آموزش نصب یخچال فریزر

5/5 - (37 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بسیاری از افراد پس از خریداری لوازم خانگی خود در مرحله نصب آن وسیله به مشکل بر می‌خورند. نصب هر وسیله باید با کمک یک تکنسین صورت گیرد تا تمامی مراحل به خوبی و درستی انجام گیرد. اگر شخصی می خواهد خودش برای نصب دستگاه اقدام کند، باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشند.

در ادامه ما به شما چگونگی نصب یخچال فریزر را آموزش می دهیم. در صورتی که برای نصب این دستگاه به کمک نیاز داشتید می توانید به یک مرکز نصب، سرویس و تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، مراجعه کنید.

اهمیت نصب صحیح یخچال فریزر

برای بعضی از افراد سوالی پیش می آید که اگر یخچال به صورت 100 درصد درست نصب نشود چه تاثیری بر روی کارکرد دستگاه می گذارد؟ بهتر است در جواب این سوال بگوییم، اگر شما یخچال فریزر خود را به صورت 100 درصد صحیح نصب نکنید، پس نباید انتظار داشته باشید که یخچال بازدهی 100 درصدی داشته باشد.

بسیاری از مشکلاتی که پس از مدتی استفاده برای دستگاه به وجود می آید از نصب غیر صحیح آن نشأت می گیرد. نصب دستگاه دارای نکات و اصولی می باشد که باید حتما در هنگام نصب آن ها را رعایت کنید. چرا که در غیر این صورت مشکلاتی برای یخچال فریزر به وجود می آید. برای نصب یخچال فریزر می توانید با تکنسین های ما ارتباط برقرار کنید.

تراز نبودن و نصب نادرست یخچال فریزر چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

نصب نادرست یا تراز نبودن یخچال فریزر می ‌تواند مشکلات زیر را ایجاد کند:

 • بسته نشدن صحیح درب: در صورتی که یخچال فریزر تراز نباشد، ممکن است درب‌ ها به درستی بسته نشوند و هوا ورودی به داخل آن وارد شود یا حتی درب‌ ها به طور کامل بسته نشوند و سرما از داخل فریزر خارج شود.
 • ایجاد بوی نامطبوع: تراز نبودن یخچال فریزر می‌ تواند منجر به ایجاد بوی نامطبوع در داخل آن شود. در صورتی که درب ‌ها به درستی بسته نشوند، بوی غذاها یا مواد داخل آن به داخل فریزر نفوذ می‌ کند و باعث ایجاد بوی ناخوشایند می‌شود.
 • افزایش مصرف انرژی: تراز نبودن یخچال فریزر ممکن است باعث افزایش مصرف انرژی شود. زمانی که یخچال فریزر تراز نباشد، ممکن است موتورها و فن‌های داخل آن بیشتر کار کنند تا در دمای مطلوب باقی بمانند، که این موضوع منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود. در واقع این امر خود باعث بیشتر کار کردن کمپرسور دستگاه نیز می گردد.
 • مشاهده آب در کف یخچال فریزر: یکی از علل این مشکل تراز نبودن یخچال فریزر است.

بهتر است هنگام نصب یخچال فریزر، از یک تکنسین متخصص استفاده کنید تا آن را به درستی نصب و تراز کند و مشکلات ناشی از نصب نادرست را کاهش دهید. یا اینکه با مطالعه دقیق راهنمای نصب یخچال، تمامی موارد را رعایت کرده و اطمینان حاصل کنید که نصب به درستی صورت گرفته است.

آموزش نصب یخچال فریزر

راهنمای کامل نصب یخچال فریزر

نصب این دستگاه باید به صورت گام به گام انجام گیرد و افراد باید اطلاعات لازم و تجربه کافی در این زمینه داشته باشند. مراحل نصب یخچال فریزر به صورت زیر می باشد:

 • آماده کردن یخچال فریزر
 • تعیین محل مناسب یخچال فریزر
 • نصب لوله آب یخچال فریزر
 • استراحت دادن یخچال فریزر
 • تراز کردن یخچال فریزر
 • تمیز کردن یخچال فریزر
 • استفاده از محافظ برای یخچال فریزر

آماده کردن دستگاه

در ابتدا یخچال را از بسته بندی خود خارج نمایید. به هیچ عنوان کارتن آن را دور نیندازید زیرا اگر دستگاه مشکلی داشت باید همراه با بسته بندی اولیه خود برای تعمیر و یا تعویض برگشت داده شود. تمامی وسایلی که درون یخچال فریزر قرار دارند را بیرون بیاورید و در جای مناسب قرار دهید تا آسیبی نبینند.

تعیین محل مناسب برای نصب یخچال فریزر

قبل از قرار دادن یخچال فریزر در جای خود شما باید بدانید که آیا این محل برای نصب دستگاه مناسب است یا خیر. محلی برای نصب دستگاه مناسب است که هوا به خوبی در اطراف آن جریان داشته باشد و دسترسی راحتی به پشت دستگاه داشته باشید. همچنین نباید دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید و یا در کنار وسایل منبع گرما مانند اجاق گاز، سماور و یا شوفاژ و… قرار گیرد.

زیرا افزایش گرما در اطراف یخچال فریزر باعث می شود تا دستگاه عملکرد خوبی نداشته باشد و باعث خرابی آن نیز شود. فاصله یخچال فریزر از کناره ها و دیوار بسته به نوع یخچال، باید فصله ای بین 10 تا 30 سانتی متر داشته باشد. محلی که قرار است یخچال فریزر نصب شود باید سطح کاملا صافی باشد. زیرا اگر دستگاه در محل مناسبی قرار نگیرد، ممکن است درب یخچال باز بماند و یا در هنگام کار با سر و صدا مواجه شوید.

حال یخچال را جا به جا کنید و در محل خود قرار دهید. برای جا به جایی بهتر است از چرخ دستی مخصوی باربری استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید یخچال فریزر را از پله ها بالا ببرید، بهتر است دستگاه را به صورت صاف از پله ها بالا ببرید تا در هنگام جا به جایی آسیبی نبیند.

نصب لوله های شلنگ آب

اگر دستگاه شما دارای آب سرد کن و یا یخساز می باشد، برای نصب لوله ها در این مرحله نصب یخچال فریزر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا فلکه اصلی آب منزل را قطع نمایید.
 • نزدیک ترین لوله آب سرد را پیدا کنید. ممکن است در بعضی برند ها محل قرار گیری لوله ها متفاوت باشد که باید قبل انجام هر کاری به دفترچه راهنما مراجعه کنید.
 • پس از اتصال آب به فیلتر آب یخجال 2.5 لیتر آب برای پاکسازی مسیر جاری نمایید.

استراحت دادن

نصب یخچال دو قلو

بعد از انجام مراحل اولیه شما نباید سریعا یخچال را به برق متصل نمایید. باید چند ساعتی دستگاه در محل خود ثابت بماند تا گاز یخچال به حالت اولیه خود برگردد و مشکلی در کارکرد یخچال فریزر ایجاد نشود. در صورتی که  به این نکته توجه نکنید، دستگاه دچار خرابی می شود.

تراز کردن یخچال فریزر

تراز کردن یخچال فریزر یکی از مهمترین مراحل نصب یخچال فریزر می باشد. شما می توانید تراز کردن یخچال را به وسیله دو پایه جلویی آن انجام دهید. به گونه ای که در ابتدا درب دستگاه را باز می کنیم. سپس پایه ها را باز می کنیم تا یخچال فریزر کمی به پشت شیب پیدا کند. در این حالت زمانی که در را باز می کنیم درب به آرامی بسته خواهد شد.

تمیز کردن

پس از نصب یخچال فریزر شما باید تمامی اجزای یخچال را با استفاده از آب ولرم و جوش شیرین تمیز کنید. به ازای هر لیتر آب یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضاف کنید و هم بزنید. سپس دستگاه را با استفاده از این محلول و اسفنج نرم تمیز کنید. در نهایت برای اینکه هوای داخل دستگاه به صورت یکنواخت شود، دستگاه را به برق متصل نمایید و چیزی درون یخچال فریزر قرار ندهید و بگذارید به صورت خالی کار کند.

استفاده از محافظ برای یخچال فریزر

در بعضی از مواقع بدلیل قطع و وصل شدن ناگهانی و یا نوسانات برق دستگاه دچار مشکلات جدی می شود. برای جلوگیری از آسیب دیدن یخچال فریزر در اثر نواسانات برق، باید از یک محافظ استفاده نمایید. سعی کنید وسیله دیگری به محافظ متصل ننمایید و از محافط فقط برای یخچال فریزر استفاده کنید.

کلام آخر….

در این مقاله به شما چگونگی نصب یخچال فریزر آموزش داده شد. نصب یخچال کار ساده ای می باشد که فقط نیازمند دانش فنی نسبتا خوبی است. اگر شما توانایی نصب یخچال فریزر خود را ندارید و یا می خواهید از نصب 100 درصدی دستگاه خود مطمئن شوید، می توانید از مراکز تعمیر کمک بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

تعمیر لباسشویی سامسونگ

معنی کلمات روی یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =