ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (26 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در مطلب زیر قرار است درباره موضوع ارور E1 و نحوه رفع آن و همچنین درباره هزینه رفع ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ صحبت کنیم. اگر در ماشین ظرفشویی خود آبریزی یا نشتی مشاهده کردید، این مقاله و مطلب را با ما دنبال نمایید. نشتی در ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌تواند صدمات جدی به دستگاه وارد کند.

در زیر تعدادی از صدماتی که نشتی می‌ تواند به دستگاه ظرفشویی وارد کند را بررسی می ‌کنیم:

 • آسیب به قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • سوختن موتور ظرفشویی سامسونگ
 • سوختن پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • و…

به طور کلی، نشتی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌تواند باعث خرابی قطعات داخلی و خارجی دستگاه شود و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، مهم است که هرگونه نشتی آب را به سرعت تعمیر کنید تا از وقوع صدمات جدی جلوگیری کنید. شما عزیزان می توانید برای پیدا کردن علت نشتی و رفع آن از تکنسین های مرکز تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در اصفهان صفاهان سرویس کمک بگیرید.

علت ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور E1 در ظرفشویی سامسونگ نشتی آب می باشد. در ادامه مطلب به تعدادی از علت های نشتی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ می پردازیم:

گرفتگی لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

نشتی آب در ماشین ظرفشویی ممکن است به علت گرفتگی لوله های آب ورودی به دستگاه باشد. گرفتگی لوله ها می تواند به دلیل عوامل مختلفی اتفاق بیفتد که در زیر به برخی از این عوامل اشاره می کنم:

 • رسوبات: در طول زمان، رسوبات معدنی مانند کلسیم و مگنز در آب می توانند به داخل لوله ها رسیده و تجمع کنند. این رسوبات می توانند به تدریج لوله ها را بسته کنند و باعث گرفتگی آنها شوند.
 • آلودگی آب: آب شهری یا آب چاه ممکن است حاوی ذرات آلوده باشد که به داخل لوله ها وارد شده و تجمع کنند.
 • خرابی لوله های ماشین ظرفشویی سامسونگ: لوله های آب ورودی به دستگاه ظرفشویی ممکن است به دلیل خرابی یا ترک خوردگی دچار گرفتگی شوند. این مشکل می تواند به علت استفاده طولانی مدت، فشار آب بالا یا خرابی ساختاری لوله ها رخ دهد.
 • نصب نادرست لوله های ظرفشویی سامسونگ: نصب نادرست لوله های آب ورودی به دستگاه ظرفشویی می تواند باعث گرفتگی آنها شود. مثلاً اتصالات ناصحیح، خم شدن لوله ها به شکل نامناسب می تواند باعث مشکلات گرفتگی شود.

موارد گفته شده در بالا باعث بروز ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود.

بالا بودن دور موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

بالا بودن دور موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی معمولاً به نشتی منجر نمی ‌شود. با این حال، اگر موتور پمپ تخلیه با سرعت بالا کار کند، ممکن است باعث ایجاد فشار زیاد در سیستم لوله‌ ها شود و در نتیجه نشتی ایجاد شود. این مشکل معمولاً به دلیل وجود انسداد در لوله‌ ها، شیرهای خراب یا نقص در سیستم پمپاژ آب تخلیه رخ می ‌دهد.

مسدودی شیلنگ خروجی ماشین ظرفشویی سامسونگ

مسدودی شیلنگ خروجی ظرفشویی سامسونگ می‌ تواند به علت موارد زیر رخ دهد:

 • ذرات یا آلودگی ‌ها: ذرات کوچک، آلودگی‌ ها و رسوبات می‌ توانند به شلنگ خروجی ماشین ظرفشویی سامسونگ رسیده و آن را مسدود کنند. این ممکن است به دلیل عدم تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آن‌ ها در ماشین ظرفشویی یا وجود ذرات غیرقابل حل در آب باشد.
 • خم شدن شیلنگ خروجی ماشین ظرفشویی سامسونگ: اگر شلنگ خروجی ماشین ظرفشویی خم شود، جریان آب به درستی انجام نمی ‌شود و می ‌تواند به مسدودی شلنگ خروجی منجر شود.
 • خرابی در شیلنگ: در برخی موارد، شلنگ خروجی ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است خراب شده و نشتی ایجاد کند. این ممکن است به دلیل سایش، سوراخ شدن یا خرابی در اتصالات شلنگ باشد.

نحوه رفع ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید نشتی آب را در موارد زیر بررسی کنید و رفع کنید.

بررسی و رفع نشتی لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای بررسی و رفع نشتی لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قدم اول: بررسی کنید که آیا لوله های آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ درست و صحیح متصل شده اند و هیچ ترک یا خرابی وجود ندارد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که لوله ها به درستی در محل خود قرار گرفته اند و هیچ تنش یا فشار زیادی بر روی آنها وارد نشده است.
 • قدم دوم: بررسی کنید که اتصالات لوله ها به ماشین ظرفشویی سامسونگ و به شبکه آب سرد و گرم درست و محکم هستند. اگر اتصالات لوله ها کمی لغزش دارند، آنها را با استفاده از ابزار مناسب محکم کنید.
 • قدم سوم: اگر لوله ها یا اتصالات خراب یا ترک خورده باشند، آنها را تعویض کنید یا تعمیر کنید. ممکن است نیاز به خرید قطعات جدید داشته باشید.
 • قدم آخر: پس از انجام تمامی مراحل بالا، می توانید تست نشتی را انجام دهید. برای این کار، ماشین ظرفشویی سامسونگ را روشن کنید و به مدت کوتاهی اجازه دهید آب به داخل ماشین برود. سپس با دقت لوله ها و اتصالات را بررسی کنید و اگر هر گونه نشتی را مشاهده کردید، آن را تعمیر کنید.

اگر این مراحل را به دقت انجام دهید و از نشتی آب جلوگیری کنید، ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ حذف خواهد شد.

بررسی و رفع خرابی دور موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، دور موتور بالای پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ معمولا باعث نشتی نمی شود. نشتی هنگامی رخ می دهد که مسدودی مسیر پمپ تخلیه و دور موتور بالای پمپ باهم اتفاق بیفتد. در این زمان اول مسدودی شیلنگ تخلیه، هرچند جزئی باشد را برطرف کنید و در صورتی که موتور پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ دارای سرعت قابل تنظیم است، سرعت آن را به حدی تنظیم کنید که فشار زیادی در سیستم لوله‌ ها ایجاد نشود.

بررسی و رفع مسدودی شیلنگ خروجی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

رفع مسدودی شیلنگ خروجی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای بررسی و رفع مسدودی شیلنگ خروجی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی کنید که آیا شیلنگ خروجی آب به درستی متصل شده است و هیچ خرابی یا تنگی در آن وجود ندارد. اگر شیلنگ خم شده یا مسدود شده است، می‌ توانید آن را باز کنید یا تعویض کنید.
 • برخی از ماشین ‌های ظرفشویی سامسونگ دارای فیلتر در شیلنگ خروجی آب هستند. اگر فیلتر کثیف شده است، آن را باز کنید و تمیز کنید یا تعویض کنید.
 • بررسی کنید که آیا هر گونه مسدودی یا تنگی در لوله‌ های آب وجود دارد. اگر لوله ‌ها مسدود شده ‌اند، می‌ توانید از ابزارهایی مانند فنر برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

در صورتی که با انجام این مراحل مسدودی رفع نشد، بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

هزینه رفع ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

از جمله هزینه هایی که برای رفع کد خطای E1 در ظرفشویی سامسونگ باید به آن توجه داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه عیب یابی: که شامل بررسی پمپ تخلیه، بررسی مسیر ورودی آب به ظرفشویی و در آخر بررسی مسیر خروجی آب از ظرفشویی سامسونگ می شود.
 • تعمیر و تعویض قطعات: تعمیر قطعات شامل پمپ تخلیه می شود. تعویض قطعات هم شامل تعویض لوله های ورودی و خروجی، اتصالات و پمپ تخلیه است.
 • هزینه خرید قطعات درجه یک و عالی برای ظرفشویی سامسونگ
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر….

ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از گرانترین لوازم خانگی در منزل و آشپزخانه شما محسوب می شود. پس بهتر است هنگام مشاهده کوچیکترین خرابی، سریعا و در اسرع وقت جهت تعمیر آن اقدام نمایید. یکی از مراکزی که در کمتر از ۲۴ ساعت تکسین های خود را به محل زندگی شما جهت تعمیرات انواع لوازم خانگی ارسال می کند، مجموعه صفاهان سرویس می باشد. جهت ارتباط با ما می توانید از شماره تماس 09130108396 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ارور E2 ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 95