تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (31 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی است که امروزه در خیلی از آشپزخانه ها کمک دست خانم ها به خصوص خانم های شاغل شده است. دیگر نیاز نیست ظرف ها را با دست بشویند و لباس هایشان خیس شود و دست هایشان لطافت خود را از دست بدهد. اما هر وسیله ای ممکن است دچار خرابی شود و ماشین ظرفشویی هم از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در ماشین ظرفشویی پیش بیاید، خراب شدن جاپودری است. اگر می خواهید نحوه تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ را یاد بگیرید با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای تمامی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

جاپودری یا جای قرص ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

جاپودری ماشین ظرفشویی یکی از قطعات مهم در بخش شستشوی ماشین ظرفشویی است. این قطعه جایگاه قرار گیری مواد شوینده مثل قرص شوینده و مایع جلا دهنده است. موقعی که دستگاه به مواد شوینده نیاز پیدا کرد، جاپودری مواد داخل خود را به درون دستگاه توزیع می کند. این قطعه توسط یک درپوش لولایی بسته نگه داشته می شود و تا زمانی که تایمر علامت باز شدن درب را نشان ندهد بیرون کشیده نمی شود.

علائم خرابی جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

برخی علائم و نشانه ها در ماشین ظرفشویی نشان دهنده این هستند که ممکن است شما نیاز به تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ خود داشته باشید. این علائم عبارتند از:

 • خراب شدن و باز نشدن درب جاپودری ماشین ظرفشویی
 • توزیع نشدن مواد شوینده از داخل مخزن جاپودری به داخل دستگاه

البته ممکن است دلیل این مشکلات خرابی جاپودری نباشد. در ادامه دلایلی که موجب این مشکلات می شود را توضیح خواهیم داد.

دلایل خرابی درب جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ و باز نشدن آن چیست؟

دلایل خرابی درب جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که گفتیم ممکن است دلیل باز نشدن درب جاپودری خرابی جاپودری نباشد و بدون نیاز به تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ مشکل حل شود. دلایلی که موجب بروز این مشکل می شوند عبارتند از:

گیر کردن مواد شوینده

جای قرص ماشین ظرفشویی مدت زیادی در معرض مواد شوینده است. اکثر ماشین های ظرفشویی به خصوص مدل های به روز آن، آب را با فشار به داخل محفظه جاپودری می پاشند تا موادی داخل آن نماند. اما در مدل های قدیمی تر ممکن است مواد شوینده در جاپودری بمانند و خشک شوند و در باز شدن درب جاپودری اختلال ایجاد کنند. در این صورت شما می توانید با یک پارچه که در آب داغ خیسانده شده است باقی مانده مواد را پاک کنید.

خراب شدن فنر یا لولای درب

درب جاپودری یک فنر کوچک دارد که در باز شدن درب کمک می کند. اگر این فنر خراب شود، درب برای باز شدن نیرویی ندارد. شکستن یا خم شدن لولای درب هم همین مشکل را ایجاد می کند. در این صورت شما بایستی فنر یا لولای درب را تعویض کنید تا مشکل حل شود.

خراب شدن ضامن درب

ضامن درب قطعه ای است که به بسته ماندن درب جای قرص تا زمان توزیع مواد شوینده کمک می کند. ممکن است این قطعه دچار خمیدگی یا شکستگی شود و خراب شود یا توسط مواد شوینده مسدود شود. برای حل این مشکل بایستی درب جاپودری را تعویض کنید.

تغییر شکل درب دیسپنسر

ممکن است درب پلاستیکی در حین شستشو یا خشک کردن بر اثر دمای بالا ذوب شود و دچار تغییر شکل شود. در این حالت درب در جای خود قرار نمی گیرد و در حالت باز یا بسته گیر می کند. این مشکل بیشتر در ماشین ظرفشویی های قدیمی تر ایجاد می شود. برای حل این مشکل بایستی درب جاپودری را تعویض کنید.

خراب شدن تایمر

برخی از مدل های قدیمی ماشین ظرفشویی یک تایمر واقعی برای کنترل زمان پخش مواد شوینده دارند. موقع توزیع مواد شوینده، تایمر اهرمی را فعال می کند که درب جاپودری را باز کند. پس خرابی تایمر یا خرابی اهرم یا وجود مشکل در اتصال بین اهرم و تایمر در باز شدن درب جاپودری اختلال ایجاد می کند. در این صورت شما باید مشکل را پیدا کرده و قطعه مربوطه را تعویض کنید.

خرابی موتور wax

وظیفه موتور wax آزاد کردن ضامن درب جاپودری است. این موتور به یک تایمر متصل است تا درب در زمان مناسب باز شود. ممکن است موتور از کار بیفتد یا تایمر کار نکند و درب باز نشود. برای اینکه بفهمید این دو دچار مشکل شده اند یا خیر بایستی به وسیله یک مولتی متر آن ها را تست کنید. در صورت خرابی هر یک از قطعات بایستی آن را تعویض کنید.

خرابی رها کننده

موتور wax که در قسمت قبل توضیح دادیم برای دستگاه های جدید است. دستگاه های قدیمی تر به جای آن قطعه ای به نام رها کننده دارند. خرابی این قطعه نیز مانند موتور wax می باشد. علاوه بر آن ممکن است از نظر فیزیکی هم آسیب دیده باشد.

دلایل توزیع نشدن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

توزیع نشدن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که گفته شد ممکن است با تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ مشکل توزیع مواد شوینده حل نشود. دلایل دیگری که در توزیع مواد شوینده اختلال ایجاد می کنند عبارتند از:

 • خرابی شیر ورودی: با خرابی شیر ورودی، ماشین ظرفشویی آب دریافت نکرده و مواد شوینده حل نمی شوند. در این صورت باید شیر ورودی تعویض شود.
 • دمای پایین آب: دمای آب ماشین ظرفشویی باید بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت باشد تا مواد شوینده را در خود حل کند. اگر دمای آب کمتر است، ممکن است المنت حرارتی دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 • مسدود شدن درب دیسپنسر: اگر درب جا قرصی باز نشود، آب وارد محفظه نشده و مواد شوینده توزیع نمی شود. در صورت بروز این مشکل برای تعویض درب جاپودری اقدام کنید.
 • خرابی پمپ گردش: اگر پمپ گردش خراب شود مواد شوینده توزیع نمی شود. اگر ماشین ظرفشویی روشن است و آب داخل دستگاه پمپ نمی شود و بازوهای اسپری آب نمی پاشند، احتمال خرابی پمپ گردش خیلی زیاد است و بایستی آن را تعویض کنید.

تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ به چه صورت است؟

اگر مطمئن شدید مشکل دستگاه شما خرابی جاپودری است و خواستید نسبت به تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام کنید این مراحل را دنبال کنید:

 • ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. برای اینکه از قطع بودن برق دستگاه مطمئن شوید دکمه روشن/خاموش را فشار دهید، اگر صفحه نمایش روشن نشد یعنی برق در دستگاه نیست.
 • درب دستگاه را باز کنید.
 • به وسیله پیچ گوشتی تروکس پیچ های پانل داخلی را باز کنید. البته در صورتی که پیچ ها ستاره ای است. اگر نیست از پیچ گوشتی دیگری استفاده کنید.
 • در حالی که دو پیچ آخر را باز می کنید مواظب پانل درب بیرونی باشید تا نیفتد.
 • پانل درب بیرونی و پانل کنترل را کمی از هم دور کنید.
 • کانکتور سیم کنترل رابط کاربری را از صفحه کنترل جدا کنید و در همین حال بگذارید پانل بیرونی روی زمین قرار بگیرد.
 • پانل درب بیرونی و پانل کنترل را بیرون بیاورید.
 • کانکتور سیم جاپودری (جای قرص) را از درب داخلی جدا کنید.
 • پیچ های براکت نصب را باز کنید.
 • براکت نصب را بیرون بیاورید ولی بگذارید به کانکتور سیم جاپودری آویزان باشد.
 • زبانه های قفل جاپودری را رها کرده و محفظه را از در خارج کنید. اگر زبانه ها سفت هستند با پیچ گوشتی دو سو این کار را بکنید.
 • جاپودری نو را بگذارید. زبانه های قفل جاپودری را درگیر کنید.
 • پایه براکت نصب را مجدد وصل کرده و با پیچ محکم کنید.
 • کانکتور سیم جاپودری را به برق متصل کنید.
 • پانل درب بیرونی و پانل کنترل را به حد نیاز در نزدیکی درب داخلی قرار دهید.
 • کانکتور سیم کنترل پنل را مجدد متصل کنید.
 • پانل درب بیرونی و صفحه کنترل را به پنل درب داخلی متصل نمایید.
 • پیچ های نصب را بگذارید و محکم کنید.
 • برق دستگاه را وصل کنید.
 • با اجرای یک برنامه شستشو از صحت کار خود اطمینان حاصل کنید.

هزینه تعویض جاپودری یا جای قرص ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تعویض جاپودری نیاز به یک جاپودری نو دارید که قیمت آن با توجه به جنس و برند آن متفاوت است. همچنین بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض را به علاوه هزینه جاپودری نو بپردازید‌.

کلام آخر….

همانطور که مشاهده کردید دلایل خرابی جاپودری بسیار متفاوت است و عیب یابی و تشخیص ریشه مشکل بسیار سخت می باشد. این کار به مهارت و تجربه نیاز دارد و در صورتی که تخصص کافی برای این کار ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. زیرا ممکن است نسبت به تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام کنید ولی مشکل از جای دیگر باشد و کار و هزینه شما بی فایده باشد.

مجموعه صفاهان سرویس آماده خدمت دهی به شما عزیزان در خصوص تعویض جاقرصی ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست های خود جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =