تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان

5/5 - (44 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در هنگام مواجه با ارورها اولین چیزی است که به ذهن شما می رسد. اما در خیلی از موارد نیاز به تعمیر نیست و با یک بررسی می توان مشکل را حل کرد. البته لازمه این مورد آشنایی با ارورهای این ماشین ظرفشویی می باشد.

ماشین ظرفشویی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی در هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شود که عمل شست‌وشوی ظروف را برای خانم‌ها بسیار راحت‌تر کرده است. ماشین ظرفشویی بکو یکی از دستگاه‌های قوی و محبوب در صنعت لوازم خانگی به‌شمار می‌رود که مجهز به سیستم عیب‌یابی خودکار می‌باشد.

منظور از سیستم عیب‌یابی خودکار همان کدهای خطا یا ارورهایی است که گزارش‌دهنده وجود ایراد یا خرابی در دستگاه هستند. در ادامه این راهنما ضمن معرفی بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان، با ارورهای ماشین ظرفشویی بکو و همچنین راه‌حل‌های رفع آن‌ها آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید!

ما نمایندگی بکو در اصفهان نیستیم اما تعمیرات آن را به صورت تخصصی برای شما عزیزان انجام می دهیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان: آشنایی با ارورها

H5 H2
H6 H3
H7 H4

ارور H2 در ماشین ظرفشویی بکو

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بکو

علت: خطای مذکور در ماشین ظرفشویی بکو نشان‌دهنده خرابی و وجود ایراد در سنسور و حس‌گر رطوبت دستگاه می‌باشد. حس‌گر دستگاه ظرفشویی بکو در بخش تحتانی آن تعبیه شده و در صورت خرابی قادر به تشخیص میزان رطوبت مواد شوینده نخواهد بود.

رفع ارور: به منظور رفع این خطا در ماشین ظرفشویی بکو باید سنسور باز شود و مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه سنسور دستگاه سوخته باشد، باید آن را تعویض کرد و مجدداً در سر جای قبلی خود قرار داد.

ارور H3 در ماشین ظرفشویی بکو

علت: این خطا بیان‌کننده خرابی شیر دایورتر دستگاه ظرفشویی است. لازم به ذکر است که دایورتر وظیفه کنترل آبی که به بالا و پایین اسپری می‌شود را برعهده دارد.

رفع ارور: به منظور رفع این خطا در درجه اول سیم‌کشی‌ها می‌بایست مورد بررسی قرار گیرند تا دچار هیچ‌گونه اتصال کوتاه یا قطع و وصلی نباشند. چنانچه مشکل از سیم‌کشی و اتصالات مربوط به آن نبود، در این صورت شیر دایورتر می‌بایست تعویض شود. البته ناگفته نماند که معیوب بودن مدار برد کنترل الکترونیک نیز می‌تواند سبب بروز این مشکل شود که تشخیص آن با تکنسین متخصص است.

ارور H4 در ماشین ظرفشویی بکو

علت: چنانچه اختلالی در سنسور دمای دستگاه ظرفشویی وجود داشته باشد، ارور H4 روی صفحه نمایشگر دیجیتالی پنل ظاهر خواهد شد. لازم به ذکر است چنانچه حس‌‌گر دما یا حس‌گر ntc دچار خرابی شده باشد،  دستگاه ظرفشویی در تشخیص دمای مناسب دستگاه ناتوان شده و از کار خواهد افتاد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور در درجه اول می‌توانید با بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان تماس حاصل فرمائید. تکنسین در وهله اول پروسه تعمیر، سیم‌های متصل به ترمیستور و سنسور را مورد بررسی قرار داده تا دچار هیچ‌گونه قطع‌شدگی جریان یا کوتاهی نباشند. در نهایت در صورت تشخیص خرابی، حس‌گر توسط تکنسین تعویض خواهد شد.

ارور H5 در ماشین ظرفشویی بکو

علت: ارور مذکور زمانی روی صفحه نمایشگر دستگاه ظرفشویی بکو ظاهر می‌شود که جریان آب ورودی قطع نشده و به طور پیوسته در حال وارد شدن به دستگاه باشد. البته یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن این کد خطا می‌تواند نشتی آب نیز باشد.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور چندین مورد وجود دارد که می‌بایست تک به تک آن‌ها با در نظر گرفتن مشکل دستگاه مورد توجه قرار گیرد:

 • امکان دارد که شیر برقی و شیر ورودی آب دچار خرابی شده باشد و دستگاه نتواند میزان آب ورودی را تشخیص دهد. در چنین شرایطی بهتر است که از کمک تکنسین متخصص مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان کمک بگیرید.
 • احتمال معیوب بودن پمپ تخلیه و عدم توانایی خروج آب وجود دارد.
 • ممکن است که لوله تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که در چنین شرایطی می‌بایست گرفتگی آن برطرف و جریان اضافی آب خارج شود.
 • احتمال نامرغوب بودن یا خرابی سنسور تعیین سطح آب نیز وجود دارد که در این صورت باید تعویض شود.
 • ممکن است که برد کنترل اصلی خراب یا معیوب باشد و نتواند فرمان توقف آب را به درستی صادر کند. پیشنهاد ما این است که بررسی ایراد مذکور و تعمیر ماشین ظرفشویی بکو را به دست یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید.

ارور H6 در ماشین ظرفشویی بکو

ارور H6 در ماشین ظرفشویی بکو

علت: هنگامی که ماشین ظرفشویی بکو دچار کمبود آب باشد و آب در اثر مشکلاتی به درستی وارد دستگاه نشود، ارور H6 ظاهر خواهد شد.

رفع ارور: خطای مذکور همانند خطای 5H راه‌حل‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • امکان دارد که شیر آب سهواً بسته باشد که در این صورت تنها کافیست شیرفلکه باز شود.
 • چنانچه شیر و لوله ورودی آب دچار گرفتگی شده باشد، می‌بایست انسداد برطرف شود تا جریان آب بتواند به راحتی به داخل دستگاه ورود پیدا کند.
 • اگر فیلتر پمپ دچار گرفتگی شده باشد، دستگاه در تأمین آب کافی دچار مشکل شده و باید انسداد آن برطرف شود.
 • احتمال خرابی پمپ آب ورودی نیز وجود دارد که در چنین شرایطی باید آن را عوض کرد.
 • از دیگر دلایل ظاهر شدن این خطا می‌توان به خرابی برد الکترونیک اصلی نیز اشاره داشت که توصیه می‌کنیم به منظور رفع این ایراد از کمک تکنسین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان استفاده کنید.
 • چنانچه لوله دچار شکستگی یا پوسیدگی شده باشد، ارور H6 نمایش داده می‌شود که به منظور رفع آن می‌بایست لوله را تعمیر یا تعویض کرد.

ارور H7 در ماشین ظرفشویی بکو

علت: در صورت ظاهر شدن ارور H7 باید بدانید که دمای استاندارد و کافی به دستگاه ظرفشویی نرسیده و خوب گرم نمی‌شود.

رفع ارور: برای رفع ارور H7 همانند دو کدِ خطای قبلی راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • ممکن است که سیم‌کشی دچار اتصال کوتاه یا قطع و وصلی شده باشد که می‌بایست توسط تکنسین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان مورد بررسی قرار گیرد.
 • ولتاژ ضعیف نیز می‌تواند سبب عدم گرم شدن هیتر شود که باید مورد بررسی قرار گیرد و اصلاح شود.
 • احتمال خرابی المنت گرم‌کننده نیز وجود دارد که باید عوض شود.
 • چنانچه هیتر دستگاه معیوب است، باید عیب‌یابی و تعمیر یا تعویض شود.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با بهترین مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان آشنا شدیم. چنانچه دارای ماشین ظرفشویی بکو هستید و به دنبال یک مرکز معتبر به منظور تعمیر آن در اصفهان می‌باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سری به وب‌سایت مجموعه تعمیرات صفاهان سرویس مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در اصفهان بزنید. مجموعه مذکور ضمن ارائه خدمات ارزنده تعمیرات انواع لوازم خانگی از برندهای مختلف خارجی و ایرانی، در زمینه ارائه مشاوره رایگان نیز فعال است. ضمناً ناگفته نماند که با مراجعه به وب‌سایت مذکور می‌توانید از آموزش‌های مختلفی که در حوزه تعمیرات توسط این مجموعه تعریف شده است نیز استفاده نمائید. در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام می‌توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمائید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

 • سلام
  من امروز بعد از شستن ظروف متوجه شدم که مثل قبل که کمی بخار در داخل دستگاه بود، نیست و مثل اینکه ظروف را با آب سرد شسته، مشکل از چی می تونه باشه؟

  • سلام بر شما
   یکبار دیگر یک برنامه به ماشین ظرفشویی بکو بدهید و چک کنید که با آب گرم ظروف شسته می شود یا آب سرد. اگر همچنان آب سرد بود باید هیتر دستگاه شما توسط یک تعمیرکار عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *