تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید

5/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم درباره تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید یا شما صحبت کنیم. اگر کمی به وسایل درون منزل خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که قطعات و اجزای اصلی در حال فعالیت بیشتری می باشد و ارکان ان وسیله هستند. البته قطعاتی دیگری در وسایل وجود دارند که ممکن است کارایی آن ها نسبت به قطعات اصلی زیاد به چشم نیایند. لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یا یخچال ساید باید ساید که هر روزه در حال استفاده از آن ها می باشید نیز از قطعات و اجزایی تشکیل شده اند.

یکی از اصلی ترین و مهمترین قطعه در یخچال ساید بای ساید کمپرسور آن می باشد. تمامی فعالیت خنک سازی هوای درون کابین توسط این قطعه انجام می شود. اگر کوچکترین مشکلی برای آن به وجود بیاید دستگاه غیر قابل استفاده خواهد بود. چنانچه با خرابی کمپرسور مواجه شدید حتما برای تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ماهر ارتباط برقرار کنید.

کمپرسور چیست و چگونه عمل می کند؟

قطعات موجود در یخچال ساید بای ساید به دو دسته مکانیکی و الکترونیکی تقسیم می شوند. یکی از این قطعات مکانیکی کمپرسور یا همان موتور یخچال ساید بای ساید می باشد که متشکل از پیستون، میلنگ و سوپاپ می باشد. میلنگ موجود در کمپرسور چرخش دورانی دارد. این نوع چرخش باعث می شود پیستون ها بالا و پایین شوند که کاری شب تلمبه زدن می باشد.

با انجام این فرایند و باز و بسته شدن سوپاپ ها گاز درون لوله ها به گردش در می آید و هوای درون دستگاه سرد می شود. گاز مبرد فریون داخل لوله های دستگاه، توسط کمپرسور به گردش در می آید و فشرده می شود. سپس این گاز داخل خود کمپرسور خنک شده و تبدیل به مایع خواهد شد. با انجام این فرایند پس از مدتی هوا به داخل کابین رفته و کم کم هوای سرد تمامی نقاط کابین را پر می کند.

خرابی این قطعه باعث می شود تا هوای سرد تولید نشود و در نهایت باعث فاسد شدن مواد غذایی شما شود. پس در صورتی که متوجه خرابی شدید می توانید برای تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید به صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات یخچال ساید در اصفهان، مراجعه فرمایید.

چرا کمپرسور یخچال ساید بای ساید خراب می شود؟

علت خرابی موتور یخچال ساید بای ساید

عمر مفید

به خوبی می دانید که هر قطعه ای عمر مفیدی دارد و پس از پایان آن، قطعه از کار می افتد و یا می سوزد. کمپرسور نیز به همین صورت می باشد که عمر مفید کمپرسور تقریبا 10 سال می باشد. البته این مقدار با توجه به چگونگی استفاده شما از یخچال ساید بای ساید تغییر می کند.

اگر به خوبی از دستگاه مراقبت نکنید و آن را یه صورت دوره ای سرویس نکنید باعث می شود تا این عمر مفید کم شود. همچنین اگر به خوبی از دستگاه استفاده نمایید این مقدار افزایش پیدا خواهد کرد.

نوسان برق

از اصلی ترین دلایل خرابی هر قطعه وجود نوسنات برق در منزل می باشد. هر قطعه ای میزان ولثاژ مشخصی را تحمل می کند. اگر بدلیل نوسانات برق این مقدار کم و یا زیاد شود ممکن است عملکرد آن قطعه مختل شود و یا به طور کامل بسوزد. کمپرسور یخچال ساید بای ساید نیز به همین گونه می باشد.

برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل شما می توانید از یک محافظ استفاده نمایید. ولی با وجود محافظ بدلیل حساسیت بالای کمپرسور به ولتاژ زیاد بهتر است در هنگام مشاهده نوسان برق و یا قطعی برق سریعا دستگاه را از پریز جدا نمایید. پس از اتصال دوباره برق کمی صبر کنید و سپس دستگاه را برق متصل نمایید.

کثیف بودن کندانسور

کندانسور وظیفه خنک کنندگی دارد. اگر این قطعه در اثر کثیفی و گرد و غبار نتواند به خوبی عمل کند چنانچه گاز که درون یخچال است بر می‌گردد خنک نخواهد شد و این موضوع باعث می شود تا حرارت ایجاد شود. در نهایت در اثر بروز این اتفاق پس از مدتی کمپرسور خواهد سوخت. شما باید در این زمان حتما برای تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

نشت گاز

اگر گاز موجود به هر دلیل به بیرون نشت کند باعث می شود تا عمل سرما سازی انجام نشود. چرا که سرد شدن هوای درون یخچال ساید بای ساید وابسته به گاز و فعالیت کمپرسور می باشد. چنانچه گاز نشت کند و کم یا تمام شود کمپرسور برای خنک سازی هوا مجبور به فعالیت زیادی خواهد شد. این فعالیت زیاد عمر مفید این قطعه را کاهش می دهد. اگر پس از مدتی نشتی گاز برطرف نشود و اقدام به شارژ مجدد گاز نکنید کمپرسور بخاطر فعالیت زیاد می سوزد.

باز و بسته کردن درب

باز و بسته کردن مداوم و طولانی مدت درب یخچال ساید بای ساید باعث بیرون آمدن هوای سرد داخل کابین می شود. هنگامی که هوای درون دستگاه به بیرون منتقل می شود. کمپرسور باید دوباره شروع به کار کند تا هوای سرد از دست رفته را دوباره تولید کند. این کار نیز باعث کم شدن عمر مفید کمپرسور می شود و در نهایت خرابی کمپرسور را به همراه خواهد داشت. در صورت خرابی کمپرسور شما می توانید تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید خود را به صفاهان سرویس بسپارید.

نشانه های خرابی کمپرسور یخچال ساید بای ساید چیست؟

تعمیر موتور (کمپرسور) ساید بای ساید

صدای تق تق

چناچه شما متوجه شدید که کمپرسور اصلا کار نمی کند باید رله و کمپرسور بررسی شود. پس از بررسی رله اگر رله مشکل نداشت بدین معناست که کمپرسور خراب شده است. در این حالت برای جلوگیری از آمپر کشی بیش از حد قطعه ای به نام اورلود عمل خواهد کرد و برق کمپرسور را قطع خواهد کرد که این فرایند صدا تق تق ایجاد می کند.

روش و خاموش شدن

 ممکن است کمپرسور برای شروع به کار استارت بزند ولی در همان موقع خاموش شود. این نشانه خرابی کمپرسور بوده و باید برای تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

پریدن فیوز

زمانی که کمپرسور سوخته شده باشد سیم پیچ های درون آن اتصالی کرده و در هنگام متصل کردن دستگاه به برق شاهد پریدن فیوز می شوید.

تعمیر کمپرسور یخچال ساید بای ساید

بدلیل اهمیت زیاد کمپرسور داخل یخچال ساید بای ساید چنانچه با خرابی آن مواجه شدید باید سریعا برای تعویض و یا تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید اقدام کنید. این کار نیازمند دانش فنی بسیار بالایی می باشد و به هیچ عنوان نباید توسط خود فرد و یا تعمیرکاران فیک و غیر ماهر کمپرسور تعمیر شود. برای تعمیر این قطعه حتما از مراکز و تعمیر کاران ماهر با دانش فنی بالا کمک دریافت نمایید.

کلام آخر…

مجموعه صفاهان سرویس با داشتن نیروهایی ماهر و کاربلد در زمینه تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید می تواند بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. همچنین مجموعه صفاهان سرویس به شما گارانتی 60 روزه می دهد تا در صورت مشاهده همان خرابی بتوانید به صورت رایگان دستگاه خود را تعمیر کنید.

در تعمیر لوازم خانگی شما از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می شود تا از بروز مشکلات بیشتر در دستگاه جلوگیری گردد. چنانچه مایل به دریافت خدمات از مجمعه ما هستید می توانید با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *