تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید

5/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

ترموستات یکی از اجزا مهم یخچال ساید بای ساید است و در صورت خرابی شما باید سریعا جهت تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید اقدام کنید. وظیفه اصلی ترموستات ثابت نگه داشتن دمای موردنظر شما در یخچال است. از این رو در صورتی که این قطعه خراب شود، وظیفه اصلی یخچال ساید بای ساید که خنک کردن فضای دستگاه است انجام نمی شود.

صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان، می تواند شما را در تعمیر قطعات یخچال ساید بای ساید در انواع برندها کمک کند.

معرفی ترموستات یخچال ساید بای ساید

دمای داخلی فضای یخچال شما تاثیر بسیار زیادی در حفظ مواد غذایی دارد. از این رو ترموستات با نگه داشتن دمای موردنظر شما در یخچال به تازگی و سلامت موادغذایی کمک می کند. ترموستات با کمپرسور موتور به صورت مستقیم در ارتباط است. از این رو هنگامی که دمای داخل یخچال به حد لازم رسید، دستور توفق به کمپرسور به صورت اتومات ارسال می گردد.

خرابی و عدم تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید می تواند روی کارکرد قطعات دیگر تاثیر بگذارد و باعث خرابی آن ها شود. به همین دلیل در صورت خرابی آن جهت جلوگیری از خرابی بیشتر دستگاه، سریعا جهت تعمیر اقدام کنید.

اجزای ترموستات یخچال ساید بای ساید

ترموستات خود از قطعات کوچکتری تشکیل شده که در صورتی که شما می خواهید به بررسی و تعمیر آن بپردازید، باید با آنها کاملا آشنا باشید. اجزای ترموستات یخچال شامل موارد زیر می شود:

 • بدنه فلزی
 • لوله مویی
 • فانوسک گاز
 • پیچ تنظیم
 • فنر و اهرم
 • لوله بلو
 • کنتاکت های اتصال

علائم خرابی ترموستات ساید بای ساید

علائم خرابی ترموستات ساید بای ساید

در صورتی که هر کدام از موارد زیر را مشاهده کردید، ممکن است ترموستات شما با مشکل مواجه شده باشد. با توجه به اینکه این علائم ممکن است از خرابی قطعه های دیگر نیز باشند، حتما قبل از تعویض و یا تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید باید آن را تست و عیب یابی کنید. توجه داشته باشید که عیب یابی ترموستات باید توسط یک فرد متخصص انجام گیرد.

خنک نشدن یخچال

اگر فضای داخلی یخچال و همچنین مواد غذایی به اندازه کافی خنک نیستند، یکی از دلایل آن می تواند وجود مشکل در ترموستات یخچال ساید باید ساید باشد.

سردی بیش از اندازه

همانطور که گفتیم وظیفه ترموستات تنظیم دما می باشد، به همین دلیل گرم شدن و یا سرد شدن بیش از اندازه یخچال ساید بای ساید، هر دو می توانند عللی از خرابی ترموستات باشند. البته توجه داشته باشید که قبل از اینکه اقدام به تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید کنید، باید از خراب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ممکن است دمای انتخابی شما برای یخچال مناسب نبوده و باعث گرم و یا سرد شدن یخچال گردیده باشد. از این رو دمای یخچال را تغییر دهید و بعد از یک یا دو روز دوباره میزان سردی و گرمی را بررسی کنید.

روشن نشدن ترموستات

ترموستات را روی بیشترین حالت قرار دهید و بررسی کنید که آیا ترموستات روشن می شود یا خیر. البته توجه داشته باشید که روشن نشدن ترموستات علاوه بر خرابی ترموستات می تواند از ایجاد مشکل در کمپرسور نیز باشد. به همین دلیل شما باید از یک تکنسین بخواهید عیب یابی یخچال ساید شما را انجام دهد.

یکسره کار کردن ترموستات

اگر ترموستات شما به صورت یکسره کار می کند، آن را در کمترین حالت خود قرار دهید. در این حالت ترموستات باید خاموش شود. اگر خاموش نشد، ممکن است ترموستات شما خراب باشد و نیاز به تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید داشته باشید.

تست ترموستات یخچال ساید بای ساید

شما می توانید به سادگی و به صورت دستی ترموستات خود را تست کنید. البته همانطور که گفتیم، نداشتن عملکرد صحیح ترموستات می تواند از وجود مشکل در قطعات دیگر نیز باشد. به همین دلیل با یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی جهت ارسال تکنسین برای عیب یابی تماس بگیرید.

جهت تست ترموستات به صورت دستی ابتدا درجه آن را روی 0 قرار دهید. با این کار موتور باید خاموش شود. سپس آن را روی بالاترین مقدار قرار دهید. با این کار موتور باید روشن شود. در صورتی که هر یک از این دو عمل انجام نشد، برای تعویض و یا تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که اگر تنطیم درجه دما شما به صورت دکمه چرخشی است، مقدار صفر به معنای خاموش شدن یخچال و بالاترین مقدار آن، به معنای بیشترین سرما می باشد.

تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید

تعویض ترموستات یخچال ساید بای ساید

در ادامه روش تعویض ترموستات را به شما آموش می دهیم. همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، در صورتی که تخصص کافی برای تعمیر و بررسی قطعات ندارید، بهتر است این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. همچنین تعویض ترموستات در برندهای مختلف ساید ممکن است متفاوت باشد.

 • ابتدا یخچال ساید بای ساید خود را از برق بکشید.
 • حال باید به ترموستات دسترسی پیدا کنید. به این منظور درجه دما را با یک پیچ گوشتی خارج کنید.
 • در مرحله بعدی تعویض و تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید، شفت که با یک مهره محکم شده است را با باز کردن مهره، در بیاورید.
 • ترموستات یک پیچ اتصال دارد که به بدنه یخچال با آن متصل شده است. این پیچ را باز کنید که بتوانید تروستات را خارج کنید.
 • هنگامی که ترموستات را از جای خود کمی بیرون بیاورید، اتصالاتی به آن وجود دارد که باید آن ها را باز کنید. حتما از این اتصالات یک عکس بگیرید که هنگام نصب مجدد با مشکل مواجه نشوید.
 • حال لوله مویی را نیز که درون یخچال است، بدون زور یا فشار اضافی خارج کنید.
 • ترموستات جدید را به این لوله متصل کنید و سپس تمام مراحل بالا را از آخر به اول جهت بستن اجزا ترموستات انجام دهید.

کلام آخر…

به دلیل پیشرفت تکنولوژی و همچنین مدل های مختلف یخچال ها، تعمیر و یا تعویض قطعات نیاز به آشنایی کامل و تخصص دارد. از این رو همواره پیشنهاد ما برای تعمیر قطعات مراجعه به یک مرکز می باشد.

صفاهان سرویس به عنوان یکی از بهترین مراکز  تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند شما را در زمینه تعمیر یخچال ساید بای ساید همراهی کند. کافی است جهت ثبت درخواست خدمات و تعمیر ترموستات یخچال ساید بای ساید خود، با شماره 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید:

سرویس دوره ای یخچال ساید بای ساید

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

راهنمای کامل نصب یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *