ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (24 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله درباره موضوعاتی چون علت و نحوه رفع ارور E02، معرفی حسگر دمای ظرفشویی بوش و در آخر هزینه رفع ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شود.

تمامی کدهایی که بر روی ماشین ظرفشویی نمایان می شود، برای آن است که شما راحت تر و بهتر با موضوع برخورد کنید. برخی از کدها باید در اسرع وقت و به صورت آنی رسیدگی شود.

جهت یادگیری مفاهیم و معانی کدهای خطای ماشین ظرفشویی بوش در درجه اول می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید و یا می توانید به سایت ما مراجعه کرده و مفاهیم کدهای خطای ظرفشویی بوش را دریافت کنید.

اگر در شهر اصفهان زندگی می کنید می توانید بهترین خدمات را از مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش دریافت کنید.

علت ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

این ارور مشابه ارور E01 یا همان F01 می باشد. علت رخ دادن آن گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی است. در مواقع آب داخل ماشین ظرفشویی بوش گرم نمی شود یا اینکه آب داخل ظرفشویی گرم می شود، اما اطلاعات گرم شدن آب توسط حسگر دما به برد ارسال نمی گردد.

در رابطه با موضوع گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش، می توان گفت که المنت یا هیتر دستگاه خراب شده است و یا به علت خرابی برد، دستور گرم شدن آب به المنت ارسال نمی شود.

اما در رابطه با عدم ارسال اطلاعات دمای آب، سنسور دمای ماشین ظرفشویی بوش دچار خرابی شده است. برای تشخیص و عیب یابی ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش بهتر است از کمک یک تکنسین ماهر و باتجربه استفاده نمایید.

در مرکز صفاهان سرویس تکنسین و متخصصین با تجربه ای در زمینه تعمیر انواع مدل های ماشین ظرفشویی بوش وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند، کافیست درخواست های خود را در سایت ثبت نمایید.

نحوه رفع ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

جهت رفع ارور E02 مواردی را باید انجام دهید. اگر آب داخل ماشین ظرفشویی بوش گرم نمی شود، در ابتدا باید قطهه المنت را چک و بررسی کنید که سالم باشد. اگر المنت معیوب باشد قابل تعمیر نیست و حتما باید تعویض گردد. در صورت سالم بودن المنت، عملکرد برد الکترونیکی دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید فرمان گرم شدن آب صادر می شود.

اگر آب داخل ماشین ظرفشویی بوش گرم می شود اما ظرفشویی آن را تشخیص نمی دهد. در این مواقع حسگر دمای ظرفشویی بوش معیوب شده است. این حسگر میزان دمای آب داخل ظرفشویی را اندازه گیری و به برد اطلاع می دهد.

در این هنگام آب داخل ماشین ظرفشویی بیش از اندازه داغ می شود. زیرا برد الکترونیکی اطلاعاتی از میزان دمای آب ندارد تا فرمان قطع المنت را صادر کند. در هر دو مورد می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس جهت رفع ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش استفاده نمایید.

معرفی حسگر دمای ظرفشویی بوش

معرفی حسگر دمای ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی، دمای آب بسیار حائز اهمیت است. زیرا در صورتی که دمای آب مناسب نباشد، ظروف به درستی شسته نخواهند شد و ممکن است باقیمانده‌های غذا روی آن‌ ها باقی بمانند. بنابراین، سنسور دمای ظرفشویی به عنوان یک قطعه کلیدی در کنترل دمای آب در دستگاه عمل می ‌کند.

سنسور دمای ظرفشویی یک حسگر الکترونیکی است که در داخل ماشین ظرفشویی قرار می ‌گیرد و برای اندازه‌ گیری دمای آب در دستگاه استفاده می‌شود. با استفاده از سنسور دمای ظرفشویی، دستگاه می‌تواند دمای آب را کنترل کند و به صورت خودکار به محض رسیدن آب به دمای مطلوب، شروع به شستن ظروف کند.

همچنین، این سنسور ممکن است برای تشخیص خطاهای مربوط به دمای آب و عملکرد دستگاه نیز استفاده شود. هنگامی که دما به حد مشخص شده می رسد سیگنالی توسط سنسور تولید می شود و به برد ارسال می گردد.

سپس این سیگنال خروجی از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل می‌شود و به صورت دیجیتال در مدار الکترونیکی دستگاه ثبت می‌شود. بعد از ثبت این اطلاعات، دستگاه با استفاده از یک الگوریتم کنترل، تصمیم می‌گیرد که آیا باید المنت خاموش شود یا نه.

هزینه رفع ارور E02 ماشین ظرفشویی بوش

در ارور F02 یا E02 بیشترین هزینه مربوط می شود به تعویض برد الکترونیکی ظرفشویی. سپس در مرحله بعد بیشترین هزینه برای تعویض سنسور دما و المنت می باشد. در بیشتر مواقع برد دستگاه با کمترین هزینه قابل تعمیر می باشد، اما سنسور دما و المنت قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. هنگام تعویض دستگاه سعی کنید از قطعات اورجینال و اصل استفاده کنید.

کلام آخر…

مجموعه صفاهان سرویس ضمانت ۶۰ روزه بعد از تعمیر دارد. یعنی اگر قسمتی از ماشین ظرفشویی دچار ایراد شده باشد، تکنسین های ما آن قسمت را برای شما تعمیر می کنند. اگر زیر ۶۰ روز همان قسمت تعمیر شده دوباره دچار مشکل شود، متخصصین صفاهان سرویس موظف هستند آن قسمت را برای شما به صورت رایگان تعمیر کند. جهت تماس با مجموعه ما می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور E09 ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + = 20