تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

5/5 - (29 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم درباره هیتر المنت و چگونگی تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید با شما صحبت کنیم. در یخچال های قدیمی هنگامی که برفک به وجود می آمد باید افراد به صورت دوره ای اقدام به تمیز کردن یخچال خود می کردند. وجود این برفک ها درون دستگاه بسیار آسیب زا بودند زیرا اگر مدتی بر روی اوپراتور دستگاه می ماندند باعث صدمات جدی به دستگاه می شدند.

امروزه بسیاری از یخچال هایی که ساخته می شوند بدون برفک هستند. یعنی این یخچال ها هنگامی که دمای درون دستگاه زیاد می شود و برفک تولید می شود آن را از بین می برند. یکی از قطعاتی که در این موضوع نقش بسیاری دارد هیتر المنت می باشد. چنانچه این قطعه درون یخچال خراب شود باید سریعا اقدام به تعویض آن نمایید. صفاهان سرویس، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید در اصفهان، می تواند بهترین خدمات را در زمینه تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید در اصفهان بهش ما ارائه دهد.

وظیفه هیتر المنت در یخچال ساید بای ساید چیست؟

یخچال ساید بای ساید محل نگهداری مواد غذایی شما می باشد. شما برای دسترسی به آن ها مجبور به باز و بسته کردن مکرر درب خواهید بود. باز و بسته شدن درب باعث می شود تا هوای بیرون با هوای درون کابین برخورد کرده و باعث ایجاد برفک درون دستگاه شود. همچنین برفک ممکن است در اثر تولید سرما زیاد نیز تولید شود.

به هر صورت وجود برفک درون یخچال ساید بای ساید باعث ایجاد صدمات زیادی به دستگاه می شود. در دستگاه های نوفراست یا همان بدون برفک عمل برفک زدایی به صورت خودکار انجام می شود. وظیفه برفک زدایی بر عهده سیستم دیفراست که متشکل از ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور، هیتر المنت، برد الکترونیکی و تایمر است می باشد.

کمپرسور گاز را به سمت اوپراتور می‌فرستد و اوپراتور پس از دریافت سرما با کمک فن هوای سرد را به داخل کابین انتقال می دهد. در این زمان که ممکن است دستگاه برفک بزند ترمودیسک برفک های موجود درون اوپراتور را تشخیص داده و زمان شروع برفک زدایی را به برد اطلاع می دهد. برد الکترونیکی فرمان شروع کار هیتر المنت را صادر می کند تا شروع به گرم شدن کرده و برفک های درون دستگاه را از بین ببرد.

با توجه به چگونگی عملکرد هیتر المنت اگر متوجه خرابی شدید برای تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید حتما از یک تکنسین کمک دریافت کنید.

انواع هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

انواع هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

هیتر المنت ها انواع مختلفی دارند که می توان به المنت میله ای، المنت شیشه ای و المنت آلومینیوم گچی اشاره کرد. المنت شیشه ای همانند لامپ عمل می‌کند به گونه ای که یک فنر درون آن قرار دارد که پس از اتصال به برق این فنر باعث روشن شدن لامپ می شود و گرما تولید می کند. المنت ها در رنج های متفاوت از نظر توان قرار دارند و برای هر یخچال ساید بای ساید نوع مشخصی از المنت قرار گرفته است. در هنگام تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید زمانی که می خواهید برای خرید هیتر المنت جدید اقدام کنید باید به میزان توان آن دقت کنید.

چرا هیتر المنت یخچال ساید بای ساید خراب می شود؟

نوسان برق

نوسان برق می‌تواند اصلی ترین دلیل سوختن هیتر المنت دستگاه ما باشد. اگر ولتاژ برق منزل شما بیش از اندازه زیاد شد و یا نوسان داشت شما باید سریعا دستگاه را از برق جدا کنید و یا برای محافظت از دستگاه یک محافظ خریداری نمایید.

عمر مفید

هیتر المنت نیز همانند هر قطعه ای یک عمر مفیدی دارد که پس از استفاده طولانی مدت از یخچال ساید باید ساید هیتر المنت معیوب می شود و شما مجبور به تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید خود خواهید شد.

کار کردن زیاد

اگر شما به خوبی از دستگاه استفاده ننمایید و به گونه ای از دستگاه استفاده کنید که هیتر المنت بیش از اندازه درون مدار قرار گیرد و روشن شود عمر آن کم شده و باعث خرابی و سوختن آن می شود.

خرابی به دلیل قطعات دیفراست

هر یک از قطعات سیستم دیفراست مانند ترمودیسک، برد الکترونیکی، ترموفیوز و… اگر خراب شوند و به خوبی عمل نکنند باعث می شود تا عملکرد هیتر المنت مختل شود. این موضوع اگر باعث شد تا هیتر المنت یخچال ساید بای ساید بیش از از اندازه کار کند خرابی هیتر المنت را بدنبال خواهد داشت.

نشانه های خرابی هیتر المنت یخچال ساید بای ساید چیست؟

نشانه های خرابی هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

وجود برفک

همانطور که وظیفه هیتر المنت را مطالعه کردید به خوبی متوجه شدید که کار اصلی این قطعه از بین برد برفک درون دستگاه می باشد. حال اگر برفک های موجود در دستگاه از بین نروند و روی هم انباشته شوند نشانه از آن است که هیتر المنت دستگاه کار نمی کند. در این زمان باید برای تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید اقدام کنید.

برفک زدایی طول می کشد

ممکن هیتر المنت دستگاه به طور کامل نسوخته باشد و قسمتی از آن هنوز سالم باشد. همین موضوع باعث می شود تا دمای کافی برای برفک زدایی ایجاد نشود و عمل برفک زدایی مدت زیادی طول بکشد. در این حالت نیز ما باید حتما از یک تکنسین بخواهید تا به تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید بپردازد.

تست هیتر النت با اهم متر

برای تست هیتر المنت شما باید اهم متر را بردارید و بر روی دو سر هیتر المنت قرار دهید. چنانچه صدای بوق شنیده شد یعنی هیتر المنت سالم است. همچنین اگر هیتر المنت را به برق شهری متصل کردید و روشن شد، به معنای سالم بودن آن می باشد. توجه داشته باشید که ممکن است هیتر المنت روشن شود ولی گرمای لازم را نداشته باشد. در این صورت باید به تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید بپردازید.

تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

برای ایجاد ایمنی لازم برای انجام هر کاری شما باید در ابتدا دستگاه را از برق جدا نمایید. محل قرار گیری هیتر المنت در قسمت پشت یخچال ساید بای ساید می باشد و داخل اوپراتور قرار گرفته است. برای اینکه شما بتوانید به هیتر المنت دسترسی پیدا کنید باید تمامی موانع را مانند قفسه ها و مواد غذایی موجود و همچنین پنل را بردارید. پیچ گوشتی و انبردست را بردارید و گیره هایی که هیتر المنت را نگه داشته اند آزاد نمایید. ممکن است در بعضی از مدل ها پوششی بر روی هیتر المنت قرار گرفته باشد که باید ابتدا آن را بردارید.

هیتر المنت را بیرون بیاورید. هیتر المنت با کمک دو سیم به یخچال ساید بای ساید متصل شده است که باید آنها را جدا کنید. هر گونه گیره و پیچی که هیتر را متصل کرده است باید باز شوند. پس از خریداری هیتر نو و مشابه با هیتر به کار رفته در یخچال‌ ساید بای ساید چنانچه هیتر المنت شما از نوع یک لوله شیشه ای است هرگز نباید دستتان با آن برخورد کند. زیرا باعث خرابی هیتر المنت می شود. اگر ناخواسته دستتان با شیشه ها برخورد کرد حتما محل برخورد را با کمک الکل و یک پارچه تمیز نمایید. در مرحله آخر هیتر نو را متصل کرده و تمامی پیچ ها و گیره ها را متصل نمایید.

کلام آخر…

چنانچه در تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید با مشکل مواجه شدید می توانید از مجموعه صفاهان سرویس برای رفع مشکل و تعویض هیتر المنت یخچال ساید بای ساید کمک دریافت کنید. برای دریافت کمک از ما می توانید با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوو در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *