ارور های ماشین لباسشویی زانوسی (Zanussi)

4.9/5 - (109 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که ماشین لباسشویی تان هنگام شستشو متوقف شود و بر روی صفحه نمایش آن ترکیبی از اعداد و حروف نمایش داده شود. این ترکیب زبان ماشین لباسشویی شما است و به شما نشان می دهد که مشکل ماشین لباسشویی‌ چیست. در این مقاله قصد داریم شما را با زبان ماشین لباسشویی زانوسی آشنا کرده و نحوه تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان را به شما آموزش دهیم.

توجه داشته باشید که در مواردی که مشکل جدی است دست به تعمیر خودسرانه ماشین لباسشویی نزنید و از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. شما می توانید از شرکت صفاهان سرویس که مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان می باشد درخواست کمک کنید.

ما نمایندگی زانوسی در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

ارور های ماشین لباسشویی زانوسی (Zanussi)

تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان

ارور E24, E23, E21, E11 ارور E33, E35, E36, E37, E39 ارور E40, E41, E42, E43, E44, E45
ارور E51 ارور E52 ارور E53
ارور E54 ارور E61, E62, E66, E71 ارور EB1, EB2, EB3
ارور E82, E83, E93, E94, E95, E96, E97

قبل از هر چیز باید این را بدانید که ارور های ماشین لباسشویی زانوسی به دو صورت نمایش داده می شوند.

 1. اگر ماشین لباسشویی شما دارای صفحه نمایش ال سی دی است، علامت E به همراه دو عدد نمایش داده می شود.
 2. اگر دارای صفحه نمایش نیست، ترکیبی از چراغ های ال ای دی بر روی دستگاه فلش خواهد زد.

البته در برخی از ماشین لباسشویی های زانوسی، ال ای دی دکمه Start / Pause بین سبز و قرمز به طور متناوب فلش می زند. در این صورت بایستی تعداد فلش ها را بشمارید. فلش های قرمز شماره اول ارور را نمایش داده و فلش های سبز شماره دوم ارور را نمایش می دهد. مثلا در صورتی که دو فلش قرمز و چهار فلش سبز وجود داشته باشد، ماشین لباسشویی ارور E24 را نمایش می دهد.

ارور E24, E23, E21, E11 ماشین لباسشویی زانوسی

علت ارور: مشکلات تخلیه دستگاه

رفع ارور: برای تعمیر ماشین لباسشویی Zanussi به هنگام بروز این ارور ها، فیلتر و پمپ را بررسی کنید تا دچار انسداد نشده باشند. سیم و اتصالات پمپ و خود آن را نیز بررسی کنید. لوله یا سوراخ گیر متصل به شلنگ تخلیه را چک کنید که مسدود نباشد. در صورتی که پمپ مشکل دارد، می توانید از شرکت صفاهان سرویس که مرکز تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان می باشد کمک بگیرید.

ارور E33, E35, E36, E37, E39

علت ارور: این ارور ها مربوط به سوئیچ فشار ماشین لباسشویی می شوند. ارور E35، نشان دهنده سطح آب زیاد در دستگاه نیز هست. که دلیل آن همان معیوب بودن سوئیچ فشار است. البته زیاد بودن مواد شوینده در دستگاه نیز باعث بروز این ارور می شود.

رفع ارور: برای تعمیر لباسشویی زانوسی به هنگام بروز این ارورها، خود سوئیچ، سیم کشی و اتصالات آن را بررسی کنید. شلنگ و محفظه مربوط به سوئیچ را از نظر انسداد چک کنید.

ارور E40, E41, E42, E43, E44, E45

علت ارور: تمام این ارور ها مربوط به قفل درب ماشین لباسشویی است. ارور ۴۰ معیوب بودن قفل، باز بودن درب و سیم کشی معیوب را نشان می دهد. خطای ۴۱ مربوط به باز بودن درب است. ارور ۴۳ خطا در برد کنترل که قفل درب را کنترل می کند را نشان می دهد.

کد خطای ۴۴ به دلیل مشکل در مدار تشخیصی است که تشخیص می دهد درب باز یا بسته است. ارور ۴۵ نشان دهنده خطا بین کنترل اصلی و قفل درب ماشین لباسشویی است.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی به هنگام بروز این ارور ها، ابتدا از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. سپس بایستی قفل درب، سیم کشی، اتصالات و برد کنترل اصلی را چک کنید.

ارور E51 ماشین لباسشویی زانوسی

که نمایندگی تعمیر لباسشویی زانوسی در اصفهان

علت ارور: این ارور نشان می دهد که بخشی از برد کنترل کننده موتور که سرعت چرخش را کنترل می کند، معیوب شده است.

رفع ارور: برای تعمیر لباسشویی Zanussi به هنگام بروز این ارور، بایستی موتور، برس های آن، سیم کشی و اتصالات به موتور را بررسی کنید تا دلیل را پیدا کنید. برای تعمیر آن می توانید از شرکت صفاهان سرویس که متخصص تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان می باشد کمک بگیرید.

ارور E52 ماشین لباسشویی زانوسی

علت ارور: علت این است که تاکومتر موتور خطا داده است. بخشی از موتور که مسئول تشخیص سرعت چرخش است ناموفق عمل کرده و خطا ایجاد کرده است.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی به هنگام بروز این ارور، موتور، برس های موتور، سیم کشی و اتصالات نیاز به بررسی دارند.

ارور E53 ماشین لباسشویی زانوسی

علت ارور: این ارور نشان دهنده خرابی ترایاک موتور است.

رفع ارور: موتور، برس های موتور، سیم کشی و اتصالات را چک کنید.

ارور E54 ماشین لباسشویی زانوسی

علت ارور: دلیل بروز این ارور، وارد شدن برق به موتور در هنگام غیر فعال بودن دستگاه است.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی به هنگام بروز این ارور، اتصالات بین موتور و برد کنترلی دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که مشکلی نداشتند برد را به طور دقیق بررسی کنید.

ارور E61, E62, E66, E71

علت ارور: تمامی این ارور ها مربوط به دمای آب دستگاه است. علت ارور ۶۱ گرم نبودن آب است که معیوب بودن المنت حرارتی را نشان می دهد.error62 گرم بودن زیادی آب دستگاه را نشان می دهد که احتمالا به دلیل خراب بودن برد است. ارور ۶۶ مربوط به مشکل در اتصالات المنت حرارتی را نشان می دهد. ارور ۷۱ مشکل در سنسور دمای لباسشویی  است.

رفع ارور: به هنگام بروز این ارور ها، بایستی المنت حرارتی، سنسور دما، اتصالات و سیم کشی ها را بررسی کنید. برای تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

ارور E82, E83, E93, E94, E95, E96, E97

علت ارور: این ارور ها به علت خطای برنامه نویسی در برد کنترل دستگاه هستند.

رفع ارور: به هنگام بروز این ارور ها، باید برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کنید.

ارور EB1, EB2, EB3

علت ارور: در صورت شناسایی مشکل در منبع تغذیه برق ورودی دستگاه، این ارور نمایش داده می شود.

رفع ارور: برای تعمیر لباسشویی زانوسی به هنگام بروز این ارور، نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارید.

بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در اصفهان کجاست؟

اگر می خواهید ماشین لباسشویی خود را به دست افرادی بسپارید که متخصص، با تجربه و ماهر هستند، از قطعات اصل استفاده می کنند و در اسرع وقت به تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی شما می پردازند، بهترین گزینه شرکت صفاهان سرویس است. شرکت صفاهان سرویس یکی از بهترین مراکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان است که خدماتی از جمله سرویس و تعمیر لوازم خانگی را ارائه می دهد.

شماره تماس تعمیرکار لباسشویی زانوسی در اصفهان

جهت ارتباط با تعمیرکارن ماشین لباسشویی زانوسی و همچنین ثبت درخواست تعمیرات در مجموعه بزرگ صفاهان سرویس، می توانید با شماره 09130108396 تماس بگیرید. کاشناسان مجموعه ما، شما برای دریافت خدمات راهنمایی و درخواست های شما را ثبت می کنند.

هزینه تعمیرات لباسشویی زانوسی

لباسشویی زانوسی می تواند با مشکلات مختلفی مواجه شود. هر مشکل ممکن است از ایجاد اختلال در عملکرد چندین قطعه به وجود بیاید، از این رو ابتدا باید یک فرد متخصص دستگاه شما را عیب یابی کند و قطعه معیوب را شناسایی نماید. بعد از مشخص شدن عیب دستگاه، هزینه تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی به شما اعلام می گردد.

تمامی هزینه ها در مجموعه صفاهان سرویس طبق مصوبه اتحادیه دریافت می شود و کاملا برای شما شفاف سازی می گردد. از این رو شما مطمئن خواهید بود که هزینه پرداختی شما برای تعمیرات معقول و مناسب بوده است.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

6 دیدگاه

 • سلام
  چرا گفته می شود زیپ و دکمه های لباس ها را ببندید و سپس در لباسشویی بیندازید؟

  • سلام بر شما
   زیپ ها دارای دندانه های فلزی هستند که می توانند باعث نخ کش شدن دیگر لباس ها در لباسشویی گردند. همچنین در صورتی که زیپ لباس شما دچار زنگ زدگی باشد، در لباس های دیگ لک ایجاد می کند. از این رو توصیه می شود زیپ لباس ها بسته شوند.
   اما بر خلاف شنیده شما بهتر است دکمه ها را باز کنید. زیرا از لق و شل شدن آن ها هنگام شستشو جلوگیری می شود و به دلیل باز بودن لباس، قسمت های درونی آن هم بهتر شسته می شود.

 • سلام
  من ماشین لباسشویی زانوسی دارم. دو روزیه صفحش روشن میشه اما هرکارش میکنم شروع به کار نمیکنه. مشکلش چیه؟ باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   برای شروع به کار ماشین لباسشویی، بایستی چندین قطعه فعالیت کنند و یکسری مراحل در داخل ماشین لباسشویی انجام بگیرد. اگر عملکرد هر یک قطعات دچار اختلال شود دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. شما باید موارد زیر را بررسی کنید تا مشکل دستگاه را پیدا کنید:
   *بسته بودن درب
   *سالم بودن زبانه درب
   *سالم بودن میکروسوئیچ
   *کار کردن کلید استارت و ولوم
   *باز بودن شیر آب
   *سالم بودن شلنگ ورودی
   *سالم بودن شیر برقی
   *کارکرد صحیح هیدروستات
   *قرار گرفتن تسمه موتور در جای خود
   *سالم بودن برد
   همانطور که میبینید دلایل راه نیفتادن دستگاه زیاد و مربوط به قطعات متفاوت است. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. اگر ساکن اصفهان هستید می توانید با پر کردن فرم داخل سایت از همکارانم کمک بگیرید.

 • من ماشین لباسشویی زانوسی دارم. اینسری که ازش استفاده کردم از کنار درش آب بیرون میومد. دلیلش چیه؟

  • سلام دوست عزیز
   محتمل ترین دلیل نشت آب از درب ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب است. لاستیک را بررسی کنید و اگر دچار پارگی شده است یا شکل خود را از دست داده است آن را تعویض کنید. اگر لاستیک مشکلی نداشت یا با تعویض ان مشکل حل نشد، جهت عیب یابی با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =