تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

5/5 - (123 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا رعایت دو نکته بسیار ضروری است که در صورت بی توجهی به این نکات نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمیشود بلکه آسیب های بیشتری وارد میکند. اولین نکته اینکه در صورت خرابی دستگاه، اگر دانش و اطلاعات کافی ندارید هیچگونه اقدامی انجام ندهید و سریعا با افرادی که متخصص و ماهر و باتجربه هستند تماس بگیرید

دومین نکته اینکه اگر قطعه ای باید تعویض شود حتما از قطعات اورجینال استفاده کنید و به قطعات فیک اعتماد نکنید. صفاهان سرویس با بیش از 20 سال سابقه موفق در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با استخدام ماهرترین تکنسین ها، خدمات خود را با 3 ماه گارانتی و تعرفه های رسمی اتحادیه به شما عزیزان ارائه میدهد.

ما نمایندگی اسنوا در اصفهان نیستیم اما تمامی تعمیرات مربوطه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می دهیم

ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا

ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا

ارورهای ماشین لباسشویی ترکیبی از حروف و اعداد هستند که به ما نشان می دهند ماشین لباسشویی چه مشکلی دارد. این کدها کمک می کنند هنگام تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا ، راحت تر مرحله عیب یابی را انجام دهیم. در ادامه معنای هرکدام از ارورها را به شما خواهیم گفت.

ارور IE ارور LE ارور E5 ارور H2 ارور H6
ارور OE ارور E2 ارور E6 ارور H4 ارور H8
ارور UE ارور E4 ارور E8 ارور H5 ارور PFE

ارور IE

مشکل در ورودی آب، بسته بودن شیر آب، انسداد فیلتر ورودی آب، نامرغوب بودن یا خرابی شیر برقی، کارکردن پمپ تخلیه حین آبگیری، خرابی یا مرغوب نبودن هیدروستات، خرابی برد دستگاه

راه حل: از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل حل نشد به دلیل اینکه ایرادات متفاوت است، بهتر است از یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا کمک بگیرید.

ارور OE

مشکل در تخلیه آب،گره خوردگی یا پیچ خوردگی لوله تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، انجام آبگیری حین تخلیه، خرابی هیدروستات، وجود مشکل در برد الکترونیکی یا سنسورهای دستگاه

راه حل: در صورت انسداد لوله یا شلنگ تخلیه آن را باز کنید. اگر پمپ نخلیه معیوب است آن را تعویض کنید.

ارور UE در ماشین لباسشویی اسنوا

تراز نبودن لباسشویی، پیچ خوردگی لباس ها و قرار گرفتن آنها در یک سمت درام

راه حل: ابتدا ماشین لباسشویی را متوقف کنید و درب آن را باز کنید. لباس ها را پخش کنید و دوباره دکمه استارت را بزنید تا این ارور پاک شود.

ارور LE

باز بودن درب، خرابی قفل درب، عدم ارسال سیگنال از برد الکتریکی به قفل درب

راه حل: درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید که محکم بسته شده باشد و چیزی مانع بسته شدن درب نشده باشد. اگر میکروسوئیچ خراب شده است نیاز به تعویض آن است. اگر مشکل رفع نشد از یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا کمک بگیرید تا برد را بررسی و تعمیر کند.

ارور E2 در ماشین لباسشویی اسنوا

سرریز شدن آب از لباسشویی، خرابی هیدروستات، کارنکردن پمپ تخلیه

راه حل: چون عوامل پیچیده و مرتبط هستند باید توسط تکنسین بررسی شود تا به طور دقیق عیب یابی و تعمیر صورت بگیرد. برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات اسنوا در اصفهان ، تماس بگیرید تا در اسرع وقت تعمیرات ماشین لباسشویی شما را انجام دهند.

ارور E4

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

نشتی آب از دستگاه، ترک خوردگی یا پارگی لوله تخلیه

راه حل: لوله تخلیه را در صورتی هرگونه پارگی تعویض کنید.

ارور E5

اشکال در ولتاژ برق، گیر کردن لباس ها بین درام و درب، نامرغوب بودن برد

راه حل: اگر لباس ها به هم گره خورده اند، با جدا کردن و پخش کردن آن ها به طور یکنواخت به راحتی مشکل رفع می شود. و درصورتی که مشکل از برد باشد باید توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود.

ارور E6 در ماشین لباسشویی اسنوا

 وجود مشکل در موتور ماشین لباسشویی، گیر کردن لباس ها بین درب و درام، ایراد در سوکت موتور یا سیم کشی ها،  نامرغوب بودن برد الکترونیکی، خرابی رله.

ارور E8

وجود مشکل در موتور، اتصال نادرست موتور و سیم کشی ها، خرابی برد الکترونیکی

راه حل: مشکلات ارورهای E6 و E8 جدی و تخصصی هستند. پس بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید و به طور خودسرانه دست به تعمیر آن نزنید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

ارور E9

وجود مشکل در هیدروستات، اتصالی یا خرابی در برد الکترونیکی.

راه حل: برای بررسی باید مقدار ولتاژ هیدروستات اندازه گیری شود تا خرابی یا سالم بودن آن معلوم شود. درصورتی که مشکل از هیدروستات یا برد ماشین لباسشویی باشد با تعویض آن ها مشکل برطرف می گردد.

ارور H2 در ماشین لباسشویی اسنوا

ایراد در مقاومت گرمایی، نصب نادرست المنت حرارتی، خرابی المنت حرارتی (که در این صورت نیاز به تعویض دارد).

ارور H4

داغ شدن بیش از حد مقاومت گرمایی، گرم شدن المنت بدون وجود آب در داخل گرام، معیوب بودن المنت، وجود مشکل در برد الکتریکی ماشین لباسشویی.

ارور H5

وجود مشکل در ترمیستور و المنت حرارتی (که در این صورت نیاز به تعویض دارند).

ارور H6

وجود مشکل در المنت حرارتی (اگر پس از گذشت 15 دقیقه دمای آب دو درجه هم بالا نرفته باشد این ارور نمایان می شود.) . ایراد در سیم کشی ها و مقدار مقاومت مدار و المنت حرارتی.

راه حل:  برای رفع ارور باید با بررسی سیم کشی ها و مقدار مقاومت مدار و بررسی المنت حرارتی از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل کنید و اگر المنت حرارتی معیوب بود آن را تعویض نمایید. صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

ارور H8 در ماشین لباسشویی اسنوا

داغ شدن بیش از حد المنت، داغ شدن المنت بدون حضور آب،کم بودن سطح آب، وجود مشکل در برد الکترونیکی کنترل کننده المنت.

راه حل: در صورتی که سطح آب کم است، با افزایش مقدار آب به راحتی این مشکل برطرف می شود. اما اگر مشکل از برد الکترونیکی یا المنت حرارتی باشد باید تعویض شوند.

ارور PFE در ماشین لباسشویی اسنوا

ایراد در فیلتر پمپ تخلیه، انسداد فیلتر پمپ تخلیه،  کار نکردن پمپ تخلیه در حین خشک کن، استفاده بیش از حد از مواد شوینده، ارتفاع بیش از یک متر لوله تخلیه از زمین.

راه حل: شما باید فیلتر را تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید. به مقدار پودر شست و شو توجه داشته باشید. لوله تخلیه نیز باید در ارتفاع کمتر از یک متر قرار داشته باشد.

مشکلات متداول و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

چرا لباسشویی اسنوا روشن نمی شود؟

برای حل مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا موارد زیر را بررسی کنید.

 • با وصل کردن یک منبع مصرف کننده مانند شارژر موبایل، از سالم بودن پریز اطمینان حاصل فرمایید.
 • قطعی سیم های ارتباطی تا برد ماشین لباسشویی
 • خرابی نویزگیر داخل ماشین لباسشویی
 • خرابی برد دستگاه

نکته: اگر آیسی میکرو که برنامه های لباسشویی روی آن ذخیره شده است، سالم باشد قابل تعمیر می باشد، اما اگر آب روی برد ریخته شده باشد احتمال تعمیر برد لباسشویی کم می باشد.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

 • معیوب بودن میکروسوئیچ درب دستگاه
 • خرابی کلید استارت واقع در روی پنل لباسشویی
 • فعال بودن قفل کودک لباسشویی
 • قطعی سیم های بین برد لباسشویی و میکروسوئیچ درب دستگاه

چرا ماشین لباسشویی اسنوا آبگیری نمی کند؟

اگر لباسشویی شما آبگیری نمی کند موارد زیر باید بررسی شود. بعضی از این موارد توسط شما قابل بررسی نیست و جهت عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا باید با یک تکنسین تماس بگیرید.

 • بررسی کنید شلنگ آب ورودی تا نخورده باشد.
 • از تمیز بودن فیلترهای شیر برقی اطمینان حاصل فرمایید.
 • از سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل فرمایید.
 • چک مسیر ارتباطی بین شیر برقی و برد لباسشویی.
 • خرابی برد

چرا ماشین لباسشویی پس از آبگیری چرخش ندارد؟

در این مشکل باید مواردی مورد ارزیابی قرار بگیرند، از جمله:

 • بررسی تسمه (از جای خود خارج یا پاره نشده باشد)
 • خرابی موتور (عمدتا زغال های موتور تمم می شوند)
 • بررسی مسیر ارتباط بین موتور لباسشویی و برد
 • معیوب بودن حسگر دور شمار موتور لباسشویی
 • معیوب بودن برد اصلی

علت لرزش زیاد ماشین لباسشویی اسنوا موقع کار چیست؟

اگر دستگاه شما لرزش زیادی دارد می تواند از مواردی همچون، تنظیم نبودن پایه های زیر ماشین لباسشویی، خرابی دمپرها، شل شدن وزنه های تعادل، وزن لباس ها زیاد و نامتعادل بوده لباس ها (لباس ها در یک طرف دیگ جمع شده است) باشد. در صورتی که این موارد را بررسی کردید و مشکل را پیدا نکردید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان، تماس بگیرید.

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا موقع خشک کردن لباس چیست؟

 • معیوب بودن کاسه نمد یا بلبرینگ
 • خرابی دمپرها
 • معیوب بودن سه نظام دیگ
 • وزن زیاد لباس ها
 • کج شدگی درام داخل
 • شل شدن وزنه های تعادل

نکته: معمولا پس از گذشت 10-8 سال از کارکرد ماشین لباسشویی، کاسه نمد و بلبرینگ ها معیوب شده و در دور بالا موتور صدای ناهنجاری تولید می کند.

چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند؟

گرم نشدن آب در لباسشویی اسنوا می تواند از مواردی همچون بررسی المنت ها (مقاوت آن باید بین 25 تا 30 باشد)، خرابی مسیر ارتباطی بین برد و المنت ها و خرابی برد باشد.

علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی چیست؟

 • مسدود شدن شیلنگ بین دیگ و فیلتر تخلیه
 • جرم گرفتن فیلتر تخلیه
 • گیر کردن اجسام در پمپ تخلیه
 • معیوب شدن پمپ تخلیه
 • مسدود شدن شیلنگ خروجی آب ماشین لباسشویی
 • خرابی برد دستگاه

گاهی شما با بررسی چند مورد و به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید. در صورتی که موفق به حل مشکل آبگیری نکردن نشدید، با یک فرد متخصص جهت تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی بیش از اندازه آبگیری می نماید؟

 • مسدود شدن یا معیوب شدن شیلنگ هیدروستات
 • خرابی قطعه هیدروستات
 • قطعی مسیر ارتباطی بین هیدروستات و برد اصلی ماشین لباسشویی

بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان کجاست؟

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان

فراموش نکنید که در صورتی که تعمیر ماشین لباسشویی خود را به دست متخصص بسپارید از وارد شدن آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی خود جلوگیری کرده و از پرداخت هزینه های اضافی نیز آسوده خواهید بود.

شرکت صفاهان سرویس به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیر لباسشویی اسنوا آماده سرویس دهی به شما عزیزان خواهد بود و برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان می توانید از این شرکت کمک گرفته و با اطمینان کامل ماشین لباسشویی خود را به این شرکت بسپارید.

در این مجموعه در صورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اصل استفاده می شود. همچنین هزینه ها مطابق با تعرفه های اتحادیه می باشد. در این مقاله به معرفی ماشین لباسشویی اسنوا و روش های تعمیر و سرویس این دستگاه پرداختیم تا ضمن افزایش آگاهی شما عزیزان، بتوانیم سهمی در حل مشکلات مربوط به لوازم خانگیتان داشته باشیم.

شماره تماس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا دارید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید و درخواست تعمیرکار کنید.

سوالات متداول

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا چقدر است؟

همانطور که می دانید ممکن است برای هر شخصی قسمتی از دستگاه خراب شود. به همین دلیل هزینه ها می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل نمی توان هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ثابتی را اعلام کرد. اما شما می توانید به بخش تعرفه های سایت صفاهان سرویس مراجعه کرده و هزینه تعمیر هر قسمت را مشاهده کنید.

آیا سرویس های دوره ای لباسشویی اسنوا را هم انجام می دهید؟

بله. تکنسین های ما تمام خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی را انجام می دهند.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

10 دیدگاه

 • سلام
  من یه مشکلی دارم نمیدونم جدیه یا نه
  ماشین لباسشویی من خوب کار میکنه و مشکلی نداره ولی وقتی در حال کار کردنه بوی سوختگی میده، ممکنه چیزی داخلش سوخته باشه؟

  • سلام بر شما
   این مورد حتما باید بررسی شود. ممکن است شما اتصالی داشته باشید و یا اینکه موتور دستگاه با مشکل مواجه شده باشد. جهت جلوگیری از خرابی دیگر دستگاه را روشن نکنید و در صورتی که ساکن اصفهان هستید تماس بگیرید با کارشناسان ما که برای عیب یابی و تعمیر به منزل شما بیایند

  • سلام بر شما
   یکبار مخزن را خارج کنید و دوباره جا بیاندازید. اگر مشکل حل نشد با یک تکنسین تماس بگیرید که دستگاه شما را عیب یابی کند.

 • سلام. وقتتون بخیر.صدای هشدار لباسشویی من خیلی تازگی کم شده، مشکلش چیه؟

  • سلام و درود بر شما
   یک قطعه ای وجود دارد که وظیفه ابن صدا را دارد که به آن بیزر گفته می شود. این قطعه باید تعویض گردد.

 • سلام
  لباسشویی من مثل اینکه خشک کنش کار نمیکنه. دورتند نداره و لباس ها هم بعد از اتمام شستشو خیس خیس هستند

  • سلام بر شما
   خشک نشدن لباس ها در لباسشویی زیمنس می تواند علل مختلفی داشته باشد. ابتدا در نظر داشته باشید که در صورتی که بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس قرار دهید با این مشکل مواجه خواهید شد. از این رو ابتدا بررسی کنید که لباس بیش از حد در لباسشویی قرار نداده باشید. در صورتی که مشکل از این مورد نبود باید قطعات داخلی لباسشویی شما مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد. در خشک نشدن لباس ها خرابی قطعات زیر محتمل است:
   * تسمه
   * موتور
   * پولی
   * برد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 + = 53