تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

4.9/5 - (34 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم آشپزخانه است که امروزه در میان خانم ها محبوب شده است. زیرا نیاز نیست مدت ها مشغول ظرف شستن باشند و لباسشان خیس شود و پوست دست هایشان لطافت خود را از دست بدهد. اما اکثر قطعات طول عمر مشخصی دارند و بعد از آن عملکرد مناسب را نخواهند داشت. یا ممکن است بر اثر استفاده نادرست، قطعات زودتر از موقع از کار بیفتند.

هیدروستات یکی از این قطعات است که خرابی آن عملکرد ماشین ظرفشویی شما را مختل می کند. اگر با ما همراه باشید درباره تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ برای شما صحبت خواهیم کرد. همچنین شرکت صفاهان سرویس ، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان ، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.

هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

هیدروستات یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که ظاهری شبیه به کلید تبدیل دارد. وظیفه این قطعه تنظیم آب ورودی و کنترل میزان آبگیری دستگاه و جلوگیری از آبگیری اضافی است. نوع ساده هیدروستات دارای سه فیش اتصال برقی است و مشابه کلید تبدیل در سیم کشی ساختمان است که در هر ماشین ظرفشویی دو عدد از آن ها در کنار هم یا به صورت دوقلو نصب شده است. البته مدل شش فیشه و دیجیتالی آن هم موجود است.

نحوه عملکرد هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

هیدروستات ماشین ظرفشویی در سه زمان عمل می کند:

  • در زمان پر بودن ماشین ظرفشویی
  • در زمان آبگیری ماشین ظرفشویی
  • در زمان خالی بودن و شروع به آبگیری ماشین ظرفشویی

البته در کل فعالیت هیدروستات بسته به فشار ورودی آب به ماشین ظرفشویی است. برای تنظیم مقدار آب ورودی به ماشین ظرفشویی در نظر گرفته شده است. هیدروستات سطح آب داخل دیگ را بررسی می کند و جلوی سراریز شدن آب را می گیرد. در صورتی که این عملکرد مختل شود، شما بایستی به فکر تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ باشید.

علائم خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

علائم خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

وجود برخی علائم و نشانه ها در ماشین ظرفشویی شما، نشان دهنده این است که احتمال خرابی هیدروستات وجود دارد و ممکن است نیاز به تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشید. این علائم عبارتند از:

  • آب گیری بیش از اندازه یا کم تر از حد نیاز
  • آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی برای شستشو به هنگام روشن بودن آن
  • آبگیری کردن ماشین ظرفشویی به طور مداوم

علل خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

هیدروستات ماشین ظرفشویی به چند دلیل ممکن است دچار مشکل شود. در برخی موارد شما نیاز به تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید. اما در مواردی هم با تعمیر یا تعویض یک قسمت کوچک از آن مشکل هیدروستات بر طرف می شود. علل خرابی و نحوه برطرف کردن هر مشکل عبارت است از:

  • شل یا سفت بودن پیچ ها: که در این صورت شما می توانید به وسیله پیچ گوشتی پیچ ها را تنظیم کرده و مشکل را برطرف کنید.
  • خرابی پلاتین: که در این موقع با تعویض پلاتین ها مشکل هیدروستات برطرف می شود.
  • وجود مشکل در شیلنگ ورودی به هیدروستات: که با تعویض شیلنگ دستگاه عملکرد مناسب خود را خواهد داشت.

تنظیم هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

با توجه به مشکلاتی که در ماشین ظرفشویی بروز می کند، می توان هیدروستات را تنظیم کرد. تنظیم هیدروستات به چند روش انجام می شود که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

تنظیم برای آبگیری استاندارد

برای تنظیم آبگیری ماشین ظرفشویی باید پیچ ها باز و بسته شوند. به این صورت که در زمانی که به فشار زیاد آب نیاز است باید پیچ ها را باز کنید. در زمانی که به فشار کم آب نیاز است پیچ ها را ببندید.

تنظیم برای کارکردن هیدروستات پس از آبگیری

تنظیم برای کارکردن هیدروستات پس از آبگیری

گاهی اوقات ممکن است ماشین ظرفشویی آبگیری را به درستی انجام دهد ولی بعد از آن قطع شود و هیچ عملکردی نداشته باشد. اگر این مشکل رخ دهد، ممکن است در پلاتین های هیدروستات مشکلی وجود داشته باشد که به تغذیه موتور وصل نباشد. برای بررسی پلاتین در ورودی آن بدمید و اگر مشکل حل نشد باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

تنظیم برای آبگیری نکردن مداوم ماشین ظرفشویی

در برخی مواقع بر اثر خرابی هیدروستات، دستگاه به طور مداوم آبگیری را انجام می دهد و آب در دستگاه تنظیم نیست. در صورت بروز این مشکل باید شلنگ متصل به ورودی هیدروستات را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل آن را تعویض کنید.

تنظیم برای کار کردن موتور ماشین ظرفشویی

ممکن است ماشین ظرفشویی آبگیری را به طور کامل انجام دهد ولی بعد از آبگیری موتور راه اندازی نشود. در این حالت ممکن است سیم رابط بین موتور و هیدروستات قطع شده باشد. در این صورت باید سیم را بررسی کنید و در صورتی که قطع شده است آن را وصل کنید. اگر سیم قطع نبود، پلاتین مربوط به موتور تایمر مشکل دارد و هیدروستات پلاتین را به کار نمی اندازد. در این صورت بایستی نسبت به تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام کنید.

هزینه تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تعویض هیدروستات، بایستی یک هیدروستات نو جایگزین کنید که قیمت آن به نوع، جنس و برند آن بستگی دارد. همچنین هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض به قیمت قطعه افزوده می شود.

کلام آخر…

شرکت صفاهان سرویس با به کار گیری تعمیرکاران متخصص و استفاده از قطعات اصل و با کیفیت گزینه خوبی برای تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی شما می باشد. شما عزیزان می توانید برای تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی سامسونگ از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت درخواست تعمیر ماشین ظرفشوی سامسونگ می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =