تعمیر مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی

5/5 - (66 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از قطعاتی که ممکن است در ماشین ظرفشویی شما با مشکل مواجه شود مخزن مواد شوینده است. در این مقاله ابتدا شما را با علل و مشکلات این قطعه و سپس شیوه تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی آشنا می کنیم.

بیشتر برای ماشین ظرفشویی از قرص ها برای شستشو استفاده می شود. برای هر بار شستن ظروف شما یک قرص را در مخزن مواد شوینده قرار می دهید، که بعد از بستن درب محفظه قرص و خیس شدن آن، قرص به داخل دستگاه می رود.

در صورتی که سیستم آزاد شدن قرص نتواند کار خود را انجام دهد، قرص به داخل دستگاه انداخته نمی شود و در نتیجه شستشو نمی تواند به خوبی صورت بگیرد. از این رو شما باید ابتدا با علل این مورد و سپس تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی آشنا شوید.

در صورتی که نتوانستید علل به وجود آمده این مشکل را پیدا کنید و یا به کمک یک فرد متخصص برای تعمیر مخزن نیاز داشتید، می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.

انواع مواد شوینده استفاده شده در ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی ممکن است شما از مواد شوینده متفاوتی استفاده کنید. همانطور که گفتیم بیشتر افراد از قرص استفاده می کنند. اما موارد دیگری هم ممکن است استفاده شود که در ادامه آمده است.

 • قرص
 • ژل ماشین ظرفشویی
 • بوگیر
 • نمک مخصوص ماشین ظرفشویی
 • جرمگیر
 • جلا دهنده

علل پخش نشدن شوینده در ماشین ظرفشویی

علل پخش نشدن شوینده در ماشین ظرفشویی

علل پخش نشدن شوینده که شما نیاز به تعمیر مخزن شوینده ماشین ظرفشویی پیدا می کنید می تواند متفاوت باشد، در ادامه چند مورد از مهمترین دلایل این امر آورده شده است.

باز نشدن درب جاپودری

درب جاپودری باید بعد از گذشت 20 دقیقه از شروع فرآیند شستشو باز شود. اگر این درب به صورت اتوماتیک باز نشود، باعث می شود شوینده شما به داخل دستگاه وارد نشود. از این رو نیاز است که توسط یک فرد متخصص این امر بررسی گردد و در صورت نیاز به تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی بپردازد.

دریافت ارور در ماشین ظرفشویی

گاهی به دلایل متفاوتی شما ارورهایی را در ماشین ظرفشویی خود دریافت می کنید. هنگام نمایش ارور، دستگاه کار شستشو را متوقف می کند و در نتیجه مواد شوینده شما در ماشین ظرفشویی وارد نمی شود.

سایت صفاهان سرویس مرجع کاملی برای آشنایی با ارورهای انواع برندهای ماشین ظرفشویی است. اگر شما با اروری مواجه شدید و معنی آن را نمی دانستید می توانید به این سایت مراجعه کنید.

کیفیت مواد شوینده استفاده شده در ماشین ظرفشویی

بعضی اوقات ماشین ظرفشویی و یا مخزن مشکلی ندارد و شما نیازی به تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی هم نخواهید داشت. تنها مشکل استفاده از مواد شوینده بی کیفیت است. اگر شما از مواد شوینده ای که تاریخ انقضا آن گذشته است و یا نامرغوب است استفاده کنید، قرص یا پودر حل نشده و شستشو به خوبی انجام نمی شود. استفاده از مقدار نامناسب شوینده نیز باعث این موضوع می شود.

چیدمان نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی

در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی، ممکن است چیدمان نامناسب ظروف باعث مسدود شدن درب جاپودری و در نتیجه عدم خروج مواد شود. برای حل این مشکل کافی است بررسی کنید چیدمان ظروف مانعی برای باز شدن درب مخزن نباشد.

مشکل در دیسپنسر ماشین ظرفشویی

دیسپنسر به صورتی طراحی شده است که مواد شوینده را زمان اجرا برنامه شستشو به داخل مخزن دستگاه بیاندازد. این قطعه دارای دو محفظه می باشد، یک محفظه‌ باز برای قبل از ‌شستشو و یک محفظه‌ بسته برای شستشوی اصلی. شما باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • داخل محفظه‌های دیسپنسر چیزی نچسبیده باشد.
 • درب آن بتواند به راحتی باز شود و ظروف و یا قفسه مانع باز شدن درب نباشد.
 • عملکرد و مکانیسم رهاکننده درب را نیز بررسی کنید.
 • ماده شوینده در دیسپنسر رسوب نکرده باشد.

بررسی موارد بالا به تخصص نیاز دارد. از این رو در صورتی که موارد دیگر را چک کردید و احتمال می دهید که ممکن است مشکل از این قطعه باشد، برای تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی با یک مرکز معتبر تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

دمای پایین آب

برای حل شدن قرص دمای 110-115 درجه نیاز است و دمای آب پایین تر از این، باعث حل نشدن قرص می شود. برای بررسی مشکل دمای آب کافی است، داغ ترین برنامه شستشو را امتحان کنید.

تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی

در ابتدا باید موارد مورد نیاز توسط یک متخصص بررسی گردد که مشخص شود علت حل نشدن مواد شوینده چیست. در صورتی که مشکل از موارد ذکر شده نبود، می توانید مخزن را تعویض کنید. از این رو مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از پر بودن دیسپنر و رسوب نکردن ماده شوینده در آن اطمینان حاصل کنید. همچنین بررسی کنید که درپوش به درستی تنظیم شده باشد. اگر دیسپنر مشکلی نداشت مراحل بعدی را دنبال کنید.
 • درپوش مخزن مایع را خارج و بررسی کنید که مانع رها شدن قرص و یا مواد شوینده دیگر نمی شود. همچنین اگر درپوش خمیدگی داشته باشد باید تعویض گردد.
 • فنر و لولای درب مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی را نیز بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.
 • تمام موارد ذکر شده در علل پخش نشدن شوینده نیز حتما بررسی گردد.

کلام آخر….

همانطور که مشاهده کردید پخش نشدن مواد شوینده می تواند علل مختلفی داشته باشد و برای تعویض مخزن مواد شوینده ماشین ظرفشویی باید تک تک آنها را بررسی کنید. در نهایت در صورتی که مشکل از هیچ یک نبود، اقدام به تعویض مخزن کنید.

اما توجه داشته باشید که بررسی همه موارد ممکن است برای یک فرد که تخصص کافی ندارد مشکل باشد. از این رو بهتر است برای بررسی مشکل و تعمیر از یک مرکز معتبر همچون صفاهان سرویس کمک بگیرید. کارشناسان صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می توانند درخواست تعمیر شما را ثبت کنند. کافی است برای دریافت راهنمایی و یا استفاده از خدمات با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33 + = 41