تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

5/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

یکی از مواردی که شما شاید در منزل دوست داشته باشید خودتان برای آن اقدام کنید، تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید است. شما برای این منظور ابتدا باید به خوبی با این نوار و همچنین انواع آن آشنا باشید. بتوانید عیب یابی را به درستی انجام دهید و در صورت خراب بودن برای تعویض آن اقدام کنید.

در ادامه با همراه باشید که موارد مورد نیاز به شما را آموزش دهیم. توجه داشته باشید که در صورتی که نیاز است از کمک یک متخصص برای تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید کمک بگیرید، صفاهان سرویس می تواند به شما خدمات مناسبی را ارائه دهد.

صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان، خدماتی همچون سرویس و تعمیر لوازم خانگی را توسط بهترین تکنسین ها انجام می دهد.

معرفی لاستیک دور درب ساید

یک نوار دور درب یخچال ساید نصب شده است که به بسته شدن بهتر درب و عدم خروج هوای داخل یخچال کمک می کند. این همان لاستیک دور درب است. به آن واشر یخچال ساید بای ساید نیز گفته می شود.

انواع لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

انواع لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

لاستیک های یخچال ساید بای ساید به دو صورت به یخچال متصل شده اند:

  • نوع اول توسط پیچ متصل شده اند که شما می توانید پیچ های اتصال را مشاهده کنید.
  • نوع دوم به صورتی پرسی و یا با استفاده از چسب متصل شده اند.

توجه داشته باشید که ابعاد لاستیک نیز متفاوت است. نوار یخچال در سایزهای 70، 90، 120، 140، 160، 180 سانتی متر برای برندهای مختلف می باشد. از این رو اگر شما برای تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید خواستید نوار یخچال را خریداری کنید، حتما به سایز آن دقت کنید.

علائم خراب بودن لاستیک دور درب یخچال ساید

اولین موردی که می تواند به سادگی خراب بودن لاستیک را نشان دهد، بسته نشدن صحیح درب یخچال ساید است. این مورد زمانی اتفاق می افد که لاستیک پاره، شل و یا دچار ترک شده باشد. کار کردن مداوم و یا زیاد کمپرسور نیز علامت دیگر خرابی لاستیک دور درب ساید است. در صورتی که لاستیک دور درب خراب باشد و هوا خارج شود، کمپرسور برای تنظیم دمای داخل یخچال به طور مرتب کار خواهد کرد.

توجه داشته باشید که کار کردن کمپرسور به طور مداوم می تواند به دلیل مشکلات دیگر نیز باشد. از این رو قبل از اینکه برای تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید اقدام کنید، حتما باید عیب یابی و تست انجام شود.

آیا تعمیر لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید امکان پذیر است؟

در اکثر مواقع خیر و به ندرت پیش می آید که شخصی اقدام به تعمیر آن کند. اما در صورتی که آسیب دیدگی کم باشد گاهی تعمیر انجام می شود. در صورت خرابی آهنربا که حتما باید تعویض گردد. اما در صورتی که نوار پلاستیک مشکل کوچکی داشته باشد، می توان یک نوار منعطف را با چسب به لاستیک یخچال چسباند. اما ما همیشه توصیه می کنیم که آن را تعویض کنید.

چسب مناسب لاستیک یخچال

در صورتی که تنها لایه رویی لاستیک پاره شده باشد شما می توانید برای جلوگیری از خروج هوا آن را بچسبانید. برای این کار عمدتا از چسب پی وی سی استفاده می شود.

آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

تست و عیب یابی لاستیک دور درب یخچال

ابتدا نوار را کامل بررسی کنید. اگر جرم روی آن را پوشانده آن را کاملا تمیز کنید. گاهی جرم بیش از اندازه مانع بسته شدن درب می شود. همچنین سر تا سر لاستیک دور درب ساید را بررسی کنید که دچار پارگی، شکستگی و ترک نشده باشد.

تست با اسکناس

یک اسکناس را مابین لاستیک و درب قرار دهید، در صورتی که بعد از بسته شدن درب، اسکناس افتاد، نشانی از خراب بودن لاستیک دور درب ساید باید ساید است.

تست خروج هوا

هنگامی که در بسته است، دست خود را در جاهای مختلف لاستیک نگه دارید، در صورتی که جایی احساس سردی به کف دست شما داد، از آن قسمت هوا خارج می شود.

مراحل تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

مراحل تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید

حتما ابتدا دستگاه را از برق بکشید. سپس با توجه به نوع لاسیتک اقدام به تعویض آن نمایید.

تعویض لاستیک یخچال ساید بای ساید با پیچ

قسمت بالای نوار را بگیرید و به طرف بیرون بکشید تا زمانی که پیچ ها را مشاهده کنید. حال پیچ ها را باز کنید، نیاز نیست آن ها را کامل باز کنید، فقط چند دور بچرخانید. حال لاستیک قدیمی را خارج کنید و لاستیک جدید را جایگزین آن کنید. سپس پیچ ها را ببندید. توجه داشته باشید که نباید خیلی محکمشان کنید.

تعویض لاستیک درب یخچا ساید بای ساید ل بدون پیچ

لاستیک را از شیارهای آن خارج کنید و سپس لاستیک جدید را جایگزین کنید. بعد از قرار دادن لاستیک، بررسی کنید که به درستی چفت شده باشد. اگر لاستیک با چسب چسبانده شده است، شما نیز برای نصب لاستیک جدید باید از چسب استفاده کنید.

کلام آخر…

تعویض لاستیک دور درب یخچال ساید بای ساید کار سختی نیست، ولی در صورت نداشتن تجربه و تخصص ممکن است لاستیک به خوبی متصل نشود. در صورت عدم چفت شدن صحیح لاستیک، شما باز هم خروج هوا خواهید داشت و به دستگاه آسیب وارد می شود.

از این رو بهترین کار کمک گرفتن از تکنسین های مربوطه است. شما می توانید با شماره 09130451675 تماس حاصل فرمایید و درخواست تکنسین از مجموعه صفاهان سرویس در اصفهان کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *