ارور a2 یخچال فریزر ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یخچال فریزر از آن دست لوازم خانگی است که تقریبا در تمام خانه ها یافت می شود. وجود این وسیله ضرورت زیادی دارد. زیرا برخی از مواد غذایی حتما بایستی در جای خنک نگهداری شوند و اگر در هوای گرم بمانند فاسد می شوند. خرابی یخچال فریزر بسیار نگران کننده است. زیرا علاوه بر هزینه تعمیرات آن، ممکن است مواد غذایی درون آن خراب شوند. به همین دلیل موقع خرابی یخچال فریزر بایستی سریعا آن را تعمیر کرد. خوشبختانه یخچال فریزرها یکسری ارورهایی دارند که روی صفحه نمایش ظاهر می شود و هرکدام نشان دهنده مشکل خاصی در دستگاه هستند.

دلیل استفاده از واژه خوشبختانه این است که به این صورت مشکل یخچال فریزر خیلی سریع تر تشخیص داده می شود و هم وقت و هزینه کمتری برای عیب یابی صرف می شود. هم قبل از آنکه خرابی یک قطعه منجر به خرابی دیگر قسمت های دستگاه شود می توان آن را تشخیص داد و مشکل را رفع کرد. یکی از این ارورها ارور a2 یخچال فریزر ال جی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد این ارور صحبت کنیم. اما شما می توانید برای رفع ارور a2 یخچال فریزر ال جی با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

ارور a2 یخچال فریزر ال جی

معمولا ارور a2 نشان دهنده وجود مشکل در سنسور دیفراست و سیستم یخ زدایی یخچال فریزر است. شما بایستی با سنسور دیفراست آشنا شوید تا بتوانید مشکل این قطعه را بررسی کنید و در صورت لزوم به تعویض آن بپردازید. البته بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید تا مشکل را به خوبی بررسی کند و بهترین راه حل را برای رفع آن انجام دهد.

سنسور دیفراست چیست؟

سنسور دیفراست (Defrost Sensor) یک سنسور است که در یخچال‌ ها و فریزرها استفاده می‌ شود تا دمای داخل یخچال و فریزر را نظارت کرده و در صورت نیاز به فرآیند دیفراست (پاکسازی برف و یخ) بپردازد. این سنسور با بررسی میزان برفک روی اوپراتور، در صورت لزوم به برد الکترونیکی اطلاع رسانی می کند و برد به هیتر المنت فرمان برفک زدایی را ارسال می کند. با آب شدن برفک ها، آب از سوراخ مخصوصی درون کاسه ای روی کمپرسور می ریزد. آب با گرمای کمپرسور تبخیر می شود. وجود مشکل در این سنسور باعث بروز ارور a2 یخچال فریزر ال جی می شود.

دلایل خرابی سنسور دیفراست

دلایل خرابی سنسور دیفراست

دلایل خرابی سنسور دیفراست ممکن است شامل عوامل زیر باشد:

 • کابل‌ های اتصال سنسور که ممکن است قطع یا خراب شده باشند.
 • خرابی خود سنسور به دلیل سایش یا خرابی در قطعات داخلی آن.
 • آسیب‌ های ناشی از رطوبت یا تغییرات دما که ممکن است باعث خرابی سنسور شود.
 • عدم تنظیم صحیح سنسور یا نصب نادرست آن در محل مناسب.
 • خرابی در قسمت ‌های الکترونیکی یا مدارهای مربوط به سنسور دیفراست.

با بررسی این عوامل و تست کردن سنسور می ‌توان علت خرابی را تشخیص داد و اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض آن را انجام داد.

روش افزایش طول عمر سنسور دیفراست

با رعایت موارد زیر می توانید طول عمر سنسور دیفراست را افزایش دهید تا از بروز ارور a2 یخچال فریزر ال جی جلوگیری کنید.

 • نظافت منظم و دوره ‌ای برفک ها از سطوح داخل فریزر
 • اطمینان از نصب صحیح و منظم سنسور در مکان مناسب و بدون هیچ گونه فشار یا خم شدگی بر آن.
 • انجام بررسی ‌های دوره ‌ای برای اطمینان از کارکرد صحیح سنسور و جلوگیری از خرابی ‌های ناگهانی.
 • استفاده از محیط مناسب با دما و رطوبت مطلوب برای عملکرد بهینه سنسور.
 • عدم تغییرات ناگهانی در دما یا رطوبت که ممکن است بر سنسور تأثیر منفی داشته باشد.

با رعایت این موارد و نگهداری صحیح، می ‌توانید طول عمر سنسور دیفراست را افزایش دهید.

تعویض سنسور دیفراست یخچال فریزر ال جی

اگر از خرابی سنسور اطمینان پیدا کردید، برای تعویض سنسور دیفراست و رفع ارور a2 یخچال فریزر ال‌جی، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قطع برق یخچال‌فریزر ال‌ جی.
 • باز کردن درب یخچال و دسترسی سیستم دیفراست.
 • شناسایی سنسور دیفراست که معمولاً در نزدیکی اوپراتور قرار دارد.
 • باز کردن محافظ سنسور و جدا کردن کابل ‌های متصل به آن.
 • نصب و اتصال سنسور جدید به همان محل و اطمینان از نصب صحیح آن.
 • بستن محافظ سنسور و قرار دادن قطعات در مکان اصلیشان.
 • اتصال مجدد یخچال ‌فریزر به برق و تست عملکرد سنسور دیفراست جدید.

آیا سنسور دیفراست یخچال فریزر ال جی قابل تعمیر است؟

آیا سنسور دیفراست یخچال فریزر ال جی قابل تعمیر است؟

بله، سنسور دیفراست یخچال فریزر LG قابل تعمیر است. در بعضی موارد، مشکلات سنسور ممکن است به دلیل خرابی در کابل ‌ها، قطعات داخلی یا مشکلات الکتریکی ساده باشد که می ‌توان آن را تعمیر کرد. اما در صورتی که خرابی جدی ‌تری در سنسور رخ داده باشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل سنسور باشد. با مراجعه به تعمیرکار ماهر می ‌توانید وضعیت سنسور را بررسی کرده و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. مجموعه صفاهان سرویس به عنوان یکی از مراکز متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

هزینه رفع ارور a2 یخچال فریزر ال جی

برای رفع این ارور بایستی هزینه ایاب ذهاب و عیب یابی را بپردازید. به علاوه، بسته به مشکل دستگاه و اینکه آیا نیاز به سنسور جدید هست یا با تعویض قطعات ساده تر مشکل رفع می شود، بایستی هزینه قطعات تعویضی را نیز بپردازید. دستمزد رفع ارور نیز با توجه به راه حل اعمال شده متفاوت خواهد بود و به دیگر هزینه ها افزوده خواهد شد.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با سنسور دیفراست و نحوه تعویض آن آشنا کنیم. اما اگر در کارهای فنی دانش و مهارت ندارید، بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا از صحت کار مطمئن باشید و آسیبی به دیگر قسمت های دستگاه وارد نشود. برای رفع ارور a2 یخچال فریزر ال جی می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. این مجموعه با به کارگیری تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر یخچال فریزر در اصفهان و با استفاده از قطعات اصل گزینه خوبی برای تعمیر یخچال فریزر شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38 + = 43