ارور rds یخچال فریزر ال جی

5/5 - (12 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

امروزه استفاده از وسایل سرمایشی رونق فراوانی گرفته است. در میان این وسایل سرمایشی، یخچال فریزر به عنوان یک جزء مهم در زندگی روزمره بشر، جا باز کرده است. بدون وجود این دستگاه پرمصرف، به نوعی زندگی مختل خواهد شد. زیرا نگهداری خورد و خوراک افراد، از آب سرد گرفته تا انواع میوه و گوشت به وسیله این دستگاه امکان پذیر است.

دارندگان یخچال فریزر ال جی بهتر است بدانند که این دستگاه دارای اجزای پیشرفته ای است که خرابی هر جزء کوچک آن می تواند مشکلات زیادی را برای کارکرد درست دستگاه به وجود بیاورد .افراد به وسیله کد خطاهایی که این دستگاه از خود نشان می دهد می توانند متوجه شوند کدام قطعه از آن دچار خرابی شده است.

با ما همراه شوید تا برای شما بگوییم ارور rds یخچال فریزر ال جی چه خطایی است و دلیل بروز آن چیست. مرکز تعمیرات صفاهان سرویس همواره آماده است تا خدمات تعویض قطعات و تعمیر یخچال فریزر ال جی را برای اصفهانی های عزیز عرضه دارد. شما می توانید از طریق شماره 09130108396 با این مرکز تماس حاصل کنید تا تیم عیب یابی به مکان مورد نظر اعزام شود.

ارور rds یخچال فریزر ال جی

احتمالا برای شما که از یخچال فریزر ال جی در منزل خود استفاده می کنید، پیش آمده است که در پاره ای از اوقات بر روی نمایشگر، کد خطایی را مشاهده کرده باشید. هر ارور می تواند دلیلی داشته باشد. این ارورها به صاحبان این دستگاه و تعمیرکاران کمک بزرگی کرده است تا بدون صرف هزینه و اتلاف وقت بتوانند به سرعت عیب یابی یخچال فریزر را انجام داده و از مشکلات بیشتر پیشگیری کنند.

اما بهتر است این نکته مهم را به شما گوشزد کنیم که ممکن است قطعه ای از دستگاه دچار خرابی شده باشد، اما یخچال فریزر اروری از خود نشان ندهند. درچنین مواقعی به محض مشاهده کارکرد نامناسب دستگاه خود، بهتر است به تعمیرکاران مرکز صفاهان سرویس اطلاع دهید تا از یک معضل بزرگ جلوگیری کنید. زیرا قطعه خراب ممکن است کل دستگاه را به نابودی و خرابی بکشاند.

دلیل ارور rds یخچال فریزر ال جی خراب شدن سنسور دیفراست دستگاه است. در ادامه این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که سنسور دیفراست چیست و چه کاربردی در یخچال فریزر برعهده دارد. همچنین نحوه تعمیر و تعویض این قطعه را نیز شرح خواهیم داد.

سنسور دیفراست چیست؟

سنسور دیفراست چیست؟

سنسور دیفراست یک قطعه بسیار مهم در ساخت یخچال فریزر ال جی به حساب می آید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شرکت ال جی تلاش خود را کرده است که از بروز ترین قطعات موجود در بازار برای ساخت یخچال فریزر استفاده کند. سنسور دیفراست یکی از این قطعات مهم و حائز اهمیت است.

سنسور دیفراست در یخچال فریزر ال جی وظیفه دارد از برفک زدن این دستگاه جلوگیری کند و به نوعی یک سیستم ضد برفک است. ما قصد داریم برای آنکه شما بتوانید هرچه بهتر و بیشتر با این قطعه آشنا شوید، در ابتدا نحوه کارکرد آن را درون یخچال فریزر شرح دهیم.

 چنانچه با خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزر دست و پنجه نرم می کنید و ارور rds یخچال فریزر ال جی را مشاهده می کنید، می توانید از مرکز صفاهان سرویس کمک بگیرید.

قطعه دیفراست در کجای یخچال فریزر قرار دارد؟

معمولا هرجایی که اپراتور دستگاه تعبیه شده بود، سنسور دیفراست نیز در همان مکان است. تمام یخچال فریزرها دارای اپراتور هستند . باید این نکته را ذکر کنیم گاهی درون یخچال فریزرهای نسل جدید 2 اپراتور قرار دارد. دراین صورت آن دستگاه نیز دارای 2 دیفراست است.

در یخچال فریزرهای LG معمولا اپراتور در کف دستگاه قرار دارد. اما برای یخچال های ساید بای ساید این قطعه در دیواره انتهای یخچال تعبیه شده است. اگر قصد دارید به دیفراست دسترسی پیدا کنید باید پیچ های مربوط به دیواره را باز کنید تا بتوانید به دیفراست دسترسی پیدا کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که عمل تعویض سنسور دیفراست را خودتان انجام ندهید، چون یک قطعه مهم و بسیار حساس است. بهتر است از کمک تعمیرکاران مرکز صفاهان سرویس بهره ببرید تا اصولی و تخصصی این عمل را برای شما انجام دهند.

دیفراست چگونه عمل می کند؟

درون هر یخچال فریزر یک کمپرسور وجود دارد. وظیفه این قطعه آن است که به وسیله گاز، درون دستگاه سرما تولید کند. گاز مخصوص یخچال فریزر، درون لوله های داخلی یخچال قرار دارد. کمپرسور این گاز را با فشار زیاد به قطعه کندانسور وارد می کند. گاز موجود در این قطعه ماهیت خود را تغییر داده و به مایع تغییر شکل می دهد.

سپس این گاز درون لوله های داخلی در گردش قرار م یگیرد تا دوباره به کندانسور برگشت می خورد. تمام این مراحل پر و خالی شدن کندانسور، سبب تولید سرما درون یخچال فریزر ال جی می شود.

هرگاه سرما به حدی زیاد شد که تبدیل به برفک و یخ شد، نوبت به آب شدن و به اصطلاح برفک زدایی دستگاه می رسد. در حال حاضر قطعه دیفراست وارد عمل شده و کار برفک زدایی را انجام می دهد.  بعد از شروع عمل یخ زدایی آب آنها درون سوراخ فاضلاب دستگاه می رود و درون ظرف کاسه مانندی که در دستگاه تعبیه شده است قرار می گیرد.

این محفظه بر روی کمپرسور قرار دارد. آب داخل کاسه به وسیله گرمای حاصل کمپرسور تبدیل به بخار می شود. یخچال فریزر LG در شرایط عادی باید بتواند روزی سه بار این فرآیند را تکرار کند. اگر این مراحل به درستی سپری نشد با ارور rds یخچال فریزر ال جی مواجه خواهید شد.

رفع ارور rds چگونه انجام می شود؟

رفع ارور rds

اگر عمل برفک زدایی دستگاه به درستی انجام نگردد و ارور rds یخچال فریزر ال جی مشاهده شد باید قطعه دیفراست مورد بررسی قرار گیرد. در این صورت تعمیرکاران مرکز صفاهان سرویس سنسور دیفراست یخچال فریزر ال جی را بررسی خواهند کرد. در ابتدا تعمیرکاران اتصالات کوتاه دیفراست را چک خواهند کرد و به بررسی سیم کشی های این قطعه می پردازند. اگر بعد از بررسی های لازم متوجه شدند که این قطعه از کار افتاده است نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام می کنند. مراحل تعویض این قطعه به شرح زیر می باشد.

 • برای تعویض قطعه خراب در وسایل برقی در ابتدا باید دستگاه را از برق خارج کنید.
 • با توجه به مدل های مختلف یخچال فریزر ال جی ابتدا باید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده تا بدانید محل قرار گیری سنسور دیفراست کجاست. همچنین معمولا بر روی این قطعه یک کاور پلاستیکی وجود دارد.
 • سنسور دیفراست به وسیله سوکت به بدنه یخچال فریزرها متصل است. می توانید از سیم چین کمک بگیرید و آنها را جدا کنید.
 • سپس قطعه تازه را که تهیه کرده اید به سوکت ها متصل کنید.
 • برای اطمینان از درست بودن مراحل می توانید دستگاه خود را به برق متصل کنید و آن را امتحان کنید.

چگونه سنسور را تست کنیم؟

درادامه مقاله ارور rds یخچال فریزر ال جی می خواهیم برای شما روش هایی را ذکر کنیم که با آن بتوانید تشخیص دهید که آیا سنسور دیفراست نیاز به تعمیر دارد یا تعویض. برای دانستن این نکته با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

همیشه سنسورها را با واحد اهم اندازه گیری می کنند. دراین میان مدل های مختلف یخچال دارای میزان اهم متفاوتی نیز هستند. برای دانستن میزان اهم یخچال فریزر ال جی خود باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

 • برای بررسی سلامت حسگر دستگاه خود می توانید سنسور یخچال فریزر خود را در دمای 25 درجه قرار دهید، سپس اهم دستگاه را با دستگاه اهم متر اندازه بگیرید. اگر برطبق دفترچه راهنما بود، قطعه در سلامت کامل قرار دارد.
 • شما می توانید سنسور دیفراست یخچال را در درون دستان خود بگیرید. در صورتی که مقاومت سنسور کم شد نشان دهنده سالم بودن آن است.
 • راه دیگر تست سنسور استفاده از یخ است. در این مرحله از تست قطعه باید برعکس روش قبل عمل کنید. اگر مقاومت و یا همان اهم سنسور بالاتر رفت، یعنی سنسور یخچال شما سالم است.

به دلیل اینکه تست این قطعه کمی پیچیده است و ممکن است به اشتباه بیفتید و دستگاه اهم متر نیز در دسترس همگان نیست، می توانید از طریق شماره 09130108396 با مرکز صفاهان سرویس تماس حاصل کنید و از تعمیرکاران زبده و با تجربه این مرکز یاری بگیرید.

