تعویض فن یخچال ساید بای ساید

5/5 - (33 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم تا درباره وظیفه فن در ساید باید ساید و چگونگی تعویض فن یخچال ساید بای ساید با شما عزیزان صحبت کنیم. در دستگاه هایی که درون آنها نیازمند می باشد تا هوا درون کل دستگاه پخش شود و یا قطعاتی که گرم می شود، خنک شوند، قطعه ای به نام فن به کار رفته است. فن نقش اساسی در این دستگاه ها دارد و چنانچه فن معیوب شود دستگاه و قطعات آن سریع تر معیوب می شوند و عمر مفید آنها کمتر و کمتر می شود.

درون یخچال ساید بای ساید نیز فن هایی به کار رفته است که خرابی فن یکی از مشکلات رایج در این دستگاه می باشد. چنانچه شما به خوبی از دستگاه استفاده نکنید و یا مدت زیادی از استفاده از دستگاه بگذرد این قطعه خراب می شود. اگر فن دستگاه معیوب شد می توانید برای تعویض فن یخچال ساید بای ساید از صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان، کمک دریافت کنید.

کاربرد فن در یخچال ساید بای ساید چیست؟

درون یخچال ساید بای ساید دو نوع فن کمپرسور و اوپراتور وجود دارد. این دو فن اهمیت زیادی درون دستگاه دارند و چنانچه برای هر یک از آنها مشکلی به وجود بیاید باید سریعا برای برطرف کردن اقدام کنید.

فن کمپرسور

فن کمپرسور در تمامی یخچال ها دیده می شود. این فن وظیفه خنک کردن کمپرسور دستگاه و یا همان موتور دستگاه را برعهده دارد. کمپرسور در دستگاه فعالیت زیادی دارد که وظیفه سرماسازی و گردش هوا درون دستگاه را بر عهده دارد. بدلیل فعالیت زیاد این قطعه گرمای زیادی به وجود می آید. فن کمپرسور در پشت یخچال ساید بای ساید و در قسمت پایین قرار گرفته است.

این فن در کنار کمپرسور می باشد تا به خوبی بتواند با فعالیت خود کمپرسور را خنک کند. با فعالیت این فن و خنک سازی کمپرسور دما درون کندانسور نیز کاهش می باید. برای جلوگیری از به وجود آمدن خرابی برای فن کمپرسور باید هر چند وقت یکبار فن را تمیز کنید و از گرد و غبار آن را پاک کنید. اگر با خرابی فن کمپرسور مواجه شدید برای تعویض فن یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

فن اوپراتور

پس از ایجاد هوای سرد توسط کمپرسور لازم است تا هوای ساخته شده به درون کابین یخچال ساید بای ساید به گردش در بیاید و تمامی مکان های کابین هوای سرد وجود داشته باشد. انجام این کار توسط فن اوپراتور انجام می شود. محل قرار گیری این فن درون کابین می باشد و در اکثر یخچال های ساید بای ساید پوششی بر روی این فن قرار می گیرد که قابل رویت نمی باشد.

 وجود هر یک از این فن های کمپرسور و اوپراتور درون دستگاه الزامی می باشد و خرابی آنها آسیب زیادی به دستگاه وارد می‌کند. برای تعویض فن یخچال ساید بای ساید شما می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

چرا فن یخچال ساید بای ساید یکسره کار می‌ کند؟

چرا فن یخچال ساید بای ساید یکسره کار می‌ کند؟

درون یخچال ساید بای ساید سنسورهایی به کار رفته است. سنسوری درون کابین دستگاه قرار گرفته است که دمای درون کابین را اندازه گیری می کند. زمانی که هوای درون دستگاه افزایش می یابد سنسور اطلاعات را برد ارسال می کند و برد الکترونیکی دستور روشن شدن فن و کمپرسور را صادر می کند. با توجه به این موضوع می توان گفت که زمان روشن شدن فن همزمان با روشن شدن کمپرسور می باشد.

همچنین فن داخلی یخچال ساید بای ساید نیز زمانی که درب دستگاه را باز می نمایید سنسور درب فن را قطع می کند. دلیل یکسره کار کردن فن ها می تواند خرابی برد الکترونیکی، خرابی سنسور و یا تمام شدن گاز باشد.  اگر گاز یخچال ساید بای ساید تمام شود کمپرسور مجبور می شود تا به صورت مداوم کار کند و هوای درون کابین را سرد کند.

ولی بدلیل نبودن گاز هوا سرد نشده و کمپرسور و فن به صورت مداوم فعالیت خواهد داشت. چنانچه برای فن و یا کمپرسور و… دستگاه مشکلی به وجود آمد برای تعمیر دستگاه و تعویض فن یخچال ساید بای ساید با ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات ساید در اصفهان، تماس حاصل فرمایید.

چرا فن یخچال ساید بای ساید خراب می شود؟

نوسانات برق

وجود نوسانات برق درون منزل از اصلی ترین دلیل خرابی فن می باشد. برای رفع این مشکل می توانید از یک محافظ استفاده نمایید.

گرد و غبار

اگر فن را تمیز نکنید و گرد و غبار و کثیفی بر روی آن انباشته شوند فعالیت فن مختل خواهد شد و در نهایت باعث سوختن آن می شود. شما می توانید با کمک جارو برقی و یا یک دستمال مرطوب فن را تمیز کنید. همچنین به میل شفت مقداری روغن بزنید.

اتصالات

اگر درون اتصالات فن به برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید اتصالی رخ دهد فن خواهد سوخت. چنانچه فن کار نمی کند اول سوکت های متصل به برد را بررسی نمایید تا به درستی وصل شده باشند. همچنین اتصالات را از نظر پارگی بررسی کنید.

عمر مفید فن

توجه داشته باشید که فن نیز همانند تمامی قطعات عمر مفیدی دارد و چنانچه مدتی زیادی است که است دستگاه استفاده می کنید امکان خرابی فن وجود دارد و این مسئله امری طبیعی می باشد که پس مدتی استفاده شما باید برای تعویض فن یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

نشانه های خرابی فن درون یخچال ساید بای ساید چیست؟

افزایش دما

اگر هر یک از فن های یخچال ساید بای ساید کار نکند سرمای درون دستگاه از بین خواهد رفت. پس چنانچه متوجه افزایش دما درون کابین شدید حتما فن های یخچال ساید بای ساید را بررسی نمایید.

کار نکردن موتور

ممکن است بدلیل کار نکردن فن موتور نیز فعالیتی نداشته باشد.

صداهای آزاد دهنده

چنانچه فن خراب شود بدلیل عملکرد نادرست صداهای نا هنجار و آزار دهنده ای ایجاد می کند. همچنین اگر فن را روغن کاری نکرده باشید ممکن است بدلیل خشک شدن میل شفت این صدا به گوش شما برسد و در نهایت باعث خرابی فن شود. برای تعویض فن یخچال ساید بای ساید در اصفهان می توانید از تکنسین های صفاهان سرویس کمک دریافت کنید.

تعویض فن یخچال ساید بای ساید

آموزش تعویض فن یخچال ساید بای ساید

تعویض فن اوپراتور یخچال ساید بای ساید

در ابتدا برق یخچال را قطع نمایید. تمامی قفسه ها و و مواد غذایی درون یخچال ساید بای ساید را خالی نمایید. سپس پیچ های پوشش روی اوپراتور را باز نمایید و پوشش را جدا کنید. پس از پیدا کردن فن و دسترسی به آن فن را به برق شهری متصل کنید اگر شروع به کار کرد یعنی فن سالم می باشد. در غیر این صورت فن نو را خریداری کرده و جایگزین فن سوخته کنید.

تعویض فن کمپرسور یخچال ساید بای ساید

در ابتدا برق دستگاه قطع شود. پنل پشتی دستگاه را جدا نمایید و هر گونه مانعی رو به روی فن را از بین ببرید. پس از اینکه به فن دسترسی پیدا کردید برق 220 ولت را به فن متصل کنید اگر فن شروع به کار کرد یعنی سالم می باشد در غیر این صورت  پروانه های آن را جدا نمایید و سوکت های فن را جدا نمایید. فن نو را جایگزین آن کرده و سوکت ها را به فن نو متصل کنید و پنل پشتی دستگاه را بر سر جای خود قرار دهید. دستگاه را به برق متصل کنید و عملکرد فن را بررسی نمایید.

کلام آخر…

تعویض فن یخچال ساید بای ساید مخاطرات زیادی دارد و همچنین اگر فن به درستی متصل نشود باعث خرابی دستگاه می شود. برای جلوگیری از بروز مشکل از یک تکنسین کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس می تواند در این زمینه بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. برای دریافت کمک با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *