تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (28 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله اشاره خواهیم کرد به معرفی و وظیفه هیت پمپ ظرفشویی بوش، دلایل و نشانه های خرابی هیت پمپ، تعمیر و تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش و در آخر هزینه تعمیر یا تعویض هیت پمپ.

یکی از بهترین برندهای ظرفشویی در بازار ایران برند بوش می باشد. زیرا هم از قطعات با کیفیت ساخته شده و هم هوشمند است. در این مطلب قرار است یکی از اصلی ترین قطعه های ظرفشویی بوش به نام هیت پمپ را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

در ظرفشویی بوش هنگام خرابی مجموعه هیت پمپ کدهای E07 ,E08 ,E09 ,E10 ,E11 ,E12 ,E13 ظاهر می شود. اما در بیشتر مواقع کد E09 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. هنگام مواجه شدن با این کدها بهتر است جهت عیب یابی از کمک یک متخصص استفاده فرمایید.

صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را جهت عیب بابی و رفع مجموعه هیت پمپ و به طور کلی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهد.

معرفی قطعه هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

هیت پمپ قطعه ای است که با یک پوشش واتر پروف از قطعات الکترونیکی داخل محافظت می کند. این قطعه از دو بخش هیتر و موتور تشکیل شده است. وظیفه هیت پمپ گرم کردن آب و به چرخش در آوردن آب گرم در ظرفشویی است.

دلایل خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

از دلایلی که باعث می شود قطعه هیت پمپ معیوب شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نوسانات برق

نوسان بیش از حد نرمال، باعث خرابی قسمت های الکترونیکی هیت پمپ می شود. بهتر است جهت از بین بردن این نوسانات از محافظ برق استفاده نمایید.

خراب بودن سوکت های هیت پمپ

گاهی اوقات به علت شل بودن سوکت های مربوط به هیت پمپ، برق به خوبی منتقل نمی شود.

استفاده بیش از حد از ماشین ظرفشویی بوش

این قطعه به مانند دیگر قطعات ماشین ظرفشویی اگر بیش از حد از آن استفاده شود باعث معیوب شدن آن می شود.

عدم استفاده بلند مدت از ماشین ظرفشویی بوش

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده کنید و برای بلند مدت دیگر ماشین ظرفشویی را روشن نکنید، آبی که در مخزن المنت هیت پمپ باقی می ماند املاح آن به صورت جرم و رسوب به هیتر می چسباند. در این صورت هیتر هیت پمپ از کار می افتد و باید جهت تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش خود اقدام نمایید.

عدم جرم زدایی به موقع ماشین ظرفشویی بوش

همانطور که در قسمت قبل گفته شد املاح آب به خصوص نمک و آهک بر روی المنت هیت پمپ می چسبد و به مرور زمان قطر این رسوب و جرم زیاد می شود و المنت دیگر کاراییی قبل را نخواهد داشت .

ورود آب به قطعه‌ هیت پمپ

رسیدن آب به قسمت های الکترونیکی مانند سوکت ها و موتور باعث می شود که هر دو قسمت المنت و موتور از کار بیفتد. هنگام خرابی هیت پمپ بهتر است در اسرع وقت جهت تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش اقدام نمایید. زیرا در بلندمدت باعث افزایش مصرف انرژی و همچنین خرابی دیگر قسمت های ماشین ظرفشویی بوش می شود.

نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

از نشانه های خرابی قطعه هیت پمپ در ماشین ظرفشویی بوش می توان به عدم تخلیه آب‌، خشک نشدن ظروف و مشاهده کدهای خطای مربوط به مجموعه هیت پمپ اشاره کرد.

تعمیر یا تعویض هیت پمپ

سوال خیلی از کاربران این است که آیا قطعه هیت پمپ قابل تعمیر است یا نه. بیشتر خرابی های قطعه هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش مربوط به قسمت المنت می باشد. تجربه نشان داده است که هنگام تعویض قطعه المنت هیت پمپ المنت جدید زیاد به شما کار نمی دهد و زود خراب می شود.

از طرف دیگر هنگام تعویض المنت هیت پمپ حالت آب بندی کارخانه آن از بین می رود و باید دوباره به صورت دستی آب بندی شود. به این دلایل ما به شما توصیه می کنیم هنگام خرابی یک قسمت از مجموعه هیت پمپ جهت تعویض کل مجموعه اقدام نمایید.

هزینه تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

هزینه هایی که جهت تعویض این قطعه باید بپردازید شامل موارد زیر می شود:

  • عیب یابی
  • هزینه تعمیر مجموعه هیت پمپ در ظرفشویی بوش
  • هزینه تعویض مجموعه هیت پمپ
  • هزینه استفاده از قطعات اصل و اورجینال
  • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

برخی از قطعات در ماشین ظرفشویی بوش قابل تعمیر می باشند اما به علت دسترسی سخت به این قطعات و همچنین از بین رفتن حالت های اولیه مربوط به کارخانه مانند آب بندی و غیره بهتر است از تعمیر قطعه مورد نظر صرف نظر کنید و کل آن را تعویض نمایید. یکی از این قطعات هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش می باشد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیر و یا تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش با تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید و یا درخواست های تعویضی و تعمیری خود را در سایت ما ثبت نمایید تا در اسرع وقت جهت درخواست های شما اقدام نماییم. شماره تماس مجموعه جهت ثبت درخواست ها: 09130108396

بیشتر بخوانید: اروهای E42 , E43 , E44 ماشین لباسشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 + = 49