5/5 - (33 امتیاز)صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم تا علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید را بررسی نماییم. وجود صدا در هر وسیله ای برای کاربرانی که از آن وسیله استفاده می‌ کنند بسیار نگران کننده و آزار دهنده می باشد. در لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و… نیز همانند دیگر وسایل هایی که از آن استفاده می کنید به دلایل مختلفی صدا بوق از آن منتشر می شود.

در بعضی از مواقع صدا بوق به صورت ممتد می باشد و افراد را نگران می کند. صدای بوقی که در وسایل می شنوید یک آلارم و هشدار می باشد که نشان دهنده وجود مشکل در دستگاه می باشد. امروزه در بیشتر خانه ها شما یخچال ساید بای ساید را مشاهده می کنید. این نوع یخچال ها در بین دیگر مدل ها بدلیل طراحی و امکانات آن طرفدار زیادی پیدا کرده است.

یکی از مشکلاتی که درون این مدل می باشد این است که یخچال ساید بای ساید نیز همانند دیگر وسایل در آن صدای بوق شنیده می شود. این صدای بوق ممکن از خرابی دستگاه باشد که در این حالت شما باید سریعا با یک تکنسین تعمیر یخچال ساید بای ساید برای رفع صدا و بررسی علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید ارتباط برقرار کنید. چنانچه وجود صدا را نادیده بگیرید ممکن باعث خرابی بیشتر در دستگاه شود.

علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید

علت بوق در یخچال ساید بای ساید دلایل مختلفی دارد که در ادامه به بررسی هر مورد می پردازیم. توجه داشته باشید که صدای بوقی که شنیده می شود باید سریعا برطرف شود. این صدا در حقیقت هشداری است تا خرابی را در دستگاه به شما اطلاع دهد و شما به رفع آن بپردازید.

خرابی لاستیک درب ساید بای ساید

مشکل در لاستیک دور درب مشکلات خیلی زیادی برای یخچال ساید بای ساید به وجود می آورد. خرابی لاستیک نیز علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید نیز می باشد. چرا که خراب شدن، خشک‌شدن و فرسوده شدن لاستیک باعث می شود تا درب به خوبی جفت نشود. همچنین ممکن است بدلیل پارگی لاستیک هوای داخل دستگاه به بیرون نشت کند.  یخچال ساید بای ساید در این زمان آلارم را فعال خواهد کرد.

برای جلوگیری از خشک شدن لاستیک شما باید هر چند وقت یکبار آن را با آب گرم و یا وازلین نرم کنید. درصورتی که لاستیک بدلیل پارگی و فرسودگی قابل استفاده نبود، باید برای رفع صدا بوق و جلوگیری از به وجود آمدن مشکل درون دستگاه آن را تعویض نمایید.

باز ماندن درب یخچال ساید بای ساید

باز ماندن درب یخچال ساید بای ساید

از اصلی ترین و شایع ترین علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید بازماندن درب دستگاه می باشد. ممکن است پس از باز کردن درب شما آن را رها کنید و مشغول به فعالیت دیگری شوید. همچنین ممکن است کودکان در هنگام بستن درب به خوبی توجه نکنند و درب به خوبی روی هم جفت نشود و باز بماند.

چنانچه قفسه ها و مواد غذایی به خوبی داخل دستگاه قرار نگرفته باشند، مانع بستن درب می شود. دستگاه برای جلوگیری از دست رفتن هوای سرد و یا ورود هوای بیرون به داخل دستگاه صدای بوقی را منتشر خواهد کرد که با بستن درب صدا برطرف خواهد شد. چنانچه هوای بیرون به داخل نفوذ کند و همچنین هوای درون کابین از دست برود موتور فعالیت بیشتری خواهد داشت و پس از مدتی باعث خراب شدن موتور خواهد شد.

تراز نبودن یخچال ساید بای ساید

اگر در هنگام نصب یخچال ساید بای ساید به خوبی و به درستی اقدام به تراز کردن یخچال ساید بای ساید نکنید، مشکلات زیادی از جمله باز ماندن درب ایجاد می شود. همانطور که مطالعه کردید باز ماندن درب علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید می باشد. زمانی که دستگاه به خوبی تراز نشده باشد مانع از بسته شدن درب می شود و صدای بوق شنیده خواهد شد.

خرابی سنسور درب یخچال ساید بای ساید

در یخچال های جدید سنسوری برای تشخیص باز بودن و یا بسته بودن درب تعبیه شده است. چنانچه این سنسور معیوب شده باشد به خوبی نمی تواند باز بودن و بسته بودن درب را تشخیص دهد. در این حالت ممکن است درب دستگاه به خوبی بسته شده باشد ولی خرابی سنسور باعث شود که برد الکترونیکی درب را باز تشخیص دهد و آلارم را فعال کند. برای بررسی علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید و رفع آن به صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، مراجعه کنید.

خرابی برد الکترونیکی

همانطور که می دانید برد الکترونیکی درون هر وسیله مغز آن دستگاه است و تمامی فرمان ها توسط برد به تمامی قطعات و اجزا انتقال داده می شود. ممکن است تمامی قطعات سالم باشد و هیچ اطلاعات غلطی به برد ارسال نشود ولی بدلیل خرابی برد الکترونیکی درب باز تشخیص داده شود و صدای بوق شنیده شود.

تعمیر برد حتما باید توسط تکنسین انجام شود. در صورت بروز این مشکل برای بررسی علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید و تعمیر برد از یک متخصص کمک دریافت کنید.

پر بودن کابین یخچال ساید بای ساید

چنانچه مواد غذایی را به خوبی داخل کابین نگذارید و یا قفسه ها به جلو کشیده شده باشند مانع از بسته شدن درب می شود. همچنین اگر مواد غذایی بیش از اندازه درون کابین قرار دهید هوا به خوبی به جریان نخواهد افتاد و موتور زمان زیادی فعالیت خواهد داشت و موجب خرابی آن می شود. برای جلوگیری از خرابی صدای بوق به صدا در خواهد آمد.

افزایش دما به عنوان علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید

علت آلارم بوق یخچال ساید

اگر هوای درون کابین گرم شود و دما افزایش یابد آلارم فعال خواهد شد. دلیل افزایش دما می تواند به دلایل مختلف باشد. اگر کمپرسور خراب شده باشد و کار نکند دما افزایش خواهد یافت. همچنین اگر یخچال ساید بای ساید را مدت طولانی خاموش کردید بدلیل فعالیت نداشتن کمپرسور هوای سرد از دست خواهد رفت. هنگامی که دستگاه را دوباره به برق متصل می کنید آلارم فعال خواهد شد.

توجه داشته باشید که محل قرار گیری دستگاه نیز ممکن از علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید شود. دستگاه نباید در کنار اجاق گاز، شوفاژ و… قرار گیرد که باعث افزایش دما شود.

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از قطعات مهم درون یخچال ساید بای ساید می باشد. وظیفه این قطعه اندازه گیری دما یخچال ساید بای ساید می باشد. اگر این قطعه خراب شود اطلاعات اشتباهی به برد ارسال می شود و کمپرسور در زمان درستی روشن نخواهد شد. در این زمان آلارم به منظور خرابی قطعات داخلی به صدا در می آید. برای بررسی بهتر علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید و تعمیر دستگاه می توانید با ما تماس حاصل کنید.

نشت گاز

گاز نقش مهم و اساسی در سرد شدن هوا دارد. اگر این گاز به هر دلیلی نشت پیدا کند هوا سرد نخواهد و کمپرسور برای جبران هوا فعالیت زیادی خواهد داشت. این موضوع یکی از علل بوق زدن یخچال ساید بای ساید می شود که شما باید برای شارژ گاز دستگاه اقدام کنید تا صدای بوق رفع گردد.

کلام آخر…

در بسیاری از مواقع علت بوق زدن ساید به وجود آمدن مشکل خاصی نمی باشد و توسط خود کاربر قابل رفع می باشد. اگر به درستی از دستگاه استفاده نمایید صدای بوقی شنیده نخواهد شد. درصورتی که علت بوق زدن یخچال ساید بای ساید خرابی قطعات دستگاه بود می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت نمایید.

این مجموعه به شما گارانتی 60 روزه نیز جهت خدمات خود ارائه می دهد. برای دریافت خدمات و کمک از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل کنید.

 

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب کف یخچال ساید بای سایدفرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *