علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید

5/5 - (34 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه ما قصد داریم تا درباره علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. امروزه لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، ساید بای ساید و… باعث شده اند تا خانم ها بتوانند خیلی سریع کارهای خود را پیش ببرند.

یکی از مسائلی که باعث شده تا خانم ها بسیار ناراحت شوند وجود کثیفی در این وسایل می باشد. در بعضی از مواقع هنگامی که برای برداشتن مواد غذایی به یخچال ساید بای ساید مراجعه می کنید، متوجه جمع شدن آب در کف دستگاه می شوید. اگر این آب باقی بماند باعث ایجاد بوی بد می شود و همچنین خرابی یخچال ساید بای ساید بدنبال خواهد داشت.

اگر به دلیل بروز این اتفاق با خرابی دستگاه مواجه شدید حتما از یک تکنسین بخواهید تا علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید را تشخیص دهد و به تعمیر دستگاه بپردازد. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

چرا کف یخچال ساید بای ساید آب جمع می شود؟

سیستم یخچال های قدیمی برفکی بودند. این مدل از یخچال ها دارای صفحه تریزون هستند و برفک ها در قسمت یخ دون و فریزر به وجود می آیند. توجه داشته باشید که شما باید هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن دستگاه و از بین بردن برفک ها اقدام کنید. برای این کار باید دستگاه را از برق جدا کرده و بعد از آن اقدام به از بین بردن برفک نمایید.

در این حالت ممکن است در حالی که برفک ها در حال آب شدن هستند آب به کف یخچال بریزد و شما متوجه آن نشوید که این موضوع می تواند علت جمع شدن آب در کف یخچال باشد.

مسدود شدن لوله تخلیه

در یخچال ساید بای ساید انتهای دیوار پشتی یک سوراخ و محفظه ای وجود دارد که آب از آن قسمت خارج می شود. اگر این مسیر به هر دلیل مسدود شده باشد و یا شلنگ هایی که مربوط به تخلیه آب هستند به درستی متصل نشده باشند، آب به خوبی خارج نمی شود. این موضوع می تواند علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید باشد.

در دستگاه های بدون برفک امکان یخ زدگی مسیر تخلیه وجود دارد. یخ زدگی مسیر تخلیه ممکن است بدلیل خرابی قطعاتی همچون هیتر المنت، ترموفیوز، سنسور دیفراست و برد الکترونیکی باشد. باید این قطعات توسط یک تکنسین بررسی شوند.

گرفتگی فاضلاب

علت نشت آب از کف یخچال ساید

آب موجود در دستگاه پس از جاری شدن در لوله های تخلیه به درون فاضلاب منزل می ریزد. اگر که لوله های فاضلاب گرفته باشند آب خارج نخواهد شد و آب به داخل یخچال ساید بای ساید باز می گردد. اگر آب برگشتی که کف جامیوه ای و یا کف یخچال ساید بای ساید جمع شده است تمیز نشود باعث ایجاد بوی نامطبوع و صدمه به دستگاه می گردد.

خرابی لاستیک درب

دلیل بسیاری از خرابی ها و مشکلات موجود در یخچال ساید بای ساید خرابی لاستیک دور درب می باشد. یکی دیگر از علت های جمع شدن آب در کف یخچال ساید بای ساید نیز خرابی لاستیک می باشد. اگر لاستیک درب خشک شده باشد و یا فرسوده شده باشد درب به خوبی روی هم قرار نخواهد گرفت و هوای بیرون به داخل دستگاه نفوذ خواهد کرد.

بروز این اتفاق باعث می شود تا رطوبتی درون یخچال ساید بای ساید ایجاد شود که موجب ایجاد قطرات آب می شود. با افزایش قطره های آب و سرازیر شدن آنها به کف دستگاه آب در کف یخچال ساید بای ساید جمع خواهد شد. در نتیجه این موضوع یکی از موارد علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید می باشد.

گذاشتن غذای گرم در یخچال

اگر غذایی را که تازه گرم کرده و یا پخته اید درون دستگاه قرار دهید علاوه بر اینکه دما را افزایش می دهد باعث ایجاد رطوبت و ایجاد قطره های آب می شود. در این مورد نیز  قطرات آب افزایش پیدا کرده و به سمت پایین سرازیر می شوند و در نتیجه علت جمع شدن آب در کف یخچال ساید بای ساید خواهد بود.

یخساز و آبسردکن

اگر آبسردکن دارای محفظه باشد ممکن است بنا به هر دلیل محفظه سوراخ شده و آب به بیرون نشت کند و به کف یخچال ساید بای ساید راه پیدا کند. همچنین اختلال در سیستم آبگیری باعث می شود تا آب به صورت مداوم وارد مخزن شود و باعث سرریز شدن آب گردد.

شلنگ متصل به آبسردکن اگر به خوبی متصل نشده باشد و یا فرسوده و سوراخ شده باشد امکان نشت آب از شلنگ وجود دارد. همچنین علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید نیز می‌ تواند شلنگ های متصل به یخساز و یا خرابی یخساز باشد.

میوه ها

در بسیاری از مواقع نیز ممکن است علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید مسئله ای ساده باشد. اگر شما پس از شست و شو میوه ها آن را سریعا درون جامیوه ای قرار دهید آب روی میوه ها در کف دستگاه جمع خواهند شد. برای رفع این مسئله شما باید پس از شست و شوی میوه ها آن ها را با یک پارچه خشک کنید و یا بگذارید آب های موجود بر روی میوه ها خشک شوند و سپس درون یخچال ساید بای ساید قرار دهید.

بطری و ظروف

چنانچه برای داشتن آب سرد از بطری و ظروف برای نگه داشتن آب درون دستگاه استفاده می کنید حتما بطری را به دقت بررسی نمایید تا سالم باشد و آب از آن نشت نکند. چرا که نشت آب از بطری ها و ظروف باعث جمع شدن آب در کف دستگاه می شوند.

یخ زدن تبخیر کننده

در بعضی از دستگاه ها آبی که توسط برفک ها و… به وجود آمده اند درون کاسه ای که بر روی کمپرسور قرار گرفته است می‌ ریزد. آب موجود در کاسه با کمک دمای بالایی که کمپرسور تولید می کند تبخیر می شود. اگر آب درون این کاسه تبخیر نشود جمع شده و سرریز می کند و آب در زیر یخچال ساید بای ساید جمع خواهد شد.

چگونه از جمع شدن آب در کف یخچال ساید بای ساید جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از جمع شدن آب کف یخچال ساید

  • شما باید برای جلوگیری از بروز این اتفاق لاستیک درب یخچال ساید بای ساید را هر چند وقت یکبار بررسی نمایید تا پاره و یا خشک نشده باشد. برای جلوگیری از خشک شدن لاستیک آن را با وازلین نرم کنید.
  • لوله فاضلاب را چک کنید تا گرفتگی صورت نگرفته باشد. در صورت وجود گرفتگی حتما در اسرع وقت اقدام به برطرف کردن گرفتگی کنید.
  • مرتبا یخچال ساید بای ساید خود را تمیز کنید تا از به وجود آمدن قطره های آب و جمع شدن آب در کف دستگاه جلوگیری شود.
  • از باز و بسته کردن مکرر و طولانی مدت درب خود داری کنید.
  • چنانچه قطعات دیفراست خراب شدند از یک تکنسین کمک دریافت کنید تا علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید را پیدا و به تعمیر دستگاه بپردازد.

کلام آخر…

در اکثر مواقع علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای ساید بدلیل خطای انسانی می باشد و توسط خود فرد قابل برطرف کردن می باشد. اگر دلیل جمع شدن آب خرابی قطعات باشد شما باید با یک تکنسین ماهر ارتباط برقرار کنید. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن نیرو هایی ماهر و کاربلد و با داشتن دانش فنی بالا می تواند به شما کمک کند. برای دریافت خدمات و دریافت کمک از مجموعه‌ ما کافیست با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان ، تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *