تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

5/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

امروزه افرادی که برای خرید ساید بای ساید اقدام می کنند یکی از قابلیت هایی که دوست دارند در ساید بای ساید وجود داشته باشد وجود یخساز  است. یخساز طرفداران زیادی پیدا کرده است. زیرا افراد دیگر نیازی ندارند تا برای داشتن یخ فضای زیادی از دستگاه را اشغال کنند.

خرابی و مشکلاتی که برای این سیستم به وجود می آید برای افراد بسیار ناراحت کننده می باشد و بدنبال راه حلی برای برطرف کردن مشکل هستند. در ادامه قصد داریم تا درباره تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید با شما صبحت کنیم. اگر در این زمینه به کمک نیاز داشتید حتما از یک تکنسین کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر ساید بای ساید در اصفهان، می تواند به شما خدمات خوبی ارائه دهد.

چگونگی کار کردن یخساز ساید بای ساید

در دستگاه های قدیمی قطعاتی همچون موتور تایم، ترمودیسک و المنت وجود دارد. زمانی که موتور تایم فعالیت خود را آغاز می کند شیر برقی فعال می شود و عمل آبرسانی به یخساز را انجام می دهد. برای موتور تایم زمانی تعریف شده است که تا اتمام این زمان موتور تایم فعالیت خواهد داشت و آبرسانی به یخساز انجام خواهد گرفت.

پس از پایان زمان تعیین شده آبرسانی قطع می شود و آب موجود بر اساس دمای فریزر یخ خواهد زد. پس از ایجاد یخ، ترمودیسک با اندازه گیری دما آن را تشخیص می دهد و موتور تایم را فعال می کند تا با کمک بازو های محرک یخ ها درون مخزن ریخته شود. در بعضی از دستگاه ها برای خروج راحت تر و آسان تر یخ از المنت استفاده می شود تا با دادن دما به یخ این کار را انجام دهد.

اگر هر یک از قطعات و یا کل یخساز خراب شد برای تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید با یک فرد متخصص ارتباط برقرار کنید. در ساید بای سایدهای  امروزی یخساز دارای کیت الکترونیکی، سنسور و موتور می باشد. کیت برقی با قرار دادن شیر برقی در مدار عمل آبرسانی را انجام می دهد.

کیت الکترونیکی نیز دارای زمان بندی می باشد که تا پایان آن زمان آبرسانی انجام می‌ گردد و پس از اتمام زمان آبرسانی قطع می شود. هنگامی که آب به یخ تبدیل شد سنسور آن را تشخیص می دهد و اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال می کند.

اگر سنسور خراب شود باید برای تست سنسور و تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید از تعمیر کار ماهر کمک بگیرید. سپس برد الکترونیکی نیز با توجه به اطلاعات دریافت شده به موتور دستور برگرداندن یخ ها داخل مخزن را می دهد. موتور با کمک اهرم و بازوی محرک یخ ها را به داخل یخساز می اندازد.

پس از اتمام کار این فرایند دوباره تکرار می شود. شما می توانید یخساز دستگاه را فعال و غیر فعال نمایید. اگر از یخساز استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید تا از خراب شدن یخساز جلوگیری شود. چنانچه یخ ساز خراب شد شما می توانید برای تعمیر یخساز و آب سرد کن ساید بای ساید خود با ما تماس بگیرید.

مشکلات و تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

علت خارج نشدن یخ از یخساز

در ادامه به برخی از مشکلات موجود در یخساز خواهیم پرداخت. اگر با هر یک از این مشکلات مواجه شدید حتما به تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید بپردازید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز

ممکن است دلیل روشن نشدن یخساز خرابی دکمه روشن و خاموش آن باشد. کانکتورها از باید بررسی شوند و چنانچه مشکلی در آن به وجود آمده بود تعویض گردند. خرابی برد الکترونیکی نیز از دیگر دلایل روشن نشدن  یخساز دستگاه می باشد.

زیرا فعالیت یخساز به برد الکترونیکی وابسته است و اگر برد خراب شود یخساز روشن نخواهد شد. اگر برای برد مشکلی به وجود آمده بود حتما باید برای تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید و تعمیر برد الکترونیکی اقدام کنید.

ساخته نشدن یخ در یخساز

چنانچه یخساز یخ نمی سازد باید مجموعه دمپر، موتور یخساز و برد الکترونیکی بررسی شود. همچنین باید شیربرقی ساید بای ساید مورد بررسی قرار گیرد و مطمئن شوید آبگیری به درستی انجام می شود. اگر شیر برقی خراب بود آن را تعویض نمایید. سنسور و یا ترمودیسک را نیز تست کنید. اگر تشخیص دما به درستی صورت نگرفت سنسور و یا ترمودیسک معیوب شده و باید تعویض شوند.

عملکرد موتور تایم باید چک شود تا مطمئن شوید موتور تایم در زمان درستی یخ را به داخل مخزن می اندازد یا خیر. در نهایت ممکن است برد الکترونیکی معیوب شده باشد که باید توسط تکنسین تست و همچنین تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید انجام گیرد.

بیرون نیامدن یخ

پس از عمل یخسازی یخ ها به داخل مخزن یخ ریخته می شوند و شما با فشار دادن پدال دریچه را باز می کنید و یخ به داخل لیوان شما میریزد.  ممکن است دلیل بیرون نیامدن یخ خرابی دریچه دمپر باشد. در بیشتر مواقع با تعویض فنر پشت دریچه مشکل برطرف خواهد شد. در غیر این صورت می توانید با مجموعه صفاهان سرویس برای تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید تماس برقرار کنید.

چسبیدن یخ ها

آبگیری توسط شیر برقی انجام می گردد. اگر فشار آب بالا باشد و یا شیر برقی مشکل داشته باشد آب بیش از اندازه وارد یخساز می شود. با به وجود آمدن این مشکل قالب های یخ بیش از اندازه آب درون آنها قرار می‌ گیرد و آب های موجود در قالب ها هم سطح می شوند. زمانی که آب یخ می زند یخ ها به یکدیگر می چسبند. در حالت استاندارد آب موجود در قالب باید دو میلی متر پایین تر از لبه قالب باشد.

همچنین اگر یخ از یخساز خارج نشده باشد و عمل آبگیری انجام شود، آب بیش از اندازه درون قالب ها می ریزد و منجر به چسبیدن آنها به یکدیگر می شود.

اگر قالب حالت لیز بودن خود را از دست دهد یخ درون قالب باقی می ماند و از قالب جدا نمی شود و همین موضوع باعث می شود یخ ها به یکدیگر بچسبند. برای رفع این مشکل قالب را تعویض نمایید و یا از اسپری خوراکی پارافين استفاده کنید.

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخساز ساید

به سراغ یخساز بروید. کانکتورهای یخساز که به برد الکترونیکی متصل شده اند را در بیاورید و دوباره به جا بزنید. اگر مشکل برطرف نشد بررسی نمایید تا اتصالات پاره نشده باشند و یا به یگدیگر اتصالی نکرده باشند. اگر معیوب شده بودند آن ها را تعویض نمایید. درون یخساز باید بررسی شود تا مبادا یخ درون یخساز گیر کرده باشد. اهرمی که در یخساز عمل اندازه گیری یخ را انجام می دهد باید چک شود تا مبادا یخ زدگی صورت نگرفته باشد و یا اهرم گیر کرده باشد.

سنسور موجود در یخساز باید توسط اهم متر بررسی شود. این سنسور دارای یک مقدار اهم مشخصی می باشد که اگر از آن رنج خارج شده باشد بدین معناست که سنسور خراب شده و باید تعویض گردد.  اگر با انجام این کارها مشکل یخساز برطرف نشد، باید یخساز به طور کامل تعویض گردد و یا برای تست دقیق تر و بهتر از یک تکنسین کمک بگیرید. چنانچه به کمک نیاز داشتید می توانید برای تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

کلام آخر…

تعمیر قطعاتی همچون تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید کار ساده ای نمی باشد و بهترین کار برای تعمیر آن کمک گرفتن از افراد متخصص و ماهر در این کار می باشد. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن متخصصین ماهر و کاربلد در این زمینه می توانند به شما کمک کند و بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. چنانچه مایل به دریافت خدمات از این مجموعه می باشید کافیست با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان ، تعمیر یخچال فریزر بوش در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *