تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

5/5 - (1 امتیاز)

شاید با خرید یک وسیله به این فکر بیفتید که درباره وسیله تان بیشتر بدانید تا بتوانید بهتر از آن استفاده کرده و عمر وسیله تان را افزایش دهید. یا موقعی که مشکلی برای آن پیش می آید قبل از اینکه با تعمیرکار تماس بگیرید با جستجو در اینترنت سعی دارید از دلیل و راه حل آن مطلع شوید. میخواهید خالتان از مهم نبودن مشکل آسوده شود یا در صورت امکان خودتان مشکل را برطرف کنید تا نخواهید هزینه اضافی پرداخت کنید.

اگر قصد آشنایی با ماشین ظرفشویی ویرپول و روش تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول را دارید با ما همراه باشید.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید از متخصصان شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

نگهداری از ماشین ظرفشویی ویرپول

ماشین ظرفشویی ویرپول با داشتن برنامه 30 دقیقه ای شستشو سریع، سبد کارد و چنگال به صورت اختصاصی و 8 برنامه شستشوی متفاوت کار شما را راحت تر می کند.

اگر می خواهید ماشین ظرفشوییتان تا سال ها مانند روز اول کار کند و کمتر به تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول نیاز داشته باشید، لازم است تا نکاتی را هنگام استفاده از آن رعایت کنید.

 1. هرگز بیش از اندازه از شوینده های ماشین ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث خراشیدگی روی ظروف شیشه ای و مصرف بیش از حد آب و برق می شود.
 2. فیلترهای ماشین ظرفشویی ویرپول باید هر 6 ماه یکبار کنترل شوند.
 3. سعی کنید ماشین ظرف شویی را پس از تکمیل شدن ظرفیت روشن کنید تا از استفاده مکرر از آن جلوگیری شود.
 4. از تنظیمات خاص ماشین ظرفشویی مطلع شوید تا برای ظروفی که کمتر کثیف هستند مانند ظروف میوه خوری، آب کمتری مصرف شود.
 5. ماشین ظرفشویی خود را در نزدیکی یخچال قرار ندهید زیرا گرمای ایجاد شده توسط ماشین ظرفشویی انرژی یخچال را از بین می برد.
 6. از پودرهای مناسب و استاندارد در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 7. برای تمیز کردن ظروف از نمک استفاده کنید زیرا به تمیزی بیشتر ظروف کمک کرده و رسوب باقی مانده را از بین می برد.
 8. قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ته مانده های غذا و آشغال ها را از ظروف پاک کنید.
 9. ظروف را به طور منظم در ماشین ظرفشویی قرار دهید و از روی هم چیدن آن ها خودداری کنید.
 10. با توجه به میزان ظروف برنامه شستشوی متناسب را انتخاب کنید.

با رعایت این نکات ساده از تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول به طور مکرر در آسایش خواهید بود.

مواد شوینده ظرفشویی ویرپول

قطعات مکانیکی دستگاه ظرف شویی نمی توانند خودشان ظروف را تمیز کنند و به شوینده نیاز دارند. این شوینده ها باید مناسب و استاندارد باشند تا به ظروف شما آسیب نزنند. ماشین ظرفشویی به سه شوینده نیاز دارد: قرص ماشین ظرفشویی، نمک ظرفشویی و مایع جلا دهنده ظروف.

قرص ماشین ظرفشویی: شما می توانید از قرص های سه کاره ماشین ظرفشویی که هم شوینده هم جرم گیر و هم جلا دهنده است استفاده کنید تا نیازی به دو شوینده ی دیگر نداشته باشید.

نمک ظرفشویی: رزین ماشین ظرفشویی سختی آب ماشین ظرفشویی را می گیرد. سختی آب جمع شده در رزین نیاز به تمیزی دارد تا برای شستشوی بعدی آماده باشد. نمک ماشین ظرفشویی در 5 دقیقه ی آخر رزین را شستشو نموده و برای شستشوی بعدی آماده می کند. البته باید توجه داشته باشید که با توجه به سختی آب منطقه تان مقدار نمکی که باید در ماشین ظرفشویی بریزید متفاوت است.

مایع جلا دهنده ظرفشویی: مایع جلا دهنده در پنج دقیقه آخر به همراه بخار آب ظرف ها را براق می کند. اما اگر مقدار آن آن زیاد باشد ظروف را خش انداخته و اگر کم باشد موجب لکه دار شدن ظروفتان می گردد پس باید به مقدار آن دقت کنید.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور (یک چشمک می زند) F1

علت: نمایش این ارور مربوط به سنسور دما است. سنسور دما آب ماشین ظرفشویی را بیش از حد پایین یعنی کمتر از 30 درجه یا بیش از حد بالا یعنی بیشتر از 85 درجه تشخیص داده است. ممکن است آب که وارد دستگاه می شود، دمای غیر معمول داشته باشد. در این حالت ممکن است سنسور دما خراب شده و نیاز به تعویض آن می باشد. تعمیرات ظرفشویی ویرپول را به متخصصان بسپارید.

ارور (دو چشمک می زند) F2

علت: این ارور نشان دهنده نشتی آب است.

راه حل: ماشین ظرفشویی را تخلیه کرده و نشتی را پیدا و تعمیر کنید. در صورتی که مشکل را پیدا نکردید برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول با تعمیر کار تماس بگیرید.

ارور (سه چشمک می زند) F3

علت: این ارور مربوط به خرابی سیستم گرمایش است. ممکن است عنصر گرمایش معیوب باشد، سنسور درجه حرارت مشکل داشته باشد، به احتمال قوی المنت هیتر دچار خرابی شده باشد و یا اتصال بین کنترل پنل و هیتر دپار مشکل شده باشد.

ارور (چهار چشمک می زند) F4

علت: سیستم زهکشی برای تخلیه آب دچار مشکل شده است.  ممکن است پمپ یا شلنگ تخلیه مسدود یا معیوب شده باشد. ممکن است ناشی از انحراف مسیر آب در ماشین ظرفشویی باشد. سنسور نوری و برد الکتریکی نیز می توانند دلیل بروز این ارور باشند.

راه حل: پمپ را تمیز کنید و اگر مشکلی داشت تعمیر یا تعویض کنید. اگر مشکل از پمپ نبود شلنگ را بررسی کنید تا ارتفاعش کم نباشد. اگر مشکل برطرف نشد برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

ارور (پنج چشمک می زند) F5

ارور F5 ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: علت این ارور مسدودی روتور ماشین ظرفشویی است.

راه حل: ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض موتور ماشین ظرفشویی باشد. با یک تکنسین تماس بگیرید تا ماشین ظرفشویی را به طور دقیق بررسی کند و مشکل را رفع کند.

ارور (شش چشمک می زند) F6

علت: ماشین ظرفشویی در پر کردن آب دچار اختلال شده و ارور داده است. جریان آب به ماشین ظرفشویی دسترسی ندارد یا دریچه ورودی آب به ماشین ظرفشویی مشکل دارد.

ممکن است در ورودی شلنگ مانعی وجود داشته باشد و جلوی جریان آب را گرفته باشد. همچنین امکان دارد در تامین آب مشکلی وجود داشته باشد مثلا فشار آب کم باشد یا اتصال اتصال شلنگ به شیر بسته باشد. احتمال فعال بودن فلومتر که مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی می شود هم هست. صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را برای تعمیرات ظرفشویی ویرپول به شما ارائه دهد.

ارور(هفت چشمک می زند) F7

علت: فلومتر ماشین ظرفشویی که برای جلوگیری از نشتی آب و آسیب های پس از آن تعبیه شده، دچار اختلال شده است. البته ممکن است شیر آب بسته باشد یا سوپاپ ورودی معیوب شده باشد. امکان انسداد  یا پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب نیز هست.

ارور (هشت چشمک می زند) F8

علت: سطح زیاد آب در ماشین ظرفشویی موجب نمایش این ارور شده است. ممکن است فیلتر دچار انسداد شده باشد یا سیستمی که اجازه ورود آب را می دهد دچار مشکل شده باشد.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده در ماشین ظرفشویی می تواند دلیل بروز این مشکل باشد. همچنین ممکن است پمپ اسپری دلیل بورز این ارور باشد.

ارور (نه چشمک می زند) F9

علت: ورود مداوم آب به ماشین ظرفشویی علت بروز این ارور است. یا سوپاپ ورودی دچار مشکل شده و بسته نیست یا یک مدار کوتاه در صفحه اصلی کنترل موجود است.

راه حل: ممکن است نیاز به تعویض سوپاپ یا برد کنترل کننده داشته باشید. برای بررسی دقیق با متخصصین تماس بگیرید تا اقدام به بررسی و تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول شما کنند.

ارور (ده چشمک می زند) F10

ارور F10 ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: ایراد در سنسور ماشین ظرفشویی بوجود آمده است.

راه حل: باید با متخصصین تماس بگیرید تا بررسی دقیقی را در رابطه با مشکل ماشین ظرفشویی شما انجام دهند و تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول به درستی انجام شود.

ارور (یازده چشمک می زند) FA

علت: به علت کدر بودن آب شاخص آب نوری دچار اختلال شده است. البته ممکن است کثیفی و چربی ظروف موجب انسداد سنسور شده باشد. استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی نیز موجب تشخیص نادرست سنسور و نمایش ارور می شود.

راه حل: اگر آب کثیف نیست یا بیش از اندازه از مواد شوینده استفاده نکرده اید باید سنسورها را بررسی کنید و اتصالات آن را با کنترل پنل چک کنید.

ارور (دوازده چشمک میزند) FB

علت: خرابی شیر دیفرانسیل علت بروز این ارور است. ممکن است نیاز به تعویض شیر دیفرانسیل باشد.

ارور (سیزده چشمک میزند) FC

علت: ممکن است حسگر سختی آب که سختی آب را تشخیص داده و زمان اضافه کردن نمک ظرفشویی را اطلاع می دهد معیوب شده باشد. اگر مخزن نمک پر شده و به درستی تنظیم شده است ممکن است سنسور دستگاه شما نادرست باشد.

راه حل: باید بررسی دقیق انجام شود پس برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول حتما با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

مشکلات و روش تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

در این قسمت شما را با برخی مشکلات رایج ماشین ظرفشویی ویرپول آشنا خواهیم کرد.

مشکل: ماشین ظرفشویی ویرپول خشک نمی کند

علل

 1. خرابی تهویه که وظیفه خروج هوای داغ و بخار آب حاصل از شستشوی ظرف ها بعد از شستشو را دارد و وقتی درست کار نکند این بخارات داخل ماشین مانده و ظرف ها خشک نمی شوند.
 2. خرابی بازوهای شستشو که با خراب شدن آنها آب با حجم بالایی به درزها و چفت های در پاشیده شوند.
 3. خرابی موتور فن تهویه که در برخی ماشین های ظرفشویی برای خشک کردن ظروف تعبیه شده اند.
 4. خرابی المنت حرارتی که در حین چرخه خشک کردن برای بهتر خشک شدن ظروف حرارت تولید می کند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول هنگام خشک نشدن ظروف باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

مشکل: ماشین ظرفشویی ویرپول آبکشی نمی کند

علل

 1. خرابی پمپ آبکشی که وظیفه تخلیه آب را به وسیله پروانه آبکشی به عهده دارد. که حتما باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا از آسیب های جدی جلوگیری شود.
 2. خرابی پروانه آبکشی که وظیفه هل دادن آب به سمت مجرای خروجی را به عهده دارد که در صورت خرابی یا شکستگی باید تعویض شود.
 3. مشکل در سیم پیچ آبکشی که وظیفه دارد مجرای خروجی آب را باز کند و اگر درست کار نکند آب از ماشین ظرفشویی خارج نمی شود و داخل ماشین می ماند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

مشکل: ماشین ظرفشویی ویرپول ظروف را پاک نمی کند

علل

 1. ممکن است تسمه پمپ آب ماشین ظرفشویی دچار آسیب دیدگی شده باشد. البته همه ماشین ظرفشویی ها تسمه ندارند پس با توجه به مدل ماشین ظرفشویی و در صورت داشتن تسمه، باید تسمه بررسی و در صورت نیاز برای تعمیر ظرفشویی ویرپول تعویض شود.
 2. خرابی دهانه سوپاپ آب که موجب می شود آب به درستی به ظرف ها نرسد و ظرف ها به خوبی تمیز نشوند. در صورت خرابی سوپاپ حتما باید سوپاپ تعویض شود.
 3. خطای مونتاژ بازوی شستشوی پایینی که موجب می شود ظرف هایی که در قسمت پایین ظرفشویی قرار دارند به درستی پاک نشوند. تمام این مشکلات باید توسط تعمیرکار رفع شوند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

مشکل: دکمه های ماشین ظرفشویی ویرپول کار نمی کنند

دکمه های ماشین ظرفشویی ویرپول کار نمی کنند

علل

 1. خرابی صفحه لمسی و پنل کنترل که باید اول از کار کردن صفحه نمایش اطمینان حاصل کنید اگر صفحه نمایش درست کار کرد و بعضی از دکمه ها به درستی پاسخ ندادند ممکن است ایراد از پد لمسی و پنل کنترل باشد که برای تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول نیاز است این بخش ها تعویض شوند.
 2. خرابی برد کنترل مرکزی که وظیفه تنظیم تمام عملکرد های ماشین ظرفشویی را دارد و اگر این برد آسیب دیده باشد ممکن است تا پد لمسی از کار بیفتد و دکمه ها کار نکنند که در صورت وجود مشکل در برد کنترل مرکزی، باید این قطعه تعمیر یا تعویض شود.

مشکل: ماشین ظرفشویی ویرپول نشتی آب دارد

علل

 1. خرابی دهانه سوپاپ های ورودی آب که وظیفه ورود آب به ماشین ظرفشویی را دارند که موجب می شود این دهانه به طور مداوم باز بماند و ماشین ظرف شویی پر از آب شود و نشت کند. در صورت خرابی این دهانه ها باید تعویض شوند.
 2. خرابی بازوهای شستشو که موجب می شود آب با حجم بالایی به درزها و چفت های درها پاشیده شود و آب نشت کند. با باز کردن بازوهای شستشو و پک کردن آن ها می توان مشکل را پیدا و رفع نمود.

مشکل: چراغ های ماشین ظرف شویی ویرپول چشمک می زنند

علل

 1. خرابی المنت حرارتی که وظیفه دارد آب را تا حد نیاز گرم کند ولی خرابی موجب شده آب در زمان معین به دمای مناسب نرسد و چراغ ها چشمک بزنند. با بررسی این المنت و تشخیص خرابی باید آن را تعویض کرد
 2. اگر چراغ ها در حال چشمک زدن بودند و ارورهایی بر روی صفحه نمایش نمایان شد باید با توجه به علت ارورها که در قسمت قبل توضیح دادیم، به تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول بپردازید.

مشکل: ماشین ظرفشویی ویرپول صدای زیادی تولید می کند

علل

 1. ممکن است پمپ آب کشی دچار خرابی شده باشد که شما باید آن را بررسی کرده و کثیفی های روی آن را کاملا پاک کنید و اگر باز هم صدا ادامه یافت در صورتی که مطمئن شدید مشکل از پمپ آب کشی است، پمپ باید تعویض گردد. تعمیرات ظرفشویی ویرپول باید توسط متخصص انجام شود.
 2. خرابی پمپ گردش آب زیرا موتور آن از یاتاقان هایی تشکیل شده است و امکان دارد این یاتاقان ها آسیب دیده باشند و صدا تولید کنند. اگر یاتاقان های موتور پمپ گردش آب دچار آسیب دیدگی شده باشند باید پمپ گردش آب کاملا تعویض شود.
 3. خرابی پروانه آبکشی که شکستن یا آسیب دیدن آن موجب بروز صداهای ناهنجار می شود و باید تعویض شود.

در صورتی که ماشین ظرفشویی ویرپول شما دچار مشکل شد حتما با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا از آسیب بیشتر به ماشین ظرفشوییتان جلوگیری کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید از متخصصان شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید تا در اسرع وقت به تعمیر ظرفشویی شما پرداخته و آرامش را به خانه تان بازگردانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.