ارور Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (23 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله درباره موضوعات زیر صحبت خواهد شد:

 • معرفی سنسور دمای ظرفشویی سامسونگ
 • علت ارور Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • نحوه رفع ارور Heavy, Delicate و Quick
 • نحوه تست سنسور دما ظرفشویی سامسونگ
 • هزینه رفع ارور Heavy, Delicate و Quick

سنسورها دستگاه‌ هایی هستند که قادرند ورودی ‌های محیطی را به سیگنال‌ های الکتریکی تبدیل کنند. آنها اطلاعاتی را درباره وضعیت و محیط اطراف ما جمع ‌آوری می ‌کنند و به ما کمک می ‌کنند تا این اطلاعات را درک و تحلیل کنیم. سنسورها در انواع مختلفی وجود دارند. سنسورها به ما کمک می ‌کنند تا بهبود عملکرد دستگاه‌ ها، کاهش مصرف انرژی، افزایش امنیت و بهبود کیفیت زندگی را تجربه کنیم.

ما در ادامه مطلب به معرفی سنسور یا حسگر دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهیم پرداخت. به یاد داشته باشید که هنگام خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ خود در شهر اصفهان، می توانید از تکنسین ها و تعمیرکاران با تجربه مرکز صفاهان سرویس کمک بگیرید.

سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ یک سنسور الکترونیکی است که برای اندازه‌ گیری دمای آب در دستگاه استفاده می ‌شود. این سنسور به دستگاه کمک می‌کند تا دمای آب را به طور دقیق کنترل کند و برنامه‌ های شستشو را به درستی اجرا کند. هنگام خرابی این سنسور ممکن است با چشمک زدن سه دکمه و درواقع ارور Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شوید. نحوه کارکرد سنسور دما در ماشین ظرفشویی سامسونگ به صورت زیر می باشد:

 • سنسور دما در حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار داده می‌ شود. این محفظه معمولاً در بالای دستگاه قرار دارد و آب ورودی به آن می ‌ریزد.
 • سنسور دما با استفاده از تکنولوژی الکترونیکی خود، دمای آب را اندازه‌ گیری می ‌کند. این سنسورها معمولا از نوع ترمیستورها، ترموکوپل‌ ها یا سنسورهای نیمه ‌هادی هستند.
 • پس از اندازه‌ گیری دما، سنسور اطلاعات مربوط به دما را به کنترلر ماشین ظرفشویی سامسونگ ارسال می ‌کند. کنترلر با توجه به این اطلاعات، برنامه ‌های شستشو را به درستی تنظیم می‌ کند.
 • با توجه به اطلاعات دریافتی از سنسور دما، کنترلر ماشین ظرفشویی سامسونگ دمای آب را کنترل می ‌کند. این کنترل می ‌تواند شامل روشن و خاموش کردن المنت گرمایشی یا تنظیم سرعت پمپ آب باشد.

علت ارور Heavy, Delicate و Quick ظرفشویی سامسونگ

علت ارور Heavy, Delicate و Quick ظرفشویی سامسونگ

هنگامی که دکمه های Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ به صورت چشمک زن هستند شما با این ارور مواجه شده اید. در این حالت حسگر دما شما خراب شده است. نشانه‌ های خرابی سنسور دما در ماشین ظرفشویی سامسونگ شامل موارد زیر می شود:

 • عدم تنظیم درست دما در ظرفشویی سامسونگ: اگر سنسور دما خراب باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی نتواند دمای آب را به درستی تنظیم کند. این ممکن است باعث شود ظروف شسته شده به درستی خشک نشوند یا زمان شستشو طولانی‌ تر شود.
 • مشاهده کدخطا بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ: در برخی ماشین ‌های ظرفشویی سامسونگ، وجود خرابی در سنسور دما ممکن است با نمایش پیام خطا روی صفحه نمایشگر مشخص شود. مانند ارور Heavy, Delicate و Quick
 • عملکرد نامناسب ظرفشویی سامسونگ: اگر سنسور دما خراب باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی عمل نکند. به عنوان مثال، آب به درستی گرم نمی شود یا بیش از حد گرم می شود، ظروف خشک نمی شوند یا زمان شستشو طولانی ‌تر می شود.

در صورتی که مشکلی در ماشین ظرفشویی سامسونگ خود مشاهده می ‌کنید و مشکوک به خرابی سنسور دما هستید، بهتر است از تعمیرکاران مجموعه صفاهان سرویس جهت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان کمک بگیرید.

نحوه رفع ارور Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید خرابی های سنسور دما را حل و فصل کنید. برای رفع خرابی سنسور دما در ماشین ظرفشویی سامسونگ، می‌ توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا مطمئن شوید که سیم ‌ها و اتصالات سنسور دما به درستی وصل شده ‌اند. بررسی کنید که آیا هیچ یک از سیم‌ ها قطع یا خراب نشده‌ اند و کانکتورها سالم هستند.
 • ممکن است سنسور دما با زباله یا رسوبات کثیف شده باشد که می ‌تواند باعث خرابی آن شود. با دقت، سنسور را با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید و از برطرف شدن هر گونه آلودگی اطمینان حاصل کنید.

اگر با انجام مراحل قبلی مشکل حل نشد، ممکن است سنسور دما خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. در این صورت، بهتر است از یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

نحوه تست سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تست سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ، دو روش زیر را می توانید انجام دهید.

تست مقاومت

با استفاده از یک مولتی‌ متر، مقاومت سنسور را اندازه ‌گیری کنید. بررسی کنید که آیا مقاومت سنسور در محدوده مشخص شده توسط تولید کننده قرار دارد یا خیر. اگر مقاومت خارج از محدوده است، سنسور باید تعویض شود.

تست ولتاژ

با استفاده از مولتی ‌متر، ولتاژ خروجی سنسور را اندازه ‌گیری کنید. بررسی کنید که آیا ولتاژ خروجی سنسور در محدوده نوشته شده در دفترچه راهنما قرار دارد یا خیر. اگر ولتاژ خروجی نامناسب است، سنسور باید تعویض شود.

با این دو روش می توانید خرابی سنسور دما را مشخص و آن را برطرف کنید، در نتیجه ارور Heavy, Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ از بین خواهد رفت.

هزینه رفع ارور Heavy, Delicate و Quick ظرفشویی سامسونگ

چشمک زدن دکمه های Heavy, Delicate و Quick ظرفشویی سامسونگ

هزینه هایی که برای رفع این ارور باید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی سیستم گرمایشی که شامل تست سنسور دما و بررسی اتصالات و کانکتورها می شود.
 • تعویض و تعمیر سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • خرید لوازم جانبی اصل و مرغوب

کلام آخر…

مهم است که قبل از هرگونه تعمیر یا تعویض قطعات، دستورالعمل‌ های تولید کننده را مطالعه کنید و از ابزارها و تجهیزات مناسب استفاده کنید. همچنین، اگر شما تجربه کافی در زمینه تعمیرات لوازم الکترونیکی را ندارید، بهتر است کار را به تعمیرکاران حرفه ای و خوش ذوق مرکز صفاهان سرویس بسپارید. شماره تماس مجموعه ما 09130108396 می باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر آبسردکن یخچال فریزر سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 + = 63