تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید

5/5 - (32 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید یکی ملزوماتی است که باید در عیب یابی و تعمیر دستگاه خود بلد باشید. یکی از مشکلات موجود در یخچال های ساید بای ساید خرابی سنسور های این دستگاه می باشد. درون هر وسیله ای سنسور هایی به کار رفته اند که ارتباط مستقیمی با برد الکترونیکی دارد. سنسورها وظیفه دارند تا مقادیر مشخصی را اندازه گیری کنند و برای عملکرد بهتر دستگاه این اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال کنند.

درون یخچال ساید بای ساید نیز سنسورهای زیادی به کار رفته است که چنانچه خرابی برای آنها رخ دهد عملکرد دستگاه به طور کلی مختل می شود. در ادامه قصد داریم تا درباره این موضوع با شما عزیزان صحبت کنیم. چنانچه با خرابی سنسور مواجه شدید حتما برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید اقدام نمایید. اگر برای تعویض سنسور ها به کمک نیاز داشتید می توانید از صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان، برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید کمک دریافت کنید.

وظیفه سنسور در یخچال ساید بای ساید چیست؟

درون هر دستگاه بسته به نوع فعالیت آن دستگاه سنسورهای متفاوتی درون آن وسیله تعبیه می شوند. سنسورهایی که در یخچال ساید بای ساید قرار گرفته اند همگی وظیفه اندازه گیری دما را بر عهده دارند. چرا که دما درون یخچال ساید بای ساید بسیار مهم می باشد. برای مثال نیازی نیست تا سنسور تشخیص دود و یا… درون دستگاه تعبیه شود.

سنسورهای یخچال ساید بای ساید انواع مختلفی دارند که هر کدام دمای بیرون از یخچال ساید بای ساید، درون یخچال ساید بای ساید و یا دمای قطعات را اندازه گیری می کند. در ادامه هر کدام را معرفی خواهیم نمود. چگونگی عملکرد سنسور بدین صورت می باشد که سنسورهای هر قسمت دما را اندازه گیری کرده به صورت مداوم اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال می کنند.

برد الکترونیکی زمانی که تشخیص دهد دما از حالت استاندارد خود خارج شده است دستور فعال شدن و یا غیر فعال شدن قطعاتی مانند کمپرسور و یا سیستم دیفراست را صادر می کند.

انواع سنسور یخچال ساید بای ساید

انواع سنسور یخچال ساید بای ساید

سنسور دما یخچال

همانطور که از نام این سنسور پیداست این سنسور مربوط به قسمت یخچال می باشد. وظیفه این سنسور اندازه گیری دمای درون یخچال را بر عهده دارد. با توجه به دما اندازه گیری شده اگر دما درون یخچال ساید بای ساید افزایش یابد برد الکترونیکی دستور فعال شدن کمپرسور را صادر می‌کند. اگر دما به مقدار استاندارد رسید کمپرسور غیر فعال خواهد شد. انجام چنین فعالیتی باعث می شود تا دما درون یخچال همیشه مناسب باشد و همچنین از خراب شدن کمپرسور و دیگر قطعات جلوگیری شود.

سنسور دما فریزر

این سنسور نیز همانند سنسور یخچال می باشد. تنها تفاوت این سنسور با سنسور یخچال این باشد که سنسور فریزر به دماهای خیلی پایین حساسیت دارد. با توجه با دمای اندازه گیری شده برد الکترونیکی قطعات یخچال ساید بای ساید را کنترل می کند تا دما پایدار باشد. چنانچه هر یک از سنسورهای دستگاه خراب شد برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

سنسور دمای محیط

این سنسور دمای اطراف یخچال ساید بای ساید را اندازه گیری می کند. چنانچه هوای محیط سرد باشد کمپرسور کمتر فعالیت خواهد داشت چرا که دما درون دستگاه کمتر از بین می رود. ولی اگر هوای محیط گرم باشد کمپرسور فعالیت بیشتری خواهد داشت تا نگذارد گرمی هوا بر روی میزان سرما درون کابین اثر بگذارد.

سنسور دیفراست

سنسور دیفراست سنسوری است که در دستگاه های امروزی به ویژه در یخچال ساید بای ساید قرار گرفته است. سیستم دیفراست عمل برفک زدایی را انجام می دهد. این سنسور زمانی که المنت به دمای مناسب رسید آن را قطع می کند تا به اوپراتور آسیبی وارد نشود و عمل برفک زدایی انجام گیرد. چنانچه با خرابی این سنسور مواجه شدید می توانید از صفاهان سرویس برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید در اصفهان کمک دریافت کنید.

سنسور درب

سنسور درب درون یخچال ساید بای ساید یکی از سنسورهایی است وظیفه آن اندازه گیری دما نمی باشد. زمانی که درب یخچال ساید بای ساید به مدت طولانی باز می ماند این سنسور فعال می شود تا از ورود هوای محیط به داخل کابین جلوگیری شود.

سنسور آب ریز

در یخچال های ساید بای ساید که دارای آبریز هستند و یا محلی برای خروج یخ وجود دارد سنسوری تعبیه شده است. وظیفه آن این است که هنگامی که لیوان را درون محفظه قرار می دهید سنسور آن را شناسایی می کند و اجازه خروج یخ و یا آب را صادر می کند. اگر متوجه خرابی این سنسور شدید حتما برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

سنسور دمای کمپرسور

هنگامی که کمپرسور بدلیل فعالیت زیاد داغ می شود این سنسور برای جلوگیری از خراب شدن کمپرسور اطلاعات را به برد اطلاع می دهد و برد فرمان خاموشی کمپرسور را صادر می کند.

علت خرابی سنسور یخچال ساید بای ساید چیست؟

علت خرابی سنسور یخچال ساید بای ساید چیست؟

نوسانات برق

اگر ولتاژ زیادی به دلیل نوسانات برق به دستگاه اعمال شود امکان خرابی سنسور وجود دارد.

درب

اگر درب یخچال ساید بای ساید باز بماند و باعث ایجاد برفک شود و یا دمای درون کابین بیش از اندازه افزایش یابد عملکرد سنسورها مختل شود. ممکن است این موضوع باعث خرابی سنسور نیز شود که در صورت خرابی حتما باید برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین تماس برقرار کنید.

خرابی قطعات

اگر سرما مناسب درون یخچال وجود نداشته باشد و یا قطعات دیفزاست خراب شوند و برفک ایجاد شود فعالیت سنسورها مختل خواهد شد.

عمر سنسور

چون سنسورها به طور مداوم در حال انجام فعالیت هستند، استفاده طولانی مدت از دستگاه نیز می تواند دلیل دیگر خرابی سنسورها شود.

نشانه های خرابی سنسور یخچال ساید بای ساید چیست؟

افزایش و یا کاهش دما

از بارزترین نشانه های خرابی سنسورهای دستگاه افزایش و یا کاهش بیش از اندازه دما می باشد. چرا که اگر سنسور به درستی کار نکند باعث می شود که کمپرسور مدت طولانی کار کند و یا فعالیت خیلی کمی داشته باشد. این موضوع سبب افزایش و یا کاهش دما درون کابین می شود. در این زمان شما باید با یک متخصص تماس بگیرید و از او برای تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید کمک دریافت کنید.

ارور یا کد خطا

دستگاه های امروزی قابلیت تشخیص خرابی را دارند. یعنی زمانی که هر یک از قطعات یخچال ساید بای ساید خراب شود خود دستگاه آن را تشخیص داده و کد خطا و یا اروری بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. این ارورها درون هر یک از مدل های یخچال ساید بای ساید متفاوت می باشد.

تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید

در ابتدا دستگاه را از برق جدا نمایید. محل قرار گیری سنسور مورد نظر را از دفترچه راهنمای یخچال ساید بای ساید پیدا کنید. پس از پیدا کردن سنسور پوشش پلاستیکی که بر روی آن قرار گرفته است را بردارید. پس از برداشتن پوشش سوکت های متصل به سنسور را جدا کنید. سنسور نو را خریداری نمایید.

توجه داشته باشید که سنسور خریداری شده دقیقا مشابه با سنسور به کار رفته در دستگاه باشد. سنسور نو را متصل کنید و پوشش را بر روی سنسور قرار دهید. در نهایت یخچال ساید بای ساید را به برق متصل کنید و عملکرد سنسور را بررسی نمایید.

کلام آخر

اگر در تعویض سنسور یخچال ساید بای ساید با مشکل مواجه شدید و به کمک نیاز داشتید می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت کنید. این مجموعه بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه می دهد. کافیست برای دریافت کمک با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض فن یخچال ساید بای ساید ، تعمیر آبسردکن یخچال فریزر ، تعمیر یخساز یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *