ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (26 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله اشاره خواهیم کرد به:

 • علت و رفع ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش
 • معرفی قطعه المنت یا هیتر ظرفشویی
 • و در آخر هزینه رفع این ارور.

کدهای خطایی که بر روی نمایشگر انواع لوازم خانگی ظاهر می شود، از دو بخش اعداد و حروف لاتین تشکیل شده است. برای هر یک از این کدها تعریف ها و معانی خاصی قرار داده اند. شما عزیزان می توانید جهت یادگیری این کدها به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه فرمایید.

هنگام مشاهده این کدهای خطا در ماشین ظرفشویی بوش خود سعی کنید در اسرع وقت از کمک یک تکنسین ماهر و خوب جهت رفع آن استفاده نمایید. مجموعه صفاهان سرویس، تکنسین های مجرب و باتجربه ای دارد که می توانند شما را در تعمیرات انواع محصولات بوش علی الخصوص ماشین ظرفشویی یاری نمایید.

علت ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش

علت بروز این ارور در ظرفشویی بوش می تواند عوامل زیر باشد.

خرابی قطعه المنت یا هیتر ماشین ظرفشویی بوش

دلایل خرابی هیتر ماشین ظرفشویی بوش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بیش از حد داغ شدن هیتر: در صورتی که هیتر بیش از حد داغ شود، ممکن است پاره شود یا خراب شود.
 • رسوبات: در بعضی از موارد، رسوبات ممکن است روی هیتر تشکیل شده و باعث محدود شدن جریان هوا و حرارت شدید شده و در نتیجه، هیتر خراب شود.

خرابی یا معیوب بودن برد الکترونیکی

خرابی برد در ارور ای 01 ظرفشویی بوش

دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی بوش می ‌تواند به دلیل موارد زیر باشد. توجه داشته باشید که با توجه به حساس بودن برد، در ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

 • نویز الکتریکی: در بعضی از موارد، نویزهای الکتریکی ممکن است باعث خرابی برد الکترونیکی شوند.
 • تغییرات دما و رطوبت: در شرایط داغ و مرطوب، برد الکترونیکی ممکن است خراب شود. اجزای روی برد در رطوبت بالا اتصال کوتاه می کنند.
 • خرابی قطعات الکترونیکی: قطعات الکترونیکی موجود در برد ماشین ظرفشویی، مانند ترانزیستورها و دیودها، ممکن است در صورت خرابی باعث خرابی کلی برد شوند.
 • آسیب فیزیکی: برد الکترونیکی ممکن است با ضربه، خم شدن یا پاره شدن اتصالات، خراب شود.

معیوب شدن حسگر دما ماشین ظرفشویی بوش

از علل خرابی حسگر دما هم می توان به نوسانات شدید برق (استفاده نکردن از محافظ)، فرسودگی به علت استفاده در طول زمان و … اشاره کرد.

نحوه رفع ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش

برای رفع ارور E01 یا F01 در ظرفشویی بوش موارد زیر را چک و بررسی نمایید:

 • بررسی برد الکترونیکی و مسیرهای اتصال ظرفشویی بوش
 • چک کردن عملکرد هیتر یا المنت ظرفشویی بوش
 • اطمینان از سالم بودن حسگر دمای دستگاه

سعی کنید برای بررسی و چک تمامی موارد بالا از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید و خود برای تعمیر ظرفشویی بوش خود اقدام نکنید. زیرا با کوچک ترین اشتباه در روند چک و تعمیر ارور E01 یا F01، ممکن است خسارات جبران ناپذیری بر دستگاه وارد شود.

معرفی قطعه هیتر یا المنت ماشین ظرفشویی بوش و کاربرد آن

هیتر یا المنت ماشین ظرفشویی بوش

هیتر ماشین ظرفشویی بوش یک قطعه الکترونیکی است که برای گرم کردن آب در داخل ماشین ظرفشویی به کار می ‌رود. این هیتر معمولاً با استفاده از برق مستقیم (DC) و یا برق متناوب (AC) عمل می‌کند و بر روی یک لوله سرامیکی نصب می شود.

چون آب سرد به طور معمول در ماشین ظرفشویی جریان دارد، هیتر مسئول گرم کردن آب به دمای مورد نظر است تا دستگاه بتواند به بهترین شکل ممکن ظرف‌ ها را شستشو دهد.

هزینه رفع ارور E01 (F01) ماشین ظرفشویی بوش

هزینه هایی که برای رفع ارور E01 یا F01 باید هزینه کنید، شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی ظرفشویی بوش (مجموعه حرارتی)
 • تعمیر قطعات
 • تعویض قطعات ماشین ظرفشویی بوش
 • استفاده از قطعات مرغوب و اصل
 • هزینه ایاب و ذهاب

کلام آخر….

در ماشین های ظرفشویی جدید، دیگر نیازی نیست دستگاه را هم به آب سرد و هم آب گرم متصل کنیم. هیتر تعبیه شده در ظرفشویی بوش باعث گرم شدن آب به میزان دلخواه می شود. هنگامی که این عمل به خوبی انجام نشود ارور E01 یا F01 بر روی نمایشگر بوش ظاهر می شود.

بهتر است برای رفع این ارور از کسی کمک بگیرید که در زمینه تعمیر و عیب یابی ماشین های ظرفشویی بوش تخصص کافی داشته باشد. اگر به دنبال تخصص و تجربه می گردید، می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. جهت ارتباط با مجموعه ما از شماره تماس 09130108396 استفاده فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *