تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید

5/5 - (31 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

هر وسیله ای که در حال استفاده از آن می باشید از کنار هم قرار گرفتن اجزا و قطعات گوناگونی به وجود آمده است. در لوازم خانگی همانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و یخچال فریزر و… نیز قطعات زیادی به کار رفته است. یخچال ساید بای ساید نیز با کنار هم قرار گرفتن اجزا و قطعات مخلتف پدید آمده است. از دسته قطعاتی که در عملکرد یخچال ساید بای ساید تاثیر زیادی می گذارد سنسورها می باشند.

انواع مختلفی از سنسورها برای اندازه گیری مقادیر مختلف در دستگاه تعبیه شده اند. یکی از این سنسورها ترمودیسک می باشد که تاثیر بسزایی در دستگاه می گذارد. در ادامه قصد داریم درباره چگونگی عملکرد این قطعه و همچنین تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیرات یخچال ساید در اصفهان می تواند به شما در تعمیرات این وسیله کمک کند.

ترمودیسک در یخچال ساید بای ساید چگونه عمل می کند؟

ترمودیسک در واقع وظیفه کنترل المنت را برعهده دارد که این قطعه به صورت سری با المنت قرار گرفته است. این قطعه، با کنترل المنت از ایجاد برفک در یخچال ساید بای ساید جلوگیری می کند. چگونگی عملکرد ترمودیسک برعکس ترموستات می باشد که در صورتی که دمای درون کابین به 5- برسد المنت را متصل می کند. حال زمانی که المنت وصل شد شروع به گرم شدن می کند و دمای درون یخچال ساید بای ساید را افزایش می دهد.

زمانی که دما به 5+ تا 15+ رسید ترمودیسک المنت را قطع می نماید تا از افزایش دما در دستگاه جلوگیری شود. با انجام این فرایند برفک های ایجاد شده در یخچال ساید بای ساید نیز از بین خواهد رفت و همچنین در مصرف انرژی دستگاه بسیار صرفه جویی خواهد شد. بالا رفتن دما در یخچال ساید بای ساید باعث می شود تا صدمات زیادی به دستگاه وارد شود و هزینه های زیادی برای شما متحمل شود.

ترمودیسک با انجام این فعالیت از بالا رفتن دما در دستگاه جلوگیری می کند و از وارد شدن آسیب به دستگاه جلوگیری می کند. پس اگر با توجه به عملکرد ترمودیسک متوجه خرابی ترمودیسک شدید حتما برای تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید با صفاهان سرویس تماس برقرار کنید.

نشانه های خرابی ترمودیسک چیست؟

نشانه های خرابی ترمودیسک

با مطالعه چگونگی عملکرد ترمودیسک یخچال ساید بای ساید به خوبی متوجه شدید که وظیفه قطع و وصل شدن المنت توسط ترمودیسک انجام می شود. پس اگر متوجه شدید که المنت دستگاه در زمان تعیین شده فعال و غیر فعال نمی شود و این امر باعث ایجاد برفک درون دستگاه و با افزایش دما شد ترمودیسک خراب می باشد. در این زمان باید برای تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

در این حالت زمانی که دمای درون دستگاه در حال کاهش است و به 5- می‌ رسد ترمودیسک باید المنت را فعال کند ولی بدلیل خرابی المنت فعال نخواهد شد. هوا سرد تر می شود و برفک بیشتری ایجاد می شود که باعث خرابی اوپراتور دستگاه خواهد شد. همینطور اگر ترمودیسک المنت را فعال نماید تا دمای درون کابین را متعادل سازد ولی بدلیل خرابی نتواند در هنگام رسیدن دما به حد استاندارد، المنت را قطع کند، دما بشدت افزایش پیدا خواهد کرد و صدمات زیادی به یخچال ساید بای ساید وارد می شود. در هنگام بروز این اتفاق حتما برای تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

دلیل خرابی ترمودیسک یخچال ساید بای ساید چیست؟

از اصلی ترین دلایل خرابی هر قطعه ای اعمال ولتاژ زیاد به آن قطعه می باشد که این اتفاق در زمانی که برق منزل شما دچار نوسان می شود اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این مشکل می توانید از یک محافظ استفاده نمایید.

قطعاتی همچون ترمودیسک چون فعالیت زیادی دارند پس از مدتی طولانی استفاده از دستگاه خراب می شوند و باید به تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید بپردازید. چنانچه مشکلی در اتصالات ترمودیسک به وجود بیاید امکان اتصالی و سوختن ترمودیسک وجود دارد.

همچنین بدلیل ارتباط مستقیم ترمودیسک با المنت اگر المنت معیوب شود ترمودیسک نیز پس از مدتی معیوب خواهد شد. مکانی که یخچال ساید بای ساید قرار گرفته است بسیار مهم می باشد. زیرا اگر هوای اطراف یخچال ساید بای ساید زیاد شود بار دمایی بر دستگاه اعمال شده و این موضوع باعث اختلال در عملکرد ترمودیسک می شود. در نهایت امکان سوختن آن وجود دارد.

نحوه تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید

نحوه تعویض ترمودیسک ساید بای ساید

قبل از انجام مراحل تعویض شما باید در ابتدا محل قرار گیری ترمودیسک را پیدا نمائید. همانطور که گفته شد ترمودیسک با المنت به صورت سری متصل شده اند و محل قرار گیری ترمودیسک در یخچال ساید بای ساید بین دو قطعه ترموستات و المنت می باشد. این قطعه در اوپراتور دستگاه قرار گرفته است تا در موقعیت های حساس بتواند از اوپراتور محافظت کند.

مراحل تعویض

اولین مرحله برای تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید قطع کردن برق دستگاه می باشد. انجام این کار ایمنی لازم برای انجام کار را برای شما فراهم می سازد.

سپس تمامی قفسه ها، مواد غذایی، بطری ها و… را که درون کابین قرار دارند را به بیرون بیاورید. پوشش روی اوپراتور با کمک پیچ به دستگاه متصل شده اند که شما باید با استفاده از پیچ گوشتی پیچ ها را باز کرده و پوشش را جدا نمایید. همانطور که گفته شد ترمودیسک بین المنت و ترموستات قرار گرفته است.

پس از پیدا کردن ترمودیسک کنتاکت های متصل به ترمودیسک را جدا نمایید. شما می توانید در حالتی دمای ترمودیسک متعادل شد و ترمودیسک کاملا خاموش شد ترمودیسک را با کمک اهم متر تست کنید. اگر در حالت خاموشی مقدار اهمی نمایش داده نشد نشانه از سالم بودن ترمودیسک می باشد.

ولی اگر مقدار اهم نمایش داده شد ترمودیسک سوخته و باید برای تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید اقدام به خرید یک ترمودیسک نو کنید. پس از خرید، ترمودیسک نو را به جای ترمودیسک سوخته بگذارید. سپس کنتاکت ها را دوباره متصل نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که ترمودیسک به خوبی در جای خود قرار گرفته باشد تا مشکلی پیش نیاید.

پوشش اوپراتور را بردارید و در جای خود قرار دهید و پیچ های آن را به خوبی سفت کنید. یخچال ساید بای ساید را به برق متصل نمایید و عملکرد ترمودیسک را چک کنید.

کلام آخر…

شما با مطالعه این مقاله با نحوه عملکرد و همچین نشانه ها، علت ها و چگونگی تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید آشنا شدید. توجه داشته باشید که زمانی که شما نشانه های خرابی را مشاهده کردید بهترین کار برای تعمیر یخچال ساید بای ساید تماس با یک تکنسین ماهر می باشد.

مجموعه صفاهان سرویس در این زمینه با داشتن نیروهایی ماهر می تواند به شما خدمات بسیار خوبی ارائه دهد. پس چنانچه توانایی تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید را نداشتید می توانید برای دریافت خدمات از مجموعه ما با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *