مراقبت از ماشین ظرفشویی میله

برای افزایش کارایی و طول عمر ماشین ظرفشویی و همچنین کاهش نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی میله توصیه می شود تا این نکات را هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی تمام اتوماتیک میله رعایت کنید:

 • پر نکردن بیش از اندازه ماشین ظرفشویی
 • تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به طور مرتب
 • انتخاب برنامه شستشوی مناسب با میزان کثیفی ظروف
 • پاک کردن ته مانده های غذا از روی ظروف برای جلوگیری از گرفتگی پمپ یا شلنگ های ماشین ظرفشویی(در صورت گرفتگی برای تعمیر ماشین ظرفشویی میله در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.)
 • توجه به نشتی های ماشین ظرفشویی
 • استفاده از نمک های مناسب و اصل در ماشین ظرفشویی
 • استفاده از شوینده های با کیفیت و استاندارد و متناسب با مدل ماشین ظرفشوییتان
 • توجه به پوسیدگی و خرابی لاستیک و در صورت نیاز تعمیرات ماشین ظرفشویی میله
 • استفاده به اندازه از مواد شوینده (اگر بیش از حد از مواد شوینده استفاده کنید، مواد شوینده بر روی ظروف باقی می مانند و اگر کمتر از میزان لازم استفاده کنید ظروفتان به خوبی تمیز نخواهند شد.)
 • شستشوی ظروف هنگام پر بودن ماشین ظرفشویی(در غیر این صورت به جهت از بین بردن بوی نامطبوع ظروف از دور آبکشی استفاده کنید.)
 • استفاده از مایع براق کننده برای صرفه جویی انرژی و برای کارکرد بهتر ماشین لباسشویی(مایع براق کننده کشش سطحی را کاهش داده و از ایجاد لکه روی ظروف جلوگیری می کند. مخصوصا در مناطقی که آبشان دارای سختی است، موجب تسریع در خشک شدن ظروف می شود و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.)
 • خشک کردن ظروف با درجه حرارت کم (حرارت زیاد موجب ایجاد لکه روی برخی ظروف می شود.)
 • عدم شستشوی ظروف نامناسب در ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از تعمیر ماشین ظرفشویی میله (ابزار پلاستیکی، کارد و چنگال های دسته استخوانی یا چوبی، ظروف تمام آلومینیوم، ظروف چینی با تزئینات متالیک، کریستال، ظروف پلاستیکی که دارای برچسب قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند و…)
 • استفاده از شوینده های مخصوص هنگام شستن ظروف خاص مانند قاشق و چنگال های نقره ای یا رنگی
 • قرار دادن ظروف در جای مخصوص و عدم قرار دادن ظروف روی هم
 • عدم پر کردن بیش از حد ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از خط و خش روی ظروف
 • خروج سریع ظروف پس از اتمام شستشو به جهت جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا به ظروف
 • پاکسازی ماشین ظرفشویی با مواد ضدعفونی کننده (حداقل ماهی یکبار)

مشکلات متداول و روش تعمیر ماشین ظرفشویی میله

مشکل: روشن نشدن ماشین ظرفشویی میله

علت و راه حل: هنگام بروز این مشکل باید عملکرد برق ماشین ظرفشویی بررسی شود. ابتدا درب ماشین ظرفشویی را چک کرده و از درست بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید. چون ممکن است قفل درب یا سوئیچ درب ماشین ظرفشویی مشکل داشته باشد.

همچنین لوله تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا دچار مشکل نشده باشد زیرا دستگاه به طور اتوماتیک از روشن شدن ماشین لباسشویی هنگام مشکل در لوله تخلیه جلوگیری می کند.

در صورتی که مشکل برطرف نشد، مشکل از برد ماشین لباسشویی است و جهت تعمیرات ماشین ظرفشویی میله باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

مشکل: شسته نشدن ظروف به طور کاملا تمیز در ماشین ظرفشویی میله

علت و راه حل: اگر مشاهده کردید که ظروف به تمیزی شسته نشده اند، یعنی مشکل از ورودی آب ماشین ظرفشویی است و آب اصلا وارد ماشین لباسشویی نشده است.

باید شیر برقی دستگاه که مسئول کنترل ورودی و خروجی آب است بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. همچنین شلنگ های ورودی آب را بررسی کنید تا دچار پارگی نشده باشند.

شیرها نیز نیاز به چک کردن دارند. همچنین ممکن است تخلیه آب صورت نگرفته باشد و عمل شست و شو به درستی انجام نشده باشد که دلیل آن پر بودن چاه، خرابی پمپ تخیله و انسداد هرز آب است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی میله باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

مشکل: خاموش شدن ماشین ظرفشویی میله هنگام شستشو

علت و راه حل: ابتدا باید کنتور برق و اتصالات را چک کنید. اگر مشکل از جریان برق نبود امکان دارد فیوز حرارتی ماشین لباسشویی که برق را به موتور و برد دستگاه می رساند دچار مشکل شده باشد.

همچنین امکان دارد درب ماشین ظرفشویی باز باشد یا درست کیپ نشده باشد. اگر پنل الکتریکی ماشین لباسشویی معیوب شده باشد باید تعویض شود.

توجه داشته باشید که نباید خودسرانه دست به تعمیر ظرفشویی میله بزنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی میله در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

مشکل: صدای بیش از حد و غیر عادی ماشین ظرفشویی میله

علت و راه حل: گیر کردن باقی مانده ظروف در قطعات درون ماشین ظرفشویی باعث ایجاد صدای غیر معمول می شود که بهتر است قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی آنها را دستمال بکشید.

گیر کردن تیغه آب پاش به ظروف باعث ایجاد صدا می شود. همچنین گیر کردن فن و پروانه هایی که در ماشین لباسشویی تعبیه شده به قطعه ای باعث بروز صدا می شود. همچنین معیوب بودن بلبرینگ های بازوهای آب پاش موجب ایجاد صدا می شود.

ظروف را به طور منظم بچینید تا دچار این مشکلات نشود و در صورت ایجاد مشکل برای تعمیر ماشین ظرفشویی میله در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

مشکل: نشت آب از ماشین ظرفشویی

علت و راه حل: اگر ماشین ظرفشویی دچار نشتی شد ابتدا باید درب ماشین ظرفشویی را چک کنید تا بسته باشد. اگر درب ترک خوردگی دارد باید با استفاده ای جوش پلاستیکی آن را تعمیر کنید.

در صورتی که واشر ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است باید آن را تعویض کنید. همچنین نامنظمی ظروف و استفاده زیاد از مایع شوینده موجب این مشکل می شود. سوراخ بودن شلنگ تخلیه یا شلنگ های ورودی آب نیز موجب نشتی آب می شود. برای تعمیرات ظرفشویی میله حتما از یک تکنسین کمک بگیرید.

ارور های ماشین ظرفشویی میله

ارور های ماشین ظرفشویی میله

حتما برای شما پیش آمده است که هنگام کار با ماشین ظرفشویی، ارورهایی بر روی دستگاه نمایان شده است. با ما همراه باشید تا با علت و معنای هر ارور آشنا شوید و مطابق با آن به تعمیر ماشین ظرفشویی میله بپردازید.

ارور F1/F2

علت: وجود مشکل در سنسور دما(آر تی سی، ان تی سی)

ارور F11

علت: تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

ارور F12/F13/F14

علت: عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی

ارور F15

علت: مصرف آب گرم

ارور F18/F19

علت: قطع شدن برنامه حالت ایستا و شروع به کار پمپ تخلیه

ارور F24

علت: قطعی رله گرم کننده و شروع به کار پمپ تخلیه

ارور F25

علت: درجه حرارت نا مناسب

برای تعمیر ماشین ظرفشویی میله در اصفهان می توانید با شرکت صفهان سرویس تماس بگیرید تا ماشین ظرفشوییان در اسرع وقت به دست تکنسین های متخصص تعمیر شود.

ارور F26

علت: مشکل رله گرم کننده

ارور F40

علت: مشکل الکترونیکی

ارور F42

علت: مشکل داشتن منبع تغذیه اصلی

ارور F51

علت: مشکل رله بخاری

ارور F52

علت: بیش از اندازه بودن مقدار مواد شوینده

ارور F53

علت: مشکل سنسور سرعت

ارور F67

علت: پایین آمدن سرعت گردش پمپ

ارور F68

علت: ادامه به کار گردش پمپ پس از خاموش شدن

ارور F69

علت: انسداد پمپ گردش آب و قطعی برنامه

ارور F70

علت: قطعی سوئیچ شناور بعد از فعال شدن سیستم واترپروف برنامه

ارور F88

علت: اعلام مقادیر نادرست از سوی سنسور لرزش

ارور F91

علت: غیر فعال بودن ثبت بار و اندازه بار ماشین لباسشویی

 توجه داشته باشید که نباید خود سرانه دست به تعمیر ماشین ظرفشویی میله بزنید و برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر بهتر است از یک تکنسین متخصص جهت تعمیرات ظرفشویی تمام اتوماتیک میله کمک بگیرید. شرکت صفاهان سرویس می تواند مشکل ماشین ظرفشویی شما را رفع کرده و آرامش را به خانه شما بازگرداند.