تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

شستن ظروف کثیف با دست به خاطر اینکه وقت زیادی می گیرد و موجب خیس شدن لباس می شود، به یکی از کارهای خسته کننده و ناخوشایند بسیاری از انسان ها تبدیل شده است. مخصوصا اگر تعداد افراد خانواده و در نتیجه مقدار ظروف کثیف زیاد باشد، شستن ظرف ها به صورت دستی کار بسیار دشواری است.

به همین سبب ماشین ظرفشویی نقش مهمی در زندگی انسان ها پیدا کرده و اگر دچار مشکل شود به خصوص برای کسانی که بیرون از منزل شاغل هستند و وقت شستن ظرف ها را ندارند، دردسر و ناراحتی بسیاری به بار می آورد و نیاز به تعمیر سریع دارد.

در این مقاله قصد راهنمایی افرادی را داریم که بدنبال تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس هستند. ماشین ظرفشویی زیمنس یکی از با کیفیت ترین و محبوب ترین برندهای ماشین ظرفشویی می باشد که انواع مدل ها و ظرفیت های متنوعی دارد. اما قطعا مانند هروسیله دیگر دچار مشکل خواهد شد.

صفاهان سرویس با متخصصان مجرب خود برای رفع سریع مشکل شما با ماشین ظرفشویی زیمنس تان و آسوده کردن خیالتان آماده سرویس دهی است.

استفاده از تکنولوژی های جدید در تولید ماشین ظرفشویی سبب شده به همان اندازه که این ماشین ظرفشویی خدمات متنوعی دارد، تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس نیز کار پیچیده ای باشد و قطعا تنها متخصصان با تجربه مانند متخصصان صفاهان سرویس از عهده آن بر بیایند.

پس برای اینکه مشکل جدی تر نشود و مشکلات دیگری ایجاد نشود تا مجبور به صرف هزینه بیشتر شوید، اصلا دست به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس به طور خودسرانه نزنید و پس از بروز مشکل و عیب یابی احتمالی برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس خود با متخصصان صفاهان سرویس تماس بگیرید.

کاهش نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

کاهش نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

اول از همه شما را با راه های مراقبت از ماشین ظرفشویی برای کاهش مشکلات آن آشنا خواهیم کرد:

  • پاک سازی درون ماشین ظرفشویی زیمنس: برای جلوگیری از بوجود آمدن رسوب ها و جرم ها در داخل ماشین ظرفشویی باید حتما درون ماشین ظرفشوییتان را تمیز کنید تا دچار مشکل نشود که این کار را با استفاده از شوینده ها و جرم گیر های مخصوص انجام دهید.
  • تمیز کردن فیلترهای ماشین ظرف شویی زیمنس : قطعا ماندن باکتری ها در فیلتر سبب از بین رفتن آن و کاهش کارایی ماشین ظرفشویی می شود. پس حتما فیلتر ها را تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید تا از تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس به طور مکرر خسته نشوید. برای این کار ابتدا آن را می چرخانیم تا سیلندر خارج شود. سپس فیلترها را خارج نموده و باقی مانده های آبی که روی آنها می ریزد را به طور کامل تمیز کنید
  • مانع پر شدن بیش از حد ظرفیت ماشین ظرفشویی جهت جلوگیری از برخوردن به مشکلات تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس: اگر تعداد ظروف درون ماشین ظرفشویی، بیش از ظرفیت معین آن  باشد، آب رسانی به درستی انجام نمی گیرد و ظروف کثیف باقی می مانند. همچنین ظروف را با فاصله از هم بچینید تا نیاز به شستن دوباره آن ها نداشته باشید.
  • تمیز کردن درزگیر ها و درپوش ماشین ظرف شویی: درزگیرها و درپوش ماشین ظرف شویی زیمنس را از مواد باقی مانده و زائد پاک کنید تا از زنگ زدن و یا هرگونه آسیبی به دستگاهتان جلوگیری شود .
  • پاکسازی دریچه ماشین ظرف شویی: در انتهای ماشین ظرفشویی دریچه ای برای قرارگرفتن پسماندها وجود دارد. پاکسازی این قسمت در اولویت قرار دارد.
  • قرارگرفتن ماشین ظرف شویی در مکان مناسب: دستگاه را در جای مناسبی قرار دهید تا برای باز کردن درب آن دچار مشکل نشوید و حتی الامکان آن را کنار یخچال قرار ندهید.
  • تعویض قطعات شکسته: برای سالم سازی دستگاه، فورا اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات شکسته ماشین ظرفشویی زیمنس کنید.

مشکلات ماشین ظرفشویی زیمنس و دلایل آن

بروز یکسری مشکلات در ماشین ظرفشویی سبب می شود تا شما نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس داشته باشید. سوال هایی که اکثرا برای مشتریان ایجاد می شود به شرح ذیل می باشد:

علت شسته نشدن ظرف ها به طور کاملا تمیز توسط ماشین ظرفشویی چیست؟

چرا لکه روی دستگاه میماند؟

دلیل تخلیه نشدن آب به خوبی چیست؟

علت عدم خشک کردن ظرف ها به وسیله ماشین ظرفشویی چیست؟

چرا ماشین ظرفشویی من کار نمی کند؟

گاهی نوسان الکتریکی می تواند سبب سوختن یک یا چند قطعه و یا معیوب شدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی شما شود و به دنبال آن مشکلاتی مانند روشن نشدن ماشین ظرفشویی، مشکل در انتخاب برنامه و تنظیمات شستشو، عدم آغاز سیکل شستشو، خاموش شدن ناگهانی یا از کار افتادن یکسری از مراحل را به همراه داشته باشد.

مشکل در پمپ ظرفشویی نیز مشکلات تخلیه آب را به دنبال دارد و اگر ایرادی دربازوهای آبپاش باشد می تواند موجب نشتی هم بشود.

ارورهای (خطاهای) ماشین ظرفشویی زیمنس

ارورهای (خطاهای) ماشین ظرفشویی زیمنس

شاید برایتان پیش آمده باشد که هنگام کار با ماشین ظرفشویی، ماشین متوقف شده و ارور داده است. این هنگام این سوال پیش می آید که باید چه کرد و آیا نیاز هست که اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس کنیم یا مشکل به سادگی حل خواهد شد؟

ما در این قسمت معنی تمام خطاها و راه حل آنها را به شما خواهیم گفت.

ارور E19

مشکل در برد الکترونیکی

راه حل: جدا نمودن ماشین ظرفشویی از پریز و تماس با تعمیرکاران متخصص

ارور E.4

مشکل المنت حرارتی یا هیتر

راه حل: تماس با تعمیرکاران مجرب برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

ارور E.5

سرریز شدن آب به علت ورود بیش از اندازه آب

راه حل: چک کردن سنسور تنظیم آب، چک کردن شیر ورودی، چک کردن فیلتر خروجی، چک کردن شیر خروجی، چک کردن آب شمار در دستگاه، چک کردن برد (در صورتی که شیر آب مشکلی نداشت، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان، با تعمیر کاران صفاهان سرویس صحبت کنید)

ارور E01

ایراد در تخلیه آب

راه حل: چک کردن پمپ تخلیه، فیلتر و صافی،قطعات پمپ تخلیه و در صورت وجود عیب، تعویض کردن آن، چک کردن شیر خروجی آب

ارور E02

مشکل در برد و الکنت حرارتی

راه حل: تماس با تعمیرکار

ارور E06

مشکل ولتاژ ورودی و سنسور

راه حل: بررسی توسط تعمیرکاران مجرب

ارور E07

مشکل در خشک کن

راه حل: تماس با تعمیرکار

ارور E08

دمای آب ورودی یا کاهش ولتاژ برق

راه حل: چک کردن گرم کن، المنت، سنسور دمای آب، ولتاژ برق ورودی دستگاه، چک کردن برد اصلی(توسط تعمیرکار)

ارور E09

مشکل در مقاوت المنت

راه حل:  بررسی‌کردن مقاومت المنت حرارتی، کابل های متصل به المنت و برد توسط تعمیرکار (تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس را باید به متخصصان مجرب بسپارید)

 ارور E11

مشکل در سنسور NTC

راه حل: تعمیر یا تعویض سنسور توسط تعمیرکار

ارور E13

بالا بودن دمای آب

راه حل: تماس با تعمیرکار

ارور E15

متوقف شدن برنامه در حال اجرا و ریزش آب

راه حل: بررسی کردن پمپ تخلیه، نشتی، دریچه ورودی آب

ارور E23

مشکل پمپ تخلیه

راه حل: چک پمپ تخلیه و در صورت نیاز تعویض آن (تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان را می توانید به متخصصان صفاهان سرویس بسپارید)

ارور F03

به مدت 10 دقیقه آب مخزن را خالی نکنید.

مشکلات دیگری نیز می تواند باشد اما نباید نگران تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در اصفهان باشید، زیرا شرکت صفاهان سرویس با کادر کارآزموده خود می تواند تمام مشکلات ماشین ظرفشویی شما را در کمترین زمان ممکن رفع کند.

 پس هرکجا که هستید هر نوع ماشین ظرفشویی که دارید را با خیال راحت به دست متخصصان ما بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزشگاهفروشگاه تعرفهپذیرش