نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

5/5 - (37 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در وسایلی که سیستم گردش آب در آن وجود دارد قطعه ای به نام فیلتر در آن دستگاه وجود خواهد داشت. فیلترها نقش بسیار مهمی درون لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی دارد. هر قطعه ای که بتواند مانع جلوگیری از ورود چیزهای مضر و ناسازگار به دستگاه شود فیلتر نامیده می شود.

فیلترهایی که در ماشین لباسشویی و یا ماشین ظرفشویی به کار می رود از ورود شی به داخل قطعاتی مانند پمپ تخلیه جلوگیری می کند. در یخچال ساید بای ساید نیز فیلتر به کار می رود که در ادامه قصد داریم درباره وظیفه فیلتر (تصفیه آب یخچال ساید بای ساید) و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید صحبت کنیم. اگر در تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید به کمک نیاز داشتید می توانید از صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات ساید بای ساید در اصفهان، کمک دریافت کنید.

وظیفه فیلتر یخچال ساید بای ساید چیست؟

اکثر یخچال های ساید بای ساید دارای آبسردکن و یخساز می باشند که مستقیما به شیر آب متصل هستند. آبی که وارد دستگاه می باشد دارای املاح مضری می باشد که برای جلوگیری از ورود آنها به آبسردکن و یخساز از قطعه ای به نام فیلتر یا تصفیه آب یخچال ساید بای ساید استفاده می شود. نوع و مدل فیلترهایی که در یخچال ساید بای ساید استفاده می شود با توجه به مدل دستگاه متفاوت می باشد.

یخچال ساید بای ساید دارای دو فیلتر داخلی و خارجی می باشد. وجود فیلترها در دستگاه بسیار مهم می باشد و اگر منقضی شده باشند و دیگر عملکرد صحیحی نداشته باشند، برای دستگاه مشکلاتی به وجود خواهد آمد به همین دلیل باید به صورت دوره ای تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید صورت گیرد.

محل قرار گیری فیلتر در یخچال ساید بای ساید کجاست؟

فیلتر یخچال ساید بای ساید

در بیشتر مدل های یخچال ساید بای ساید محل قرار گیری فیلتر یکسان می باشد ولی ممکن است تفاوت کوچکی در بعضی از برندها وجود داشته باشد. به طور کلی یک فیلتر در پشت یخچال ساید بای ساید که به صورت کپسول می باشد متصل شده است. این فیلتر مستقیما به شیر آب متصل می شود که بر روی آن فلش هایی برای ورودی و خروجی آب کشیده شده است.

ممکن است فیلتری داخل یخچال ساید بای ساید در سقف دستگاه و یا در کنار جا میوه ای باشد. دانستن محل قرارگیری فیلتر برای تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید بسیار مهم است.

انواع فیلتر یخچال ساید بای ساید

درون یخچال ساید بای ساید به طور کلی از دو نوع فیلتر استفاده شده است که عبارت اند از فیلتر داخلی و فیلتر خارجی. درون بیشتر این فیلتر ها ذغال و کربن می باشد که از انها برای از بین بردن بو، مزه، حذف املاح و رسوبات داخل آب بهره برده می شود.

فیلتر داخلی

فیلتر داخلی یخچال ساید باید ساید با توجه به مدل و برند دستگاه در قسمت های مختلف وجود دارد. این فیلتر اغلب در داخل و در سقف دستگاه و یا در کنار جا میوه ای قرار گرفته است.

فیلتر بیرونی

فیلتر بیرونی دستگاه همان فیلتری است که در پشت یخچال ساید بای ساید وجود دراد و این فیلتر مستقیم به شیر آب متصل است. این نوع فیلتر اندازه بزرگتری نسب به فیلتر داخلی دارد و به خوبی قابل مشاهده می باشد.

اثرات تعویض نشدن فیلتر یخچال ساید بای ساید

همانطور که گفته شد فیلترها دارای یک عمر مفید می باشند که اگر پس از آن اقدام به تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید نکنید با موارد زیر مواجه می شوید.

آب تصفیه نمی‌ شود

از اصلی ترین کارهایی که فیلتر انجام می‌دهد تصفیه آب می باشد که اگر عمر فیلتر تمام شده باشد از شایع ترین اثرات آن تصفیه نشدن آب است. در این زمان بودن فیلتر در ورودی دستگاه کاملا بیهوده خواهد بود.

فاسد شدن مواد داخل فیلتر

اگر فیلتر منقضی شده باشد مواد داخل آن فاسد می شوند و ممکن است آب سمی شده و هنگامی که از آب می‌ نوشید بیمار شوید. برای جلوگیری از این مشکل شما باید در اسرع وقت اقدام به تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید خود کنید.

جمع شدن رسوب داخل فیلتر

اگر پس از مدتی متوجه شدید که آبسردکن دستگاه به خوبی از آن آب خارج نمی شود و یا فشار آن کم شده است ممکن است در اثر به اتمام رسیدن تاریخ انقضای فیلتر، داخل فیلتر رسوب ایجاد شده باشد و آب به خوبی به جریان نیوفتد.

سوختن یخساز

زمانی که بخاطر تعویض نکردن فیلتر رسوب ایجاد می‌شود و لوله ها مسدود می شوند عملکرد یخساز مختل خواهد شد. همچنین اگر این رسوبات به داخل یخساز نیز نفوذ کند بدلیل حساس بودن این قطعه امکان سوخت یخساز نیز وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در اصفهان

عمر مفید فیلتر ساید چقدر است؟

عمر مفید فیلتر ساید چقدر است؟

چراغی قرمز در یخچال تعبیه شده است تا زمانی که عمر مفید فیلتر تمام شد به شما هشدار دهد که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید می باشد. البته این چراغ زمانی روشن می شود که زمان اتمام عمر مفید نزدیک می باشد و شما مدتی وقت برای تعویض کردن آن دارید. عمر مفید فیلترها پنچ یا شش ماه پس از نصب می باشد.

اگر چراغ تعویض فیلتر (تصفیه آب یخچال ساید بای ساید) روشن شد برای خاموش کردن آن می توانید گزینه Filter Reset را به مدت سه ثانیه فشار دهید تا خاموش شود. عمر مفید فیلتر نیز به مقدار مصرف نیز بستگی دارد و ممکن است قبل از اتمام عمر مفید فیلتر، شما متوجه تغییراتی در آب شوید. اگر تا قبل از اتمام متوسطه عمر مفید فیلتر متوجه تغییر بو و طعم و مزه آن شدید و یا فشار آبسرکن پایین آمد برای تعویض اقدام کنید.

نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

پس از پایان عمر مفید فیلتر نوبت به تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید می رسد.

تعویض فیلتر خارجی

اولین مرحله برای تعویض فیلتر خارجی بستن شیر آب می باشد. سپس با دنبال کردن شلنگ فیلتر را پیدا کنید. پس از پیدا کردن فیلتر شلنگ های متصل شده به آن را کمی تکان دهید و به بیرون بکشید. با آزاد شدن شلنگ های متصل به فیلتر می توانید فیلتر را جدا کرده و فیلتر نو جایگزین آن کنید.

توجه داشته باشید که حتما برای خرید فیلتر نو همان مدل استفاده شده در دستگاه را خریداری نمایید. پس از نصب فیلتر جدید شلنگ ها را متصل کرده و شیر آب را باز نمایید. برای استفاده از آب سرد کن ابتدا مقداری آب بردارید تا فیلتر تمیز شود و سپس از آن استفاده کنید.

تعویض فیلتر داخلی

ابتدا محل قرار گیری فیلتر داخلی را پیدا کنید. شیر آب را ببندید. فیلتر را بچرخانید تا رها شود و آن را از جایگاهش بیرون بیاورید. فیلتر نو را خریداری کرده و جایگزین کنید. برای جایگزین کردن فیلتر باید آن را کمی به داخل فشار دهید و بچرخانید. توجه داشته باشید که نماد قفل شدن با خط نشانگر در یک ردیف باشند. در نهایت برای استفاده مقداری آب بردارید تا فیلتر تمیز شود.

کلام آخر…

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید راحت و آسان می باشد و افراد می توانند به راحتی خودشان اقدام به تعویض فیلتر کنند. اگر در هنگام انجام کار با مشکل مواجه شدید و یا می خواهید از تعویض صحیح فیلتر مطمئن شوید، مجموعه صفاهان سرویس آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. برای دریافت خدمات و کمک از ما می توانید با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *