تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک

5/5 - (26 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در این مطلب سعی کردیم ضمن بیان کدهای خطای یخچال ساید بای ساید آرچلیک، مشکلات رایج این دستگاه را هم برای شما عزیزان بیان کنیم. رفع برخی از این کدها و مشکلات بسیار تخصصی می باشد، پس بهتر است از یک تکنسین تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک کمک بگیرید.

در میان لوازم های خانگی، یخچال ها و ساید بای سایدها طول عمر بیشتری دارند، اما این بدان معنی نمی باشد که شما عزیزان این دسته از لوازم خانگی را به حال خودشان رها کنید. اگر می خواهید که یخچال و ساید شما طول عمر بیشتر و مصرف انرژی کمتری داشته باشد، باید دو نکته را در نظر بگیرید:

 • اول آنکه سرویس های دوره ایی را به صورت مرتب و منظم انجام دهید.
 • دوم آنکه در صورت مشاهده کوچکترین خطا و اشکال، سریعا جهت رفع آن اقدام نمایید. بهتر است برای انجام این دو مرحله از نمایندگی های معتبر و باسابقه استفاده کنید.

صفاهان سرویس، نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان ، می تواند در زمینه تعمیرات انواع برند این دستگاه به شما خدمات خوبی را ارائه دهد.

تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک : آشنایی با ارورها

E0 E3 E9
E1 E4 E13
E3 E8 E15

کد خطای E0 در ساید آرچلیک

ارورهای یخچال ساید آرچلیک

معیوب شدن حسگر دمای فریزر ساید بای ساید آرچلیک.

وظیفه: وظیفه این حسگر در ساید شما، کنترل دمای فریزر می باشد. یعنی دمای فریزر ساید آرچلیک را در محدوده مشخصی نگه می دارد. اگر این سنسور به درستی کار نکند، اطلاعات غلطی به برد اصلی ساید ارسال می کند و دمای داخل ساید شما غیر طبیعی می شود.

تشخیص خرابی: جهت تست سالم یا خراب بودن این سنسور کافیست مولتی متر را در حالت اهم بگذارید و به دو سر سنسور متصل کنید. باید مقدار خاصی از مقاومت را نشان دهد، در غیر این صورت باید تعویض شود.

نکته: جهت تست و تعویض این قطعه حتما از یک متخصص تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک کمک بگیرید.

کد خطای E1 در یخچال ساید بای ساید آرچلیک

معیوب شدن حسگر دیفراست ساید آرچلیک.

وظیفه: وظیفه مجموعه دیفراست در یخچال ساید بای ساید آرچلیک جلوگیری از برفک زدن فریزر ساید می باشد و این مجموعه از قطعات زیر تشکیل شده است:

 • المنت
 • برد کنترل دیفراست
 • قطعه ترمودیسک
 • قطعه ترموفیوز
 • سنسور دیفراست

تشخیص خرابی: مشاهده هرگونه تغییر و مشکل در روند برف زدایی در فریزر ساید آرچلیک، خبر از خرابی این سنسور را می دهد. یعنی یا برفک ساید زیاد می شود یا دمای بدنه ساید در قسمت فریزر بشدت افزایش پیدا می کند.

نکته: البته به این نکته توجه کنید که وظیفه برفک زدایی را یه مجموعه انجام می دهد. پس باید تمامی مجموعه چک و بررسی شود. سعی کنید برای این کار حتما از یک متخصص تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک کمک بگیرید. زیرا باید یه مجموعه کامل تست و عیب یابی شود.

کد خطای E3 در ساید بای ساید آرچلیک

معیوب شدن حسگر بین یخچال و فریزر آرچلیک.

وظیفه: وظیفه این حسگر ارسال اطلاعات دمای فریزر و دمای کابین یخچال ساید به برد اصلی است. بر اساس تنظیم دستی دمای یخچال و فریزر، برد در صورت پایین بودن دمای این دو قسمت از ساید، فرمان فعالیت کمپرسور و فن اپراتور را صادر می کند. در نتیجه دمای داخل محفظه یخچال و فریزر پایین می آید و در صورت رسیدن به دمای مورد نظر، فن و کمپرسور خاموش می شود.

تشخیص خرابی: اگر متوجه شدید که دمای ساید آرچلیک بسیار بالا می باشد، اما کمپرسور و فن عمل نمیکند یا بالعکس، دمای یخچال ساید شما پایین است و همچنان کمپرسور و فن خاموش نمی شود، این سنسور معیوب شده است.

نکته: البته اتومات نکردن یخچال ساید بای ساید آرچلیک می تواند دلایل زیادی داشته باشد. اگر موفق به رفع این مشکل نشدید، موضوع را با یک متخصص ماهر تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک در میان بگذارید.

کد خطای E4 در یخچال ساید بای ساید آرچلیک

معیوب شدن المنت یا ترموفیوز ساید بای ساید آرچلیک

وظیفه: این قطعه مربوط به مجموعه دیفراست می باشد و وظیفه آن جلوگیری از برفک زدن قسمت فریزر ساید بای ساید می باشد.

تشخیص خرابی: نشانه های خرابی این قطعه در ساید بای ساید آرچلیک:

 • خنک شدن بیش از حد فریزر ساید بای یاید آرچلیک.
 • تشکیل توده های زیادی از برفک و مختل کردت عمل خنک سازی.
 • به طور معمول پشت تمامی ساید بای ساید ها گرم می باشد و اگر این طور نبود، یکی از دلایل خرابی المنت می باشد.
 • تشکیل توده ای از یخ و برف در پشت ساید.

نکته: تمامی علت های که گفته شد، به صورت نسبی در دستگاه اتفاق می افتد و گاهی هم طبیعی است. بهتر است برای تشخیص خرابی این قطعه حساس از نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک کمک بگیرید.

کد خطای E8 در ساید بای ساید

کد خطای E8 در ساید بای ساید

معیوب شدن حسگر یخساز ساید بای ساید آرچلیک.

وظیفه: کار این حسگر ارسال اطلاعات میزان دمای آب داخل قالب های یخساز می باشد. اگر دما به حد کافی رسیده باشد، برد دستور خالی کردن یخساز را ارسال می کند.

تشخیص خرابی: اگر یخساز شما یخ های داخل قالب را خالی نمی کند، به احتمال خیلی زیاد، حسگر یخساز ساید شما معیوب شده است. راه دیگر آن اندازه گیری مقدار مقاومت این سنسور به وسیله مولتی متر است که معمولا 5 می باشد.

کد خطای E9 در ساید آرچلیک

معیوب شدن موتور یخساز یخچال ساید بای ساید آرچلیک.

وظیفه: این قطعه زیر مجموعه مجموعه یخساز می باشد، وظیفه این مجموعه تولید یخ می باشد.

تشخیص خرابی: در صورتی که یخ های ساخته شده در مخزن یخ ریخته نمی شود، موتور تایم مجموعه یخساز معیوب شده است. البته توجه کنید که عیب یابی این مجموعه باید تسط یک تکنسین تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک صورت گیرد، زیرا همه مجموعه باید کاملا با ابزارها و تسترهای دقیق تست شوند.

بهترین نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک در اصفهان کجاست؟

در مطالب فوق سعی کردیم که کدهای خطای یخچال ساید بای ساید آرچلیک را به صورت کامل برای شما عزیزان بیان کنیم. امیدوارم که مفید واقع شده باشد. هنگامی که با این ارورها و کدهای خطا روبرو شدید، سریعا برای رفع آن اقدام کنید. زیرا در سایدهای جدید مشکلات زنجیروار بر دیگر قسمت های دستگاه تاثیر می گذارد.

برخی از این ارورها و مشکلات در منزل و با ابزارهای ساده قابل رفع می باشند، اما برخی از آن  نیاز به دانش فنی و ابزار تخصصی دارد. بهتر است از یک نمایندگی معتبر جهت رفع مشکل و ارورهای ساید خود کمک بگیرید.

نمایندگی صفاهان سرویس با داشتن کادری منظم و دانش فنی بالا می تواند شما عزیزان را در مشکلات و ایرادات یخچال ساید بای ساید آرچلیک همچون تعمیر یخچال ساید بای ساید آرچلیک یاری کند. جهت ثبت درخواست تعمیرات کافی است با شماره 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان ، ریست کردن یخچال ساید بای ساید

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *