ارور LE ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (25 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

با رواج استفاده از لوازم خانگی پیشرفته در خانه ‌ها، ماشین‌ لباسشویی ‌ها هم جای خود را در خانه‌ ها تثبیت کرده‌اند. به گونه ‌ای که در هر خانه ‌ای می ‌توان یکی از آنها را یافت. در‌میان برندهای لوازم ‌خانگی و ماشین لباسشویی، برند دوو یکی از محبوبترین برندهای ماشین لباسشویی است که جزء بهترین‌ های آنان هم محسوب می ‌شود و به همین علت خیلی از افراد برند دوو را به دیگر برندها ترجیح داده و از آن استفاده می‌ کنند.

ولی ماشین لباسشویی دوو همانند همه‌ ماشین لباسشویی‌ های دیگر نیز ارورهایی با کدهای مختلف و متفاوتی دارد که ما امروز قصد داریم به بررسی یکی از پُر‌تکرار‌ترین و تقریباً ساده‌ترین آنها که ارور LE ماشین لباسشویی دوو است بپردازیم.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو

اول از همه باید این نکته را خاطر‌نشان کنیم که ارورها یا همان خطاها در‌ واقع پیام ‌هایی هستند که به ما وضعیت ماشین لباسشویی را اعلام می ‌کنند. این ارورها اغلب روی کنترل پنل دستگاه یا همان صفحه نمایش لباسشویی دوو که در جلوی آن قرار دارد نمایش داده می ‌شوند.

این خطاها صرفاً جنبه اطلاع ‌رسانی دارند و هنگام ظاهر شدن یک ارور، باید درصدد رفع آن باشیم. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که رفع برخی از ارورها نیاز به متخصص دارند و اگر کسی که مهارتی در این کار ندارد، بخواهد خطا را برطرف کند، ممکن است علاوه بر اینکه به خود آسیب وارد کند باعث خرابی بیشتر دستگاه شود.

به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که اگر شما در این کار متخصص نیستید و دانش لازم را در این زمینه ندارید، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان تماس بگیرید. یکی از این ارورهایی که اغلب ما با آن سر و کار داریم، ارور  LEماشین لباسشویی دوو است.

علل ‌های نمایش ارور LE ماشین لباسشویی دوو

اصلی‌ترین علت ‌های نمایش ارور LE ماشین لباسشویی دوو

ارور LE ماشین لباسشویی دوو می ‌تواند علت‌ های مختلفی داشته باشد که در ادامه به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت. برخی از این علت‌ ها خیلی ساده‌ هستند و به راحتی می‎ شود داخل خانه آنها را رفع نمود ولی برخی دیگر نیز نیاز به متخصص حرفه ای دارند و به سادگی رفع نمی شوند.

اصلی‌ترین علت ‌های نمایش ارور LE ماشین لباسشویی دوو

  • بسته نبودن درب ماشین لباسشویی دوو: ارور LE مخفف خطای قفل (error lock) است که همانطور که از اسم آن معلوم است مربوط به بسته نبودن و قفل نبودن درب ماشین لباسشویی است.
  • سیم ‌کشی و اتصالات: یکی از علل نمایش داده شدن ارور LE ماشین لباسشویی دوو خراب بودن یا قطع بودن سیم‌ های مربوط به درب ماشین است که مانع از قفل شدن مناسب آن می ‌شود.
  • خرابی برد کنترل: برد کنترل یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی دوو است که بر کارکرد دیگر قطعات نظارت و فعالیت‌ های آنها را کنترل می‌ کند. برد ماشین لباسشویی به مرور زمان ممکن است دچار مشکل شود و کارکرد آن مختل گردد. وقتی این قطعه خراب شود ممکن است که پیغام ‌ها را اشتباه بخواند و وضعیت قفل را اشتباه متوجه شود. در نتیجه خطای LE را در ماشین لباسشویی دوو نمایش دهد.
  • پر‌کردن بیش از اندازه ماشین لباسشویی: یکی از رایج ‌ترین علت‌های خطای LE پر‌کردن بیش از اندازه‌ ماشین لباسشویی و ریختن زیاد لباس در آن است. این موضوع موجب می‌ شود که آب ‌بندی به درستی انجام نشود و دستگاه قفل را معیوب تشخیص دهد.
  • خرابی میکروسوئیچ: میکروسوئیچ یک قطعه حساس در ماشین لباسشویی است که اجازه کار‌کردن به دستگاه را تا زمانی که درب آن به‌طور کامل بسته نشده باشد نمی‌ دهد. این قطعه با یک فشار کوچک به کار می ‌افتد و به ماشین لباسشویی دوو اجازه روشن شدن و شروع به کار را می ‌دهد. اما هنگامی که شما درب ماشین لباسشویی را به‌طور کامل ببندید ولی میکروسوئیچ آن خراب باشد، پیغام بسته بودن درب ارسال نمی ‌شود. در نتیجه ارور LE در ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می ‌شود.

راه ‌های رفع ارور LE ماشین لباسشویی دوو

راه ‌های رفع ارور LE ماشین لباسشویی دوو

از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید

مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به‌طور کامل بسته است و چیزی مانع لاستیک دور درب و در ماشین لباسشویی نباشد. در صورت وجود مانع بین لاستیک درب و خود در ماشین، ابتدا مانع را خارج کرده و سپس در را ببندید. توجه کنید که هنگامی که در ماشین به ‌طور کامل بسته شود، شما یک صدای تقی می ‌شنوید که نشان می‌دهد زبانه قفل در ماشین لباسشویی وارد قلاب آن شده و در کاملاً بسته شده است.

ماشین لباسشویی دوو را بیش از حد پر نکنید

اگر به مقدار خیلی زیاد لباس در ماشین لباسشویی خود ریخته اید، باید تعدادی از آنها را بیرون آورده و دوباره امتحان کنید و ببینید که آیا ارور رفع شده است یا خیر؟

میکروسوئیچ دستگاه را بررسی کنید

اگر از بسته بودن کامل درب اطمینان حاصل کردید ولی همچنان ارور LE ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می‌شد، بهتر است که به سراغ میکروسوئیچ آن بروید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. هنگامی که مطمئن شدید قطعه میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دوو خراب شده است، باید اقدام به تعویض آن کنید.

توجه داشته باشید که اگر دانش لازم و اطلاعات کافی را ندارید باید این کار را به دست یک متخصص حرفه ‌ای و ماهر در مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان بسپارید.

اتصالات و سیم ‌کشی‌ های مربوط  به درب ماشین لباسشویی را چک کنید

مطمئن شوید که سیم‌ های مربوطه شل یا قطع نباشند و اتصال آنها برقرار باشد.

از کارکرد صحیح برد کنترل ماشین لباسشویی خود مطمئن شوید

بعد از چک کردن موارد بالا در‌صورتی که مشکلی پیدا نکردید و همچنان ارور LE در حال نمایش بود، باید از سالم بودن برد کنترل مطمئن شوید. به این منظور باید برد را از ماشین لباسشویی خارج کرده و آن را چک کنید.

اگر تمامی موارد بالا را چک کردید ولی بازهم مشکلی پیدا نکردید و ارور LE  در ماشین لباسشویی دوو همچنان درحال نمایش بود، به شما پیشنهاد می کنیم که از یک تکنسین ماهر در مجموعه صفاهان سرویس کمک بخواهید.

از آنجایی که ماشین لباسشویی دارای قطعات حساسی است، تعمیر آن به راحتی انجام نمی ‌شود و به اصطلاح کار هرکسی نیست. به همین علت باید تعمیر آن را به دست یک متخصص بسپارید. همچنین اگر با انجام موارد بالا به نتیجه‌ای نرسیدید، ممکن است که ماشین لباسشویی شما مشکل جدی ‌تری داشته باشد و به راحتی برطرف نشود.

کلام آخر

ما در این مقاله علت‌ های نمایش ارور LE ماشین لباسشویی دوو و همچنین رفع آن را به شما توضیح دادیم. همانطور که در مقاله متذکر شدیم ممکن است که این ارور با بررسی چند مورد کوچک به راحتی رفع شود. در این صورت نیازی به کمک گرفتن از یک متخصص نخواهد بود. ولی ما به شما توصیه می ‌کنیم که جهت اطمینان کامل حتما با یک تعمیرکار خبره تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

به همین منظور افراد پرتلاش مجموعه صفاهان سرویس در خدمت شما هستند تا با در اختیار گذاشتن افراد حرفه ‌ای در خدمت شما مشکلتان را به بهترین نحو رفع و برطرف نمایند. جهت ارتباط و دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور 81E یخچال فریزر سامسونگ ، ارور 84E در یخچال فریزر سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 79