علت صدا در یخچال ساید بای ساید

5/5 - (27 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم تا علت صدا در یخچال ساید بای ساید و همچنین راهکارهایی برای برطرف کردن آن به شما آموزش دهیم. شاید برایتان پیش بیاید که به طور ناگهانی با صدا های ناهنجار وسایل خود در هنگام فعالیت آنها مواجه شوید. این صداها درون هر وسیله ای نشانه از خرابی قسمتی در دستگاه می باشد. همچنین این موضوع درون وسایل آشپزخانه نیز دیده می شود.

وسایلی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید ها و… نیز ممکن است به هر دلیلی صداهای آزار دهنده و ناهنجار تولید کنند. اگر در هر وسیله ای این صداها مشاهده شد، باید سریعا منبع صدا تشخیص داده شود و برای برطرف کردن آن اقدامات لازم صورت گیرد.

درون تمامی منزل ها شما یخچال های متفاوت با مدل های گوناگون مشاهده می‌ کنید. یکی از مدل های یخچال، ساید بای ساید می باشد که طراحی خاص این مدل از یخچال ها باعث شده تا افراد زیادی در روز برای خرید این مدل از یخچال اقدام کنند. شما می توانید از تکنسین های صفاهان سرویس ، نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان ، برای بررسی دستگاه و پیدا کردن علت صدا در یخچال ساید بای ساید کمک دریافت نمایید.

علت صدا در یخچال ساید بای ساید

درون يخچال ساید بای ساید قطعات و اجزای زیادی به کار رفته است و در کنار هم قرار گرفتن این قطعات باعث شده تا دستگاه بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. در تمامی مدل ها حتی برندهای معروف ساید بای ساید نیز دیده شده است که پس از گذشت زمان و همچنین استفاده نادرست از دستگاه باعث شده تا قطعات و اجزای یخچال ساید بای ساید خراب شوند.

حال اگر بعضی از این قطعات معیوب شوند علاوه بر مختل شدن عملکرد دستگاه نیز باعث وجود صدا درون یخچال ساید بای ساید می شود. توجه داشته باشید که برخی از صداهای موجود درون یخچال ساید بای ساید عادی می باشد و نشانه خرابی دستگاه نیست.

چنانچه صداهای موجود بسیار آزاد دهنده و بلند باشند به معنای خرابی است که باید برای برطرف کردن آن از یک تکنسین کمک دریافت کنید. در ادامه به رایج ترین دلایل و به برخی از قطعاتی که معیوب شدن آنها علت صدا در یخچال ساید بای ساید هستند را توضیح خواهیم داد.

فن های یخچال ساید بای ساید

صدا دادن یخچال ساید

از رایج ترین دلایل وجود صدا در یخچال ساید بای ساید خرابی فن های آن می باشد. درون تمامی مدل های یخچال ساید بای ساید دو فن اوپراتور و فن کمپرسور وجود دارد. فن کمپرسور در کنار کمپرسور قرار می گیرید تا بتواند حرارتی که توسط کمپرسور به دلیل فعالیت آن ایجاد شده است را از بین ببرد. فن اوپراتور درون اوپراتور قرار گرفته تا هوایی سردی که توسط کمپرسور تولید شده است به درون کابین هدایت کند.

تمامی فن ها از یک موتور، میل شفت و پروانه تشکیل شده اند. اگر برای هر یک از این موارد مشکلی به وجود بیاید باعث می شود تا صداهای ناهنجاری از فن به گوش برسد. در صورتی که میل شفت فن خشک و یا کج شده باشد صدایی به گوش خواهد رسید. با روغن کاری این صدا برطرف خواهد شد.

بر خورد فن با یخ

سیستمی درون یخچال ساید بای ساید به نام سیستم دیفراست وجود دارد که وظیفه از بین برد یخ ها را دارد. اگر برای این سیستم مشکلی به وجود بیاید و یخ ها آب نشوند ممکن است این پروانه های فن با یخ ها برخورد کرده و باعث ایجاد صدا شود. در صورت برخورد پروانه ها با یخ ممکن است پروانه ها شکسته شوند و هزینه ای برای تعویض پروانه های فن برای شما متحمل شود.

خرابی فن یخچال ساید بای ساید

فن های یخچال ساید بای ساید ممکن است در اثر نوسانات برق معیوب شود و عملکرد درستی نداشته باشد که این موضوع می تواند علت صدا در یخچال ساید بای ساید شوند. همچنین ورود گرد و غبار به داخل موتور فن باعث مختل شدن عملکرد فن و ایجاد صدا خواهد شد.

چون فن از رایج ترین دلایل علت صدا و در یخچال ساید بای ساید می باشد شما باید این قطعه اهمیت زیادی بدهید. هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید و به میله شفت آن کمی روغن بزنید تا خراب نشود. همچنین از یک محافظ برای دستگاه استفاده نمایید تا نوسانات برق موجب خرابی آن نشود.

خرابی کمپرسور یخچال ساید بای ساید

کمپرسور و یا همان موتور دستگاه اصلی ترین قطعه درون یخچال ساید بای ساید می باشد که وظیفه سرماسازی بر عهده این قطعه است. این قطعه نیز همانند دیگر قطعات عمر مفیدی دارد و پس از استفاده طولانی مدت از آن باعث خرابی آن می شود.

استفاده نادرست از این قطعه، خرابی برخی از قطعات مانند سنسورها و یا فن کمپرسور، اتمام گاز و… باعث می شود تا کمپرسور مدت زیادی فعالیت داشته باشد. همچنین حرارت ایجاد شده درون آن از بین نرود. این امر علت صدا در یخچال ساید بای ساید خواهد بود.

اگر عمر مفید کمپرسور تمام شود و یا اصطلاحا شاتون بزند صدای آزار دهنده ای به گوش خواهد رسید. کمپرسور به همراه چند پایه و درون یک محفظه برای جلوگیری از ضربه، ورود آب و… قرار گرفته و بر روی یخچال ساید بای ساید سوار شده است. کمپرسور در حالت عادی زمانی که روشن می شود لرزشی دارد که برای جلوگیری از بروز صدا بدلیل لرزش یک لرزش گیر برای آن تعبیه شده است.

چنانچه کمپرسور به درستی متصل نباشد و پیچ و مهره ها شل شده باشند، لرزش موتور باعث ایجاد سر و صدای زیادی درون یخچال ساید بای ساید می شود. در مواجه شدن با صدا حتما سفت بودن پیچ و مهره ها را بررسی کنید. در صورت نیاز از یک تکنسین برای بررسی علت صدا در یخچال ساید بای ساید کمک بگیرید.

تراز نبودن یخچال ساید بای ساید

رفع مشکل صدا دادن یخچال ساید بای ساید

تراز نبودن یخچال ساید بای ساید خرابی های زیادی در دستگاه ایجاد می‌ کند. همچنین تراز نبودن دستگاه علت صدا در یخچال ساید بای ساید نیز خواهد بود. پس از خرید دستگاه و یا جا به جایی آن اولین اقدامی که باید انجام دهید تراز کردن دستگاه می باشد.

پیچ هایی در زیر یخچال ساید بای ساید به منظور تراز کردن دستگاه گذاشته شده است که با چرخش آنها می توانید دستگاه را تراز کنید و سر و صدا را از بین ببرید.

درب یخچال ساید بای ساید

درب یخچال ساید بای ساید با کمک لولا باز و بسته می شود که این لولا ها باعث می شود تا درب به خوبی و به راحتی جا به جا و باز و بسته شود. با باز و بسته کردن متعدد و استفاده نادرست از دستگاه ممکن است لولاها معیوب شوند و در هنگام باز و بسته کردن درب با صدا مواجه شوید. همچنین خشک بودن لولا نیز علت صدا در یخچال ساید بای ساید می باشد که با زدن ماده روان کننده این مشکل برطرف خواهد شد.

کلام آخر…

همانطور که گفته شد از یخچال ساید بای ساید در حالت عادی صداهایی به گوش می رسد و این صدا عادی می باشد. اگر با صداهای ناهنجار مواجه شدید حتما از یک تکنسین کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس، نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان ، با داشتن تجربه ای بالا در زمینه تعمیر لوازم خانگی می تواند به شما در بررسی علت صدا در یخچال ساید بای ساید کمک کند. برای دریافت خدمات از ما می توانید با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *