تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (16 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره معرفی قطعه آبفشان، علت های خرابی آن، تعویضی و یا تعمیری بودن آبفشان و در آخر هزینه تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش برای شما عزیزان صحبت کنیم.

شما می توانید تمامی خدمات مربوط به سرویس و یا تعمیر لوازم های خانگی اعم از ماشین لباسشویی، یخچال ساید بای ساید و ماشین ظرفشویی را به مجموعه صفاهان سرویس بسپارید. خواهید دید که تکنسین‌ های این مجموعه از دانش فنی بالا و تجربه بسیاری برخوردار هستند.

معرفی قطعه آبفشان ظرفشویی بوش و کاربرد آن

آبفشان ماشین ظرفشویی با اسم های متعددی چون بازوی آبپاش، اسپری یا نازل آبپاس هم شناخته می شود. وظیفه این قطعه در ماشین ظرفشویی اسپری کردن آب بر روی ظروف می باشد. با توجه به نوع آبفشان، سه نوع ماشین های ظرفشویی وجود دارد:

 • ماشین های ظرفشویی آبفشان از کف
 • ظرفشویی آبفشان از بالا
 • ماشین های ظرفشویی آبفشان از وسط یا میانه

آبفشان ماشین ظرفشویی بوش معمولاً در قسمت پایین قرار دارد. جهت تعویض و تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش و به طور کلی، کلیه تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

علت های خرابی آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

علت های خرابی آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

علت هایی که باعث می شود آبفشان ماشین ظرفشویی بوش خراب و یا معیوب شود در ادامه برای شما آورده شده است.

 • گیر کردن مواد غذایی درون سوراخ های آبفشان ماشین ظرفشویی بوش: هنگامی که با این مشکل مواجه شدید، بازوی آبفشان را از محل خود خارج کنید و با استفاده از یک خلال دندان و یا مسواک سوراخ ها را تمیز و باز کنید.
 • برخورد بازوهای آبفشان ظرفشویی بوش به ظروف: اگر ظروف را به‌ درستی درون سبد ظرفشویی قرار ندهید، ممکن است هنگام کارکرد دستگاه، بازوی آبفشان به ظروف برخورد کند و دچار شکستگی و یا ترک شود. جهت چینش درست ظروف در سبد ماشین ظرفشویی بوش بهتر است به دفترچه راهنمای آن مراجعه فرمایید.
 • خرابی تیغه های چرخان یا به اصطلاح هلیکوپتری: این تیغه ها ممکن است بعد از مدتی کارکرد و یا رسوب مواد غذایی، سرعت آنها کاسته و کند شوند. برای برطرف کردن آن پنل را باز کنید و عیب را رفع نمایید.
 • کثیف بودن فیلتر آب ورودی ماشین ظرفشویی بوش: در مسیر ورودی، آب قبل از رسیدن به بازوهای آبفشان باید از فیلتر عبور کند. هنگامی که این فیلترها کثیف و جرم گرفته باشند، دیگر آب به بازوها نمی رسد که بخواهد آن را بر روی ظروف اسپری کند و به همین دلیل بازوها از کار میافتد. برای رفع این مورد هر چند وقت یکبار به صورت دوره ای فیلتر را تمیز کنید.
 • چفت نشدن بازوی آبپاش به محل قرارگیری خود در ماشین ظرفشویی بوش: اگر به هر دلیلی بازی آبپاش را از محل خود خارج کردید، آن را به صورت صحیح و درست در جای خود قرار دهید. زیرا در صورت جفت نشدن بازوهای آبپاش یا آبفشان در محل خود از کارایی آن کاسته می شود. هنگامی که می خواهید بازوهای آبپاش را در جای خود قرار دهید حتماً باید صدایی مانند کلیک به گوش برسد. این صدا به معنی چفت شدن بازوی آبپاش در محل خود می باشد.
 • معیوب شدن پمپ ماشین ظرفشویی بوش: اگر پمپ ظرفشویی بوش خراب شده باشد، دیگر آب به صورت صحیح داخل ماشین ظرفشویی چرخش نمی کند و در نتیجه آب به بازوهای آبپاش نمی رسد. پمپ را بررسی کنید و در صورت تعمیر نشدن، آن را تعویض نمایید.

نکته: اگر به هر دلیلی علت نچرخیدن بازوهای آب فشان ماشین ظرفشویی بوش خود را نمی دانید، می توانید از یک تکنسین ماهر و مجرب کمک بگیرید. مجموعه صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را در زمینه تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش به شما عزیزان ارائه دهد.

تعویض یا تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

تعویض آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که بازوهای آبپاش یا آب فشان ماشین ظرفشویی بوش قابل تعمیر است یا خیر. باید به شما بگویم که در بعضی مواقع مانند گرفتگی سوراخ های بازوی آبفشان به راحتی قابل تعمیر می باشند. اما در مواقع شکستگی و یا دفرمه شدن بازوهای آبپاش حتماً باید آن را تعویض نمایید.

هزینه تعویض یا تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش

هزینه هایی که برای تعویض یا تعمیر بازوهای آبفشان باید پرداخت کنید، شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی سیستم آبفشان ماشین ظرفشویی بوش
 • تعمیر و یا تعویض قطعات سیستم آبپاش ماشین ظرفشویی بوش
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

گاهی اوقات برخی از تعمیرکارانی که وجدان کاری ندارند، قطعه ای را که در ماشین ظرفشویی بوش می توانند به راحتی تعمیر کنند، می گویند باید حتما تعویض شود. در این هنگام هم قطعه ای که به راحتی قابل تعمیر است را برای خود بر می دارند و هم هزینه هنگفتی جهت تعویض قطعه از شما دریافت می کنند.

پس هنگام انتخاب تعمیرکار و یا تکنسین دقت نمایید. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن سال ها تجربه در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان می تواند بهترین خدمات را به شما عزیزان در تعمیر آبفشان ماشین ظرفشویی بوش ارائه دهد. کافیست یکبار با ما تماس بگیرید تا مشتری دائم ما شوید. شماره تماس ما 09130108396

بیشتر بخوانید: ارور E57 در ماشین لباسشویی بوش ، تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =