رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید

5/5 - (20 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در بین مدل های یخچال فریزر، یخچال های ساید بای ساید طرفداران زیادتری نسبت به سایر مدل های یخچال فریزر دارند. یکی از عوامل مهم در خنک نگه داشتن هوای درون یخچال های ساید بای ساید گاز یخچال است. نبود این گاز باعث می شود تا هوای درون یخچال ساید بای ساید گرم شود و غذاها فاسد شوند.

وجود گاز یخچال بسیار مهم می باشد و در صورتی که متوجه کم شدن و یا تمام شدن گاز یخچال ساید بای ساید خود شدید باید از یک شخص متخصص بخواهید تا به رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید شما بپردازد. مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات یخچال ساید بای ساید در اصفهان، می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

گاز یخچال چیست و چگونه کار می کند؟

گازهایی که درون یخچال هستند نوعی گاز شیمیایی هستند که نقطه تبخیر پایینی دارند و همچنین فشرده هستند. گاز درون یک چرخه دائمی قرار می گیرد که در این چرخه گاز تبخیر می شود و دوباره فشره می شود. این گاز درون لوله های کندانسور هوای گرم بیرون را به خود جذب می کنند. هنگامی که گاز در سیم پیچ ها و یا همان کویل های اوپراتور در حال گردش است بدلیل جذب هوای گرم اطراف سیم پیچ ها تبخیر می شوند.

در نهایت دوباره گاز وارد کمپرسور می شود و فشرده می شود. این چرخه تا زمانی که هوای درون یخچال ساید بای ساید به مقدار استاندارد خود برسد ادامه پیدا می کند. مقدار این گاز در خنک کردن یخچال ساید بای ساید بسیار مهم می باشد. ممکن است این گاز به دلایل مختلفی به بیرون نشت کند که شما باید در این زمان برای رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید خود اقدام کنید. مراقب باشید هنگام تمیز کردن دستگاه خود سیم پیچ های کندانسور به صدمه وارد نکنید. زیرا کوچکترین سوراخ به وجود آمده باعث تخلیه گاز می شود.

آیا گاز یخچال منفجر می شود؟

آیا گاز یخچال منفجر می شود؟

در یخچال های قدیمی از گازهای آمونیاک برای خنک کردن یخچال استفاده می شد. این گازها سمی و قابل انفجار بودند به همین دلیل گازهای آمونیاک کنار گذاشته شدند و گاز فریون که به گاز مبرد یا فشرده معروف هستند برای خنک کردن یخچال ها استفاده می شود. این گاز ها بدون خطر هستند و همچنین بو و رنگی ندارند. ولی در صورتی که به بیرون نشت کنند بوی بدی ایجاد می شود. در صورتی که گاز به بیرون نشت کرد برای برطرف کردن مشکل و رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

نشت یابی گاز یخچال ساید بای ساید

نشت یابی با محلول کف و صابون

یکی از رایج ترین روش های نشت یابی استفاده از محلول کف و صابون است. در زمان گردش گاز درون یخچال شما باید محلول را بر روی محلی که حدس می زنید گاز از آنجا نشت می کند بریزید. اگر حبابی تولید شد به معنای نشت گاز است و در غیر این صورت نشتی وجود ندارد.

نشت یابی با مشعل هالید

این نوع نشت یابی از دیگر روش های نشت یابی است. این مشعل با گاز پروپان پر می شود که در بالای محفظه اختلاط مشعل یک حلقه مسی قرار گرفته است که شعله از آنجا عبور می کند. زمانی که مشعل را روشن می کنید شعله با رنگ آبی است و بدون دود می باشد. ولی وقتی که مواد فریونی به همراه هوا داخل محفظه اختلاط شوند رنگ شعله سبز می شود. شما باید مشعل را روشن کنید و به نزدیک محل مشکوک نشت گاز ببرید و با توجه به رنگ شعله محل نشت را پیدا کنید.

نشت یابی با نشت یاب الکترونیکی

این روش بسیار دقیق می باشد. برای استفاده از نشت یاب الکترونیکی باید ابتدا دستگاه را روشن کنید. در این حالت صدای بوق ضعیفی به گوش شما خواهد رسید. هنگامی که دستگاه را به نزدیکی محل نشت گاز ببرید بوق سریعتر و با صدای بلند تر شنیده خواهد شد.

اگر دستگاه شما با نشتی گاز مواجه شد، برای بررسی و رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

از کجا بفهمیم گاز یخچال ساید بای ساید تمام شده است؟

همانطور که گفته شد گاز برای خنک سازی هوای درون یخچال ساید بای ساید به کار می رود. زمانی که هوای درون دستگاه بدون هیچ دلیلی گرم می شود و کمپرسور در حال تلاش برای خنک سازی یخچال است به این معناست که گاز یخچال تمام شده و باید برای رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

همچنین اگر هوای فریزر سرد بود و هوای یخچال گرم بود و یا بالعکس بدین معناست که گاز یخچال کم شده است. از استشهام بوی بد بدلیل نشتی گاز که باعث تمام شدن گاز یخچال می شود نیز می توان متوجه تمام شدن گاز یخچال شد.

نحوه شارژ گاز یخچال ساید بای ساید

نحوه شارژ گاز یخچال ساید بای ساید

رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید به معنای تزریق کردن گاز به داخل دستگاه است. این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود. قبل از انجام کار باید با یکی از روش های گفته شده مطمئن شوید که نشتی گاز وجود ندارد.

 بعد از انجام این کار باید تمامی گاز موجود در دستگاه را به بیرون بکشید که برای انجام این مرحله شما نیازمند یک دستگاه وکیوم می باشید. این کار باید به طور دقیق انجام شود.

سپس باید دستگاه را برای چند دقیقه به گیج فشار ضعیف متصل نمایید تا مقدار وکیوم مشخص شود. اگر در دستگاه نشتی وجود داشته باشد گیج پایین می آید و در غیر این صورت گیج هیچ تغییری نخواهد کرد. اکنون شما باید برای رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

باید برای انجام این کار لوله گیج را به کپسول گاز متصل نمایید و گاز را باز کنید تا وارد شود. سپس طرف دیگر لوله متصل شده به گیج را شل کنید تا گاز های باقی مانده بیرون بیاید. در نهایت والف گیج را باز کنید تا گاز وارد دستگاه شود. برای اطلاع از میزان گاز باید عمل شارژ کردن را در هنگام فعالیت کمپرسور انجام دهید زمانی که عدد روی گیج در تابستان رو 10 و در زمستان بر روی 7 یا 8 قرار گرفت بدین معناست که گاز یخچال پر شده است.

کلام آخر…

در این مقاله شما با چگونگی کارکردن گاز یخچال، نشت یابی و رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید آشنا شدید. شارژ گاز باید توسط یک تعمیرکار انجام شود. همچنین افرادی که تجربه کافی در این زمینه دارند می توانند یخچال ساید باید ساید خودشان را گاز کنند.

اگر شما در رفع نشتی و شارژ گاز یخچال ساید بای ساید توانایی لازم را ندارید، مجموعه صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. برای دریافت کمک از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *