تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

در هر خانه ای وسیله های گوناگونی اعم از تلویزیون، یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و… وجود دارد. شاید شما درباره اینکه چگونه باید از آنها نگه داری کنید اطلاعی نداشته باشید و یا حتی در هنگام استفاده از آنها با مشکلات زیادی مواجه شوید.

در این مقاله در مورد چگونگی نگهداری و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی مطالبی برای شما آورده شده است.

برای دانستن تاریخچه ال جی روی گزینه پایین کلیک کنید :

تاریخچه ال جی

نگهداری ماشین ظرفشویی ال جی

نگهداری ماشین ظرفشویی ال جی

تمیز کردن فیلتر ها

برای تمیز کردن فیلترها، ما باید در ابتدا طبقه های پایینی را بیرون کشیده و فیلتر شبکه ای را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانیم. در صورت لزوم آنرا تمیز کرده و سپس آنرا در جای خود قرار دهیم.

توجه داشته باشید بهتر است که بعد از هر بار شست و شو فیلتر هارا تمیز کنید.

تمیز کردن آبفشان تحتانی

مطمئن شوید که سوراخ خروج آب با موادی مسدود نشده باشد. بازو را به سمت بالا بکشید و در صورت نیاز آنرا تمیز کرده و سپس در محل خود قرار دهید.

تمیز کردن آبفشان فوقانی

طبقه بالایی را به سمت خود بکشید. از مسدود نبودن خورجی های آب مطمئن شوید. در صورت نیاز به تمیز کردن بازو، مهره های آنرا باز کرده و بازو را بیرون آورید. پس از تمیز کردن بازو را در محل خود قرار دهید.

تمیز کردن فیلتر شلنگ ورودی آب

توجه داشته باشید که رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شده است نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را کاهش می دهد.

در صورتی که آب ورودی به دستگاهتان کم باشد باید از مسدود نبودن این فیلتر اطمینان حاصل کنید.

 برای این کار شما باید آب ماشین ظرفشویی را قطع کرده و آنرا خاموش و از پریز جدا کنید. سپس شیر آب را ببندید، شلنگ را جدا کنید و فیلتر را در بیاورید. در زیر شیر آب بگیرید و به خوبی آنرا تمیز کنید.

پس از اتمام کار، فیلتر را به صورت صحیح در محل خود قرار دهید و شلنگ آب را دوباره متصل کنید. در صورتی که با نشتی آب مواجه شدید دوباره شلنگ را بررسی کنید.

در صورت نیاز به کمک برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

خرابی ها و مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی می تواند از سیم کشی های برد آن و یا حتی دوشاخه آن باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید، برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، می توانید سیم کشی ها و دوشاخه آنرا بررسی کنید تا مشکل رفع شود.

جهت دریافت راهنمایی و کمک شما می توانید با شرکت صفاهان سرویس برای تعمیرات ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک ال جی تماس برقرار کنید.

ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمیکند

علت تخلیه نشدن آب می تواند گرفتگی لوله تخلیه آب باشد. امکان دارد مواد غذایی داخل لوله جایی گیر کرده باشد و مانع رد شدن آب شده باشند.

دلیل دیگر تخلیه نشدن آب، خرابی پمپ ماشین ظرف شویی ال جی است. همچنین شما می توانید سیم کشی های آنرا بررسی کنید. زیرا سیم کشی ها دلیل دیگر این اتفاق هستند.

فیلتری که در زیر ماشین ظرفشویی ال جی می باشد را باز کرده و تمیز کنید. در صورتی که مشکل شما برطرف نشد، می توانید با شرکت صفاهان سرویس اصفهان برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

ماشین ظرف شویی صداهای غیر معمول می دهد

دلیل این صداها می تواند خرابی موتور شتسشو یا گرفتگی داخل پمپ تخلیه باشد. در صورت وجود این مشکل شما باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی با یک متخصص تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمی کند

دلیل خشک نشدن ظروف، تمام شدن مایع جلا دهنده و یا وجود مشکل در محل ریختن پودر است. مشکلاتی همچون خراب شدن فن خشک کن، گرم نشدن آب توسط المنت و… از دلایل خشک نشدن ظروف داخل ماشین ظرف شویی ال جی شما است.

آب داخل ماشین ظرفشویی نمی شود

علت این اتفاق مسدود بودن فیلتر، پوسیدگی شلنگ، خراب بودن شیر برقی شلنگی و.. است. همچنین کم بودن فشار آب محله شما می تواند علت وجود این مشکل باشد.

ظروف به خوبی تمیز نمی شوند

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

مرغوب نبودن قرص ها و مواد شوینده، کم بودن نمک ماشین ظرفشویی و مایع جلادهنده، کثیف بودن فیلتر موجود در زیر ماشین ظرفشویی، خرابی المنت ها و گرم نکردن آب به مقدار لازم، خرابی در قسمت موتور تقسیم آب، گرفتگی در محل آبفشان های ماشین ظرفشویی ال جی و… از عوامل این اتفاق است.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی

پاره شدن شلنگ تخلیه می تواند یکی از دلایل نشتی آب باشد. همچنین شل شدن اتصالات مربوط به آب ماشین ظرفشویی، مشکل در اتصالات داخلی مانند لگنچه، جت پمپ، ایرگاید وکابین از دلایل دیگر  نشتی آب هستند.

نشتی آب باعث توقف کار کردن ماشین ظرفشویی می شود. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی با نمایندگی یا یک متخصص تماس بگیرید.

رها شدن درهای ماشین ظرفشویی هنگام باز و بسته کردن

از دلایل رخ دادن این مشکل می توان به پارگی بند لولا یا وجود مشکل در خود لولا ها باشد. اگر فورا این مشکل را برطرف نکنید درب تاب برداشته و به نشتی آب دچار می شود.

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که اتصالات شما باید به شیر آب سرد باشد تا المنت داخل ماشین ظرفشویی آنرا گرم کند. اگر شما دستگاه خود را به شیر آب گرم وصل کرده باشید با خرابی ظرف نمک و خرابی اتصالات درونی مواجه خواهید شد.

گرم نشدن آب امکان خراب بودن المنت، ترمیستور، هیتر و برد الکترونیکی و… را به ما میرساند که در این صورت شما باید با تکنسین های مربوطه برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس برقرار کنید.

شرکت صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را با گارانتی 60 روزه، در زمینه تعمیرات ظرفشویی ال جی در اختیار شما قرار دهد.

خاموش نشدن چراغ نمک

دلیل اینکه این چراغ روشن می شود تمام شدن نمک داخل مخزن دستگاه می باشد. توجه داشته باشید که هنگامی که می خواهید داخل دستگاه نمک بریزید باید تقریبا یک کیلوگرم نمک مخصوص همراه با آب داخل آن بریزید تا از مخزن سر ریز کند.

همچنین با کمک یک قاشق نمک ها را هم بزنید تا به خوبی حل شوند. حال ماشین ظرفشویی خود را ظرف مدت یک ساعت روشن کنید. با انجام این کار اگر چراغ شما خاموش نشد باید سنسور را تعویض کنید.

باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی

از دلایل به جا ماندن کف در ماشین ظرفشویی تنظیم نکردن مناسب دستگاه و ریختن بیش از حد مواد شوینده است. همچنین نشتی مخزن مایع جلا دهنده از دلایل وجود این مشکل است.

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارورIE

این ارور بیانگر وجود مشکل در آب منزل، شلنگ ورودی آب، شیر برقی و میکروسوئیچ نشتی است. برای رفع این مشکل شما باید مطمئن شوید که شیر آب به طور کامل باز است و فشار آب خانه شما خوب باشد.

مسیر شلنگ ورودی آب را بررسی کنید تا پیچ خوردگی نداشته باشد و مانع مسدود کردن آب نشده باشد.

در صورتی که نتوانستید مشکل را پیدا کنید، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی با یک متخصص تماس بگیرید.

ارور AE یا EI

این ارور مربوط به نشتی اتصالات شلنگ ها، چیدمان ظروف، نشتی از قطعات داخلی می باشد. امکان گرفتگی در محل تخلیه باعث می شود تا آب کامل تخلیه نشود و شلنگ تخلیه نشتی پیدا کند.

در زمانی که آشپزخانه خود را شسته باشید امکان مشاهده این ارور نیز می باشد. به همین دلیل بهتر است چند ساعتی دستگاه خود را خاموش نگه دارید تا زیر ماشین ظرفشویی ال جی خشک شود.

اگر داخل ظرف های خود آب وجود دارد ابتدا آنرا خالی کنید و بعدا داخل دستگاه بگذارید تا این ارور نمایان نشود.

ارورOE

وجود مشکل در فاضلاب منزل یا شلنگ تخلیه، تمیز نبودن فیلترها و مشکل در پمپ تخلیه علت نمایان شدن این ارور است.

شلنگ تخلیه را که به فاضلاب منزل وصل شده است را بررسی کنید تا گرفتگی نداشته باشد و مانع تخلیه آب نشده باشد. همچین اگر شلنگ پیچ خوردگی داشت آنرا صاف کنید تا مشکل شما برطرف شود.

شلنگ تخلیه باید تقریبا یک متر از زمین فاصله داشته باشد و بعد از آن به فاضلاب وصل شده باشد. فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی خود را خارج کرده و با آب گرم و مواد شوینده آنرا بشویید.

ما در شرکت صفاهان سرویس با تجربه چندین ساله در زمینه تعمیرات لوازم خانگی می توانیم مشاوره و راهنمایی لازم جهت تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان را به شما ارائه کنیم.

ارورPF

علت نشان دادن این اروراختلالات در برق منزل، خرابی درمحافظ و پریز و خرابی در برق ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. هنگام کار کردن دستگاه شما امکان قطع شدن برق منزلتان وجود دارد که بعد از این اتفاق این ارور نمایان می شود.

شما می توانید یکی از کلیدهای روی پنل را فشار دهید تا ارور قطع شود و سپس دستگاه را دوباره روشن کنید. اگر فکر می کنید که پریز شما مشکل دارد، می توانید با وسیله ای دیگر آنرا تست کنید.

حتی اگر از محافظ استفاده می کنید، می توانید محافظ را خارج کرده و دستگاه را به طور مستقیم به پریز متصل کنید.

ارورCL

این ارور بیانگر قفل کودک است و از تغییر تنظیمات و یا روشن کردن دستگاه توسط کودکان شما جلوگیری می کند. شما می توانید کلید child look را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک شما غیر فعال شود.

ارورBE

کف بیش از حد در ماشین ظرفشویی ال جی باعث می شود تا این ارور نمایان شود. برای رفع این مشکل شما نباید از شوینده های دستی استفاده کنید و باید فقط از شوینده های مخصوص استفاده کنید. تراز نبودن ماشین نیز از دلایل دیگر نمایش این ارور می باشد.

ارورF

با گذاشتن حالت ماشین ظرفشویی روی auto به جای زمان شستشو علامت F را نشان می دهد. حسگر تمیزی در این حالت فعال شده و زمان و دمای آب با توجه به میزان چربی ظرف ها تشخیص داده می شود. نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در این ارور نیست.

 ارورST

فعال بودن عملکرد UV باعث نمایان شدن این ارور است. در کابین به دلیل وجود رطوبت، باکتری ها رشد می کنند. پس از تمام شدن کار دستگاه این برنامه شروع می شود که بمدت 4 دقیقه است.

ارورCD

علت نمایش این ارور خنک سازی بعد از خشک کن می باشد. این ارور طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست.

ارورFE

وجود بیش از حد آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی باعث نمایان شدن این ارور می باشد. علت بروز این ارور خرابی در شیر برقی یا برد الکترونیکی است که برای رفع آن حتما باید برای تعمیر ظرفشویی ال جی با یک متخصص تماس بگیرید.

ارورHE

این ارور بیانگر وجود مشکل در مدار گرمایشی آب ماشین ظرفشویی ال جی است. علت وجود این مشکل می تواند در هیتر، سیم کشی هیتر، ترمیستور و… باشد.

ارورLE

هنگامی که موتور خراب باشد این ارور نمایان می شود که علت آن می تواند سیم کشی موتور روتور و… باشد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی با تکنسین های مربوطه شرکت صفاهان سرویس تماس برقرار کنید.

ارورTE

خرابی در قسمت ترمیستور باعث نمایش این ارور است که علت نمایش آن خرابی در دمای آب ورودی، ترمیستور و… می باشد. برای رفع این ارور و تعمیر ماشین ظرف شویی ال جی با یک متخصص تماس بر قرار کنید.

ارورCE

وجود مشکل در قسمت موتور دلیل نمایش این ارور است. علت آن می تواند خرابی در سیم کشی موتور، روتور و… باشد.

ارورNE

خرابی در موتور تقسیم آب علت نمایش این ارور است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در این ارور حتما باید با تکنسین مربوطه تماس برقرار کنید.

دیگرخدمات مجموعه صفاهان سرویس برای برندال جی شامل:

تعمیرماشین لباسشویی ال جی

تعمیرسایدبای ساید ال جی

تعمیریخچال فریزر ال جی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزشگاهفروشگاه تعرفهپذیرش