تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید

5/5 - (41 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم تا درباره وظایف برد الکترونیکی و چگونگی تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. وسایل الکترونیکی همگی قطعه ای بنام برد الکترونیکی دارند. این قطعه اصلی ترین قطعه در وسایل الکترونیکی می باشد. بیشتر خرابی ها و دلیل عملکرد نادرست دستگاه به دلیل معیوب شدن برد الکترونیکی می باشد.

این قطعه در لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشين ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید و… نیز به کار برده شده است. برد الکترونیکی ساید بای ساید زمانی که خراب شود عملا دستگاه از کار می افتد و افراد دیگر قادر به استفاده از ساید بای ساید خود نخواهند بود. چنانچه برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید خود به کمک نیاز داشتید می توانید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید در اصفهان، تماس حاصل کنید.

وظیفه برد الکترونیکی در ساید بای ساید چیست؟

برد الکترونیکی در هر وسیله ای مرکز اصلی و مغز دستگاه می باشد. تمامی دستورات فعال شدن و یا غیر فعال شدن و هر عمل دیگری در دستگاه، توسط برد الکترونیکی دستگاه صادر می شود. برای مثال دستور فعال شدن کمپرسور توسط برد الکترونیکی صادر می شود تا هوای درون دستگاه سرد شود. سنسور هایی در دستگاه تعبیه شده اند که برد الکترونیکی اطلاعات را از سنسور های ساید بای ساید دریافت و در نهایت با توجه به آن اطلاعات دستورات لازم را صادر می کند.

خرابی برد الکترونیکی اختلالات شدیدی در دستگاه به وجود می آورد. زیرا قطعات مهم دستگاه مانند فن، کمپرسور، سیستم برفک زدایی و… زیر نظر برد الکترونیکی می باشد. زمانی که متوجه خرابی برد شدید حتما برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید اقدام کنید. در بیشتر مواقع برد قابل تعمیر است و نیازی نیست تا هزینه زیادی بپردازید تا برد را تعویض نمایید.

در بعصی از مواقع نیز ممکن است میزان صدمه وارد شده به برد آنقدر زیاد باشد که تعویض برد به صرفه تر باشد. اما قبل از انجام هر کاری باید از خرابی برد الکترونیکی خود مطمئن شوید و در نهایت به تعویض و یا تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید بپردازید.

تنظیم دما ساید بای ساید توسط برد الکترونیکی

اگر به خوبی وظیفه برد الکترونیکی را مطالعه کرده باشید متوجه شدید که برد الکترونیکی با تمام اجزا دستگاه ارتباط دارد. زمانی که شما درجه دستگاه تنظیم می کنید، سنسور دما داخل ساید بای ساید دما را اندازه گیری می کند و اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال می کند. برد الکترونیکی با توجه به درجه تنظیم شده فرمان شروع به کار و یا فرمان قطع را به کمپرسور ارسال می کند.

زمانی که کمپرسور شروع به کار می کند برد همواره در حال دریافت اطلاعات از سنسور می باشد و زمانی که به درجه مشخص رسید فرمان قطع شدن را صادر می کند. بعد از آن برد دستور می دهد تا سیستم برفک زدایی فعال شده تا یخ های اوپراتور را ذوب کند. حال اگر برای برد مشکلی به وجود بیاید دما درون دستگاه متعادل نخواهد بود و شما باید برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید از یک فرد متخصص کمک دریافت کنید.

چرا برد الکترونیکی ساید بای ساید خراب می شود؟

علل خرابی برد ساید

نوسانات برق

هر وسیله و قطعه ای میزان ولتاژ قابل تحملی دارد و اگر ولتاژ خیلی زیاد شود و یا خیلی کم شود بر روی آن قطعه تاثیر می گذارد. برد الکترونیکی نیز به همین صورت می باشد و در صورتی که نوسانات برق در منزل شما اتفاق بیفتند برد خراب می شود. برای جلوگیری از این کار بهتر است از یک محافظ استفاده نمایید.

نفوذ آب

قطعات الکترونیکی بسیار به آب حساس هستند و اگر با آب برخوردی داشته باشند باعث سوختن آنها می شود. اگر در حال تمیز کردن ساید باید ساید خود بودید و برد با آب تماس پیدا کرد، چنانچه برد الکترونیکی خاموش باشد باید صبر کنید تا آب خشک شود و سپس آن را راه اندازی کنید. در غیر این صورت برد می سوزد و باید برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

خرابی قطعات

چنانچه هر قطعه ای در دستگاه خراب شده باشد ممکن است عملکرد برد الکترونیکی را مختل کند و یا بدلیل جریان کشی زیاد باعث سوختن آن شود.

گرما شدید

هر قطعه و وسیله ای عمر مفیدی دارد و هر چیزی می تواند عمر مفید آن را کم کند. گرمای بیش از اندازه نیز عمر برد الکترونیکی را کم می کند. اگر دما اطراف برد الکترونیکی بیش از اندازه زیاد باشد، با گرما تولید شده توسط خود قطعات جمع می شود و در نهایت باعث سوختن قطعات شود.

به وجود آمدن مشکل در هنگام تعمیر

بعضی از مراکز تعمیر لوازم خانگی بدلیل نداشتن دانش فنی بالا و مهارت لازم برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید ممکن است در هنگام تعمیر برد مشکلات بیشتری در برد ایجاد کنند و باعث سوختن کامل برد شود و هزینه زیادی برای شما متحمل شوند.

نشانه های خرابی برد الکترونیکی ساید بای ساید چیست؟

روشن نشدن دستگاه

یکی از شایع ترین علائم خرابی برد روشن نشدن دستگاه و یا خاموشی ناگهانی دستگاه می باشد. هنگامی که با این مشکل مواجه شدید، در ابتدا از وجود برق در منزل مطمئن شوید. سپس پریز و سیم برق ساید بای ساید را بررسی نمایید. اگر مشکلی نبود علت بروز این اتفاق خرابی برد الکترونیکی خواهد بود.

سرد و شدن و یا گرم شدن بیش از اندازه هوای درون کابین

همانطور که مطالعه کردید برد الکترونیکی تاثیر مستقیم بر سیستم سرمایشی دستگاه دارد و چنانچه مشکلی برای برد به وجود بیاید باعث سرد شدن بیش از اندازه و یا گرم شدن ساید بای ساید شما می شود.

برفک زدن ساید بای ساید

پس از تشخیص سنسور تعبیه شده در دستگاه برد الکترونیکی سیستم برفک زدایی را فعال و برفک موجود را از بین می برد. اگر برد خراب شده باشد این عمل انجام نخواهد و ساید بای ساید شما برفک خواهد زد. چنانچه با این نشانه مواجه شدید از یک تکنسین برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید کمک دریافت کنید.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید

تعمیر برد ساید بای ساید

در ابتدا برد را با کمک اسپری مخصوص تمیز نمایید. اگر آب بر روی برد ریخته شده است آن را خشک کنید. چنانچه قطعه ای جدا شده و لق شده است با کمک هویه دوباره آن را متصل کنید. خازن های به کار رفته در برد اگر باد کرده اند و شکل اولیه خود را از دست داده‌ اند باید تعویض گردند. دیودها، مقاومت ها توسط مولتی متر بررسی شوند.

کلام آخر…

چنانچه می خواهید به تعمیر برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید خود بپردازید باید حتما از دانش فنی بالایی برخوردار باشید. چرا که اگر توانایی آن را نداشته باشید ممکن است خرابی های بیشتری به وجود آورید. بهترین راه برای تعمیر برد دستگاه کمک گرفتن از یک تکنسین ماهر می باشد.

مجموعه صفاهان سرویس می تواند به شما عزیزان در این زمینه کمک کند. این مجموعه دارای تکنسین هایی کاربلد و با تجربه در زمینه تعمیر لوازم خانگی می باشد و همچنین به شما مشتریان عزیز گارانتی 60 روزه می دهد تا در صورت مواجه شدن با همان مشکل دستگاه خود را به صورت رایگان تعمیر نمایید. برای دریافت کمک و خدمات از مجموعه ما می توانید با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی در اصفهان ، تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان ، تعویض ترمودیسک یخچال ساید بای ساید

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *