تعمیر ماشین لباسشویی معمولا شامل مواردی از جمله تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی ال جی ، رفع مشکل قفل درب ، تعویض لاستیک دور درب ، تعویض بلبرینگ لباسشویی ال جی ، رفع لرزش زیاد دستگاه، برطرف کردن مشکل عدم تخلیه آب، تعمیرات موتور لباسشویی ال جی و … می‌شود.

شما می توانید تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را به متخصصان ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان بسپارید.

نکات مهم در تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

نکات مهم در تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

دو نکته وجود دارد که در تعمیر ماشین لباسشویی باید به آن دقت کنید، نکته اول این که ماشین لباسشویی یک وسیله کاملا کاربردی و مهم است، بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیر داشته باشد، می تواند بخشی از امور منزل را مختل کند، پس بسیار مهم است که انجام تعمیرات ماشین لباسشویی بسیار سریع و در اسرع وقت صورت گیرد.

نکته مهم بعدی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر در زمان تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان نیاز به تعویض قطعه وجود داشته باشد، قطعه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید اورجینال و اصل بوده و از ضمانت اصالت کالا بهره‌مند باشد.

رعایت این دو نکته باعث می‌شود که کار تعمیر ماشین لباسشویی به شکل مناسب و اصولی انجام گیرد.

ضمانت و گارانتی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به چه معنا است؟

وقتی لباسشویی ال جی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند باید این کار را به نیروی تکنسین ماهر و با تجربه سپرد. استفاده از نمایندگی‌های مجاز برای تعمیر ماشین لباسشویی و یا استفاده از خدمات مراکزی که نیروی متخصص و ماهر برای انجام تعمیرات دارند در این زمینه کفایت نمی‌کند.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم باید خدماتی که در این زمینه دریافت می‌کنید ضمانت شده باشد، به ویژه در صورتی که قطعه‌ای تعویض می شود. باید دارای گارانتی و اصالت کالا باشد.

معمولا تعمیر انجام شده را در مورد تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی به مدت یک سال و در خصوص تعمیرات دیگر به مدت شش ماه گارانتی دارند، حتی در صورتی که در طول مدت گارانتی اشکال مشابهی رخ دهد بدون دریافت هیچ هزینه‌ای عیب لباسشویی ال جی شما برطرف می‌گردد.

استفاده از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

استفاده صحیح و اصولی از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی LG طول عمر قطعات آن را افزایش داده و از بروز مشکل در آن جلوگیری می‌کند. برنامه شستشوی ماشین‌های لباسشویی از جمله ال جی معمولا با توجه به جنس پارچه‌هایی که برای شستشو در آن ریخته می‌شود ارتباط دارد و شامل موارد زیر خواهد بود:

 1. – Catton : شستشوی لباس‌های کتان، نخی
 2. – Catton Eco : شستشوی لباس‌های کتان، نخی بزرگ
 3. – Mix : شستشوی لباس‌های درهم و مخلوط
 4. – Easy Care: شستشوی لباس‌های حساس
 5. – Duvet: پارچه مخمل و ملحفه
 6. – Baby Care: شستشوی لباس بچه
 7. – Skin Care: شستشوی لباس بچه
 8. – Sport Wear: شستشوی لباس ورزشی
 9. – Dark Wash: شستشوی لباس مشکی
 10. – Delicate : حریر، پرده و لباس ظریف
 11. – Wool: لباس پشمی، کاموایی
 12. – Intensive: شستشوی لباس‌های خیلی کثیف
 13. – Quick 30: شستشوی سریع
 14. – Silent wash: شستشوی کم صدا

نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی

کیفیت نگهداری از ماشین لباسشویی باعث می شود تا وسیله شما دارای طول عمر بالایی باشد، ضمن این که سرویس‌های مرتب و دوره‌ای نیز می تواند تاثیر زیادی در این مورد داشته باشند.

از جمله نکات مراقبتی که باید در نگهداری ماشین لباسشویی ال جی به آن توجه کنید این است که پس از پایان شستشو سریع‌تر لباس‌ها را از دستگاه خارج نمایید و کف لاستیک دور درب را با یک دستمال خشک کنید.

حداقل یک ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت داخل ماشین خارج شود. هر شش ماه یکبار حدود یک فنجان پودر جرمگیر داخل جاپودی ریخته و برنامه Clean drum یا برنامه Cotton را انتخاب کرده و ماشین را بدون لباس استارت نمایید.

باید حداقل هر 6 ماه یک بار فیلتر پایین دستگاه را باز کرده و تمیز کنید، بهتر است هر سال یک بار با یک مسواک روزنه سقف جاپودری را تمیز کنید تا ورود آب به دستگاه بهتر گردد.
رعایت همین نکات به ظاهر ساده به شکل چشم‌گیری کارایی ماشین لباسشویی ال جی را افزایش داده و سبب می‌شود که نیاز کمتری به تعمیر داشته باشد.

نکات مهمی که درمورد لباسشویی ال جی باید رعایت کنید

 • حتما در زمان نصب ماشین لباسشویی بعد از خرید آن، از پرسنل نمایندگی‌های مجاز استفاده کنید تا کارت ضمانت و خدمات  پس از فروش محصول شما را مهر کنند تا در صورت نیاز بتوانید از خدمات گارانتی یا تعمیر ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنید.
 • سعی کنید که محصول خود را به صورت دوره‌ای سرویس کنید تا با عیب یابی و پیشگیری از خراب شدن قطعات از تحمیل هزینه های گزاف تعویض قطعه جلوگیری شود.
 • برنامه شستشوی مناسب برای شستن لباس‌ها در نظر داشته باشید تا فشار کمتری به لباسشویی وارد شود.
 • حتما میزان مجاز لباس برای شستشو در ماشین قرار دهید تا فشار کمتری به موتور و خشک کن وارد شود.

مشکلات و روش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی

در صورت مواجه شدن با این مورد ابتدا مطمئن شوید پریز برق مشکلی نداشته باشد . بهتر است مستقیما لباسشویی را به برق متصل نمایید. دوشاخه را نیز بررسی نمایید تا سالم باشد. درصورتیکه مشکلی در موارد گفته شده وجود نداشت با صفاهان سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان را انجام دهند.

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه شست و شو نمیشود

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه شست و شو نمیشود

ضروری است موارد زیر کنترل شود:

 • حتما درب ماشین لباسشویی کاملا بسته باشد و دکمه استارت را زده باشید.
 • به صفحه نمایشگر دقت نمایید تا مطمئن شوید هیچ کد خطایی وجود نداشته باشد.
 • در صورت قطع آب منزل ماشین لباسشویی وارد برنامه شست و شو نخواهد شد.
 • دقت کنید دکمه های قفل کودک و شست و شو با تاخیر را فعال نکرده باشید.

وجود مقداری پودر یا کف روی البسه پس از شست و شو

عوامل مختلفی می توانند باعث بروز این مشکل شوند. حتما از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید. از استفاده از پودر دستی و پودر صابون جدا خودداری نمایید.

تولید صدا و لرزش های غیر معمول در هنگام شست و شو

چنانچه دستگاه صدای غیر معمول تولید می کند، ابتدا از تراز بودن آن مطمئن شوید. زیر پایه های آن اجسامی مانند چوب، پلاستیک و … نگذارید. اگر مقدار البسه در ماشین لباسشویی بسیار کم و یا بسیار زیاد باشد باعث ایجاد صداهای مزاحم خواهد شد. بهتر است دور خشک کن 800 یا 1000 باشد.

مشکل نچرخیدن درام ماشین لباسشویی

مطمئن شوید که دوشاخه لباسشویی به برق متصل است و همچنین برق منزل مشکلی نداشته باشد. سپس شیر آب را بررسی کنید که باز باشد. بسته نشدن صحیح درب لباسشویی نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند.

در صورتی که هیچ یک از این موارد نبود، می تواند مشکل از برد باشد که در این صورت باید تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را به یک متخصص بسپارید.

بعد از اتمام کار لباس های خارج شده داغ هستند

آبکشی لباس ها با آب سرد انجام می گیرد. دقت کنید که شیرآب سرد و گرم را به درستی به لباسشویی متصل کرده باشید و جا به جا نشده باشد.

چرا لباس ها در ماشین لباسشویی پاره می شود؟

لباسشویی را خاموش کنید و سپس با دست درام را بررسی کنید که هیچ برآمدگی ای نداشته باشد. همچنین وجود وسایل نوک تیز مانند زیپ یا سگک کمربند می تواند به لباس ها آسیب برساند. کهنه بودن و پوسیده بودن لباس ها نیز می تواند یکی دیگر از علل این امر باشد.

ارورهای ماشین لباسشویی LG

یکی از عمده مشکلاتی که خریداران ماشین لباسشویی ال جی با آن روبه‌رو هستند مشکل ارور یا پیغام خطاهایی است که گاهی رخ می‌دهد.

ارور IE

علت: آبگیری کامل صورت نگرفته باشد و آب به میزان کافی وارد لباسشویی نشده باشد.

راه حل: باز بودن شیر آب و همچنین فشار آب منزل را بررسی کنید. شلنگ ورودی آب را چک کنید که تا خوردگی نداشته باشد. فیلتر ورودی آب نیز باید تمیز باشد.

ارور OE

علت: مشکل در تخلیه آب

راه حل: لوله خروجی و پمپ تخلیه را بررسی کنید. اگر چیزی در پمپ گیر کرده است حتما آن را خارج کنید.

ارور UE

اگر لباس به مقدار مناسب در لباسشویی نباشد با این ارور مواجه خواهید شد. لباس ها باید با توجه به وزن و برنامه شستشو در ماشین لباسشویی LG ریخته شود. اگر مشکل از مقدار لباس ها نبود، می تواند مشکل از موتور یا برد باشد.

در این حالت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را به یک تکنسین بسپارید.

 ارور dE

اگر درب لباسشویی به درستی بسته نشده باشد و یا دستگاه قفل بودن آن را تشخیص ندهد، این ارور نمایان می شود. در این حالت باید موارد زیر چک شود:

زبانه و لولای درب، میکروسوییچ درب، لاستیک دور درب، اتصالات و سیم کشی ها و برد کنترل.

ارور CE

وجود اتصال کوتاه در موتور می تواند موجب ایجاد این خطا شود. در این حالت برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان و بررسی برد می توانید از متخصصان ما در صفاهان سرویس کمک بگیرید.

ارور LE

علت این ارور قفل کردن موتور می باشد. مواردی که باعث این مورد می شود شامل موارد زیر می شود:

 • کم بودن حجم لباس ها
 • مشکل در استاتور، تاخو و یا روتور
 • مشکل در سیم کشی ها و اتصالات
 • مشکل در برد

ارور FE

تعمیر لباسشویی ال جی

علت: آبگیری بیش از اندازه لباسشویی

راه حل: ابتدا آب اضافی وارد شده را از طریق خروجی لباسشویی خارج کنید. این مورد به دلیل وجود مشکل در هیدروستات ایجاد می شود. بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در این ارور را به یک متخصص بسپارید.

ارور PE

وجود مشکل در سنسوری که باید میزان آب را تشخیص بدهد، باعث نمایان شدن ارور PE می شود. در این حالت هیدروستات باید بررسی شود و در صورت وجود مشکل تعویض گردد.

 ارور PF

علت: مشکل در تغذیه برق دستگاه

اگر در هر قسمتی از مسیر برق رسانی ماشین لباسشویی ال جی مشکلی وجود داشته باشد این ارور را دریافت می کنید. سه راهی، پریز، سیم کشی ها را بررسی کنید و سپس دوباره لباسشویی را راه اندازی کنید. اگر مشکل حل نشد برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با یک متخصص تماس بگیرید.

ارور TE

گرم شدن بیش از اندازه آب در ماشین لباسشویی ال جی دلیل این مورد می باشد. ترموستات و المنت را بررسی کنید. همچنین اگر لباسشویی تمام اتوماتیک ال جی دارای سنسور حرارتی نیز می باشد، حتما آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

ارور SE یا E5

کار نکردن ماشین لباسشویی علت دریافت این خطا است. برای رفع آن باید وجود مشکل در سنسور و موتور بررسی گردد.

ارور AE یا AOE

علت ظاهر شدن این ارور وجود نشتی آب در لباسشویی LG می باشد. لباسشویی را از برق بکشید و تمام مسیرهای آب را بررسی کنید. در صورت وجود پارگی یا آسیب در لوله ها، آن را تعویض کنید.

در صورتی که موفق نشدید عیب را پیدا کنید با همکاران ما در صفاهان سرویس تماس بگیرید تا تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما در اصفهان را انجام دهند. گارانتی خدمات ما 60 روزه می باشد که این می تواند به شما اطمینان دهد که بهترین خدمات را دریافت خواهید کرد.

 ارور EE

با دیدن این ارور شما باید نگران باشید چون این یکی از بدترین ارورهای لباسشویی ال جی می باشد. مشکل در برد الکترونیکی علت این ارور است که باید تعمیر یا تعویض گردد.

ارور HE

این ارور مربوط به مدار گرمایشی آب دستگاه است. هیتر و سیم کشی های آن و ترمیستور را چک کنید. بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما باید توسط یک تکنسین انجام بگیرد.

 ارور CD

 ارور CD  نشان دهنده انجام عمل خنک سازی بعد از خشک کردن لباس ها می باشد. اگر می خواهید این کار انجام نشود فقط کافی است که دکمه START/PAUSE را فشار دهید.

ارور CL

این نیز نشان دهنده یک مشکل در لباسشویی نیست. بلکه اطلاع دهنده فعال بودن قفل کودک است. دکمه child lock را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا غیرفعال شود.

ارور SUD یا SD

اگر شما بیش از مقدار لازم مواد شوینده در لباسشویی بریزید با این ارور مواجه خواهید شد. همیشه از مواد شوینده مجاز و مرغوب و همچنین به اندازه استفاده کنید.