رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی

5/5 - (42 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بسیاری از افراد از لرزش زیاد ماشین لباسشویی ناراحت هستند و به دنبال روش هایی برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی می باشند. خرابی های لوازم خانگی انواع متعددی دارد. بعضی از آن ها ساده و توسط خود افراد قابل حل است. ولی بعضی از آن ها بدلیل حساسیت زیاد و پیچیده بودن باید توسط افراد متخصص برطرف شوند. یکی از خرابی های ساده لوازم خانگی صدا و لرزش ماشین لباسشویی است.

این مشکل بسیار رایج بوده و برای افراد آزار دهنده و نگران کننده است. توجه داشته باشید که صدا و لرزش در ماشین لباسشویی شما می تواند در طولانی مدت به دستگاه آسیب وارد کند. پس شما در صورت مواجه شدن با این مشکل باید سریعا برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

دلایل بروز این مشکل و چگونگی رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی در تمامی مدل های ماشین لباسشویی یکسان است. برای دریافت کمک و درخواست تکنسین به منظور رفع صدا و لرزش در ماشین لباسشویی می توانید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان تماس حاصل کنید.

دلایل لرزش های ماشین لباسشویی

متناسب نبودن ظرفیت ماشین لباسشویی

از دلایلی که می توان به آن اشاره کرد قرار دادن لباس بیش از حد درون دستگاه، باز نکردن لباس ها از هم و توپی قرار دادن لباس درون دستگاه است. اگر شما اولین بار است که از دستگاه استفاده می کنید و یا اصلا نمی دانید که ظرفیت دستگاه شما چقدر است، قبل از استفاده باید حتما از دفترچه راهنما برای فهمیدن میزان طرفیت دستگاه استفاده نمایید.

سعی نمایید مقدار لباس کمتری بر اساس ظرفیت تعیین شده درون دستگاه بریزید. تا دستگاه لرزش نداشته باشد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که همانطور که ریختن لباس بیش از حد استاندارد موجب خرابی می شود، ریختن لباس خیلی خیلی کم هم باعث خرابی دستگاه می شود.

تراز نبودن دستگاه

تراز نبودن ماشین لباسشویی

همچنین تراز نبودن دستگاه یکی از شایع ترین علت های بروز این اتفاق است که مخصوصا در هنگام خشک کردن لباس بدلیل قرار گرفتن موتور روی دور تند این مشکل بسیار به چشم خواهد آمد. تراز کردن ماشین لباسشویی کار بسیار ساده ای است. کافیست شما یک تراز را روی دستگاه قرار داده و سپس با باز و بسته کردن پایه های دستگاه را تراز نمایید.

همچنین می توانید از کف پوش و یا تخته های سه لایه برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید. تراز بودن ماشین لباسشویی بسیار مهم می باشد زیرا اگر تکان خوردن های دستگاه بسیار شدید باشد به ماشین لباسشویی شما آسیب جدی وارد می کند.

سعی کنید ماشین لباسشویی را در محلی قرار دهید که زیر آن سر نباشد و در هنگام کار ماشین لباسشویی سر نخورد. اگر سرامیک در زیر دستگاه شما است بهتر است چیزی بر روی سرامیک پهن کنید و ماشین لباسشویی را بر روی آن قرار دهید. به همین راحتی شما می توانید یکی از موارد را برای رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی انجام دهید.

تعادل نداشتن دستگاه

برای رفع لرزش سعی نمایید لباس ها را به صورت متعادل درون دستگاه بریزید مثلا انداختن یک حوله بزرگ به همراه چیزهای کوچکی مثل کفش بسیار اشتباه می باشد و شما باید در کنار آن حوله بزرگ شلوار، پیراهن و چند حوله کوچک نیز به داخل دستگاه بریزید تا تعدل برقرار شود و از لرزش دستگاه جلوگیری شود.  این روش خود راهی برای رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی است.

خراب بودن کمک فنرهای ضد  لرزش

کمک فنرهایی درون ماشین لباسشویی وجود دارند که از لرزش دستگاه جلوگیری می کنند. اگر شما از ماشین لباسشویی های با کیفیت استفاده می کنید، باید پس از گذشت حداقل 5 سال برای تعویض کمک فنر ها باید اقدام کنید.

محل نصب کمک فنرها در قسمت پشتی و درون دستگاه می باشد که برای تعویض آن و رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. صفاهان سرویس می تواند به شما در این زمینه خدمات خوبی ارائه دهد.

خراب بودن فنرهای دیگ ماشین لباسشویی

فنرهای دیگ وظیفه دارند تا دیگ را ثابت نگه دارند پس از مدتی این فنر ها فرسوده می شود و در صورت فرسودگی و معیوب شدن آن دستگاه دچار لرزش شدید می شود. چنانچه این فنرها معیوب شدند باید برای تعویض کردن آن ها از یک تکنسین کمک بگیرید.

تخلیه نادرست آب مخزن

چنانچه آب درون مخزن تخلیه نشود آب درون دستگاه جمع می شود که این اتفاق باعث سنگینی دستگاه و در نهایت به لرزش دستگاه منجر می شود. تخلیه نشدن آب درون دستگاه عمدتا بدلیل فرسوده شدن و یا پیچ خوردگی و خم شدن شلنگ تخلیه می باشد که با تعویض شلنگ مشکل برطرف خواهد شد.

ولی اگر مشکل از برد الکترونیکی بود باید مشکل خود را با یک تعمیر کار در میان بگذارید تا به تعمیر و رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی شما بپردازد.

معیوب شدن برد الکترونیکی

علت های لرزش لباسشویی

تمامی ماشین های لباسشویی دارای برد الکترونیکی هستند که وظیفه ارسال فرمان به تمامی اجزای دستگاه را برعهده دارد. چنانچه برد الکترونیکی معیوب شود تعادل اجزای ماشین لباسشویی بر هم خورده و دستگاه دچار لرزش می شود.

چنانچه مطمئن شدید که مشکل از برد الکترونیکی دستگاه است بدلیل حساسیت بالا آن باید تعمیر و یا تعویض آن را بدست یک تکنسین بسپارید. به هیچ عنوان نباید خود فرد جهت رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی، برای تعمیر برد اقدامی انجام دهد.

لرزش دستگاه بخاطر پیچ ترنسفر

وظیفه پیچ ترنسفر حفاظت از دستگاه در هنگام جابه جایی می باشد. این پیچ ها بعد از جا به جایی حتما باید باز شوند.

رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی

جهت رفع صدا و لرزش شما باید تمام موارد ذکر شده بالا را بررسی و در صورت وجود رفع کنید. اگر نتوانستید مشکل را پیدا کنید حتما از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. همچنین شما می توانید برای رفع لرزش از پدهای مخصوص استفاده کنید.

استفاده از پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی

یکی از راهکار های رفع صدا و لرزش های ماشین لباسشویی استفاده از پدهای ضد لرزش می باشد. این پدها در زیر ماشین لباسشویی قرار می گیرند. برای نصب آن باید ماشین لباسشویی را بلند کنید و در جای پایه های آن پد ها را به زمین بچسبانید.

چون قرار است پدها به زمین بچسبند باید محل آن تمیز باشد. پس از چسباندن پدها باید به مدت یک دقیقه آن ها را فشار دهید و در آخر ماشین لباسشویی را بر روی پدها قرار دهید. پس از گذاشتن پدها دستگاه دیگر نخواهد لرزید و صدایی نخواهید شنید.

کلام آخر…..

در این مقاله با دلایل بروز لرزش و صدا در ماشین لباسشویی آشنا شدید. اگر علت لرزش دستگاه شما ساده و توسط خودتان قابل حل بود آن را برطرف نمایید. چنانچه مشکل بسیار جدی بود می توانید از مجموعه صفاهان سرویس برای رفع مشکل کمک بگیرید. برای دریافت کمک کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل نمایید و از خدمات ما بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: تعویض المنت ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

4 دیدگاه

 • سلام. ماشین لباسشویی من زمانی که روی خشک کن می رود خیلی لرزش بد و وحشتناکی دارد، به طوری که من باید با فشار اون و نگه دارم. چطوری باید این مشکل و رفع کنم؟

  • سلام بر شما
   این مشکل عمدتا از تراز نبودن ماشین لباسشویی است. تراز نبودن و لرزش زیاد می تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند. به همین دلیل حتما لباسشویی را تراز کنید.

 • لباسشویی من روی سرامیک است و زمانی که شروع به کار می کند مثل اینکه روی ان سر میخورد. چکار کنم که این اتفاق نیفتد؟

  • سلام
   جهت جلوگیری از سرخوردن ماشین لباسشویی روی سرامیک آشپزخانه می توانید از پد ضدلرزش یا تخته چوبی سه‌ لایه استفاده کنید. این مورد در کاهش لرزش نیز موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =