ارور D3 در یخچال فریزر دوو

5/5 - (41 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب می‌خواهیم درباره ارور D3 در یخچال فریزر دوو و همچنین علت رخ دادن آن برای شما عزیزان صحبت کنیم. اگر بر روی پنل نمایشگر یخچال دوو شما این کد نمایان شده است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

در یخچال فریزرهای قدیمی که برد الکترونیکی نداشتند جهت تمیز کردن و پاک کردن یخچال فریزر از برفک ها، باید آن را مدتی باز نگه می داشتند. تا زمانی که برفک های موجود آب شود. در یخچال فریزرهای جدید که دارای برد الکترونیکی می باشند، امر یخ زدایی به صورت خودکار انجام می شود و دیگر نیازی نیست که شما برای مدت زمانی یخچال فریزر را از برق کشیده و درب آن را باز نگه دارید که برفک های داخل آب شود.

این نوع یخچال فریزرهای جدید و هوشمند می‌توانند بیشتر ایراد و مشکلات خود را به صورت کد خطا بر روی نمایشگر تعبیه شده روی یخچال نمایان سازند. هنگام برخورد به این کدهای خطا بهتر است در اسرع وقت موضوع را با یک تکنسین در میان بگذارید. صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را در تعمیر یخچال فریزرهای دوو به شما عزیزان ارائه دهد.

مطالعه تمامی ارورها و تعمیرات یخچال فریزر دوو در اصفهان

علت ارور D3 در یخچال فریزر دوو

کدخطای D3 به معنای روشن شدن اجباری سیستم یخ زدایی می باشد. به طور معمول در روز سه بار سیستم یخ زدایی برفک را آب می کند. یعنی هر هشت ساعت یک بار المنت مربوط به سیستم یخچال روشن شده و عمل برفک زدایی را انجام می دهد. اما در زمانی که برفک تشکیل نشده باشد و این سیستم به اجبار روشن شود این گونه خطا بر روی نمایشگر یخچال فریزر دوو نمایان می شود.

جهت رفع ارور D3 در یخچال فریزر دوو باید تمام سیستم یخ زدایی چک شود. اگر در این زمینه از دانش فنی لازم برخوردار نیستید بهتر است جهت رفع ارور D3 یخچال فریزر دوو از یک تکنسین ماهر و مجرب استفاده نمایید.

سیستم یخ زدایی چیست؟

علت ارور D3 در یخچال فریزر دوو

سیستم یخ زدایی به مجموعه قطعاتی گفته می‌شود که به صورت خودکار باعث از بین بردن برفک های درون یخچال فریزر می شود. اجزای تشکیل دهنده این سیستم به شرح زیر می باشد.

  • اواپراتور: مجموعه لوله های انتقال گاز که در فریزر تعبیه شده‌اند و دچار یخ زدگی می‌شوند.
  • ترموفیوز: این قطعه در سیستم برفک زدایی به مانند یک فیوز عمل می کند.
  • ترمودیسک: این یک سنسور دما است و در یخچال فریزرهایی که ترمودیسک ندارند به جای این قطعه، تایمر به کار رفته است.
  • المنت: با تولید گرما باعث از بین رفتن برفک می شود.
  • درین: هدایت برفک های آب شده از طریق منفذ درین صورت می گیرد.

تمامی این مجموعه توسط برد الکترونیکی یخچال کنترل می شود. اگر روند برفک زدایی خارج از حالت طبیعی خود انجام شود ارور D3 در یخچال فریزر دوو نمایان می شود.

کلام آخر…

هنگام مشاهده این ارور بهتر است در اسرع وقت جهت تعمیر و برطرف کردن این کد خطا اقدام نمایید. زیرا این ایراد در بلند مدت مشکلات زیادی از قبیل سوختن هیتر، از بین رفتن لوله های گاز مبرد و مداوم کار کردن کمپرسور یخچال (که در بلند مدت باعث خرابی موتور یخچال می شود) را به همراه دارد.

در هنگام برخورد با ارور D3 در یخچال فریزر دوو با یک تعمیرکار یخچال دوو تماس حاصل فرمایید تا تمامی اجزای سیستم یخ زدایی نامبرده در بالا را تک تک بررسی و تست قرار دهد.

تعمیر لوازم خانگی در اصفهان صفاهان سرویس، با ارائه ضمانت 60 روزه و همچنین هزینه هایی شفاف و طبق مصوبه اتحادیه می تواند بهترین خدمات را در این زمینه به شما عزیزان ارائه نماید. جهت ارتباط با ما می توانید درخواست های خود را در سایت ثبت نمایید یا با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور F5 در یخچال فریزر دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 2 = 9