ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (14 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از ارورهای لباسشویی، ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی است که با نام ارور SE نیز شناخته می‎شود. حال در این مقاله،  قصد داریم که به معرفی و دلایل بروز این ارور بپردازیم. به‌ طور کلی این ارور به خرابی قطعات مهم دستگاه از جمله برد، موتور، سنسور، سنسور تاخو، اتصلات و… اشاره دارد. از همین جهت رفع آن کاری پیچیده و مشکل می‌باشد و در این امر، باید از یک فرد ماهر و متخصص کمک گرفت. شما می‌توانید به منظور رفع این ارور، از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات لباسشویی lg در اصفهان کمک بگیرید.

علل نمایش ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن

ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی یا همان ارور SE، می‌تواند به دلایل مختلفی نمایش داده شود و از همین رو راه‌های رفع گوناگونی دارد. به ‎طور کلی هنگام نمایش این ارور، قبل از انجام هرکاری و تماس با یک تکنسین مجرب، بهتر است که یکبار دستگاه خود را ریست کنید. با انجام این کار احتمالا ارور برطرف گردد. اما اگر همچنان درحال نمایش بود، باید با یک فرد متخصص تماس گرفته و در جهت رفع این ارور اقدام کنید.

خرابی موتور

دلیل اصلی نمایش این ارور خرابی موتور دستگاه یا اگر دقیق‌تر بگوییم قطعه شفت موتور است.

نحوه رفع: اگر مشکل از موتور دستگاه باشد، باید موتور و قطعات آن به خصوص شفت موتور مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند و در صورت وجود مشکل، موتور تعویض گردد.

خرابی سنسور تاخو

خرابی سنسور تاخو لباسشویی ال جی

سنسور تاخو یک قطعه از دستگاه است که چرخش دیگ را کنترل می‌کند. هنگام خرابی این سنسور، کارکرد دستگاه مختل شده و دیگ قادر به چرخش درست نیست.

نحوه رفع: این قطعه باید بررسی شود و در صورت خرابی و یا وجود مشکل، تعویض و در صورت امکان تعمیر گردد.

وجود قطعی در اتصالات دستگاه

وجود قطعی در اتصالات و یا موارد دیگر، از عوامل نمایش این ارور هستند.

نحوه رفع: در این مورد باید تمامی اتصالات دستگاه توسط یک فرد متخصص بررسی شوند و در صورت وجود قطعی، سوختگی و یا مورد دیگر، رفع گردد. توجه داشته باشید که عیب یابی اتصالات لوازم الکتریکی کاری حساس و خطرناک بوده و خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد. به همین علت در هنگام بروز این ارور باید از متخصصان یک مرکز معتبر همانند مجموعه صفاهان سرویس کمک گرفت.

وجود مشکل در برق کشی ساختمان

اگر در برق و یا سیم کشی ساختمان مشکلی به وجود آمده باشد، می‌تواند منجر به نمایش ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی شود. این مشکل می ‎تواند مربوطه به نوسانات شدید برق، قطعی و یا مشکلات دیگر باشد.

نحوه رفع: پس از چک کردن اتصالات دستگاه، اگر مشکلی پیدا نکردید، به احتمال زیاد مشکل از سیم کشی و برق ساختمان می‌باشد. در این زمان باید برق کشی ساختمان توسط یک برق کار بررسی شوند.

خرابی برد

برد یکی از قطعات اصلی ماشین است که وظیفه نظارت بر روی کارکرد قطعات را دارد. اگر این قطعه و یا بخش‌هایی از برد مانند خازن‎ ها خراب شوند و بسوزند، ارور  SEماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‌شود.

نحوه رفع: در ابتدا برد را از ماشین جدا کرده و آن را بررسی می کنیم. در اغلب موارد قطعات برد همانند خازن‎ ها سوخته‌اند. در این مورد با تعویض آنها مشکل رفع می‎شود. امّا اگر مشکل اصلی از خود برد باشد، باید این قطعه را تعویض کرد.

از آنجایی که برد جزء اصلیترین قطعات ماشین لباسشویی ال جی است، باید حتما توسط یک متخصص عیب یابی و تعمیر گردد. شما به این منظور می‎توانید از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات لباسشویی در اصفهان کمک بگیرید. این افراد در کمترین زمان و با هزینه‌ای منصفانه مشکل شما را رفع می‎کنند. لازم به ذکر است که در امر تعویض قطعات، تماما از قطعات اورجینال و اصل استفاده می‌شود و از این رو، نگرانی در این باره وجود ندارد.

ریختن بار زیاد در دستگاه

یکی از اشتباهات رایج کاربران ماشین لباسشویی، ریختن بار زیاد در دیگ ماشین است. این موضوع سبب وارد شدن فشار به دیگ، موتور و سایر قطعات شده و کارکرد آنها را مختل می‎کند.

نحوه رفع: همیشه مطابق با مقداری که در دفترچه راهنما دستگاهتان ذکر شده است لباس درون ماشین بریزید. تا از خرابی‌های احتمالی و بروز ارورهای مختلف از جمله ارور  SE ماشین لباسشویی ال جی جلوگیری کنید. اگر هنگام شست و شو، این ارور به شما نمایش داده شد، فرآیند شست و شو را متوقف کرده، مقداری از لباس‌ها را خارج کنید و سپس دستگاه را مجددا روشن نمایید.

هزینه رفع ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

هزینه رفع ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی

اغلب مواقع در امر تعمیرات لوازم خانگی، پیش از بررسی دستگاه و عیب یابی آن نمی‌توان قیمتی مشخص را اعلام کرد. این موضوع برای رفع ارور SE ماشین لباسشویی ال جی یا همان ارور E5 نیز صادق است. از آنجایی که این ارور به دلایل مختلفی بروز پیدا می‌کند، باید دستگاه شما ابتدا توسط متخصصان مجموعه صفاهان سرویس عیب یابی گردد و پس از شناسایی مشکل، هزینه رفع آن به شما اعلام می‎ شود.

کلام آخر…

ارور E5 ماشین لباسشویی ال جی یکی از حساسترین و پیچیده‌ترین ارورها می‎باشد. چرا که مربوط به خرابی قطعات مهم دستگاه است.  اقدام به رفع این ارور بدون داشتن لوازم و ابزار مورد نیاز، دانش فنی و امکانات لازم، موجب آسیب رساندن به سایر قطعات، هزینه ‎های بیشتر و عدم رفع این ارور می‎شود. پس حتما برای رفع این ارور، با یک مرکز معتبر تماس حاصل فرمایید.

در این زمینه ما به شما مجموعه صفاهان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این مرکز دارای متخصصان حرفه‌ای می‌باشد که مشکل شما را به بهترین شکل ممکن رفع می‌کنند. همچنین این مجموعه پس از اتمام کار خود، به شما گارانتی خدمات 60 روزه ارائه می‌دهد. این بدین معناست که هیچ جای نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت و دستگاهتان را سالم تحویل خواهید گرفت. حال اگر شما نیز با این ارور مواجه شده‌اید، پس از انجام راهکارهای ذکر شده در این مقاله و در صورت از بین نرفتن این ارور، با مجموعه صفاهان سرویس و با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 77 = 80