بهترین مرکز تعمیر ارور rds یخچال فریزر ال جی کدام است؟

بهترین مرکز تعمیر ارور rds یخچال فریزر ال جی کدام است؟

در ادامه این مقاله می خواهیم به شما مخاطبان عزیز مرکزی را معرفی کنیم که می توانید برای بر طرف کردن ارور rds یخچال فریزر ال جی خود از آن بهره ببرید. صفاهان سرویس یک مرکز معتبر است که دارای دو دهه سابقه در تعمیر لوازم خانگی و تعمیر یخچال فریزر در اصفهان است. این مرکز خدمات زیادی را به مشتریان خود عرضه می دارد که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

 • به کار بردن قطعات اصل: کیفیت قطعات به کار رفته در یخچال فریزر بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر یک قطعه بی کیفیت را جایگذاری کنید به سرعت دوباره باید به سراغ تعمیرکار بروید و یک هزینه گزاف را در پیش دارید. این مرکز از با کیفیت ترین و اورجینال ترین قطعات برای تعمیر یخچال فریزر ال جی استفاده می کند.
 • گارانتی 60 روزه : یک مرکز معتبر، مرکزی است که بتواند برای کار خود تضمین بدهد. مرکز مورد نظر برای آسایش و تضمین کیفیت کار خود گارانتی 60 روزه را به مشتریان خود عرضه می دارد. چنانچه در مدت زمان گارانتی، قطعه تازه تعمیر شده دوباره دچار مشکل شد، این مرکز تمام خدمات خود را برای تعمیر دوباره قطعه مورد نظر به صورت رایگان انجام خواهد داد.
 • تکنسین های با تجربه: تمام خدمات یک مرکز، اگر از نیروی با تجربه و ماهر استفاده نکند به فنا می رود. اما خوشبختانه مرکز صفاهان سرویس از کادری مجرب و با تجربه تشکیل شده است و یکی از دلایل نام آوری این، به کار بردن تکنسین های با تجربه است.
 • داشتن اطلاعات بروز : همانگونه که می دانید شرکت ال جی هر ساله برای آسایش و رفاه عموم، توانسته مدل های جدیدی از این دستگاه را به بازار عرضه دارد. لازم است یک تعمیرکار نیز با قطعات جدید و نحوه تعمیر آن آشنا باشد. مرکز مورد نظر همواره برای کادر خود دوره های آموزشی را تشکیل می دهد تا نیروهایش همواره به روز باشند و بتوانند خدمات ارزنده ای را ارائه دهند.
 • دریافت هزینه طبق اتحادیه: متاسفانه مراکزی وجود دارند که برای سود دهی بیشتر، هزینه ای خارج از عرف را از مشتری دریافت می کنند و یا هیچگاه تا قبل از تعمیر قیمت دستمزد خود را نمی گویند و در آخر مشتری ممکن است از قیمت پیشنهادی ناراضی باشد. اما در مرکز صفاهان سرویس اینگونه نیست. تعمیرکار مرکز ما، بر طبق اتحادیه و قیمت قطعه مورد نظر در بازار یک قیمت شفاف به مشتری خود عرضه می دارد و مشتری خود تصمیم خواهد گرفت که تعمیر را انجام دهد یا خیر.
 • تعمیر بدون جابجایی دستگاه: معمولا همواره شخصی که یخچال فریزر و یا هر وسیله ای از وی دچار خرابی شد از پرداخت 2 هزینه برای جابجایی و تعمیر وسایل خود گله مند است. مرکز نام برده خدمات در مکان را ارائه می دهد که برای مشتری، 3 امتیاز به همراه دارد. اول اینکه نیاز نیست هزینه جابجایی را بپردازد. هم اینکه دیگر به وسیله حین جابجایی صدمه ای وارد نخواهد شد و امتیاز دیگر جلوگیری از اتلاف وقت می باشد.

هزینه تعمیر ارور rds یخچال فریزر ال جی چقدر است؟

هزینه تعمیر ارور rds یخچال فریزر ال جی همواره یکی از دغدغه های عموم بوده است. اما مرکز صفاهان سرویس برای رعایت حال عموم مشتریان خود سعی بر این دارد که یک دستمزد منصفانه را داشته باشد. در ادامه برای شما دلایل تعیین قیمت تعمیر یخچال فریزر ال جی را ذکر خواهیم کرد:

 1. اولین معیار برای تعیین قیمت، نوع قطعه مورد نظر است که اصل باشد و یا فیک.
 2. خدمات در محل نیز بر قیمت تاثیرگذار است. شما باید هزینه اندکی را برای ایاب و ذهاب تکنسین پرداخت کنید.
 3. برای تعویض قطعه خراب می بایست قیمت قطعه مورد نظر را با هزینه بازار روز خریداری کرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله برای شما از ارور rds یخچال فریزر ال جی سخن گفتیم و بیان کردیم که به چه روشی می توان این قطعه را تعمیر کرد. همچنین ما در این مطلب مرکزی را به شما معرفی کردیم که چندین سال سابقه در تعمیر لوازم خانگی دارد و یک مرکز کاملا معتبر است. شما می توانید برای دسترسی به این مرکز از شماره 09130108396 کمک بگیرید و خیالتان از بابت مهارت تعمیرکاران آن راحت باشد. سپاس بیکران از همراهی شما.

بیشتر بخوانید: تعویض لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 + = 88