فریزر را در مکانی نامناسب قرار دهید که بار دمایی بر اوپراتور وارد شود. زیرا در این شرایط کار ترمودیسک زیاد شده و در نهایت باعث خرابی ترمودیسک می شود.
  • هر قطعه و وسیله ای پس از گذشت زمان طولانی مدت و استفاده زیاد از آن خراب می شود . ترمودیسک نیز بدلیل فعالیت زیاد با گذشت زمان خراب می شود و شما باید به تعویض ترمودیسک یخچال فریزر بپردازید.

آموزش تعویض ترمودیسک یخچال فریزر

تعویض ترمودیسک یخچال فریزر

محل قرارگیری ترمودیسک

ترمودیسک در یخچال فریزر بین دو قطعه ترموستات و المنت قرار گرفته است. محل قرارگیری این قطعه در اوپراتور می باشد تا بتواند در زمان های حساس به خوبی از اوپراتور حفاظت کند.

روش تعویض ترمودیسک یخچال فریزر

در صورت خرابی این قطعه شما باید آن را تعویض کنید و قابل تعمیر توسط شما نمی باشد. اگر شما با علائم خرابی ترمودیسک مواجه شدید و خواستید شخصا به تعویض آن بپردازید باید به صورت زیر عمل کنید:

قبل از شروع هر کار شما باید برق دستگاه را قطع نمایید تا ایمنی را برای انجام کار فراهم کنید. در ابتدا باید تمامی قفسه ها و مواد غذایی موجود در یخچال فریزر را خالی کنید. سپس پوشش موجود بر روی اوپراتور را با باز کردن پیچ ها با استفاده از پیچ گوشتی بردارید. ترمودیسک را پیدا کنید (ترمودیسک بین ترموستات و المنت قرار گرفته است) و کنتاکت های آن را جدا نمایید. حال ترمودیسک را به بیرون بکشید و ترمودیسک نو را که خریداری کرده اید، جایگزین آن کنید.

توجه داشته باشید که ترمودیسک را به درستی در جای خود قرار دهید تا مشکلی به وجود نیاید. در نهایت پوشش اوپراتور را سر جای خود قرار دهید و دستگاه را به برق متصل نمایید و عملکرد ترمودیسک را چک کنید. برای تست ترمودیسک قبل از تعویض و تعویض ترمودیسک یخچال فریزر، می توانید زمانی که به ترمودیسک دسترسی پیدا کردید آن را بیرون بیاورید و با استفاده از اهم متر تست کنید.

زمانی که درجه حرارت ترمودیسک متعادل شد و ترمودیسک در حالت خاموش بود، اهم متر نباید مقداری را نشان دهد. ولی اگر مقدار اهم نمایان شد به منظور خرابی ترمودیسک می باشد و باید آن را تعویض کنید.

هزینه تعویض ترمودیسک یخچال فریزر

هزینه تعویض ترمودیسک به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این رو نمی توان قیمتی را در این مقاله به شما اعلام کرد. اما شما می توانید با متخصصان ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید و از آنها استعلام قیمت نمایید. در زیر برخی از عواملی که ممکن است در تعیین هزینه تأثیرگذار باشند را بررسی می ‌کنیم:

  • نوع ترمودیسک: هزینه تعویض ترمودیسک ممکن است بسته به نوع ترمودیسک مورد نیاز باشد. ترمودیسک ‌ها متنوعی و با ویژگی‌ های مختلف وجود دارند، بسته به نوع و کاربرد آنها قیمت‌ ها ممکن است متفاوت باشد.
  • مدل و برند دستگاه: هزینه ترمودیسک ممکن است بسته به مدل و برند یخچال که ترمودیسک در آن استفاده می ‌شود، متغیر باشد. برخی از برندها و مدل‌ ها قیمت بیشتری نسبت به سایرین دارند.
  • دستمزد نیروی کار: هزینه ترمودیسک شامل هزینه نیروی کار مورد نیاز برای تعویض است. شما باید برای تعویض، ایاب و ذهاب و همچنین عیب یابی هزینه ای را به تعمیرکار پرداخت کنید.

کلام آخر …

در این مقاله شما با ترمودیسک و چگونگی کار کردن آن و همچنین با چگونگی تعویض آن آشنا شدید. در صورتی که علائم خرابی ترمودیسک را مشاهده کردید، اگر توانایی تست ترمودیسک و تعویض ترمودیسک یخچال فریزر را ندارید می توانید از مجموعه صفاهان سرویس در این زمینه کمک دریافت کنید. تکنسین های این مجموعه می توانند در کمترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف نمایند.

همچنین خدمات این مجموعه دارای گارانتی 60 روزه می باشد به گونه ای که اگر دستگاه شما دوباره با همان مشکل رو به رو شد می توانید دستگاه را به صورت رایگان تعمیر کنید. برای دریافت خدمات از مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: تعویض ترموفیوز یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *