ارور F3 در یخچال فریزر بوش

5/5 - (8 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره موضوعاتی چون علت و نحوه رفع ارور F3 یخچال بوش، اجزای تشکیل دهنده سیستم دیفراست و تعاریف کوتاه از هرکدام و در آخر هزینه رفع ارور F3 در یخچال فریزر بوش صحبت کنیم. اگر در منزل کد خطایی F3 بر روی نمایشگر یخچال بوش شما ظاهر شده است، این مقاله را با ما دنبال نمایید.

یخ زدایی یخچال یک فرایند مهم است که باید به منظور حفظ عملکرد بهینه و بیشترین عمر مفید یخچال انجام شود. در صورتی که لایه‌ باریکی از یخ بر روی دیواره‌ داخلی یخچال تشکیل شود، باعث می ‌شود در هنگام خنک کردن مواد غذایی، انرژی بیشتری مصرف شود و احتمال خراب شدن سریعتر اجناس نیز بیشتر می ‌شود.

روش های یخ زدایی در یخچال فریزر بوش

شیوه های یخ زدایی به دو دسته‌ دستی و خودکار تقسیم می ‌شود. روش دستی شامل خاموش کردن یخچال، خالی کردن محتویات داخل آن و پاک کردن آن با یک دستمال مرطوب است. این روش ها به دلیل نیاز به زمان و تلاش بیشتر، کمتر استفاده می شوند.

اما در روش خودکار، یخچال به صورت خودکار با استفاده از یک سیستم دیفراست خودکار، هوا را داغ کرده و لایه‌ بسته ای از یخ را به آسانی جدا می ‌کند. این روش سریعتر، آسان‌ تر و موثرتر است و به دلیل عدم نیاز به تلاش و زمان بیشتر، در یچال های امروزی به عنوان یک تکنولوژی مناسب در نظر گرفته می شود.

گاهی سیستم خودکار یخ زدایی یخچال بوش از کار می افتد و شما عزیزان را متحمل زحمت و هزینه می نماید. در این صورت باید از یک متخصص جهت تعمیر یخچال فریزر بوش کمک بگیرید. اگر در شهر اصفهان و حومه آن زندگی می کنید، می توانید از خدمات مجموعه صفاهان سرویس جهت تعمیر انواع مدل های یخچال فریزر بوش استفاده نمایید.

علت ارور F3 در یخچال فریزر بوش

این ارور هنگامی رخ می دهد که زمان آخرین عمل دیفراست بیش از اندازه طول کشیده باشد. علت این افزایش بیش از اندازه عمل یخ زدایی می تواند از خرابی اجزای عملکرد دیفراست باشد، همچون:

  • خرابی ترموفیوز
  • معیوب شدن ترمودیسک
  • خرابی المنت سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش
  • معیوب شدن سنسور دیفراست
  • خرابی برد الکترونیکی یخچال بوش

اگر هر یک از اجزای سیستم دیفراست معیوب شده باشد، ممکن است با ارور f3 در یخچال فریزر بوش خود مواجه شوید.

نحوه رفع ارور F3 در یخچال فریزر بوش

نحوه رفع ارور F3 در یخچال فریزر بوش

برای رفع این ارور باید تک تک اجزای تشکیل دهنده سیستم دیفراست را تست و بررسی نمایید و در صورت معیوب بودن آن ها را تعویض نمایید.

نحوه تست قطعه ترموفیوز سیستم دیفراست

برای تست ترموفیوز یخچال، می‌توانید از یک مولتی ‌متر استفاده کنید. ابتدا باید مطمئن شوید که یخچال قطعات الکترونیکی آن را خاموش کرده و سپس به طور دقیق ترموفیوز را بررسی کنید.

نحوه تست ترمودیسک یخچال بوش

برای بررسی ترمودیسک، می‌توانید از یک مولتی ‌متر استفاده کنید. برای این منظور، نوک‌ های قطب مولتی‌ متر را به دو سر ترمودیسک وصل کنید و با انتخاب گزینه resistance (مقاومت)، مقدار مقاومت ترمودیسک را اندازه ‌گیری کنید.

نحوه تست سنسور دیفراست

برای بررسی سنسور دیفراست، می ‌توانید از ولت ‌متر استفاده کنید. برای این کار، ابتدا باید یخچال بوش را روشن کرده و سپس سیم خروجی سنسور را از داخل سیستم دیفراست جدا کرده و به ولت ‌متر متصل کنید. در صورتی که ولتاژ خروجی سنسور با محدوده مشخص شده توسط تولید کننده یخچال فریزر بوش تطابق داشته باشد، سنسور دیفراست سالم است.

تست برد الکترونیکی یخچال فریزر

تست این قطعه بسیار سخت و تخصصی می باشد و از نحوه تست آن در این مقاله، به علت پیچیدگی و گستردگی خودداری می کنیم. بهتر است تست این قطعه را به یک متخصص و تکنسین ماهر بسپارید.

تمامی تست های گفته شده در بالا به علت مشاهده شدن ارور F3 در یخچال فریزر بوش است. سعی کنید تمامی تست ها توسط متخصص صورت گیرد.

نحوه عملکرد برف زدایی در یخچال فریزر بوش

سیستم برفک زدایی در یخچال فریزر بوش با هدف حذف برف و یخ از فریزر و جلوگیری از افزایش مصرف برق به کار می‌ رود. این سیستم اکثراً به صورت خودکار عمل می‌کند. در سیستم برفک زدایی، یخ در قسمت های خنک کننده یخچال به صورت خودکار شناسایی و حذف می‌شود.

به طور دقیق ‌تر، در فرآیند برفک زدایی خودکار، یک سنسور حرارتی یا یک تایمر به طور مرتب برف و یخ را تشخیص می‌دهد و سپس به یک المان حرارتی اطلاع می‌ دهد که این المان به منظور ذوب کردن یخ به کار می‌ رود.

برای این کار، المان حرارتی به مدت چند دقیقه فعال می ‌شود تا یخ به آرامی ذوب شود. سپس، آب حاصل از ذوب یخ به قسمت پایین یخچال منتقل شده و به صورت خودکار از یخچال خارج می ‌شود.

هزینه رفع ارور F3 در یخچال فریزر بوش

علت ارور F3 در یخچال فریزر بوش

هزینه های رفع ارور f3 ممکن است شامل چندین مورد باشد، به عنوان مثال:

  • هزینه عیب یابی سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش
  • هزینه جایگزینی قطعات: برخی از قطعات سیستم یخ زدایی یخچال بوش می ‌توانند خراب یا آسیب دیده شوند. در این صورت باید آنها را جایگزین کرد. هزینه جایگزینی قطعات شامل هزینه خرید قطعات اصل و غیر اصل است.
  • هزینه پرداخت به تعمیرکاران: در صورتی که شما به یک تعمیرکار حرفه ای برای رفع مشکلات سیستم دیفراست یخچال فریزر بوش نیاز داشته باشید، باید هزینه پرداخت به او را پرداخت کنید.
  • ایاب و ذهاب

لازم به ذکر است بیشتر هزینه رفع ارور F3 در یخچال فریزر بوش صرف عیب یابی می شود. زیرا این سیستم از مجموعه ای از قطعات تشکیل شده که باید هر یک از این اجزای آن را جدا جدا تست و بررسی کرد.

کلام آخر…

سیستم یخ زدایی در انواع مدل های یخچال فریزر بوش بکار رفته است، تا پوسته داخلی دستگاه از یخ و برف پاک شود. با این حال، این سیستم ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر و یا جایگزینی داشته باشد.

در هر صورت، برای تعمیر سیستم دیفراست یا یخ زدایی، بهتر است به تعمیرکاران مجرب و متخصص مراجعه کنید تا بهترین راه حل برای مشکل شما را پیدا کنند.

یکی از بهترین مراکز تعمیر و سرویس یخچال فریزر برندهای مطرح همچون بوش، مجموعه صفاهان سرویس می باشد. شما عزیزان می توانید هنگام برخورد با کدهای خطا و مشکلات دیگر در یخچال فریزر بوش، با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. شماره تماس ما 09130108396 می باشد.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 86 = 96