ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (25 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی یکی از ارورهای این دستگاه است که احتمالا با آن برخورد داشته اید و این سوال برایتان پیش آمده است که چرا این ارور ایجاد شده و اصلا چگونه می توان آن را رفع کرد؟ این ارور در واقع به ما مشکل به وجود آمده در دستگاه را اطلاع می دهد که مربوط به آبگیری بیش از حد دستگاه و سر ریز شدن آب است. حال اگر این ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه شما نیز نمایش داده شده است و به دنبال راهکاری برای رفع آن هستید، پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله را بخوانید و ما را همراهی کنید.

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

این ارور به آب گیری بیش از حد دستگاه و سر ریز شدن آب اشاره دارد. بدین معناست که آب درون ماشین تخلیه نشده و دستگاه از حد مورد نیاز بیشتر آب گیری کرده است. از آنجایی که وجود آب زیاد در ماشین لباسشویی سبب وارد شدن آسیب به سایر قعطات این دستگاه می شود و به آنها فشار وارد می کند، رفع سریع این ارور از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی، به دلیل خرابی یکسری قطعات دستگاه که در امر آب گیری و تعیین سطح آب کاربرد دارند، به وجود می آید و مربوط به قسمت سخت افزاری ماشین است. به همین جهت شما برای رفع آن به ابزار تخصصی و دانش کافی نیازمندید. اگر شما از این موارد برخوردار نیستید، از دستکاری کردن ماشین به طور جدی پرهیز کنید و رفع این ارور را به دست متخصصان مجموعه صفاهان سرویس بسپارید.

عوامل بروز ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

عوامل بروز ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

خرابی شیر برقی

شیر برقی قطعه ای از دستگاه است که مسئول تنظیم ورود و خروج آب است و آب مورد نیاز ماشین را تأمین می کند. خرابی و آسیب دیدگی این قطعه می تواند باعث بروز این ارور شود. به طور کلی عمر مفید این قطعه بین 5 الی 7 سال است. بعد از این مدت احتمال خرابی آن بسیار بالا است. همچنین یکسری عوامل مانند سختی بالا آب، نوسانات برق، کم و زیاد شدن فشار آب و وجود شن ریزه در آب، باعث خراب شدن این قطعه پیش از مدت زمان معمول می شود.

خراب شدن برد

برد قطعه ای کوچک اما حیاتی است که وظیفه کنترل کارکرد دیگر قطعات را بر عهده دارد. اگر برد دچار آسیب دیدگی شود، پیام ها را به درستی دریافت نکرده و در نتیجه فرمان بسته شدن ورودی آب را صادر نمی کند. این امر باعث آب گیری بیش از حد دستگاه شده و ارور FE ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود.

خرابی هیدرواستات

هیدرواستات قطعه ای کوچک اما مهم در ماشین لباسشویی ال جی است که وظیفه تعیین سطح آب را بر عهده دارد. در صورت خرابی و یا سوختگی این قطعه، سطح آب به درستی تشخیص داده نمی شود و در نتیجه آب زیاد از حد وارد ماشین می شود.

پارگی شلنگ رابط درام

شلنگ رابطه درام، شلنگی است که به هیدرواستات متصل بوده و در کارکرد صحیح این قطعه نقش مؤثری دارد. به طوری که اگر این قطعه دچار مشکل شود، هیدرواستات کارکرد معمول خود را از دست می دهد. این شلنگ دارای دیافراگمی است که با توجه به آب درون دیگ و کم شدن هوای درام، فشرده می شود. هیدرواستات متوجه این فشردگی شده و از ورود آب به شلنگ جلوگیری می کند.

اگر این شلنگ دچار پارگی گردد، هیچگونه فشردگی اتفاق نمی افتد. در نتیجه ماشین لباسشویی بیش از حد نیاز آب گیری می کند که این موضوع سبب نمایش این ارور می شود.

وجود مشکل در اتصالات

اگر اتصالات درون ماشین دچار شل شدگی، فرسودگی، خرابی و یا قطعی شده باشند، بر روی کارکرد هیدرواستات، برد دستگاه و شیر برقی تأثیر مستقیم داشته و کارکرد آنها را مختل می سازد. در هنگام بروز این ارور ممکن است که اتصالات دستگاه مشکل داشته باشند.

ایجاد کف زیاد در ماشین

یکی دیگر از عوامل نمایش ارور  FE، وجود و ایجاد کف زیاد درون ماشین لباسشویی ال جی است. ایجاد کف زیاد در ماشین لباسشویی به چندین عامل بستگی دارد:

  • ریختن لباس های توری و یا رومیزی در دستگاه
  • استفاده زیاد از پودر و مواد شوینده
  • استفاده از مواد شوینده فاسد
  • استفاده از پودر دستی به جای پودر مخصوص ماشین لباسشویی

جهت جلوگیری از بروز ارور FE ماشین لباسشویی ال جی، از انجام دادن موارد بالا خودداری کنید.

نحوه رفع ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

نحوه رفع ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

هنگام نمایش هرگونه اروری، بهتر است پیش از عیب یابی دستگاه و یا تماس با یک فرد متخصص، ابتدا دستگاه را ریست کرده تا این ارور رفع گردد. برخی مواقع ارورها به دلیل به وجود آمدن مشکلی در برد نمایش داده می شوند و با انجام این کار، ارور به سادگی رفع می گردد.

با این حال اگر با این روش ارور FE برطرف نشد و همچنان درحال نمایش بود، لازم است که با یک تکنسین ماهر تماس گرفته و از او کمک بخواهید. چرا که برای برطرف کردن این ارور نیاز است که قطعات اصلی دستگاه عیب یابی گردند که این کار از عهده یک فرد عادی خارج است. توجه داشته باشید که به محض نمایش این ارور باید آب درون ماشین را به واسطه استفاده از پمپ تخلیه، خارج کرده و سپس به عیب یابی و یافتن راهی برای برطرف کردن این ارور باشید.

همچنین رفع سریع ارور FE نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که جمع شدن آب در ماشین باعث آسیب به سایر قطعات دستگاه می شود. از همین رو ما بهتر است که به محض مشاهده این ارور، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان تماس حاصل فرمایید. این مجموعه تمامی کارهای تعمیرات لوازم خانگی را در کمترین زمان و با هزینه ای مناسب برای شما انجام می دهد. همچنین این مرکز بعد از اتمام کار، به شما گارانتی خدمات 60 روزه ارائه می دهد. پس می توانید با خیال راحت با این مجموعه تماس گرفته و از جهت سالم تحویل گرفتن دستگاه خود مطمئن باشید.

هزینه رفع ارور FE چقدر است؟

در امر تعمیرات لوازم خانگی، در اغلب موارد نمی توان هزینه را پیش از بررسی دستگاه اعلام کرد. چرا که باید دستگاه ابتدا عیب یابی گردد و پس از شناسایی مشکل اصلی آن، هزینه رفع و برطرف نمودن آن برآورد شود. این موضوع برای رفع این ارور نیز صادق است. به خصوص که عوامل مختلفی سبب بروز این ارور می شوند. از آنجایی که این ارور راه های رفع و عوامل ایجاد کننده متفاوتی دارد، هزینه رفع آن بسته به نوع خرابی دستگاه شما متغیر می باشد. این هزینه پس از عیب یابی دستگاه به شما اعلام می گردد.

کلام آخر…

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی یکی از ارورهای مهم این دستگاه بوده و به خرابی برخی قطعات مهم ماشین اشاره می کند. از همین جهت کار تعمیر و بررسی و عیب یابی قطعات دستگاه در این مورد کاری تخصصی می باشد. باید توسط فردی که دانش فنی و ابزارآلات مورد نیاز را دارد انجام شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که هنگام بروز این ارور با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

این مرکز افزون بر ارائه گارانتی خدمات 60 روزه پس از انجام تعمیرات و یا تعویض، در امر تعویض قطعات کاملا از قطعا اورجنیال و اصل استفاده می کند. تمامی هزینه های دریافتی آن نیز مطابق مصوبه اتحادیه می باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و یا تماس با این مجموعه، از طریق شماره 09130108396 اقدام نمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 17 = 18