ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (19 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است به موضوعاتی همچون معرقی شیربرقی ظرفشویی سامسونگ، علت ارور D01، نحوه رفع ارورd01  و در آخر هزینه رفع ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم. اگر این کد خطا را بر روی ماژول دیسپلی ظرفشویی سامسونگ خود مشاهده می کنید، این مقاله را تا انتها و با دقت بخوانید تا بهترین تصمیم و عملکرد را در رفع این ارور داشته باشید. همچنین هنگام رخ دادن ارور d01 در ظرفشویی سامسونگ، می توانید از صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان کمک بگیرید.

شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست و چه کارایی دارد؟

شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ یک قطعه الکترومکانیکی است که برای کنترل جریان آب ورودی به ماشین ظرفشویی استفاده می‌ شود. این شیر به صورت اتوماتیک کار می ‌کند و با استفاده از سیگنال الکتریکی کنترل می‌ گردد. وظیفه شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ، باز و بسته کردن جریان آب ورودی به دستگاه است. وقتی ماشین ظرفشویی را روشن می ‌کنید، سیگنال الکتریکی به شیربرقی ارسال می‌ شود و شیر باز می‌ شود تا آب وارد دستگاه شود.

همچنین، وقتی ماشین ظرفشویی خاموش می‌ شود، سیگنال قطع می‌ گردد و شیر بسته می ‌شود تا جریان آب قطع شود. کارایی شیربرقی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ بسیار مهم است. با کنترل دقیق جریان آب، می ‌توانید مصرف آب را کاهش داده و به صرفه ‌ترین شکل ممکن از دستگاه استفاده کنید. همچنین، باز و بسته شدن صحیح شیربرقی، از خرابی و نشتی آب جلوگیری می‌ کند و عمر مفید دستگاه را افزایش می ‌دهد.

علت ارور D01 ظرفشویی سامسونگ

علت ارور D01 ظرفشویی سامسونگ

علت ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ، خرابی شیربرقی یا خرابی برد کنترلی دستگاه می باشد که باید تعمیر و یا تعویض شوند. از نشانه های خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر شیربرقی خراب باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نشود و هیچ عکس العملی نشان ندهد.
 • در صورتی که شیربرقی خراب باشد، ممکن است آب به درستی در ماشین ظرفشویی سامسونگ تغذیه نشود و در نتیجه ماشین ظرفشویی عملکرد درستی نداشته باشد.
 • خرابی این قطعه باعث می شود آب از شیر نشت کند و به داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ برسد.
 • اگر شیربرقی خراب باشد، ممکن است ظروف به خوبی تمیز نشوند و عمل شستشو و آبکشی صورت نگیرد.
 • در برخی موارد، شیربرقی خراب ممکن است صداهای غیرعادی ایجاد کند، مانند صدای لرزش و …
 • اگر شیربرقی خراب باشد ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود.

نحوه رفع ارور D01 ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید شیربرقی ماشین ظرفشویی را تست، تعمیر و یا تعویض کنید.
مراحل تست شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ به شرح زیر می باشد:

 • قبل از هر کاری، اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی سامسونگ خاموش است.
 • شیربرقی معمولاً در پشت ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار دارد. برای دسترسی به آن، ممکن است نیاز به جابجایی ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشید.
 • با دقت شیربرقی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که شیر باز است و برق به ماشین ظرفشویی می ‌رسد. در صورت لزوم، شیر را باز کنید.
 • برای تست برق، می ‌توانید از یک تستر مانند مولتی متر استفاده کنید. ابتدا تستر برق را روشن کنید و سوکت آن را به شیربرقی متصل کنید. سپس سوکت دیگر تستر برق را به پریز برق متصل کنید. در صورتی که تستر برق نشانگر برق را نشان دهد، بدین معنی است که شیربرقی درست کار می ‌کند و برق به ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌رسد.
 • پس از تست برق، می ‌توانید ماشین ظرفشویی را روشن کنید و عملکرد آن را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آب به درستی وارد ماشین ظرفشویی می‌شود و دستگاه به درستی کار می ‌کند.

هزینه رفع ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه رفع ارور D01 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه هایی که در رفع این ارور باید در نظر داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • هزینه عیب یابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • هزینه تعمیر اتصالات بین شیربرقی و برد کنترلی ظرفشویی سامسونگ
 • هزینه تعویض قطعات مانند شیربرقی.(قطعات اورجینال از قیمت بالاتری برخوردار هستند.)
 • هزینه ایاب و ذهاب

سخن پایانی…

مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ صفاهان سرویس یک مرکز تخصصی است که به تعمیر محصولات سامسونگ مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و یخچال می ‌پردازد. این مرکز تعمیرات دارای تیم فنی مجرب و متخصص است که با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته، به تعمیر و رفع عیوب و مشکلات محصولات سامسونگ می ‌پردازند.

آنها با استفاده از قطعات اصلی و قطعات یدکی اورجینال، تعمیرات لازم را انجام می‌ دهند تا محصولات به حالت عادی خود بازگردند.  مزایای استفاده از مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان صفاهان سرویس عبارتند از:

 • تعمیرات حرفه ‌ای و کیفیت بالا
 • استفاده از قطعات اصلی و قطعات یدکی اورجینال
 • تضمین کیفیت و ضمانت نامه برای تعمیرات انجام شده

برای استفاده از خدمات مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان صفاهان سرویس، می ‌توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور D02 ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 77 = 80