5/5 - (103 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یخچال ها جز وسایل پرکاربرد در زندگی ما هستند و نبود حتی یک روز آنها ما را با مشکل مواجه می کند. اگر شما در خانه خود یخچال ساید بای ساید دارید، مطمئنا خرابی آن شما را با نگرانی زیادی مواجه می کند. زیرا خرابی ساید بای ساید، خراب شدن مواد غذایی موجود در آن را به دنبال دارد. آشنایی با قطعات این دستگاه و علائم خرابی آن ها، شما را در تعمیر آن کمک خواهد کرد.

اگر شما با عملکرد هر کدام از قطعه ها آشنا شوید، ممکن است بتوانید در صورتی خرابی یخچال، علت خرابی را متوجه شوید و قطعه مربوطه را تعمیر کنید. توجه داشته باشید که در صورت نداشتن تخصص لازم حتما برای تعمیر باید از یک متخصص کمک بگیرید.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: کمپرسور یا موتور

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید

عملکرد کمپرسور

این قطعه یکی از مهم ترین قطعات ساید بای ساید است که از میلنگ، سوپاپ و پیستون تشکیل شده است. کمپرسور گاز مبرد دارد که آن را درون پیچ های کندانسور و اوپراتور فشرده می کند. این قطعه با انجام عملکرد خود، گرمای درون یخچال را به گاز تبدیل می کند و توسط لوله ها با فشار زیاد گرما را جذب می کند تا عمل سرمازایی درون فضای یخچال صورت بگیرد.

علائم خرابی کمپرسور

انتشار بوی سوختگی توسط یخچال، ایجاد سر و صدای زیاد حین کار، گرم بودن دمای داخل یخچال، داغ بودن بیش از حد کمپرسور و شنیده نشدن صدای روشن بودن یخچال از علائم خرابی کمپرسور است که بایستی آن ها را جدی بگیرید و در صورت مواجه با هر کدام از یک تعمیر کار برای تعمیر آن کمک بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: کندانسور یا رادیاتور

عملکرد کندانسور

کندانسور به صورت لوله های مویرگی و پیچ در پیچ در قسمت پشتی یخچال قرار دارد. این قطعه وظیفه دارد که دمای گاز مبرد را کم کند و آن را خنک کند. کندانسور انواع مختلفی دارد که عبارتند از: کندانسور پاکتی یا جعبه ای، کندانسور هوایی و کندانسور مخفی.

علائم خرابی کندانسور

سلامت این قطعه، در کارایی دیگر قطعات همچون اوپراتور و کمپرسور تاثیر زیادی دارد و اگر مواظب نباشید باعث خرابی آن ها می شود. پس بایستی علائم خرابی آن را به خوبی بشناسید و به آن ها توجه داشته باشید. این علائم عبارتند از: سرد بودن لوله ها یا سیم پیج های کندانسور، خنک نبودن هوای درون ساید بای ساید، کار نکردم فن کندانسور به درستی و زنگ زدگی سیم پیچ های کندانسور

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: آبریز درب ساید بای ساید

عملکرد آبریز

آبریز یخچال به شلنگ ورودی آب متصل است و امکان دسترسی راحت به آب خنک را فراهم می کند. این قطعه دو نوع دستی و اتوماتیک دارد که بسته به مدل ساید بای ساید در هر یخچالی متفاوت است.

علائم خرابی آبریز

اگر آب داخل مخزن آبریز خنک نمی شود، آب از آن خارج نمی شود، فشار آب خارج شده از آبریز کم است و یا آب از مخزن چکه می کند، آبریز شما معیوب است و بایستی تعمیر یا تعویض شود.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: دمپر ساید بای ساید

دمپر ساید بای ساید

عملکرد دمپر

این قطعه که بین فریزر و یخچال قرار گرفته، با برد دستگاه در ارتباط است. هنگامی که سنسور دمای یخچال یا فریزر را می سنجد، در صورتی که دما زیاد باشد، فرمان باز شدن به دریچه هوا یا همان دمپر صادر می شود و موقعی که دریچه باز می شود هوای سرد وارد یخچال می شود.

این عمل تا زمانی که سنسور دما مناسب بودن هوا را اعلام کند تداوم خواهد داشت. پس از اینکه هوا خنک شد و سنسور مناسب بودن دما را به برد گزارش داد، برد فرمان بسته شدن را به دمپر می دهد و دمپر بسته خواهد شد.

علائم خرابی دمپر

اگر هوای داخل ساید بای ساید از حد معمول بیشتر است و مواد داخل آن خراب می شود یا از حد معمول سرد تر است و همه چیز یخ می زند، به احتمال زیاد دمپر معیوب شده و نیاز به بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض دارد.

کارشناسان صفاهان سرویس، بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، از قطعه های اصل و اورجینال استفاده می کنند. در نتیجه شما می توانید با خیال راحت تعمیر لوازم خانگی خود را به آنها بسپارید.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: برد الکتریکی

عملکرد برد الکتریکی

صادر کردن فرمان انجام یا قطع عملکرد تمامی قطعات ساید بای ساید به عهده ی برد الکتریکی می باشد. یعنی برد الکتریکی مغز ساید بای ساید است و تمام قطعات یخچال از جمله یخ‌ ساز، کمپرسور، المنت، سنسور ها، فن و… را کنترل می کند. پس اگر کوچیکترین مشکلی برای آن به وجود بیاید، عملکرد تمام قطعات دچار اختلال می شود.

علائم خرابی برد الکتریکی

علائم خرابی می توانید موارد زیر باشد:

 • صفحه نمایش روشن نمی شود یا اعداد روی آن خاموش شده است
 • صفحه نمایش به صورت مکرر روشن و خاموش می شود
 • روی صفحه نمایش ارور زده است
 • قطعاتی همچون موتور، سیستم دیفراست و… کار نمی کنند
 • دمای یخچال به طور صحیح نمایش داده نمی شود
 • یخچال برفک گرفته است
 • یخچال به صورت یکسره کار می کند
 • صدای بوق ممتد از یخچال شنیده می شود
 • در حالی که کمپرسور خاموش است فن روشن می شود

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: اوپراتور

عملکرد اوپراتور

اوپراتور یا تبخیر کننده، وظیفه سرمایش را بر عهده دارد. این قطعه از لوله های مارپیچی ساخته شده است که وظیفه انتقال حرارت را بر عهده دارند. پس از اینکه گاز از لوله مویی به اوپراتور با فشار زیاد وارد شد، گاز به مایع تبدیل شده و دمای مبرد را پایین می آورد. سپس توسط لوله مکش که قطر بیشتری دارد، گاز را به کمپرسور بر می گرداند. اوپراتور چند نوع دارد که عبارتند از: اوپراتور لوله ای، قفسه ای، صفحه ای و رادیاتوری.

علائم خرابی اوپراتور

اگر دمای یخچال اصلا سرد نیست یا به اندازه کافی سرد نیست یا یخچال دچار برفک یا یخ زدگی شده است، ممکن است اوپراتور معیوب شده باشد.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: گاز ساید بای ساید

گاز ساید بای ساید

عملکرد گاز

برای انجام عمل سرمازایی در یخچال و خنک شدن دمای داخلی یخچال، نیاز به گازهای مخصوصی است. این گاز با مکانیزمی که در یخچال برقرار است، منبسط شده و گرمای محیط را دریافت می کند و به سرما تبدیل می شود. پس از آن از طریق دمپر وارد فضای درونی یخچال می شود. گاز های بوتان و ایزوبوتین از معرفترین گاز های مصرفی ساید بای ساید هستند.

علائم کمبود گاز

گرم بودن دمای یخچال و سرد بودن دمای فریزر، کار کردن موتور به صورت یکسره و سرد نبودن دمای یخچال، گرم بودن همزمان یخچال و فریزر و کم بودن مدت زمان استراحت کمپرسور نشان دهنده کمبود گاز یخچال هستند. نیاز است بدانید که کم شدن گاز یخچال دلایل مختلفی دارد که عبارتند از: کار کردن کمپرسور به صورت یکسره، معیوب بودن قطعات دیفراست، خرابی موتور و … که در کنار رفع کمبود گاز بایستی این قطعات را بررسی و در صورت نیاز تعمیر کنید.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید: رله اورلود

عملکرد رله اورلود

وظیفه محافظ اضافه بار کمپرسور به عهده رله اورلود است. یعنی برای استارت خوردن کمپرسور نیاز به رله اورلود است. در واقع این قطعه نوعی فیوز حرارتی است و از ورود بار اضافه به موتور جلوگیری می کند. همچنین از آسیب رسیدن به کمپرسور جلوگیری کرده و با قطع کردن جریان برق از دیگر قطعات نیز محافظت می کند. رله اورلود دو نوع مغناطیسی و حرارتی دارد.

علائم خرابی رله اورلود

شنیده شدن صدای تیک تیک هنگام استارت خوردن کمپرسور و روشن نشدن آن از علائم خرابی رله اورلود هستند. وجود مشکل در سیم پیچی رله اورلود، گرم بودن بیش از اندازه کمپرسور و یکسره شدن عملکرد کمپرسور، باعث خرابی رله اورلود می شوند. در نظر داشته باشید که این قطعه نیاز به بازبینی توسط تجهیزات تخصصی دارد و حتما باید از یک تکنسین برای تعمیر آن کمک بگیرید.

بهترین مرکز آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان کجاست؟

اگر به دنبال مرکزی هستید که خدمات آموزش و تعمیر انواع برندها را به بهترین نحو و با بهترین متخصصان و تکنسین های با تجربه به شما ارائه دهد، شرکت صفاهان سرویس گزینه خوبی برای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

 • سلام
  من مطالب آموزشی شما را مطالعه کردم. بسیار کامل و خوب بود. فقط اینکه اگر می توانستید به صورت ویدیویی هم آموزش های تعمیر یخچال ساید را قرار بدهید خیلی بهتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *