ارور D1 یخچال فریزر بوش

5/5 - (21 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره موضوعاتی چون معرفی سنسور دیفراست و کاربرد آن در یخچال بوش، علت و نحوه رفع ارور D1، نحوه تست حسگر دیفراست و در آخر هزینه رفع ارور D1 یخچال فریزر بوش اشاره شود.

تعمیر یخچال فریزر بوش در اصفهان به دلیل پراستفاده بودن این دستگاه در مناطق مختلف شهر، از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است. در صورتی که یخچال فریزر بوش شما با مشکل مواجه شده است، اولین قدم برای رفع آن تشخیص عیب است.

بررسی درست عیب یخچال فریزر بوش، می ‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از نحوه تعمیر صحیح آن اطمینان حاصل کنید. با توجه به اینکه دستگاه یخچال فریزر بوش دارای بخش های مختلفی مانند کمپرسور، فن خنک کننده، سیستم دیفراست و … است، برای تعمیر آن بهتر است از تعمیرکاران مجرب و متخصص صفاهان سرویس در این زمینه استفاده کنید.

تعمیرکاران این مجموعه با استفاده از ابزارهای حرفه ‌ای و قطعات اصلی، مشکل یخچال فریزر بوش شما را به صورت کامل و دائمی رفع خواهند کرد.

معرفی سنسور دیفراست یخچال بوش و کاربرد آن

سیستم یخ زدایی یا دیفراست یخچال فریزر بوش که به عنوان یک سیستم خودکار شناخته می‌ شود، یخ را از روی دیوارهای داخلی یخچال با استفاده از یک عملکرد الکتریکی تحت کنترل سیستم دیفراست حذف می کند. در این روش، وقتی که سنسور دیفراست متوجه می ‌شود که دمای داخل یخچال بیشتر از حد نظر است، الکتریسیته به سیم هایی المنت که در دیوارهای داخلی اواپراتور قرار دارند، اعمال می‌ شود، این عمل باعث ذوب شدن یخ می گردد.

سنسور دیفراست

سنسور دیفراست

این قطعه به صورت یک حسگر دما عمل می کند. هنگامی که اواپراتور برفک می زند، حسگر دیفراست برفک را تشخیص و به برد الکترونیکی یخچال فریزر بوش اطلاع رسانی می کند. برد هم فرمان شروع عمل یخ زدایی یا همان دیفراست را صادر می کند.

شما عزیزان می توانید هنگام برخورد با ارور D1 یخچال فریزر بوش که مربوط به ایراد در حسگر دیفراست است را با مجموعه صفاهان سرویس در میان بگذرارید تا متخصصین ما در اسرع وقت جهت تعمیر آن اقدام نمایند.

علت رخ دادن ارور D1 یخچال فریزر بوش

این ارور هنگامی رخ می دهد که حسگر دیفراست دچار مشکل شده است. هنگام خرابی حسگر دیفراست، عمل برفک زدایی در یخچال فریزر بوش به درستی صورت نمی گیرد یا اصلا انجام نمی شود.

نحوه رفع ارور D1 یخچال فریزر بوش

برای رفع این ارور باید موارد زیر را بررسی و رفع نمایید:

  • اتصالات حسگر دیفراست یخچال فریزر بوش: تمامی اتصالات حسکر دیفراست به برد را چک کنید که قعطی نداشته باشد.
  • خرابی خود حسگر دیفراست فریزر بوش: در این حالت باید سنسور دیفراست تعویض شود.
  • خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر بوش: جهت رفع خرابی برد باید تک تک اجزای روی برد تست و بررسی شود.

نحوه تست سنسور دیفراست یخچال بوش

برای تست سنسور دیفراست یخچال فریزر بوش می ‌توانید از روش ‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از روش ‌های رایج برای تست سنسور دیفراست، استفاده از یک ترمومتر دیجیتالی است.

در این روش، ابتدا سنسور را به یک منبع تغذیه وصل کرده و سپس با استفاده از ترمومتر دیجیتالی دمایی که توسط سنسور اندازه گیری شده است را مشاهده کنید.
روش دیگری که می‌ توانید برای تست سنسور دیفراست به کار ببرید، استفاده از یک آزمایشگاه دمایی است.

در این روش، سنسور را در دمای مختلفی قرار داده و دمایی که توسط سنسور دیفراست اندازه گیری شده است را با دمای دقیق اندازه گیری شده توسط یک دستگاه کالیبراسیون مقایسه کنید.

هزینه رفع ارور D1 یخچال فریزر بوش

هزینه رفع ارور D1 یخچال فریزر بوش

هزینه‌ های ناشی از رفع خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزر بوش متفاوت است و به عواملی بستگی دارد. به طور کلی، هزینه‌ های ناشی از خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزر بوش شامل هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات، عیب یابی و … می شود.

قبل از هرگونه تعمیر و یا تعویض قطعات در ارور D1، بهتر است با یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر یخچال فریزر بوش در مورد هزینه‌ های مربوطه صحبت کنید.

کلام آخر

اگر سیستم برفک زدایی یخچال بوش به درستی عمل نکند، باعث ایجاد مشکلاتی مانند افزایش فشار بر روی فن ها و راندمان پایین یخچال خواهد شد. به طور کلی، مشکلات شایعی که ممکن است در سیستم برفک زدایی یخچال بروز پیدا کند، شامل نقص در سیم های الکتریکی، خطا در سنسور دیفراست، کنترلرهای دیجیتالی و شیرهای برقی می ‌باشد. برای تعمیر این سیستم، باید تجهیزات مناسب و دانش فنی کافی در اختیار داشته باشید. شروع به تعمیر باید با رفع خطاهای آسیب دیده از قطعات الکتریکی و چک کردن سیم های اتصالات شروع شود. در صورت نیاز، قطعاتی که آسیب دیده اند، تعویض شوند.

در نهایت، پس از تعمیر سیستم برفک زدایی یخچال، باید آن را تست کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی عمل می کند. جهت انجام تمامی مراحل عیب یابی، تست ، تعمیر و تعویض سیستم دیفراست بهتر است از متخصصین مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید از شماره تماس 09130108396 استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ارور DR یخچال فریزر بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 56