نگهداری از ماشین ظرفشویی پاکشوما

قطعا با دانستن عوامل تخریب کننده ماشین ظرفشویی می توانید به درستی از ماشین ظرفشویی تان مراقبت کرده و عمر ماشین ظرفشویی تان را افزایش دهید و همچنین از تعمیرات ماشین ظرفشویی خود به طور مکرر آسوده باشید.

البته اگر مشکلی پیش آمد می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید و با خیال آسوده تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشومای خود را به دست ما بسپارید.

کارهایی که می توانید برای مراقبت از ماشین ظرفشویی خود انجام دهید به این شرح می باشد:

  1. قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید با یک دستمال تمیز آن را از هرگونه مواد غذایی پاک کرده و هیچگاه ظروف را با خرده غذا در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
  2. فیلترهای ماشین ظرفشویی محل جمع آوری مواد غذایی باقی مانده روی ظروف است که باید بعد از هر بار شستشو تمیز شوند. اگر آنها را تمیز نکنید راه خروج آب مسدود شده و ماشین ظرفشویی تان خراب می شود. در این صورت باید به فکر تعمیر ظرفشویی پاکشوما خود باشید.
  3. ظرف ها را حتما سر جای خودشان قرار دهید. هرگز ظرف ها را روی هم قرار ندهید به خصوص ظروف بزرگ را. این کار موجب می شود هنگام شستشو دوش آب بالای دستگاه به ظرف ها بر خورد کرده و باعث شکستگی و انسداد مسیر آب شود

ارورهای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

  1. برای پاک کردن ماشین ظرفشویی هرگز از دستمال مرطوب، مواد شیمیایی خشک، ساینده ها و پدهای تمیز کننده و سیم ظرفشویی استفاده نکنید.
  2. اگر آب محل زندگیتان از نوع آب سخت است حتما برنامه کنترل نمک ماشین ظرفشویی را کنترل کنید. نمک ماشین ظرفشویی در تمیزی ظروف، از بین بردن لکه ها مخصوصا بر روی ظروف کریستال و مات نشدن آنها کمک می کند. همچنین یک راه برای جلوگیری از رسوب مواد معدنی در داخل مجراهای ماشین ظرف شویی می باشد که یک راه مناسب برای نگهداری از ماشین ظرفشویی است.
  3. از قرار دادن ظروف آهنی مثل ابزار باغبانی، ابزار نقاشی و… در داخل ماشین ظرفشویی به شدت خودداری کنید. این کار در نهایت باعث نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما می شود.
  4. از قرار دادن قطعات خودرو و یا چدن های اجاق گاز در داخل ماشین ظرفشویی نیز جدا خودداری کنید. این قطعات بسیار چرب هستند و موجب می شوند فیلتر ماشین ظرفشویی بشکند و یا پمپ آب خراب شود.

ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما

ارروهای ماشین ظرفشویی پاکشوما

تمام ماشین های ظرفشویی هنگام مشکلات ارور می دهند که هر کدام از ارورها معنای خاصی دارند و دانستن آن ها موجب می شود هنگام بروز مشکل بتوانید آن ها را رفع کنید.

 البته اگر مشکل جدی و تخصصی است حتما ماشین ظرفشویی تان را به دست تعمیرکار بسپارید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی های جدید پاکشوما به این شرح می باشد:

 ارورE1

علت: قفل شدگی موتور، سوختن موتور

راه حل: سوکت موتور بررسی شود.

اررو E2

علت: عدم آبگیری یا آبگیری بیش از حد به دلیل خرابی هیدروستات

راه حل: هیدروستات بررسی شود.

ارور E3

علت: دمای بیش از حد آب به دلیل خرابی ترموستات

راه حل: هیدروستات بررسی شود.

ارور E4

علت: عدم تخلیه آب به دلیل خرابی پمپ تخلیه

راه حل: برای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در این ارور باید پمپ تخلیه را بررسی و تعمیر کنید و در صورت نیاز به تعویض پمپ تخلیه بپردازید.

ارور E6

علت: مشکل در تخلیه آب ماشین ظرفشویی

راه حل: پمپ تخلیه و سیم کشی و برد بررسی گردد.

برای تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما

ارورهای ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما

ارور IE

علت: عدم ورود آب به دستگاه به دلیل خرابی شیر برقی یا خرابی سنسور ایرگاد

راه حل: بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شیر برقی و سنسور ایرگاد که تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما باید توسط متخصص انجام گیرد.

ارور EO

علت: خرابی پمپ تخلیه یا وجود شی خارجی داخل پمپ

راه حل: خارج کردن شی خارجی و در صورتی که شی موجود نبود تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه

ارور EI

علت: نشتی آب به دلیل خرابی جت پمپ

راه حل: بررسی جت پمپ

ارور HE

علت: خرابی المنت گرم کننده ی آب

راه حل: بررسی المنت ماشین ظرفشویی. در صورت خرابی تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما را به متخصصین بسپارید.

ارور TE

علت: خرابی ترمیستور سنسور دما

راه حل: بررسی و تعمیر سنسور دما. تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

ارور PF

علت: قطعی برق، خرابی تبدیل سه به دو برق ورودی

راه حل: برق ورودی و اتصالات برق را چک کنید.

ارور CD

راه حل: این ارور نشان دهنده مشکل نیست. وقتی فن خشک کن شروع به کار می کند این ارور روی صفحه نمایش نمایان می شود. پس نیازی نیست نگران باشید.

ارور CL

راه حل: این ارور نیز برای نمایش مشکل نیست و مربوط به قفل کودک است.

ارور F

راه حل: این ارور مانند دو ارور قبلی نشان از وجود مشکل نیست. این ارور مربوط به عملکرد برنامه ی اوتو می باشد.

برای تعمیر ظرف شویی در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

مشکلات ماشین ظرفشویی پاکشوما و دلایل آن

مشکلات ماشین ظرفشویی پاکشوما و دلایل آن

مشکل: روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما می تواند به علت مشکل در پریز برق یا دو شاخه برق ماشین ظرفشویی باشد. همچنین ممکن است سیم کشی و برد الکترونیک ماشین ظرفشویی دچار آسیب دیدگی باشد.

مشکل: تخلیه نشدن آب ظرف شویی پاکشوما

علت: ممکن است شی خارجی مثل هسته خرما، پوست پسته، خلال دندان و… در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی گیر کرده باشد  امکان خرابی سیم کشی و قطع شدن اتصالات نیز هست.

راه حل: بهتر است فیلترهای کف ماشین ظرفشویی را باز کرده و به تمیز کردن آن ها بپردازید. اگر مشکل رفع نشد برای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما با متخصصان تماس بگیرید.

مشکل: صدای غیر طبیعی ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: صدای غیر طبیعی می تواند به خاطر خرابی موتور شستشو (جت پمپ) ماشین ظرفشویی یا وجود شی خارجی درون پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باشد.

راه حل: نیاز به بررسی توسط تعمیرکار ماهر دارد که برای تعمیرات ظرفشویی پاکشوما در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

مشکل: خشک نشدن ظروف در ماشین ظرف شویی پاکشوما

علت: ممکن است مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی تمام شده باشد یا جا پودری ماشین ظرفشویی خراب شده باشد. همچنین ممکن است مشکل از خرابی فن خشک کن ماشین ظرفشویی، گرم نشدن آب توسط المنت و مشکلات این چنینی باشد.

مشکل: عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: مسدود بودن فیلتر شیر برقی ماشین ظرفشویی، تا خوردگی شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی، بسته بودن شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی و پایین بودن فشار آب منزل می توانند باعث عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی شوند. جهت تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در این حالت باید همه این موارد رو بررسی کنید.

مشکل: ماشین ظرفشویی پاک شوما ظرف ها را به طور تمیز نمی شوید.

علت: این مشکل علت های متعددی دارد. فاسد بودن یا استاندارد نبودن قرص و مواد شوینده، اتمام نمک ماشین ظرفشویی، اتمام مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی، کثیفی فیلتر های کف ماشین ظرفشویی،

گرم نشدن آب توسط المنت دستگاه، خرابی موتور تقسیم آب ماشین ظرفشویی و گرفتگی و مسدودی آبفشان های ماشین ظرفشویی از مهم ترین علت های تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی پاکشوما است.

مشکل: نشتی آب از ظرفشویی پاکشوما

علت: ممکن است شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی پاره شده باشد یا اتصالات مربوط به شیر آب دچار مشکل باشد. همچنین احتمال دارد اتصالات درونی ماشین ظرفشویی مانند لگمچه، جت پمپ، ایرگاید و یا کابین دچار نشتی شده باشد که در صورت نشتی داخلی ماشین ظرفشویی ارور می دهد و ماشین ظرفشویی متوقف می شود. شما می توانید با تعمیرکار تماس بگیرید تا به تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما شما بپردازد.

مشکل: رها شدن درب ماشین ظرفشویی هنگام باز شدن

علت: احتمالا بند لولا پاره شده یا لولاها دچار خرابی است. اگر این مشکل رفع نشود می تواند باعث تاب برداشتن درب ماشین ظرفشویی و لولاهای آن شود و ماشین ظرفشویی دچار نشتی آب گردد.

مشکل: گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت: ممکن است مجموعه المنت، ترمیستور، سوییچ اطمینان هیتر و برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دچار خرابی شده باشد که برای تعمیر ماشین ظرفشویی  پاکشوما نیاز است تا دستگاه توسط تکنسین متخصص بررسی و رفع ایراد شود.

توجه داشته باشید ماشین ظرفشویی باید به شیر آب سرد متصل شود و بعد آب توسط المنت ماشین ظرفشویی گرم شود. وصل نمودن ماشین ظرفشویی به شیر آب گرم می تواند موجب بروز مشکل و خراب شدن ظروف نمک و اتصالات درونی دستگاه شود.

مشکل: خاموش نشدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

علت: تمام شدن نمک داخل مخزن نمک ماشین ظرفشویی باعث روشن ماندن چراغ می شود.

راه حل: باید در هنگام شارژ کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی تقریبا یک کیلوگرم نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را داخل مخزن بریزید تا از آن سرریز کند.

بعد با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی بلند نمک های درون مخزن را کمی هم بزنید تا نمک ها به خوبی داخل ظرف نمک پخش شود. سپس یک بار دستگاه را بدون ظرف روی یک برنامه یک ساعته روشن کنید. اگر باز هم چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نشد باید سنسور ظرف نمک تعویض شود.

 برای تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اصفهان می توانید ماشین ظرفشویی خود را با خیال راحت به دست تکنسین های شرکت صفاهان سرویس بسپارید.

دیگرخدمات مجموعه صفاهان سرویس برای برندپاکشوما شامل:

تعمیرماشین لباسشویی پاکشوما

تعمیرسایدبای سایدپاکشوما

تعمیریخچال فریزرپاکشوما

تعمیرماشین لباسشویی ال جی